Tottenham Hotspur
3:2 (1:1)
Southampton FC
Středa 05.02.2020, 20:45 • Tottenham Hotspur Stadium, Londýn • FA Cup

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:47:03)

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu se z postupu do pátého kola raduje Tottenham Hotspur. Druhá půle přinesla akční fotbal, Southampton se do svého soka pustil s velkou vervou a v 72. minutě se dokonce dostal do vedení po trefě Daniela Ingse. Náskok ale hostům vydržel pouze do 78. minuty, kdy přesnou ranou srovnal Lucas Moura. Rozhodnutí padlo v úplném závěru, kdy po zákroku na vlastní osobu proměnil pokutový kop Son Heung-Min a zařídil tak pro londýnský klub výhru 3:2.

90+6

90+5
    Přímý kop pro domácí, tady se dá čekat, že to bude jen další odkop.

90+4
    A další odkop do zámezí, po kterém se domácí rychle vrací dozadu.

90+3
    Domácí fotbalisté již dopředu moc nepospíchají, hlavně se snaží držet míč co nejdál od Llorise.

90+2
    Odkop domácích do autu, dá se čekat dlouhé vhazování až do vápna.

90+1
    Domácí publikum nahlas oslavuje, ještě ale není rozhodnuto, Southampton se snaží o závěrečný nápor.

90
    Rozhodčí přidá pět minut.

90
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Sessegnon, přichází Sánchez.

89
    Domácí chystají ještě jedno střídání, zahrát si půjde Davidson Sánchez.
    88. Son HEUNG-MIN - 3:2

88
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Míč si na penaltový puntík postavil SON HEUNG-MIN, dal si krátký rozběh a ráznou střelou k tyči překonal marně se natahujícího Gunna – 3:2.

87
    Protesty hostů jsou marné, penalta je daná a Tottenham tak má velkou šanci rozhodnout.

86
    Angus Gunn navíc za zákrok dostal žlutou kartu.
    86. Penalta po zákroku na Sona

86
    Penalta pro Tottenham! Přihrávka z pravé strany prošla do vápna, kde byl zcela volný Son, ten po kličce a střetu s gólmanem Gunnem upadl a rozhodčí neváhal ani okamžik.

85
    Přitvrdilo se, je tu další žlutá karta pro Southampton. Dostal ji Che Adams.

84
    Další rohový kop pro Tottenham, na Sonův pas od praporku si naskočil Alderweireld, hlavička však šla vysoko nad břevno.

Aleš Pur

Branky: 12. Stephens (vla.), 78. Moura, 88. Son Heung-Min (pen.) – 34. Long, 72. Ings

Karty:   59. Fernandes (TOT) – 55. Bednarek (SOT), 84. Romeu (SOT), 85. Adams (SOT), 86. Gunn (SOT)

Tottenham Hotspur: Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen (54. Fernandes), Tanganga – NDombèlé (59. Alli), Dier, Winks – Son, Moura, Sessegnon (90. Sánchez).
    Náhradníci: Gazzaniga – Parrott, Cirkin, Alli, Sánchez, Fernandes, Skipp.

Southampton FC: Gunn – Ward-Prowse (40. Vestergaard), Stephens, Bednarek, Bertrand – Boufal (67. Armstrong), Højbjerg, Romeu, Redmond – Long (81. Adams), Ings.
    Náhradníci: Lewis – Smallbone, Armstrong, Vestergaard, Vokins, Obafemi, Adams.

Rozhodčí: David Coote – Lee Betts, Simon Bennett