Třinec – Mountfield HK 6:0 (kon.) | Zlín – Liberec 2:4 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 3:5 (kon.)
K. Vary – Kometa Brno 9:1 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:0 (kon.)
HC Olomouc
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 14.02.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 45. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 45. kola Tipsport extraligy ledního hokeje dnes domácí Olomouc přivítá Rytíře Kladno. Slovy tabulky jde o souboj desátého s dvanáctým. Podaří se Hanákům oplatit Kladnu poslední porážku z plecharény, nebo naopak budou Středočeši slavit třetí vítězství v sezóně právě nad soupeřem z Hané?

HC Olomouc
    Před reprezentační pauzou Hanáci zaznamenali dvě vítězství. Nejprve na domácím ledě oplatili porážku z předchozího vzájemného duelu v plecharéně Zlínu (3:1) a poté přivezli velmi cenné 3 body z dalekých Karlových Varů (2:4). Svěřenci trenérského tandemu Moták-Tomajko, tak určitě budou chtít tuto sérii prodloužit. Kladno je však v letošní sezóně jejich neoblíbeným soupeřem – Olomouc se dlouho nemohla oklepat z nešťastné porážky 4:3 v prodloužení v prvním vzájemném zápase sezóny. Také druhý vzájemné utkání skončilo v prospěch Středočechů (1:3). Teprve na sklonku roku se Kohoutům podařilo Rytíře obrat o body, na kladenském ledě zvítězili 3:4 v prodloužení.

V útoku se Hanáci mohou spolehnout zejména na svou první útočnou formaci Musil-Nahodil-Klimek. Právě Lukáš Nahodil je pak s 15 góly nejlepším střelcem Mory. Nejproduktivnějším hráčem je pak veterán Zbyněk Irgl, který letos nasbíral 23 bodů (14+9). Brankoviště Hanáků pak střídavě střeží Branislav Konrád a Jan Lukáš, přičemž se oba mohou pochlubit stabilními výkony a solidní úspěšností zákroků 91,75 resp. 91,27 %.

Kladenští Rytíři měli solidní vstup do sezóny, v poslední době se jim ale vůbec nedaří podle jejich představ a je to také znát na jejich současném postavení v tabulce (12. místo). Rytíři měli před reprezentační pauzou nelichotivou sérii 6 porážek v řadě, dokázali vybojovat pouze jeden bod s Karlovými Vary. Kladenští po pauze vyjeli na led už ve středu, ale ani utkání se Zlínem tuto sérii neukončilo, na domácím ledě Beranům podlehli 2:4. Zatímco ještě na podzim to vypadalo, že by Kladno mohlo proklouznout do vyřazovacích bojů, nyní se Rytíři musí dívat spíše na týmy pod sebou.

Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem Kladna je Brady Austin, jenž zaznamenal 14 gólů a na dalších 19 nahrál. Skvělé výkony v bráně pak podává slovenský gólman Denis Godla s úspěšností zákroků 91,42 %. V rytířském brankovišti se kromě něj objevili ještě Lukáš Cikánek (87,67 %) a Adam Brízgala (85 %).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Škůrek, Valenta, Ondrušek (A), Vyrůbalík (C), Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Káňa, Irgl – Ostřížek, J. Knotek (A), Olesz – Vodný, Handl, Skladaný.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Zelingr, Barinka (A), Zajíc – O'Donnell, Stach, Jágr – Zikmund, Vampola (C), Hovorka – Redlich, Machač, Š. Bláha – Melka, T. Kaut (A), Hajný.

Rozhodčí: Zbyněk Kubičík, Peter Stano – Marek Hlavatý, Vít Lederer.

00:01

00:23
    Kotouč je po buly ve středním pásmu, kde si ho přebrali Kladenští. O chvíli později se ale černá pryž dostala na hokejky domácích a brankáře Cikánka ohrozil Lukáš Nahodil. Vhazovat se bude po levici kladenského brankáře.

00:50
    Dujsíkova rána neprošla skrumáží těl před bránou Irglovu dorážku vyrazil Cikánek,

01:32
    Redlich se za bránou Kohoutů dostal k odraženému kotouči a poslal ho skrze olomoucké brankoviště. To už se ale hra přesunula na druhou stranu a vhazovat se bude v obranném pásmu Kladna.

01:58
    Švrček poslal dopředu Valentu, ten nahazuje do útočné třetiny.

02:10
    Dujsíkovu střelu Cikánek vyrazil na plexisklo, další střelecký pokus domácích pak skryl pod lapačkou. Hanáci jsou v úvodu zápasu velmi aktivní.

02:30
    Klimek zkusil protlačit Musilovu střelu pod brankářem Rytířů, ten měl ale puk pod kontrolou. Nicméně tu máme další vhazování před Cikánkem.

03:21
    Brady Austin zkoušel najít mezírku mezi nohama Konráda, olomoucký gólman ale včas sklapl betony. Další střela Rytíř pak mířila do ochranné sítě.

03:36
    Valenta chtěl nahodit kotouč do pásma, trefil však jen Austina.

04:41
    Olomoucká rozehrávka teď byla trochu zmatená, nehlídaný kotouč ve středním pásmu se odrazil k Nashovi, jeho střelu ale Konrád vyrazil. Kladno se však usídlilo v útočné třetině.

04:41
    Pozorný Konrád teď raději přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

05:12
    Hosté teď musí vyklidit útočné pásmo.

06:00
    Švrček na poslední chvíli vypíchl kotouč protihráči, z následné protiakce zahrozil Musil, jeho střela však jen zaduněl o plexisklo.

06:18
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:24
    Kotouč je na hokejkách domácích hokejistů, kteří vybojovali další vhazování před brankářem Rytířů.

06:31
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se dostávají do vedení! Jaroměřský posunul před bránou kotouč na DAVIDA OSTŘÍŽKA, který puk nekompromisně odklidil za záda přesouvajícího se Cikánka. Asistence: Jan Jaroměřský a Jan Knotek.
    06:31 David OSTŘÍŽEK - 1:0

07:15
    Hráči bojují o puk za domácí bránou a v rohu obranného pásma Olomouce.

07:23
    Úspěšnější v tomto snažení byli Kohouti, kteří také hned přesunuli hru na druhou stranu ledové plochy.

08:05
    Nahodil byl v dobré střelecké pozici mezi kruhy, jeho ránu však brankář hostů dokázal vyrazit.

08:14
    Ofsajd Olomouce.

08:31
    Vampola hledal své spoluhráče před soupeřovou bránou, jeho přihrávku ale domácí vystihli. Z následného protiútoku je ale nakonec ofsajd.

09:07
    Oleszova tvrdá rána od modré čáry končí v náručí brankáře Kladna.

10:15
    Hráči bojují o kotouč v rohu domácího obranného pásma.

10:50
    Knotek nahrával na Nahodila, který měl před sebou odkrytou bránu, kotouč se mu ale za brankovou čáru dostat nepodařilo.

11:12
    Hanáci rozehrávají zpoza vlastní brány.

11:24
    ZBYNĚK IRGL si rozhýbal Cikánka a orazítkoval oba rohy konstrukce kladenské brány – 2:0. Asistence: Vilém Burian a Tomáš Valenta.
    11:24 Zbyněk IRGL - 2:0

12:13
    Barinka chtěl nahodit kotouč na soupeřovu bránu, v cestě mu ale stála hokejka Rostislava Olesze.

12:30
    Hanákům se teď nedaří vyhodit kotouč ze své třetiny, nakonec musel zasáhnout Konrád a přerušit hru.

13:18
    Nahodilova přihrávka nepatřila k nejpřesnějším.

13:18
    Vhazování před Cikánkem vyhráli hosté, kteří jdou bleskově dopředu.

13:35
    Nic z toho však nebylo, černá pryž je opět na hokejkách domácích hokejistů.

13:48
    A vhazuje se opět před Cikánkem.

13:56
    Rozhodčí signalizuje vyloučení na straně Olomouce, Cikánek odjíždí na střídačku a Kladno hraje v šesti hráči v poli.

14:04
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Vyrůbalík – 2 min., držení).

14:45
    Do brejku se mohl dostat Klimek, ale Austin ho dobruslil. Domácí však pošetřili cenné vteřiny z oslabení.

15:40
    Burian v brejku příliš dlouho váhal se zakončením a pak už na něj neměl prostor. O chvíli později se do přečíslení dostali Irgl s Jaroměřským, ale ani tahle akce nevedla k úspěšnému zakončení.

16:08
    Domácí jsou kompletní a Konrád po svém zákroku přerušil hru.

17:08
    A přesilovku si po faulu Stacha (KLA) zahrají také domácí.

17:32
    Ondruškovu dělovku od modré Cikánek s obtížemi vytěsnil vyrážečkou.

17:44
    Kladnu se dvakrát za sebou podařilo vyhodit kotouč až ke Konrádovi.

18:19
    Dujsíkova střela se zabrzdila o hráče stojící před bránou.

18:56
    Jaroměřského střela skončila v náručí brankáře Kladna. Z přesilovky Hanáků zbývá 12 vteřin.

19:08
    Kladno je kompletní.

19:29
    Vyrůbalík rozehrál jen do protihráče a Branislav Konrád pak zažil v brankovišti perné chvilky. Chvíli nevěděl, kde má kotouč a rozhlížel se kolem sebe, černá pryž však zůstala pod jeho betony.

19:58
    Kenarova nepřesná střela bylo to poslední, co jsme v první třetině viděli.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Olomoučtí hokejisté vstoupili do dnešního utkání aktivněji a v 7. minutě byli odměněni gólovým úspěchem, pod který se podepsal David Ostřížek. Ve 12. minutě pak Zbyněk Irgl navýšil náskok Hanáků na 2:0.

Střely na branku po 1. třetině: 18/6

20:01

20:11
    Kotouč mají po úvodním buly na hokejkách hosté.

20:32
    O´Donell nahrával Stachovi, ten však nedokázal projít přes olomouckou obranu.

20:32
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Nahodil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

21:00
    Dujsík chtěl vyhodit kotouč po mantinelu ven z obranné třetiny, jenže na modré čáře byl Austin.

21:34
    Kotouč si na vlastní modré přebral Klimek, který mohl jít dopředu, proti němu však byli tři protihráči, a tak kotouč pouze odevzdal. Z trestu Lukáše Nahodila zbývá necelá minuta a vhazuje se před Konrádem.

22:06
    Hanákům se podařilo vyhodit kotouč až k Cikánkovi a mohou vystřídat.

22:20
    K velké nelibosti domácího publika odjíždí na trestnou lavici Jiří Ondrušek, Rytíři tak budou hrát 13 vteřin 5 na 3.

22:26
    To už se otevírají vrátka také na trestné lavici hostů. Kladno bude hrát 7 vteřin 4 na 3, poté se poměr sil na ledě vyrovná.

22:36
    Nahodil je na ledě.

23:40
    Jan Káňa se vřítil do útočné třetiny, ale byl odzbrojen předtím, než mohl na Cikánka vyslat střelu.

25:24
    Teď domácím pomohla hokejová štěstěna. JAN JAROMĚŘSKÝ obkroužil bránu hostů a zkusil kotouč zasunout k tyči, to se mu sice nepodařilo, kladenští beci si však kotouč za brankovou čáru srazili sami. Asistence: Martin Vyrůbalík.
    25:24 Jan JAROMĚŘSKÝ - 3:0

26:12
    Nash vyslal prudkou přihrávku na Redlicha a Kladenští mohou zaútočit.

26:27
    Za Konrádem zaduněl mantinel.

26:56
    Vilém Burian se Zbyňkem Irglem se vydali do útoku. Oba hráči si 3x vyměnili kotouč, Irglovu střelu pak Cikánek pokryl. Vhazovat se bude po levici brankáře Kladna.

28:10
    Austin nedokázal obejít obranu domácích. Ve velké šanci se pak v protiakci ocitl Pavel Musil, který podobně jako před chvíli Jaroměřský objel bránu soupeře, kotouč však před brankovou čárou zastavil Cikánek.

28:53
    Michal Vodný před Cikánkem tečoval střelu od mantinelu, ta však mezi tři tyče nemířila.

29:04
    Kladno rozehrává zpoza vlastní brány.

29:22
    Knotek poslal Irglovi do jízdy kotouč, olomoucký sniper ho ale nedokázal zpracovat.

30:08
    Knotek nahodil kotouč na soupeřovu bránu a odjel střídat. Vhazovat se bude před brankářem Rytířů.

30:27
    Irglova střela z kruhu prověřila pozornost Lukáše Cikánka.

30:30
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Zbyněk Irgl – 2 min., vysoká hůl).

31:00
    Hanáci ihned po buly před Konrádem vyhazují kotouč na druhou stranu ledové plochy a o chvíli později tento kousek předvedli znova. Půl minuty z Irglova trestu je pryč. Burian teď navíc znepříjemňuje rozehrávku hostů.

31:38
    Vampola se chtěl opřít do střely, ale spadl na led, a tak Hanáci mohou opět vyhodit.

31:56
    Kotouč se teď odrazil od boku Konrádova betonu, naštěstí pro domácí to bylo mimo bránu.

32:32
    Austin mířil jen do mantinelu a to už je Zbyněk Irgl na ledě.

32:32
    Vhazovat se bude před ve středním pásmu.

33:05
    Zakázané uvolnění Olomouce.

33:24
    Klimek mohl zakončovat do odkryté klece, ale nebyl úspěšný. Po střele od modré čáry jednoho z olomouckých beků se bude vhazovat v kladenské třetině.

33:50
    Austin zachytil kotouč až za modrou čárou, hosté se tak musí stáhnout.

34:31
    Hanáci vybojovali další vhazování před Cikánkem.

34:40
    Vyrůbalíkovi střela od modré moc nesedla.

35:49
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Marek Hovorka – 2 min., hákování).

36:20
    Hanáci se teď museli vrátit do své třetiny a rozjíždí nový útok.

36:33
    Kotouč ale mají Kladenští, kteří opět vyhazují.

36:52
    Z trestu Hovorky uplynula minuta a hraje se teď před Konrádem.

37:13
    Ostřížek zavezl puk do útoční třetiny.

37:24
    Káňa mířil mimo a o chvíli později se kotouč ocitl ve středním pásmu.

37:50
    Hosté jsou kompletní.

38:28
    Cikánek měl teď velké problémy s lehkým nahozením od modré čáry, kotouč poskočil za jeho záda a kladenský gólman se musel hodně natahovat, aby ho zastavil před brankovou čárou.

39:15
    Dujsík mířil jen do beků, kteří stáli před ním.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhém dějství přidali Hanáci třetí přesný zásah zásluhou Jana Jaroměřského. Toho mohl o chvíli později napodobit Pavel Musil, ale nepodařilo se mu to. Na druhé straně zažil perné chvíle také Branislav Konrád, kterému se při přesilové hře Kladna odrazila střela od boku betonu jen kousek vedle tyče olomoucké brány. Třetí třetina začne přibližně v 19:51.

Střely na bránu po 2. třetině: 28/9

40:01

40:27
    Nikým nehlídaný kotouč si ve středním pásmu převzal Nahodil a byla z toho první šance Hanáků ve třetím dějství.

40:48
    Nashova rána z mezikruží mířila příliš vysoko.

41:10
    Dujsík zachytil kotouč ve středním pásmu a nahazuje ho dopředu.

42:50
    V zajímavé šanci se ocitl Tobiáš Handl, zakončil však jen do Cikánka.

43:45
    Keharovu střelu Konrád srazil do rohu kluziště. Teď se Kladnu daří tlačit na svého soupeře.

44:03
    Hra se přesunula na druhou stranu ledové plochy, kde operuje první útok Hanáků.

44:41
    Kotouč je mimo hrací plochu vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:30
    Nash mířil jen do brusle protihráče, Hanáci se po tomto odrazu dostali do přečíslení, které ale v gólový úspěch přetavit nedokázali.

46:47
    Kotouč je po zblokované střele v ochranné síti za Cikánkovými zády. Vhazovat se bude před kladenským gólmanem.

47:02
    Kladno vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

47:13
    Cikánek teď měl plné ruce práce, aby Olomouci zabránil v dalším navýšení skóre.

48:30
    Hovorka v dobré střelecké pozici nedokázal zakončit, O´Donnell trefil jen Valentu. Rytíři ale stále drží útočné pásmo.

48:58
    Dujsík kotouč po mantinelu odpaluje na zakázané uvolnění.

49:01
    Nash hned po buly prověřil lapačku Branislava Konráda.

49:28
    V šanci se ocitl Olesz, který dostal přihrávku do jízdy, překonat brankáře Kladna ale nedokázal.

50:31
    Po problémech s rozehrávkou se domácím přece jen podařilo dostat kotouč na druhou stranu ledové plochy, teď ovšem musí čelit novému útoku Kladna.

51:15
    Čtvrtý gól do sbírky Hanáků přidává VILÉM BURIAN, který dokázal využít pobídky Jana Káni. Asistence: Jan Káňa a Jiří Ondrušek.
    51:15 Vilém BURIAN - 4:0

51:16
    A přichází změna v olomouckém brankovišti, mezi 3 tyče přichází Jan Lukáš.

52:24

52:43
    Skladaného střela našla svůj nový domov v náručí Lukáše Cikánka.

53:12
    Jan Lukáš musel čelit třem střelám z hokejek soupeře, všechny ale dokázal pokrýt. Tu poslední, střelu od modré čáry, raději skryl v lapačce a přerušil hru.

53:42
    Rozhodčí signalizují, že se bude vylučovat na straně Kladna, Cikánek už spěchá na střídačku.

53:52
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pavel Musil – 2 min., hákování).

54:10
    Dujsíkovi se nepodařilo vyhodit kotouč, Rostislav Olesz byl v této činnosti mnohem úspěšnější.

54:50
    Domácí se opět osvobozují, z trestu Musila zbývá lehce přes minutu.

55:13
    Hovorka trefil boční síťku Lukášovy brány.

55:40
    A střelu Nashe olomoucký brankář vyrazil do ochranné sítě za svými zády.

55:52
    Trest Pavla Musila je již minulostí.

56:37
    Další kladenská střela končí v lapačce Jana Lukáše.

56:44
    V závěru třetí třetiny i Hanáci zahrají svou třetí přesilovku v dnešním zápase.

Dnešní utkání sleduje 5 500 diváků.

57:17
    Po buly se kotouč klouže do hanácké třetiny.

57:30
    Vhazuje se před Lukášem.

58:38
    Burianova střela mířila jen do protihráče.

58:46

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

Nejlepší hráči utkání

HC Olomouc: Jan Jaroměřský
    Rytíři Kladno: Marek Hovorka

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:27:22)

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 7. Ostřížek (Jaroměřský, J. Knotek), 12. Irgl (Burian, Valenta), 26. Jaroměřský (Vyrůbalík), 52. Burian (J. Káňa, Ondrušek)

HC Olomouc: Konrád (52. Lukáš) – Škůrek, Valenta, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Káňa, Irgl – Ostřížek (A), J. Knotek, Olesz – Vodný, Handl, Skladaný.

Rozhodčí: Zbyněk Kubičík, Peter Stano – Marek Hlavatý, Vít Lederer