Mladá Boleslav – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
8:2 (3:0, 4:2, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 15.02.2020, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 16. kolo

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:26:58)

V poslední periodě již nebylo k vidění tolik branek, padla konkrétně jen jedna. Do posledního dějství naskočili Zubři odhodlaní se alespoň pokusit pohnout s nepříznivým stavem. I přes veškerou snahu se jim to ale nepodařilo. Jediným střelcem třetiny se stal v 52. minutě Alexandr Remeš, který sám po své střele skončil v braně hostí. Po krátké konzultaci ale sudí branku uznali a utkání skončilo za stavu 8:2 pro domácí Energii.

59:37
    Energie kombinuje v útočné třetině, skóre si již ale nejspíše nezmění.

58:45
    Botoš v přesilovce zkusil puk do brány dostat blafákem s hokejkou mezi nohami, to se mu ale nepodařilo a kotouč přebírá soupeř.

58:12
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Koblížek – 2 min., podrážení).

57:48
    Halík nasměroval puk před karlovarskou bránu, tam jej ale převzali domácí hráči.

56:59
    Zubři dávají v posledních minutách do hry vše, když se jim ale podaří dostat do útočné třetiny, tak je trápí přesnost přihrávek.

55:40
    Hradil to pěkně zkusil z otočky bekhendem, domácí brankář ale jeho střelu zastavil betonem.

54:51
    Přerov je sice v početní výhodě, nedaří se mu ale dostat před Kubáta.

53:11
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vogel – 2 min., napadení).

51:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    ALEXANR REMEŠ nedlouho po své gólově trefě z levého kruhu skončil v brance také, po krátké konzultaci ale sudí branku uznali. Asistence: Samuel Šmajda.

50:50
    März poslal puk před bránu, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů,

49:19
    Zubři posílají puk do bezpečí a toto oslabení už zvládnou ustát.

48:38
    Botoš poslal rychlý puk na bránu zleva, kotouč ale skončil za přerovskou klecí.

47:23
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Billa – 2 min., držení).

46:50
    Kaprál pálil od pravého kruhu, kotouč ale skončil na jednom ze zelenobílých obránců.

45:53
    Dlouhé nahození karlovarských hráčů končí v Němcově lapačce.

44:49
    Príhoda pálil zpoza pravého kruhu, Němcovu klec však minul.

43:46
    Šmajda zakončoval k pravé tyči, jeho pokus ale Němec vytěsnil.

42:56
    Energetici nahazují puk do útočné třetiny, tam jej ale přebírají hosté.

41:30
    Kupčo tvrdě pálil z mezikruží, jeho střela ale skončila na plexi za bránou.

40:12
    Na úvod třetiny se ke střele dostal Hradil, Kubát ale jeho pokus zachytil do lapačky.

40:01
    Střídání v týmu HC ZUBR Přerov: ze hřiště odchází Žurek, přichází Němec.

40:01

Druhá dvacetiminutovka byla na branky ještě štědřejší, diváci v karlovarské aréně jich viděli hned šest. Přestřelku odstartoval ve 23. minutě Radim Hradil, ten úspěšně dorazil Halíkovu střelu, a Zubr se tak mohl radovat z první branky. Radost však netrvala dlouho, po necelých dvou minutách totiž dokázal odpovědět Lukáš März, ten obdržel puk od Botoše a dělovou ránou propálil Žurka. Lubomír Kupčo byl v polovině třetiny další úspěšným karlovarským střelcem, ke kotouči se dostal u pravé tyče a rychle jej poslal pod víko přerovské klece. Hattrick pak Lubomír Kupčo zkompletoval ve třiatřicáté minutě, po Botošově přihrávce ujel všem a bekhendem poslal puk mezi betony hostujícího gólmana. V pětatřicáté minutě udeřil Zubr podruhé, David Buršík obdržel kotouč do mezikruží, odkud jej nasměroval přesně mezi Kubátovy betony. Poslední branku druhé třetiny si připsal Ondřej Príhoda, ten z levého kruhu dělovkou poslal puk pod Žurkovu levou ruku. Poslední třetina začne v 18:34.

40:00

39:25
    Do nepřehledné situace před vlastní bránou se vložil gólman Přerova, poté co schoval puk pod lapačku je hra přerušena.

38:11
    A je tu další úder domácích. Botoš poslal kotouč do levého kruhu, tam stál připravená ONDŘEJ PRÍHODA a bleskovou střelou prostřelil Žurka pod levou ruku. Asistence: Jan Botoš, Ondřej Dorot.

37:09
    Bulka vystřelil od modré, jeho ránu ale Kubát zachytil do lapačky.

36:39
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Holík – 2 min., hákování).

35:02
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku. Štíbr našel v mezikruží DAVIDA BURŠÍKA, který odtud bekhendem propálil Kubáta mezi betony. Asistence: Miroslav Štíbr, Vladimír Brázda.

34:50
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vogel – 2 min., podrážení).

34:45
    Botoš dobře přihrával před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho, a puk tak přebírá Přerov.

32:42
    LUBOMÍR KUPČO si připisuje hattrick! Po Botošově přihrávce ujel všem a puk poslal bekhendem přesně mezi betony brankáře hostí. Asistence: Jan Botoš, Ondřej Príhoda.

31:44
    Domácím projel puk za modrou čáru, a tak se musejí vracet do středního pásma.

30:50
    Energie posílá puk na zakázané uvolnění.

29:15
    Domácí využívají další přesilovku. Sapouškovu nahrávku LUBOMÍR KUPČO zachytil u pravé tyče a přesnou střelou jej nasměroval pod víko přerovské klece. Asistence: Robin Sapoušek, Matěj Bubanec.

28:49
    Houdek obdržel parádní přihrávku k pravé tyči, kotoučem ale trefil jen Žurkovu brusli.

27:58
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Billa – 2 min., nedovolené bránění).

27:11
    Na druhé straně poslal dělovku na bránu Holík, Kubát ale zachytil kotouč do lapačky.

26:52
    Anton to zkusil zleva, hostující brankář si ale jeho střelu pohlídal.

25:58
    Energetici se snaží obsadit útočnou třetinu, to se jim však nedaří.

23:55
    Rychlá odpověď navrací domácímu celku tříbrankový náskok. Jan Botoš nabil v útočném pásmu LUKÁŠI MÄRZOVI, který rychlou střelou překonal Žurka. Asistence: Jan Botoš.

22:38
    Zubři střílejí první branku. Halíkovu střelu Kubát vytěsnil, na dorážku RADIMA HRADILA už ale nedosáhl. Asistence: Matěj Halík, Michal Šilhavý.

21:57
    Hra velmi rychle střídá směr a ani jeden z týmů se nedokáže držet v útočném pásmu.

20:20
    Na úvod druhé třetiny se uvolnil Sapoušek a vystřelil z úhlu, první střelou prostředního dějství ale Žurka nepřekonal.

20:01

V prvních dvaceti minutách jsme se dočkali tří branek, všechny si připsala domácí Energie. Ta se už od prvních minut tlačila do útočné třetiny a po ubráněném oslabení ještě přitvrdila. První ovoce přinesla rychlá hra energetikům v sedmé minutě. Ve dvojité přesilovce nejprve vystřelil Šmajda zpoza kruhů, odražený puk převzal Kupčo a bleskově nabil Matějovi Bubancovi, který z předbrankového prostoru přesně trefil odkrytou síť. Druhá branka přišla ve třinácté minutě, přesně mířil znovu Matěj Bubanec, tentokrát ale poslal poměrně pomalý kotouč zleva přímo mezi betony hostujícího gólmana. Po čtyřiadvaceti sekundách slavili domácí znovu, Lubomír Kupčo se dostal do úniku a svou šanci proměnil. Do konce třetiny byli na puku spíše energetici, další branku však přidat nedokázali. Druhá třetina začne v 17:47.

20:00

19:15
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomiga – 2 min., vysoká hůl).

18:54
    Domácí kombinují před Žurkem, všechny dosavadní střely však skončili mimo bránu.

17:57
    Hosté jsou na puku, nedaří se jim ale opustit vlastní pásmo.

16:54
    Halíkův pokus vyrazil Kubát hlavičkou, za kterou by se nemusel stydět žádný fotbalista.

16:27
    Přerovští se již dostali před Kubáta, díky domácí obraně však nemohou vystřelit.

15:40
    I ve vlastním oslabení se daří energetikům držet hru v útočné třetině.

15:03
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Príhoda – 2 min., vysoká hůl).

14:55
    Príhoda to zkusil z velkého úhlu, kotouč do brány ale nedostal.

13:40
    Zubři vyrazili do útočného pásma, nedaří se jim však kombinovat.

12:44
    Oddechový čas pro hosty.

12:44
    Tak to bylo rychlé. Sapoušek vyslal LUBOMÍRA KUPČA dopředu a karlovarský forvard svou šanci proměnil. Asistence: Robin Sapoušek, Patrik Hohl.

12:20
    MATĚJ BUBANEC si připisuje druhý gól. Poté, co obdržel kotouč od Remeše poslal poměrně pomalý kotouč přímo mezi betony hostujícího brankáře. Asistence: Alexandr Remeš, Patrik Hohl.

11:52
    Hra se znovu přesunula před Žurka, na něj od modré vystřelil Remeš, gólman hostí ale puku nastavil beton.

10:34
    Halík prověřil Kubáta, ten ale včas zareagoval a zastavil jeho střelu.

09:50
    Hyža tvrdě pálil z mezikruží, domácí gólman ale jeho pokus vyrazil holí.

08:57
    Do karlovarské kombinace zasáhl jeden z hráčů Přerova a vyrazil hbitě do protiútoku, sám ale před Kubátem nic nezmohl.

07:43
    Hosté hrají v plném počtu, Energie však stále tlačí na bránu.

06:48
    Dvojitou přesilovku nakonec energetici proměňují v první gól. Šmajda vypálil zpoza kruhů, odraženého kotouče se zmocnil Kupčo, který nabil do předbrankového prostoru MATĚJOVI BUBANCOVI, a ten pálil do odkryté sítě. Asistence: Lubomír Kupčo, Samuel Šmajda.

05:43
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Buršík – 2 min., hákování).

04:58
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Billa – 2 min., pozdní dohrání).

04:09
    Tomanovu ránu schoval Kubát mezi betony.

03:39
    Na konci první přesilovky se hosté dostávají do postavení mimo hru.

02:57
    Holík se stal prvním přesilovkovým střelcem, bránu domácích ale vysoko přestřelil.

01:39
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Houdek – 2 min., nedovolené bránění).

01:20
    Na druhé straně nepříjemně dorážel Brázda, kotouč za Kubáta ale neprotlačil.

01:01
    Anton vystřelil od modré, Žurkovu klec však minul.

00:10
    Energetici se dostali po úvodním buly do útočné třetiny, ke střele je však soupeř nepustil.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Hájek) – Bulka, Dorot, Hohl, Vogel, Anton, Houdek "A" – Šmajda, Bubanec, Remeš, Kupčo, Botoš "C", Príhoda, Matas, Sapoušek "A", März, Šlechta

HC ZUBR Přerov: Žurek (Němec) – Billa, Tomiga, Kaprál, Holík, Koblížek – Halík "C", Šilhavý "A", Brázda "A", Štíbr, Mann, Toman, Hyža, Buršík

Rozhodčí: Škrobák – Hanák, Matys.

HC ZUBR Přerov Hostům se nedaří tak dobře jako energetikům. Z posledních pěti zápasů zvítězili jen dvakrát, zbytek duelů prohráli. Naposledy si Přerova zahrál na vlastním ledě proti Havlíčkovu Brodu, ten dokázal porazit 6:3.

HC Energie Karlovy Vary Domácí dorostenci si v poslední době nevedou vůbec špatně, z posledních pěti utkání třikrát zvítězili v základní hrací době, jednou v prodloužení a jednou po samostatných nájezdech. Naposledy se Energie postavila Liberci, ten dokázala přehrát 4:3.

Krásný sobotní podvečer. Dnes bude karlovarská aréna hostit duel mezi HC Energií Karlovy Vary a HC ZUBR Přerovem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 7. Bubanec (Kupčo, Šmajda), 13. Bubanec (Remeš, Hohl), 13. Kupčo (Sapoušek, Hohl), 24. März (Botoš), 30. Kupčo (Sapoušek, Bubanec), 33. Kupčo (Botoš, Príhoda), 39. Príhoda (Botoš, Dorot), 52. Remeš (Šmajda) – 23. Hradil (Halík, Šilhavý), 36. Buršík (Štíbr, Brázda)

Rozhodčí: Škrobák – Hanák, Matys