Mladá Boleslav – Plzeň 3:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 15.02.2020, 16:00 • Budvar aréna • Chance liga - o pořadí v play-off • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

ČEZ Motor České Budějovice
    Motor má aktuálně 129 bodů a pouze jeden bod mu zbývá k další hranici. Po pauze Jihočeši zamířili do Prahy, kde potvrdili pozici lídra a porazili Slavii 6:3. Podaří se Motoru vyhrát ve šlágru nad Vsetínem a překonat hranici 130 bodů?

Vsetín neměl před reprezentační přestávkou vyloženě vítězné období. Se Slavií prohrál 2:4 a v Havířově 1:4. Po pauze si ale Valaši spravili chuť, když porazili Porubu 5:1. Momentálně jsou na třetím místě v tabulce a výhra nad Českými Budějovicemi by je mohla přiblížit k druhému místu. Podaří se Valachům porazit rozjetý Motor?

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:30
    Motor se snaží držet ve svém útočném pásmu.

00:40
    Domácí se poprvé vystřelili. David Gába ale vyrazil střelu ven.

01:40
    Jihočeši zatím nepouští Valachy k ničemu velkému. Hra se zatím odehrává před bránou Davida Gáby, který musí být na pozoru.

03:30
    Šimánek se ocitl na modré, kde dostal dobrou přihrávku od Pýchy. Šimánek vystřelil, brankář hostů ale vyráží.

03:59
    Valaši se marně snaží dostat do svého útočného pásma. Domácí ale velice dobře brání.

04:30
    Rozhodčí píská ofsajd.

05:20
    Sudí opět signalizuje ofsajd.

05:40
    Domácí se opět dostali do obranného pásma Vsetína. Lukáš Endál, který stál před Gábou neuhlídal své postavení a sudí pískal "útočící hráč v brankovišti".

06:10
    Domácí brankář Adam Brízgala, který má dnes premiéru v dresu Motoru si zatím nepřipsal jediný zákrok.

08:00
    David Gilbert zavezl puk do obranného pásma Vsetína, nepřekonal však obranu hostů.

09:12
    David Raška vyhrál vhazování a může rozjet další útočnou akci Motoru.

10:00
    Radek Prokeš našel volného Václava Karabáčka, který byl v dobré pozici před bránou. Přihrávka ale Karabáčkovi nesedla, a tak Gába nemusel zasahovat.

11:00
    Zakázané uvolnění domácích.

11:10
    Adam Brízgala si připisuje první zákrok. Po špatné rozehrávce domácích se hosté pokusili vystřelit. Domácí brankář byl ale připraven a za svá záda puk nepustil.

11:53
    Zakázané uvolnění Motoru.

12:20
    Vsetín se snaží dostat do obranného pásma domácích. Obrana Motoru jim to ale nechce dovolit.

13:13
    Oba týmy se snaží dostat k nějaké větší akci. Ani jednomu se to ale nedaří. David Gába má sice více zákroků, se všemi si ale velmi dobře poradil.

14:07
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jiří Karafiát.

14:10
    Máme tady první speciální formaci. Motor si zahraje přesilovou hru.

14:30
    Vsetín vyhazuje a rychle střídá.

15:06
    Valaši se se dostali ve vlastním oslabení do obranného pásma Motoru a Brízgala musel být ve střehu.

15:25
    Jihočechům se přesilová hra vůbec nedaří. Gába zatím nemusel zasahovat.

16:03
    Na závěr přesilové hry se ke střele dostal David Gilbert, jehož rána šla ale mimo.

16:10
    Hosté jsou opět kompletní.

17:17
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Albert Michnáč – 2 min., krosček).

17:20
    Valaši začali svojí přesilovou hru pěkně zostra. Okamžitě šli do útoku a Brízgala měl teď plné ruce práce. Nováček v motoráckém dresu ale podržel svůj tým.

18:05
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Pavel Pýcha – 2 min., podrážení).

18:05
    Domácí vyhnali hosty z jejich útočného pásma.

18:34
    Motor brání ve třech, zatím se jim to daří.

18:54
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Máme tady první branku. Vsetín využívá svojí dvojnásobnou přesilovou hru a otevírá skóre zápasu. Smetana našel volného ANTONÍNA PECHANCE, který dostal puk do Brízgalovy svatyně.
    Asistence: Ondřej Smetana, David Tůma
    18:54 Antonín PECHANEC - 0:1

20:00

Ze začátku vyvíjeli větší tlak domácí a více práce měl David Gába. Jihočechům se ale nepodařilo skórovat. V závěru třetiny ale hrál Motor ve třech, čehož hosté využili a díky brance Antonína Pechance se dostali do vedení. Co přinese druhá třetina, podaří se Valachům udržet vedení?

Za malou chvíli začíná druhá třetina. Rozhodčí nastupují na led za pískotu domácích fanoušků. Důvodem jejich pískotu je nesouhlas s vyloučením Pavla Pýchy v závěru první třetiny.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli domácí. Oba týmy jsou kompletní.

20:06
    Zakázané uvolnění hostů.

20:21
    David Gilbert dostal puk od Doležala. Kotouč se ale odrazil do ochranné sítě a sudí přerušuje hru.

20:30
    Motor se drží v obranném pásmu Valachů, kteří ale dobře brání, a tak David Gába zatím nemusí zasahovat.

22:20
    Vsetín rychle zavezl puk do obranného pásma Motoru. Valaši se dostali i ke střele, Brízgala byl připraven.

23:09
    Lukáš Endál se pokusil téměř hned po vhazování o střelu. Jeho ránu ale Gába vyrazil betony.

24:00
    Jonák vystřelil od modré a domácí brankář chytá lapačkou.

24:10
    Veselý stál připravený před bránou a čekal na přihrávku. Obrana hostů Veselému ale nedovolila dostat se k teči.

24:19
    Před bránou Gáby se strhla menší potyčka mezi hráči. Rozhodčí ale situaci ihned uklidnili.

24:44

25:04
    Radek Prokeš dostal dobrou přihrávku od svého spoluhráče. Nedokázal si s tím ale poradit.

26:10
    Vsetín se drží ve svém útočném pásmu, Budějovice brání a snaží se dostat k puku.

27:41
    Domácí se marně snaží dostat ze svého obranného pásma.

28:30
    Antonín Pechanec málem využil špatné rozehrávky domácích, když stál před brankou. Brízgala ale jeho ránu vyrazil.

30:00
    Brízgala teď podržel svůj tým! V situaci dva na jednoho roztáhl nohy a nedovolil jít soupeři do dvoubrankového vedení.

30:30
    Motor se konečně osvobodil a dostal se do svého útočného pásma. Hra se přesunula na chvíli na druhou stranu a Brízgala si mohl na chvíli oddechnout a v pozoru musel být Gába.

32:16
    Šilhavý zkusil překvapit Brízgala, jeho rána šla ale mimo bránu.

34:00
    Jakub Suchánek bojuje u mantinelu o puk. Sudí zatím nepřerušuje.

34:00

35:29
    Vsetín se drží před Brízgalem. Dostálek mohl tečovat střelu, po tom co mu ji jeho spoluhráč dobře připravil. Bývalý budějovický hráč si ji ale nevšiml.

36:30
    Gilbert zkusil překvapit Gábu zpoza branky. Ten byl ale připravený a nedovolil svému soupeři vyrovnat.

36:45

38:00
    Teper kroužil okolo modré a přemýšlel komu přihrát. Nakonec domácí získali puk a vyráží na druhou stranu.

38:41
    U mantinelu na straně Gáby se bojuje o puk.

39:30
    Motor se ještě snaží využít poslední minuty do konce třetiny.

40:00

Ve druhé třetiny jsme neviděli žádný gól. Adam Brízgala několikrát podržel svůj tým a i díky němu nepadla žádná branka. Přinese další třetina další branku nebo dnes uvidíme fotbalový výsledek?

40:01

40:01
    Poslední úvodní buly vyhráli domácí.

40:45
    Vsetín se dostává do svého útočného pásma, kde se momentálně svedl opět boj u mantinelu o puk.

41:35

41:40
    Diváci v Budvar aréně to nevzdávají a stále podporují svůj tým.

42:00
    Sudí píská ofsajd.

42:12
    Puk v ochranné síti a rozhodčí přerušuje hru.

43:22
    Začátek třetí třetiny je zatím chladný z obou stran.

43:34
    Pavel Pýcha zkusil vystřelit, trefil ale pouze bránícího Gábu.

43:48
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A máme vyrovnáno. Martin Novák vybojoval puk u mantinelu, najel si k bráně, kde našel LUKÁŠE ENDÁLA, který vystřelil a vyrovnal stav utkání.
    Asistence: Martin Novák, David Gilbert
    43:48 Lukáš ENDÁL - 1:1

44:26
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., nedovolené bránění).

44:40
    Vyrovnávací branka domácí nakopla! Ve vlastním oslabení měli šanci, kterou Gába ale vychytal.

44:48
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Conor Allen – 2 min., sekání).

44:48
    Opakuje se nám situace z první třetiny. Motor jde už dnes podruhé do dvojnásobného oslabení.

45:20
    Domácí vyhazují.

45:40
    Valaši jsou opět do vedení a podruhé využívají dvojnásobné přesilové hry . JAKUB TEPER překonal dobře chytajícího Brízgala.
    Asistence: Ondřej Slováček, Vít Jonák
    45:40 Jakub TEPER - 1:2

46:15
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Branislav Rehuš – 2 min., podrážení).

46:16
    Oba týmy hrají ve čtyřech.

46:44
    Sudí signalizuje výhodu a Brízgala utíká na střídačku.

46:50
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Sebastián Gorčík – 2 min., hákování).

46:50
    Role se obrací. Motor má šanci využít dvojnásobnou přesilovku.

47:26
    Doležal přihrál na Kloze, jemu se ale rána vůbec nepovedla.

47:50
    Kloz to znovu zkusil, jeho rána šla ale mimo.

48:15
    Máme vyrovnáno! Ve třetí třetina padají branky jako o závod. Martin Novák získal puk, poslal to na volného ZDEŇKA DOLEŽALA, který využívá přesilovou hru a dramatizuje utkání.

50:29
    Jakub Babka vystřelil od modré, Gába chytil bez problému do lapačky.

51:33
    Motor jde do vedení! Karabáček přihrál RENÉMU VYDARENÉMU, který jel téměř sám na bránu a nádherným blafákem poslal puk do Gábovy svatyně.
    Asistence: Václav Karabáček
    51:33 René VYDARENÝ - 3:2

52:03
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Martin Procházka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Conor Allen – 2 min., hrubost).

52:20
    Oba týmy hrají ve stejném počtu a to ve čtyřech.

52:55
    Kloz rychle zavezl puk do obranného pásma Valachů. Zkusil přihrát na Veselého, jemuž do cesty vstoupil bránící hráč Vsetína.

54:09
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Holomek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Doležal – 2 min., hrubost).

54:26
    Oba týmy opět hrají ve čtyřech.

54:50

55:00
    Gába se nebál vyjet daleko z brány, odpálil puk tak, že se píská zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 6421 diváků.

55:30
    Brízgala opět oporou svého týmu. Před brankou vznikla nepřehledná situace. Nováček v týmu ale zalehl puk celým svým tělem a nedovolil Vsetínu znepříjemnit situaci hry.

57:00
    Kde je puk? Nikdo z hráčů nevěděl, kde se kotouč nachází, až Lukáš Endál našel puk u mantinelu a může se pokusit o útočnou akci.

57:34
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Slováček – 2 min., podrážení).

57:34
    Vhazování před Gábou vyhráli hosté a vyhazují.

58:00
    Vsetín to nevzdává ani ve svém vlastní oslabení. Dostal se k Brízgalovi, který musí být ve střehu.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

59:21
    Hosté zatím neodvolali brankáře a jsou stále v pěti.

59:44
    Gába už odjel na střídačku.

Konec zápasu. (18:22:37)

Petra Bicková

Branky a nahrávky: 44. Endál (M. Novák, Gilbert), 49. Z. Doležal (M. Novák, J. Kloz), 52. Vydarený (Karabáček) – 19. Pechanec (Smetana, D. Tůma), 46. Teper (Slováček, Jonák)

Banes Motor České Budějovice: Brízgala (Klouček) – Pýcha (C), Kachyňa, Vydarený (A), Suchánek, Lytvynov, Allen – Babka, Michnáč, Šimánek – J. Veselý (A), Karabáček, Prokeš – Raška I, M. Novák, Gilbert – Endál, J. Kloz, Z. Doležal.
    VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Slováček (A), Teper, Smetana, Hunkes, Jeřábek, Kudělka, Holomek – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Karafiát, R. Vlach, Dostálek – Procházka, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Hucl, Šindel – Votrubec, Hnát