6:2 (2:0, 0:1, 4:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 15.02.2020, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Superpohár • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný sobotní večer z olomoucké plecharény. Dnes máme na programu 4. kolo juniorského DHL superpoháru, konkrétně střetnutí mezi HC Olomouc a Bílými Tygry Liberec.

Složení skupiny:
    Hradec Králové (1. místo v turnaji O pohár DHL)
    Olomouc (6. místo v turnaji O pohár DHL)
    Liberec (11. místo v turnaji O pohár DHL)
    Třinec (15. místo v turnaji O pohár DHL)
    Jihlava (19. místo v turnaji O pohár DHL)

HC Olomouc – 6 bodů (1. místo)
    (6. místo v turnaji O pohár DHL, 65 bodů)
    Nově vzniklý turnaj O pohár DHL kohoutům skvěle sedl a základní část jim vyšla nad očekávání dobře. Z 36 utkání Olomouc vyhrála v základní hrací době přesně polovinu, navíc přidala i další dvě vítězství za dva body. Bez bodu vyšla z celkem dvanácti zápasů.

V superpoháru Olomouc zatím poměřila síly jen s Jihlavou a s Hradcem Králové, tedy prvním a posledním týmem turnaje O pohár DHL, v obou případech však kohouti zvítězili jednoznačně 5:2.

Bílí Tygři Liberec – 1 bod (5. místo)
    (11. místo v turnaji O pohár DHL, 54 bodů)
    Liberec si v předchozím turnaji vedl o něco hůře a o kousek si nakonec nedokázal připsat vítězství ani v polovině utkání. Tygři vyhráli celkem 15 z 36 utkání za tři body a dvakrát až v prodloužení či samostatných nájezdech.

V superpoháru Liberec odehrál o utkání více než jeho dnešní soupeř, chatrné výsledky jej ale řadí až pod Olomouc. V prvním utkání Tygři ukořistili bod proti Třinci, následně však prohráli s Jihlavou 2:5 a s Hradcem Králové 3:4.

Nejproduktivnější hráči:
    Joshua James Mácha (OLO) – 5b (3+2)
    Petr Šafařovský, Michael Drábek (LIB) – 3b (1+2)

Nejlepší střelci:
    Joshua James Mácha (OLO) – 3
    Filip Jansa (LIB) – 2

Úspěšnost brankářů:
    Vojtěch Mokrý (OLO) – 95,51 % (2 zápasy)
    Daniel Král (LIB) – 85,14 % (2 zápasy)
    Pavel Čajan (LIB) – 85,19 % (1 zápas)

Vzájemná utkání v turnaji O pohár DHL:

6. kolo: Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
    Branky a nahrávky: 30. Křepelka (Vomáčka, Šedivý), 54. Šeliga – 15. Tomajko (Mader, Groch), 24. Mácha (Tomajko), 25. Kořenek (Rutar, Vosátko), 39. Krupa, 47. Kořenek (Kalač, Pírek), 49. Tichý (Kořenek).

25. kolo: HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 5. Vosátko, 13. Krupa (Štědrý), 23. Kalač (Štědrý), 27. Kořenek (Tarnoczy, Mácha), 40. Kořenek, 53. Handl (Hladiš, Hlaváč).

Zopakuje Mora vítězství také v DHL Superpoháru? Nebo Liberec vrátí soupeři porážky? To se ukáže v 17:30!

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader, Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko, Rutar, Pírek – Kalač, Krupa, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy.

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Aubrecht, Ira, Hampl, Kovář, Šedivý – Křepelka, Rychlovský, Vomáčka, Šafařovský, Adamec, Jansa, Strnad, Jiruš, Šír, Drábek, Nezbeda.

Rozhodčí: Fiala – Lukš, Axman.

00:01

00:09
    Šedivý nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale sebrali domácí.

00:30
    Ani Olomouc se daleko nedostala a musí začínat znovu od své branky.

01:06
    Kohouti se chvíli zdrželi v útočném pásmu, ke střele se však nedostali.

01:12
    Hosté ujížděli do přečíslení dvou proti jednomu, Jiruš však nezamířil přesně.

01:42
    Vomáčka jel sám proti Mokrému, ten ho však vychytal!

02:14
    Hamplova střela na branku neprošla.

02:30
    Kalač na druhé straně mířil jen vedle branky.

03:04
    Mácha ve středním pásmu nezpracoval přihrávku, puk má Liberec.

03:31
    Aubrecht neprošel přes obranu domácích.

03:51
    Tomajko vybojoval puk v rohu kluziště, jeho přihrávka před branku však nenašla nikoho v bílém.

04:22
    Nezbeda se před brankou Mokrého snažil tečovat, puk však poslal jen do rohu.

04:27
    Mokrý se vrhl po puku a přerušil hru.

04:39
    Kořenek před brankou hostů zabojoval o puk, ke střele se však nedostal.

05:34
    Rychlovského střelu z úhlu zastavil Mokrý ramenem.

05:58
    Nahození Šedivého zastavilo klubko hráčů před brankou Mokrého.

06:09
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Hampl (LIB).

06:25
    Tomajko dostal přihrávku mezi kruhy, mířil však těsně vedle levé tyče.

06:45
    Liberec posílá puk až k Mokrému.

07:07
    Kořenek trefil jen brusli bránícího hráče.

07:35
    Rychlovský s Šírem při vlastním oslabení pořádně zatopili obraně Olomouce. Nakonec musel situaci uklidnit Mokrý, který přidržel puk u tyčky své branky.

08:04
    Liberec bude hrát pět vteřin ve třech. Dvě minuty za hákování si jde odsedět Jakub Šedivý (LIB).

08:17
    Bílí Tygři vyhazují a krátkou pasáž ve třech tak zvládli bez větších potíží.

08:47
    Kořenkova střela z úhlu mířila jen za branku.

08:57
    Liberec opět posouvá puk do středního pásma.

09:19
    Ani tentokrát se Hanákům nepodařilo vrátit do útočného pásma a musejí ke své brance.

09:33
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jako blesk z čistého nebe se ocitli dva olomoučtí hráči v přečíslení a MATĚJ KOŘENEK situaci řešil prudkou střelou pod horní tyč. Asistence: Ondřej Tichý.

09:55
    Vomáčkova přihrávka před branku skončila na hokejkách domácích.

10:24
    Tomajkovu střelu ukryl Čajan do lapačky.

10:35
    Rychlovský na modré čáře ztratil puk.

11:02
    Krupa byl pod tlakem a tak jen nahodil puk na Čajana. Ten v klidu rozehrál.

11:32
    Nezbedovu přihrávku mezi kruhy domácí hráči přečetli.

11:50
    Křepelka střílel z levé strany, puk však poslal jen za branku.

12:15
    Vomáčka se dostal do Mokrého brankoviště a Liberec je tak vykázán do středního pásma.

12:31
    Domácí udeřili podruhé a opět z rychlé akce, na jejímž konci jel sám na branku DANIEL MINISTR a ani on se nerozpakoval a zakončil prudkou střelou. Bez asistence.

12:50
    Tomajko se dostal ke střele z mezikruží, Čajan jeho pokus ovšem chytil do lapačky i tentokrát.

12:57
    Čajanova lapačka zasáhla i proti střele Kalače.

13:02
    Jeden z libereckých obránců vyhodil puk mimo kluziště, avšak s přispěním mantinelu a tak se vylučovat nebude.

13:30
    Mader jen protečoval puk ve středním pásmu a ten zamířil přímo na Čajana. Hostující brankář si s ním bez větších potíží poradil.

14:03
    Mácha se pokusil obtočit kolem tyčky, Čajan mu ale místo pod betonem nenechal.

15:12
    Olomoučtí vybojovali puk ve skrumáži za brankou Čajana, jejich následná přihrávka však mířila jen na hůl jednoho z hostů.

15:53
    Pírkovu střelu tečoval před brankou Kalač, puk však zamířil jen do zadního mantinelu.

16:14
    Kořenkovu střelu z otočky zblokovala hůl obránce a Čajan tak stihl zasáhnout.

16:40
    Šafařovský hledal před brankou spoluhráče, ten však zasáhl puk pouze bruslí.

17:32
    Drábek unikal po levém křídle, Strnad však jel do útočného pásma ještě před ním a zavinil tak postavení mimo hru.

17:48
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Vojtěch Strnad (LIB).

18:03
    Kořenek hledal mezi kruhy Kalače, ten však při pokusu o střelu z první promáchl.

18:14
    Mader střílel z hranice brankoviště, Čajan puk ale ukryl do lapačky.

18:43
    Mácha svou střelu ukryl za bránícího hráče, také tentokrát ale byla Čajanova lapačka v pohotovosti.

19:19
    Rychlovský s Šafařovským vyvezli puk a ušetřili několik vteřin ve svém útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

19:25
    Olomoucké zastavil ofsajd.

19:57
    Mader za brankou ztratil puk, přihrávku hostů však vzápětí zachytil jeden z Olomouckých.

20:00

První třetina je u konce, a ačkoliv Liberec měl povedený nástup a zpočátku byl jasně aktivnější, v 10. minutě přišla střela Matěje Kořenka a poprvé se rozvlnila síť za Čajanem. Od té chvíle Olomouc začala přebírat iniciativu a v druhé polovině první dvacetiminutovky to byli naopak kohouti, kdo byl aktivnější. Ve 13. minutě toto navíc zužitkoval ze samostatného úniku Daniel Ministr. Olomouc tak vede po první třetině 2:0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:01

20:12
    Rychlovského střelu z úhlu Mokrý vyrazil.

20:31
    Rutar si sjížděl před branku, přihrávka na něj však neprošla.

20:51
    Krupa dostal přihrávku mezi kruhy, puk však nezpracoval ideálně a hosté k němu stihli přistoupit.

21:18
    Drábek číhal před brankou na přihrávku, puk však tečoval jeden z domácích.

22:00
    Tichého nahození se odrazilo od jednoho z hráčů před brankou a Čajan musel prokázat své reakce.

22:44
    Šafařovský protečoval puk do útočného pásma, tam si jej však sebrali domácí.

22:54
    Hosté nakonec ale vybojovali puk a Mokrý musel předvést bleskurychlou lapačku.

23:10
    Kořenek jako první dojel vyhození Olomouce, za zády však měl Šedivého, který ho narazil na mantinel a obral o puk.

23:50
    Mácha se pokusil ze strany protlačit před branku, obrana Liberce ho však nepustila.

24:14
    Přesilovku si vyzkouší také Liberec. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Joshua James Mácha (OLO).

24:29
    Rychlou akci hostů mohl zakončovat do prázdné branky Nezbeda, ale netrefil puk!

25:03
    Jiruš hledal místo mezi betony Mokrého, ten je však sklapl včas.

25:21
    Matěj Kořenek se dostal ke střele z první, ale Čajan se dokázal neuvěřitelně přesunout a sebral mu gól!

26:06
    Křepelkovi na modré čáře puk přeskočil hokejku a hosté musejí do středního pásma.

26:34
    Mokrý vyrazil puk přímo před sebe, kde stál Drábek, ten však nestihl zareagovat a Olomoučtí odvezli puk.

27:09
    Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

27:27
    Domácí jen posunuli puk do středního pásma.

27:48
    Kořenek se pokusil prokličkovat mezi trojicí bránících hráčů a téměř uspěl. Puku se ještě zmocnil Kalač, který mu ho naservíroval mezi kruhy, ale Kořenek zamířil vedle levé tyče.

28:00
    Liberec si zahraje další přesilovku. Šimon Groch (OLO) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

28:26
    Hlaváč srazil Rychlovského střelu do ochranné sítě.

28:59
    Olomouc vyhazuje k Čajanovi.

29:23
    Liberci se nedaří vrátit do útočného pásma, puk opět letí přes všechny čáry.

29:47
    Křepelkovu dělovku vyrazil Mokrý betonem.

30:14
    Olomoučtí protlačili puk do útočného pásma a střídají.

30:38
    Krupova přihrávka na Ministra nebyla přesná, přesto se nakonec olomoucký útočník dostal k puku.

30:47
    Přesilovka čeká pro změnu olomoucké hráče. Dvě minuty za podrážení si odpyká Miloslav Adamec (LIB).

31:12
    Rychlovský se dostal k vyhozenému puku, na střelu mu však domácí nedopřáli čas.

31:27
    Olomouc se pokusila vrátit do útočného pásma nahozením od své branky, Mader se však k puku jako první nedostal a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

32:00
    Pírek trefil jen bránícího hráče.

32:09
    Krupa se snažil tečovat před brankou, puk však poslal jen do rohu.

32:25

33:10
    Adamec vybojoval puk za svou brankou a pokusil se o rozehrávku, puk se však odrazil od brusle jednoho z domácích hráčů přímo k Čajanově tyči. Liberecký brankář jej tak raději ukryl pod lapačku.

33:30
    Tomajko jen protečoval do útočného pásma, puk má Liberec.

33:58
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají na kontakt. Jakub Rychlovský našel na modré čáře najíždějícího MICHAELA DRÁBKA, který vystřelil z první a překonal Mokrého, který už se nestihl přemístit k druhé tyči. Asistence: Jakub Rychlovský, Petr Šafařovský.

34:35
    Strnadovu střelu zastavil Mokrý betonem.

34:40
    Liberec má šanci vyrovnat! Dvě minuty za krosček si odpyká Daniel Ministr (OLO).

35:09
    Drábek přihrál nepřesně a Olomouc se tak dostala k vyhození.

35:37
    Po Rychlovského střele zůstal puk ležet před Mokrým a Liberečtí se horlivě jali dorážení! Nakonec zasáhl na brankové čáře jeden z domácích hráčů a zabránil gólu!

36:35
    Mácha ukořistil puk a vyvezl ho do útočného pásma, kde šetří čas.

37:00
    Liberecké nahození přišlo ještě před červenou čárou a píská se tak zakázané uvolnění.

37:45
    Vomáčka zavezl puk za branku Mokrého, Tomajko jej ale rychle odzbrojil.

38:07
    Adamcova střela skončila jen vedle branky.

38:33
    Kořenek se ze strany natlačil před Čajana a poté ještě mohl dorážet on i Mader. Hostující brankář ale udržel puk před čárou!

38:33
    Olomouc si ale zahraje přesilovku. Dvě minuty za krosček si odpyká Jakub Rychlovský (LIB).

38:42
    Hosté hned na úvod vyhazují.

39:10
    Kořenek zachytil vyhození hostů a vystřelil, puk však mířil nad branku.

39:40
    Další Kořenkova střela trefila jen clonícího Madera.

39:58
    Vosátko trefil blokujícího hráče.

40:00

Druhá třetina nabídla vyrovnanou bitvu z obou stran, o něco lépe z ní ale vyšli hosté, kteří ve 34. minutě vstřelili kontaktní branku po ráně Michaela Drábka. Ve 36. minutě už mohlo být dokonce vyrovnáno, ale situaci zachránil jeden z domácích hráčů. Po čtyřiceti minutách tak Olomouc vede nad Libercem 2:1.

Třetí třetina začne přibližně v 19:01.

Dnešní utkání sleduje 41 diváků.

Domácí začnou třetí třetinu 33 vteřin dlouhou přesilovkou.

40:01

40:05
    Liberec ihned posílá puk k brance Mokrého.

40:20
    Také napodruhé Bílí Tygři úspěšně vyhazují.

40:47
    Rychlovský z úhlu nastřelil tyč!

40:47
    Následně si ale právě Jakub Rychlovský (LIB) počínal nedovoleně a sekl domácího brankáře, takže se vrátí na trestnou lavici.

41:15
    Domácí využívají přesilovou hru, poté co LUKÁŠ PÍREK propálil Čajana střelou od modré čáry. Asistence: Adam Rutar.

41:33
    Krupa trefil jen bránícího hráče.

42:00
    Další Krupův pokus zastavil Čajan betonem.

42:15
    A do třetice Tomáš Krupa (OLO). Tentokrát však upoutal pozornost podrážením a oslabí tak Olomouc na další dvě minuty.

42:49
    Jiruš se pokusil prokličkovat před branku, nakonec však s pukem zajel až do rohu kluziště.

43:05
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za sekání si odpyká Jakub Šedivý (LIB).

43:29
    Pírek se pokusil ukrýt svou střelu za změť hráčů, Čajan si ji ale dokázal najít.

44:04
    Hlaváčova přihrávka zpoza branky nenašla nikoho z olomouckých hráčů.

44:21
    Domácí jsou v plném počtu a Bílí Tygři tak jen vyhazují za branku Mokrého.

44:54
    Tomajko dostal přihrávku před branku, ale byl faulovaný a nedokázal zakončit dostatečně důrazně.

44:54
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Hampl – 2 min., hákování).

45:19
    Strnad zavezl puk za branku Olomouce, tam o něj však záhy přišel.

45:40
    Groch střílel z první, ale Čajan se včas přesunul.

45:55
    Domácí sehráli ukázkovou přesilovkou kombinaci, na jejímž konci střílel Adam Rutar z první, ale Čajan se ještě stihl přesunout. Puk mu však vypadl za zády a TOMÁŠ KRUPA jej pohotově doklepl do nechráněné sítě. Asistence: Adam Rutar, Daniel Ministr.

46:31
    Grochovo nahození tečoval Tichý těsně vedle tyče!

47:10
    Rutarova rána od modré skončila jen vedle branky.

47:41
    Mader nezpracoval Kalačovu přihrávku a hosté tak mohou alespoň vyhodit.

48:04
    Šír se pokusil překvapit Mokrého zpoza branky, ten však prostor u tyčky dobře utěsnil.

48:13
    Aubrechtovo zblokované nahození zamířilo jen vedle branky.

48:37
    Rychlovského přihrávka před branku neprošla.

48:47
    David Vosátko (OLO) vyhodil puk do ochranné sítě a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

48:59
    Olomouci se ale daří vyhodit puk.

49:14
    Křepelka z první zamířil nepřesně.

49:22
    Ani tentokrát Liberci nevydržela přesilovka dlouho. Dvě minuty za podrážení si odpyká Lukáš Nezbeda (LIB).

49:30
    Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění a vhazování před Čajanem se tak bude opakovat.

49:47
    Ministr se snažil tečovat před Čajanem, na puk však nedosáhl.

50:03
    Rychlovský prověřil Mokrého pozornost ostrou střelou z úhlu.

50:19
    Kořenkovi mezi kruhy utekl puk a Čajan jej tak před ním odpálil do bezpečí.

50:48
    Nevydařená rozehrávka hostů končí dalším zakázaným uvolněním. Ve stejnou chvíli se Vosátko vrátil na led.

51:16
    Mácha z první minul branku.

51:31
    Krupa si vyjel s pukem zpoza branky a pokusil se ho protlačit za Čajanova záda. V brankovišti hostů vznikl zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval DANIEL MINISTR, který puk protlačil do branky. Asistence: Tomáš Krupa, Joshua James Mácha.

52:10
    Pírkův pokus mířil jen za branku hostů.

52:21
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Šír (LIB).

52:30
    Jiruš vyrazil do útoku, ale ve středním pásmu ho domácí obrali o puk.

52:48
    Liberec posílá puk za branku Mokrého.

53:41
    Tomajko dostal nabito mezi kruhy, ale Čajan vytáhl fantastický zákrok!

54:27
    Mácha se pokusil přihrát před branku Štědrému, puk mu ale sjel z hole a Štědrý mohl zakončovat jen z úhlu.

55:00
    Kořenek si obhodil soupeře a z boku se snažil natlačit před branku, Čajan ale puk přikryl lapačkou.

55:22
    Střelu z levé strany zblokoval jeden z domácích hráčů do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Mokrým.

55:38
    Ministr posunul puk před branku na JOSHUU JAMESE MÁCHU, který na dvakrát překonal Čajana. Asistence: Daniel Ministr, Lukáš Pírek.

55:49
    Michael Drábek (LIB) se poroučí na trestnou lavici poté co vysekl domácímu hráči hůl z ruky a Olomouc si tak zahraje další přesilovku.

56:34
    Za vyhozením Liberce vystartoval PETR ŠAFAŘOVSKÝ, který jel sám proti Mokrému, roztáhl jej a poslal puk do odkryté branky. Asistence: Jakub Rychlovský, David Aubrecht.

57:07
    Pírkova střela končí v lapačce Čajana.

57:25
    Krupovu křižmou přihrávku na Ministra hosté přečetli. Olomouc je však nadále u puku.

57:45
    Liberec vyhazuje a tohle oslabení přečká bez úhony.

57:53
    Vzápětí navíc Olomouc posílá puk jen na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Mokrým.

58:17
    Mácha ve středním pásmu nezpracoval přihrávku a puk tak mají hosté.

58:40
    Pírek ve středním pásmu přerušil souhru Libereckých.

59:13
    Kalač jen posouvá puk do středního pásma.

59:21
    Střela z levé strany končí na hrudi Mokrého.

59:38
    Krupa tečoval puk ještě před červenou čárou a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Mokrým.

59:43
    Hosté se nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

Je tady konec dnešního utkání a navzdory velmi vyrovnané hře Olomouc vítězí jednoznačným výsledkem. V poslední třetině to Hanákům opravdu lepilo a po brankách Lukáše Pírka, Tomáše Krupy, Daniela Ministra a Joshuy Jamese Máchy si vypracovali pohodlný pětibrankový náskok. Liberec už pak jen korigoval tři minuty před závěrečnou sirénou, kdy se při vlastním oslabení trefil Petr Šafařovský.

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlinů z olomoucké plecharény, na viděnou! (19:39:39)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 10. Kořenek (Tichý), 13. Ministr, 42. Pírek (Rutar), 46. Krupa (Rutar, Ministr), 52. Ministr (Krupa, Mácha), 56. Mácha (Ministr, Pírek) – 34. Drábek (Rychlovský, Šafařovský), 57. Šafařovský (Rychlovský, Aubrecht)

Rozhodčí: Fiala – Lukš, Axman