Třinec – Vítkovice 2:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 2:3 (1:2 po s.n.) | Liberec – Kladno 5:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:3 (kon.) | Plzeň – Olomouc 3:0 (kon.) | Pardubice – Zlín 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 16.02.2020, 16:00 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga • 46. kolo

50:31
    Puk se ale nakonec dostal do hlediště bez pomocí teče mantinelu. Petr Šenkeřík (KVA) vyhodil puk mezi diváky a půjde si za to sednout na trestnou lavici.

48:36
    A sparťané si následně vynutili další faul. Martin Kohout (KVA) zatáhl za záchrannou brzdu, když fauloval unikajícího Dvořáka. Sparta hraje přesilovku.

45:08
    Karlovy Vary mají jedinečnou možnost snížit. Miroslav Forman (SPA) totiž dostává od rozhodčích dvouminutový trest za hákování. Domácí se musí bránit.

35:50
    Sparťané mají možnost znovu odskočit svému soupeři. Obránce Michal Plutnar (KVA) totiž dostal dvě minuty za podrážení. Energie se musí bránit.

28:25
    To byl ostrý zákrok. Dávid Gríger (KVA) dostává dvouminutový trest za podrážení. Sparťané mají další možnost navýšit svoje hubené vedení.

20:16
    A je to útočník Dávid Gríger (KVA), který dostává od rozhodčích dvě minuty za podrážení. Sparťané už za chvíli budou hrát v další přesilové hře.

17:22
    Karlovy Vary můžou snížit na rozdíl jednoho gólu. Lukáš Rousek (SPA) v útočném pásmu podrazil svého soupeře a už putuje na trestnou lavici.

08:29
    Graňák nebezpečně pálil od modré čáry, Sedláček znovu zasáhl. Poté ale Matěj Stříteský (KVA) fauloval v obranném pásmu a odpyká si trest za sekání.

07:14
    A je tu první vyloučení také na domácí straně. Právě Jeremie Blain (SPA) si jde sednout na trestnou lavici za podrážení. Vary budou hrát přesilovou hru.

04:13
    A máme tu hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Ondřej Beránek (KVA) vyfasoval dvě minuty za hrubost, Matúš Sukeĺ (SPA) pro změnu za sekání.

00:35
    Poměrně brzy tu máme první vyloučení. Obránce Michal Plutnar (KVA) dostal dvě minuty za držení. Sparťané hrají přesilovou hru.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 4. Kudrna (Vitouch, Blain), 17. Dvořáček (Vitouch), 29. Buchtele (Forman, Pech), 30. Tomáš Dvořák (V. Růžička, Kudrna), 39. Dvořáček (Kudrna), 52. Sukeľ (V. Růžička, Rousek) – 20. Černoch (T. Mikúš), 36. Vondráček (Koblasa, Černoch), 40. Šafář (M. Rohan, Bednář)

HC Sparta Praha: J. Sedláček (Neužil) – Kalina, Blain, Jurčina, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, Poizl – Rousek, Sukeľ, Řepík – Kudrna, V. Růžička, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Pšenička, Vitouch, Dvořáček.
    HC Energie Karlovy Vary: Bednář (F. Novotný) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, M. Rohan, D. Mikyska, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – V. Polák, Černoch, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček.

Rozhodčí: Horák, Pešina – Lhotský, Svoboda

Diváci: 15 077