Třinec – Vítkovice 2:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 2:3 (1:2 po s.n.) | Liberec – Kladno 5:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:3 (kon.) | Plzeň – Olomouc 3:0 (kon.) | Pardubice – Zlín 3:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 16.02.2020, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 46. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle. Na shledanou. (17:24:44)

Nejlepší hráči zápasu

Matěj Stránský (0+1) – Jan Schleiss (1+0).

Čtvrté derby letošní sezony je u konce, z těsného vítězství 3:2 se radují hosté z Vítkovic! Oceláři v zápase dvakrát vedli, Ostravané ale pokaždé dokázali srovnat krok a nakonec vybojoval velmi důležité tři body. O vítězství ostravského celku rozhodl v padesáté minutě Martin Dočekal, který využil samostatného úniku a střelou mezi Štěpánkovy betony rozhodl o zápase.

59:44
    Štěpánek jde zpět do branky, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

59:44
    Marcinkovi se nepovedla přihrávka na Vránu, hosté poslali puk do středního pásma. Růžičku pak zastavil ofsajd.

59:23
    Oba kohouti jdou pykat, oba obdrželi dvouminutový trest za hrubost.

59:23
    Chmielewski si od hostující branky vybruslil na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil. Dolejš má puk v lapačce, po odpískání se do sebe pustili Matěj Stránský s Lukášem Kovářem.

59:01
    Růžička v útočném pásmu ztratil kotouč, domácí musí do středního pásma.

58:40
    Vrána prohrál buly a Schleiss mohl upalovat do útočné třetiny. Hostující útočník nakonec z ostrého úhlu branku netrefil.

58:21
    Oceláři to zkusí se šesti bruslaři v poli, Jakub Štěpánek zůstává na střídačce!

58:21
    Kotouč se z vítkovické třetiny odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Dolejše. Domácí trenéři si berou oddechový čas.

58:10
    Roberts Bukarts v protiakci dvou proti jednomu hledal najíždějícího Lakatoše, přihrávku si ale málem do vlastní branky srazil bránící Adámek. Štěpánek však předvedl skvělý reflex a vykopl kotouč z brankoviště!

57:45
    Po hodně nenápadné akci se ke střele od modré dostal Kundrátek, ani on ale neuspěl. Ostravané posílají hru do třineckého pásma.

57:23
    Oceláři se nemohou dostat do útočného pásma, hosté velmi dobře brání své území.

56:43
    Po vítkovickém vyhození kotouče do středního pásma chtěl před Dolejše hru vrátit Stránský, toho ale zastavil ofsajd.

56:31
    Vítkovickým se nepovedlo využít vhazování v útočném pásmu, po vlastní chybné přihrávce pak umožňují domácím se přestěhovat před jejich branku.

56:05
    Oceláři se nedohodli v rozehrávce a poslali puk na icing.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 8. Chmielewski (Marcinko, M. Stránský), 34. M. Doudera (Hrňa, M. Kovařčík) – 20. Mallet (Lakatoš, Trška), 38. Schleiss (Hruška, Štencel), 50. Dočekal (T. Kubalík, Štencel)

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kváča) – Gernát, Kundrátek, Galvinš, D. Musil, Zahradníček, M. Doudera, M. Adámek – Hrňa, P. Vrána, Martin Růžička (A) – M. Stránský, Marcinko, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Novotný, Dravecký (A).
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Štencel, Trška, L. Kovář, Dudas, Výtisk (C), R. Černý, Gregorc – Šišovský, Hruška, Schleiss – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Dej (A), R. Veselý, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

Rozhodčí: Lacina, Stano – Hlavatý, Lederer