Tampa – Philadelphia 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:2 (kon.)
Montreal – Dallas 3:4 (po pr.) | Ottawa – Toronto 2:4 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:3 (kon.)
Calgary – Chicago 4:8 (kon.) | Arizona – Washington 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 1:0 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 5:1 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:4 (po pr.)
Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.)
Vancouver Canucks
1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Anaheim Ducks
Neděle 16.02.2020, 23:15 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc. (01:51:25)

Československá stopa v utkání:
    Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.

1. Adam Henrique (ANA) 2+0
    2. John Gibson (ANA) 37 zák., 1 gól, 97,4 %
    3. Quinn Hughes (VAN) 0+1

Domácí Vancouver nezvládl zápas proti Anaheimu a prohrál vysoko 1:5. Hosté měli utkání vlastně od začátku do konce pod svou kontrolou, Vancouver měl povedené pasáže hry dlouhé maximálně pár minut. Už po první třetině vedl Anaheim 2:0 a ve druhé třetině přidal další branku. Poté se dočkal branky i Vancouver, ale byla v tomto zápasu pro něj jediná a zápas příliš nezdramatizovala, protože ve třetí třetině hosté přidali další dvě branky, když se na střeleckou listinu zapsali Sam Steel a Brendan Guhle.

59:04
    Z levé strany po ledě vypálil obránce Canucks Quinn Hughes, Gibson dobře zasáhl pravým betonem.

58:10
    Ryan Getzlaf se snažil nápaditou zadovkou hledat spoluhráče před brankou, ale tentokrát mu to nevyšlo.

56:40
    Demko chytil do lapačky nahození Anaheimu a puk si ponechal u sebe.

54:55
    Demko se nebojácně vydal za svou branku a pomohl Vancouveru s rozehrávkou. Domácí se díky tomu dostali z vlastního pásma.
    53:45 Brendan GUHLE - 1:5

53:45
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je zřejmě definitivně rozhodnuto, Anaheim už vede 5:1! Na pátém gólu měl velkou zásluhu Grant, který krásně předložil puk před branku pro BRENDANA GUHLEHO. Ten následně vstřelil svůj druhý gól v této sezoně. Asistence: Derek Grant.

53:15
    Na druhé straně byl v šanci po skvělé Rakellově přihrávce Jones. Ani Demka z blízka nepřekonal.

53:04
    Tyler Myers dostal kotouč na modrou čáru, odkud okamžitě vypálil. Trefil však pouze Getzlafa.

52:06
    Kotouč skončil a střídačce Vancouveru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:35
    Vancouver přecházel modrou čáru hodně komplikovaně a nakonec je z toho ofsajd.

50:32
    Na druhé vypálil z první z předbrankového prostoru dnešní pilný střelec Horvat, ale Gibsona znovu nepřekonal.

50:02
    Z mezikruží vypálil nebezpečně Troy Terry, ale Demko znovu zasáhl a ještě drží alespoň teoretickou naději pro domácí na body.

48:45
    Anaheim si vytvořil přečíslení a z levé strany střílel Nicolas Deslauriers. Demko dobře zasáhl.

48:22
    Prostor na střelu si našel Tyler Myers, ale jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

45:22
    Anaheim mohl přidat další gól, měl na tom po fatálním zaváhání obrany Vancouveru hned dvě šance, ale Demko vždy zázračně zasáhl.
    45:12 Sam STEEL - 1:4

45:12
    Anaheim si bere zpět tříbrankové vedení, vyhrává 4:1. Demka propálil SAM STEEL, přičemž brankář Vancouveru vlastně ani nepředvedl zákrok, protože na něj byl v brankovišti natlačen hráč. Vancouver zvažuje trenérskou výzvu. Asistence: Devin Shore.

43:27
    Tentokrát se Horvatovi nepovedlo vůbec vypálit a přišel o kotouč a jeho tým o útočné pásmo.

42:55
    Horvat dostal puk mezi kruhy a okamžitě vypálil, jeho rána ale byla zablokovaná.

42:22
    A další zakázané uvolnění Anaheimu.

42:14
    Píská se zakázané uvolnění Anaheimu a hra se tak vrátí před Gibsona.

41:40
    Canucks se usadili v útočném pásmu, ale žádnou střelou zatím Gibsona neprověřili.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 1:07.

Druhá třetina skončila a Vancouver stále doma prohrává s Anaheimem o dvě branky, tentokrát 1:3. Ve druhé části zápasu padaly góly jen ze přesilovek. Nejprve už na 3:0 zvýšil po nádherné Terryho přihrávce Adam Henrique, který se zapsal na střeleckou listinu dnes už podruhé. S reakcí pak přispěchal prudkou ranou z pravého kruhu rovněž v přesilovce Elias Pettersson. Ve třetí třetině tak ještě rozhodně bude o co hrát.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2+2 min, hrubost).

39:57
    V obranném pásmu Anaheimu přišel jeden ostrý hit v podání Jonese na Pettersona a pak se strhla velká za brankou Ducks mela. Určitě se bude vylučovat.

39:35
    Adam Gaudette nabral ve středním pásmu dobrou rychlost, projel za modrou čáru a z pravého kruhu nebezpečně vypálil. Gibson tentokrát nepotřeboval pomoc brankové konstrukce a kotouč chytil.

37:35
    Za Gibsonem zazvonila tyč, když od modré čáry tvrdě vypálil obránce Quinn Hughes. Gibson má ve druhé třetině i potřebné štěstí.

36:59
    Rakell byl pod tlakem, tak vyhodil kotouč a je z toho zakázané uvolnění Anaheimu.

35:48

35:03
    Hosté vyhodili puk, tohle oslabení zatím brání velice dobře.

34:33
    Znovu se hosté osvobodili a dokonce z toho byla i šance! Max Jones ale Demka nepřekonal. Ten předvedl další vynikající zákrok a ještě stihl rozehrát.

34:08
    Lindholm se dostal k puku a podél mantinelu ho poslal daleko z vlastního obranného pásma.

33:48
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., nedovolené bránění).

33:02
    Od modré čáry vypálil obránce Cam Fowler. Demko sice zasáhl, ale kotouč přesto propadl za jeho záda a odrazil se od tyče.

31:52
    Na druhé straně musel být zase v pozoru Demko, na kterého doráželi hráči Anaheimu. Brankář Canucks dokázal pokrýt puk.
    31:00 Elias PETTERSSON - 1:3

31:00
    Vancouver právě vstřelil branku!
    ELIAS PETTERSSON dnes poprvé ukázal svou jedovatou střelu z první a hned je z toho gól. Švédský talent vypálil z pravého kruhu a trefil se přesně nad Gibsonovo rameno. Také Vancouver tak využívá přesilovku. Asistence: Quinn Hughes, Brandon Sutter.

30:45
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

30:45
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

30:22
    Vancouver dokázal Anaheim na více než minutu uzamknout před Gibsonem, ale problém byl, že ani jednou nevystřelil na branku.

29:24
    Horvat zpoza brány poslal puk před branku, kde vznikla velká tlačenice. GIbson se ale dobře zorientoval a kotouč chytil.
    27:25 Adam HENRIQUE - 0:3

27:25
    Anaheim jde do vedení 3:0, využívá i svou druhou přesilovou hru. Hosté to krásně vykombinovali. Nádhernou finální přihrávku přes celou šířku pásma měl na svědomí Terry a ADAM HENRIQUE se nemýlil a trefil odkrytou branku. Dnes se prosazuje už podruhé. Asistence: Troy Terry.

26:59
    Rickard Rakell vypálil nebezpečně z první z levého kruhu. Demko byl však připraven a předvedl další výborný zákrok.

26:13
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

25:50
    Vancouver si vytvořil dobrý tlak. Z mezikruží chtěl pálit mladík Zack MacEwen, ale jeho rána byla zablokovaná.

25:25
    John Gibson chytil volný puk, který na něj směřoval a raději ho přikryl pod lapačku. Na rozehrávku neměl čas.

24:39
    Elias Pettersson se chystal ke střele z první, ale pro něj netypicky kotouč netrefil, takže Gibson si mohl oddechnout.

23:56
    Ihned po vhazování vystřelil z levé strany Lindholm, i jeho vychytal brankář Demko.

23:28
    Rickard Rakell se dostal k puku v mezikruží a byl tam úplně sám. Thatcher Demko předvedl zatím svůj nejlepší zákrok v zápase a podržel svůj tým.

22:57
    Anaheim se rychle z vlastního pásma dostal až do útočného. Z levého kruhu pak vypálil střelec druhé branky zápasu Derek Grant, ale tentokrát Demka nepřekonal.

22:20
    Domácí nahodili puk do útočného pásma a pak díky dobrému napadání získali puk zpět. Pálili ale nepřesně.

21:40
    Píská se ofsajd při přechodu Vancouveru přes modrou čáru.

20:59
    Z pravé strany ostřel vypálil J. T. Miller a Gibson si nebyl jistý tím, kde je puk. V jeho brance ovšem neskončil.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 0:07.

První třetina je u konce, Vancouver do zápasu nevstoupil dobře a na domácím ledě prohrává s Anaheimem 0:2. Hosté do zápasu nastoupili hodně aktivně a brzy přišla odměna v podobě první branky, která byla vlastní, ale připsána byla Adamu Henriquemu, který poslal puk před branku. Ve 13. minutě pak Ducks využili přesilovku, když se po nádherné Getzlafově přihrávce prosadil Derek Grant .

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Vancouver tráví poslední sekundy první třetiny v útočném pásmu, ale zatím si nevytvořili palebnou pozici.

18:58
    Anaheim vyhodil puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a už si hlavně v závěru třetiny hlídá vedení.

17:57
    Larsson vypálil od modré čáry, ale neměl moc času na přípravu té střely a puk ani neprošel na branku Canucks.

17:31
    Na druhé straně zase předvedl proti Lindholmovi dobrý zákrok lapačkou Demko. Dorážka pak skončila v ochranné síti.

16:42
    Anaheim byl poprvé v utkání pod konstantním tlakem Vancouveru. Zachránil ho však výborným zákrokem proti Stecherovi Gibson.

15:47

15:03
    Bo Horvat našel pěkně Suttera, ale ten vystřelit nedokázal a hned poté hosté opět vyhodili.

14:27
    Hosté opět vyhodili puk a mohou vystřídat.

14:02
    Vancouver má pátou nejlepší přesilovku v lize, tak uvidíme, zda to potvrdí. Anaheim začal oslabení dobře, hned vyhodil puk.

13:47
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Korbinian Holzer – 2 min., držení).

13:30
    Bude se vylučovat na straně Anaheimu, Vancouver má výhodu.
    12:22 Derek GRANT - 0:2

12:22
    Anaheim využívá svou první přesilovku utkání a jde do vedení 2:0! Domácí to měli ještě ztížené tím, že jeden z jejich hráčů přišel o hokejku. Getzlaf neznačil, že pojede za branku, ale pak našel krásnou zadovkou DEREKA GRANTA, který překonal dezorientovaného Demka střelou mezi betony. Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler.

12:06
    Ani Rakellova střela se neujala, stejně jako dorážka. Ale tlak Anaheimu pokračuje.

11:39
    Anaheim je usazený v útočném pásmu. Už dvakrát i vypálil, ale ty střely nebyly přesné.

11:13
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., nesportovní chování).

10:40
    Hned po vhazování vypálil od modré čáry Nicolas Deslauriers. Ani jeho rána však nebyla přesná.

10:30
    Na modrou čáru dostal nabito Sam Steel, ale zakončení mu moc nevyšlo a puk na branku Vancouveru neprošel.

08:57
    Zack MacEwen přebral puk od Beagla a nebezpečně vypálil. O kousek však branku Ducks minul.

07:52
    Gibson zatím dnes moc práce neměl, ale teď dobře zasáhl proti střele Virtanena.

07:24
    Getzlaf našel krásnou přihrávkou na pravém kruhu volného Rakella. Ten však velkou šanci nevyužil, Demko dobře zasáhl.

06:43
    Vancouver se pokusil o rychlou odpověď, ale střela Erikssona z pravé strany se neujala.
    05:38 Adam HENRIQUE - 0:1

05:38
    Hosté se po povedeném úvodu po zásluze dostávají do vedení. Byl to ovšem hodně šťastná gól. ADAM HENRIQUE z levé strany posílal puk před branku a obránce Stecher si puk srazil mezi betony Demka do vlastní Demka do vlastní brány. Asistence: Nick Ritchie, Jacob Larsson.

04:26
    Výbornou přihrávku mezi kruhy dostal Bo Horvat a první těžký zákrok musel předvést také brankář Anaheimu John Gibson.

04:05
    Z pravé strany vypálil kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf. Mířil pod roku Demka, ten ale předvedl kvalitní zákrok.

02:55
    Úvod utkání patří Anaheimu, který tráví hodně času v útočném pásmu a puky získává díky rychlému napadání.

01:33
    Nahození Anaheimu se proměnilo na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Ducks.

00:38
    Do první šance se dostal Rickard Rakell, ale z levé strany branku netrefil a k dorážce se už nikdo nedostal.

00:01

Vancouver se dnes představí ve dresech, na kterých převažuje bílá, hostující Anaheim ve své oranžové variantě.

Stadionem už zní hymna Spojených států a následovat bude hymna Kanady. Pak už bude moci utkání začít.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Ch. Tanev, Q. Hughes, Stecher, Edler, T. Myers, Jo. Benn – MacEwen, Horvat, J. T. Miller – Virtanen, E. Pettersson, Pearson – B. Sutter, Gaudette, Roussel – Eriksson, Beagle, Ju. Bailey.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Fowler, Holzer, Ja. Larsson – D. Shore, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Steel, Jones – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, D. Grant, Deslauriers..

Vzájemný duel

Dnešní soupeři se spolu utkali na začátku listopadu. Anaheim doma vyhrál 2:1 v prodloužení.

Domácí Vancouver je na tom mnohem lépe. Canucks sehráli padesát osm zápasů, ve kterých vybojovali šedesát devět bodů a zatím drží čtvrtou pozici Západní konference. Na vedoucí St. Louis ztrácí jen pět bodů. Na devátý Nashville mají k dobru bodů šest. Poslední dva zápasy se navíc Vancouveru povedly. Doma porazil Nashville i Chicago. Právě v utkání s Blackhawks se navíc velké pocty dočkaly i klubové legendy. Bratři Sedinové mají od tohoto utkání svůj dres vyvěšený pod stropem Rogers Areny.

Hostující Anaheim zatím neprožívá povedenou sezónu. Celek z Kalifornie sehrál padesát sedm zápasů, ve kterých vybojoval padesát tři bodů a patří mu čtrnáctá pozice Západní konference. Na účast v bojích o Stanley Cup už Kačeři mohou zapomenout. Anaheim navíc trápí slabá produktivita. Svým soupeřům vsítil jen 146 branek. V posledním duelu navíc na svém ledě schytal debakl 0:6 s Calgary Flames.

Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Vancouverem Canucks a Anaheim Ducks. Utkání začíná ve 23 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 31. E. Pettersson (Q. Hughes, B. Sutter) – 6. Henrique (N. Ritchie, Ja. Larsson), 13. D. Grant (Getzlaf, Fowler), 28. Henrique (Terry), 46. Steel (D. Shore), 54. Guhle (D. Grant)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Fowler, Holzer, Ja. Larsson, Guhle – D. Shore, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Steel, Jones – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, D. Grant, Deslauriers.