Magnitogorsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Čerepovec 2:4 (kon.) | Ufa – Soči 2:0 (kon.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 3:5 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 5:0 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 6:0 (kon.) | Riga – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Red Star Kunlun
Pondělí 17.02.2020, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (17:28:52)

Československá stopa

Tomáš Filippi (MET) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:13
    Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:12

Andrej Šustr (KUN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:56
    Šimon Hrubec (KUN) 59 minut, 28 zákroků, 2 góly, 93,3 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:39 (12:10, 10:11, 8:18)
    Zblokované střely – 11:5
    Vyhraná vhazování – 21:22
    Trestné minuty – 14:24
    Hity – 10:17

Hokejisté Magnitogorsku zvládli důležitý souboj o postup do play-off s Kunlunem a vítězstvím 2:1 jejich naděje na účast ve vyřazovacích bojích hodně vzrostly. Domácím dnes vycházely přesilovky. Ve 24. minutě otevřel skóre Bogdan Potěchin a ve třetí třetině vedení Magnitky navýšil v další početní výhodě Tomáš Filippi. V 50. minutě pomohla přesilová hra také Kunlunu, kontaktní branku vstřelil obránce Ryan Sproul. V závěru pak domácím přálo i štěstí, hned dvakrát je totiž zachránila tyčka jejich svatyně. Ve druhém případě to bylo jen pár sekund před závěrečnou sirénou.

59:58
    Hosté to málem stihli! V samotném závěru trefil Adam Cracknell z levé strany bližší tyčku Košečkinovy branky!

59:48
    Domácí si ve středním pásmu nerozuměli, jinak by asi dali snadný gól do prázdné branky. Čas však Kunlunu rychle utíká!

59:17
    Hosté si berou oddechový čas!

59:17
    Domácí hráč z vlastní poloviny minul prázdnou branku Kunlunu. Pískáno je zakázané uvolnění.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:31
    Hrubec odjel na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!

58:00
    Tak už jen dvě minuty.

57:13
    Nahození Loktionova dobruslil Nikolaj Kuljomin a byla z toho dobrá šance. Domácí útočník branku Kunlunu těsně minul!

56:21
    Z první se opřel do puku Tyler Wong. Střela mu však vůbec nesedla a Košečkina neohrozila.

55:36
    Košečkin přerušil hru po střele hostujícího hráče. Následuje reklamní přestávka.

55:09
    Nabídku Nikolaje Kuljomina před branku šikovně tečoval Eric O'Dell. Puk se ale snesl nad břevno svatyně Kunlunu.

54:01
    Brandon Yip to zkoušel z levé strany z otočky. Košečkin byl na místě.

53:03
    Oba celky jsou už kompletní.

52:33
    Vypadalo to, že domácí by mohli vyjet do přečíslení 2 na 1. Filippiho ale dobruslil Jake Chelios, syn slavného Chrise Cheliose.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 24. Potěchin (O'Dell, J. Jakovlev), 47. Filippi (Antipin, Mozjakin) – 50. Sproul (Werek)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Dronov, Minulin, Běreglazov, Matuškin – Kozun, Loktionov, Mozjakin (C) – Potěchin, O'Dell, N. Kuljomin – A. Nestrašil, Filippi, Dorofejev – Ljubimov, Rožkov, Timkin – Několenko.
    Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – D. Osipov, Šustr (A), Chelios, T. Murphy, Sproul, Bartley – Lockhart, Shinkaruk, Yip (C) – Wong, Cracknell (A), Foo – Smith-Pelly, Werek, Kane – Skvorcovs, Magee, Hunt.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Sivov, Šalagin