Chicago – NY Rangers 3:6 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Boston 1:2 (po pr.)
Anaheim – Florida 1:4 (kon.) | Colorado – NY Islanders 3:1 (kon.) | Vancouver – Minnesota 3:4 (2:3 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 20.02.2020, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Superpohár • Skupina D

Páté kolo DHL Superpoháru zde v Ostravě už zná svého vítěze. Hosté sice před koncem první třetiny otevřeli skóre gólem z trestného střílení, vítkovičtí ale do druhé třetiny nastoupili s větším odhodláním a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve srovnával Beránek, vedení na stranu Vítkovic strhl Gebauer a v závěru druhé třetiny přidali gól Potočný a Vojtovič. Hostům se sice ve třetí třetině podařilo snížit, ale závěr utkání provázela nervozita a množství vyloučených na obou stranách. Gólový účet dnešního zápasu pečetil do prázdné pardubické branky střelec prvního vítkovického gólu – Beránek a vítkovičtí tak mohou slavit.
    Z Ostravy je to dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (19:28:11)

59:56
    Domácí zavážejí kotouč za branku Nečase.

59:45
    Pardubičtí bojují o kotouč u mantinelu ve svém útočném pásmu.

59:20
    Beránek sprintoval do rohu pro kotouč, ale z otočky hůl Tvrdého nenašel.

58:53
    Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí hrají v pohodě.

58:27
    V přerušené hře se trestná lavice úplně vyprazdňuje.

58:27
    Vítkovičtí se radují z další branky, ale sudí jej neuznávají, protože byl dosažen kopnutím.

57:08
    V přerušení se na střídačku mohou vrátit Krejsa, Lednický, Kaštánek i Secký.

57:08
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí zřejmě už pečetí dnešní výhru, s asistencí Věntuse posílá puk do prázdné klece ADAM BERÁNEK – 5:2. Asistence: Dominik Věntus, Jiří Tvrdý.

56:50
    Hostující Nečas zůstává na střídačce, bude se vhazovat u vítkovické klece.

56:50
    Olivova střela byla tečována mimo branku.

56:33
    Vítkovický Potočný vystartoval k hostující brance, Nečas si vyjel, domácí útočník měl čas a prázdnou branku před sebou, ale minul.

56:14
    Domácí posílají zbrkle puk na zakázané uvolnění.

56:01
    Na obou trestných lavicích je velmi těsno, za Vítkovice bude pykat Smolka a Ryšavý, za hosty pak Jelínek s Kostkou. Všichni si odpykávají trest za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

56:01
    Dlouho se nehrálo, v útočném pásmu Vítkovic se do sebe hráči znovu pustili. Bude se vylučovat.

54:55
    Na trestnou lavici usedají domácí Krejsa a Lednický, na pardubickou stranu pak Kaštánek a Secký. Všichni jsou vyloučeni za hrubost. Oba týmy hrají v pěti.

54:55
    Krejsa s Lednickým se u pardubické klece pustili do křížku s protihráči, na jejich slovní narážky jim ukazují stav na světelné tabuli.

54:55
    Lednický se protáhl do pásma následovaný Krejsou, Nečas sklapl po Lednického střele betony včas.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. Beránek (Tvrdý, Vojtovič), 23. Gebauer (Machů), 38. Potočný (Ryšavý), 39. Vojtovič (Mrva), 58. Beránek (Věntus, Tvrdý) – 19. Rozlílek (TS), 52. Hebek (Oliva, Šír)

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Machů, Kunc, Smolka, Věntus (A), Bílý, Zapletal – Kylnar, Potočný (A), Ryšavý – Krejsa, Mrva (C), Lednický – Vojtovič, Beránek, Tvrdý – Bochnak, Gebauer, Smička
    HC Dynamo Pardubice: Nečas (Marossy) – Oliva (C), Kubíček, Blažej A), Jelínek, Secký, Kaštánek – Hledík, Hebek, Formánek, Rouha, Rozlílek (A), Tobiáš, Costa, Kostka, Herčík, Pavlík, Šír, Bucek

Rozhodčí: T. Cabák – V. Rožánek, M. Hranoš