Vladivostok – Riga 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 4:0 (kon.) | Čerepovec – Viťaz 2:1 (2:1 po s.n.)
Soči – N.Novgorod 1:0 (po pr.)
Admiral Vladivostok
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Dinamo Riga
Sobota 22.02.2020, 08:00 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Admiral Vladivostok a Dinamo Riga.

Dinamo Riga sice bodovalo v posledních třech zápasech, ale v Bobrově divizi je na posledním šestém místě. Riga odehrála 59 zápasů s bilancí 10-6-7-36 a získalo 39 bodů. Z posledních pěti zápasů tým prohrál tři zápasy. Nestačil na Dynamo Minsk 1:2, Kazaň 1:2 a Dynamo Moskvu 6:7 v prodloužení. Tým porazil Jekatěrinburg 2:1 a Chabarovsk 2:1 na nájezdy.

Admiral Vladivostok hraje Černyševovu divizi a je na posledním šestém místě. Týmu se nedaří, z posledních pěti zápasů nevyhrál ani jeden. Nestačil na Ufu 0:3, Omsk 2:5, Nižněkamsk 1:6,Petrohrad 0:6 a Traktor Čeljabinsk 0:5.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 25. ledna a hostující Vladivostok vyhrál 2:1 na nájezdy. Vicharev poslal hosty do vedení, ve třetí třetině srovnal Ďaloga. Nájezdy rozhodl Bakoš.

Československá stopa v zápase
    Martin Bakoš (VLA) 58 zápasů, 18+21;39 bodů
    Alexander Salák (RIG) 29 zápasů
    Marek Ďaloga (RIG)19 zápasů, 2+1;3 body

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Admiral Vladivostok: Truškov (Olkinuora) – Lalonde, Achijarov, Kozlovskij, Miščenko, Ugolnikov, Ostrovskij, A. Osipov, Bobrjašov – Bakoš, Ljungh, Vicharev – Korosteljov, V. Butuzov, Silajev – Konnov, V. Strelcov, A. Strelcov – K. Voronin, Mereskin, Lisin.

Dinamo Riga: Salák (Liepins) – Sotnieks, Berglund, Marshall, Mamčics, Ďaloga, Balinskis, Gimajev – M. Redlihs, Darzinš, Džerinš – Protapovič, Ashton, Meija – Gillies, Pavlovs, Batna – Lejnieks, Gegeris, Slepec – Švanenbergs.

Rozhodčí: Bondar,Fatajev – Nikolajev, Novikov.

00:01

00:16
    Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

00:35
    Alexandr Protapovič (Riga) se dostal sice do útočného pásma, ale jeho akci zastavila pozorná obrana.

00:53
    Špatný přechod Dinama do útočného pásma, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:05
    Další buly ve středním pásmu, puk vybojoval domácí celek, který se následně dostal do útočného pásma. Zakončit ale nedokázal.

01:35
    Vasilij Strelcov (Vladivostok) zakončoval rychle po příjezdu do útočného pásma, jeho rána od modré čáry byla zblokovaná obranou Rigy.

02:02
    Další nepřesná rána Vladivostoku. Domácí hrají nyní dobře, nastěhovali se do útočného pásma, ale mají problémy se zakončením.

02:26
    Kirill Voronin (Vladivostok) bojoval o kotouč, před brankou byla Ivan Lisin. Puk ale ukryl pod výstroj Alexander Salák.

02:56
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Batna – 2 min., podrážení).

03:10
    Přesilovku hraje domácí celek, který po vyhození musí rozehrávat od vlastní branky.

03:30
    Shawn Lalonde (Vladivostok) musí za svou branku, rychle rozehrává od své branky. Následně se dostal sice do útoku, ale nevypálil.

04:14
    Martin Bakoš (Vladivostok) hledal jakoby klíčový hráč přesilovky, spoluhráče, ale přihrávku jeho kolega zpracovat nedokázal.

04:45
    Ani jednu výraznější šanci si nevypracoval v přesilovce domácí celek.

04:56

05:17
    Hraje se klidnější hokej, ani jeden celek se nikam nežene.

05:30
    Vhazovalo se ve středním pásmu, Emils Gegeris (Riga) se po individuální akci dostal do útočného pásma, jeho zakončení však bylo nepřesné.

05:52
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Admiral rozehrává od své branky.

06:20
    Příliš mnoho krásy zatím fanoušci nejrychlejší kolektivní hry neviděli. Nyní se domácí dostali do zakončení, Alexandr Mereskin ani Nikita Bobrjašov nedostali kotouč za brankovou čáru.

07:00
    Sedm minut hry je pryč, na výraznější šanci zatím v tomto zápase čekáme.

07:17
    Komerční přestávka.

07:56
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2 min., nedovolené bránění).

08:27
    Emils Gegeris (Riga) se dostal do útočného pásma, následná rána obránce byla nepřesná. Pak puk získal Admiral, který vyhodil.

08:49
    Lauris Darzinš pálil z mezikruží, jeho projektil kryje obránce, následná rána byla zblokovaná.

09:14
    Admiral znovu vyhazuje přes všechny čáry.

09:56

10:20
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Ivan Miščenko (Vladivostok) pálil od modré čáry, a tak musel Alexander Salák zasahovat.

10:37
    Ivan Silajev ujížděl v přečíslení dva na jednoho. Dostal od spoluhráče přihrávku, a pak ránu vyrazil Alexander Salák.

11:10
    Alexandr Truškov (Vladivostok) nadvakrát dokázal zkrotit kotouč po střele, kterou vyslal Kristaps Sotnieks (Riga) z bezprostřední blízkosti.

11:42
    Kotouč vypadl z hrací plochy, a tak se vhazovalo ve středním pásmu. Následně Nikita Bobrjašov (Vladivostok) pálil z kruhu, Alexander Salák kryje.

12:03

12:34
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinoval, ale do výraznější šance se Dinamo nedostalo.

13:21
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., hákování).

13:35
    Přesilovku nyní hraje domácí celek, Timur Achijarov (Vladivostok) rozehrával za brankou,

14:32
    Alexander Salák (Riga) podržel své spoluhráče a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Nikita Bobrjašov z pozice před brankou.

14:37
    Další rána od modré čáry, brankář Rigy byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem soupeře.

15:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

16:27
    Andris Džerinš (Riga) vedl domácí akci, ale jeho pokus o střelu z otočky byl nepovedený.

17:00
    Přes dvě minuty se už nepřerušovala hra.

17:07
    Nikita Bobrjašov (Vladivostok) má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se puk dostal za branku Saláka, který pro něj vyjel, a tak rozehrál a pomohl spoluhráčům.

17:34
    Dlouhou dobu se nepřerušovalo, hraje se velmi plynule a šancí je hodně málo.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:32
    Čtyři minuty se hraje bez přerušení, oba celky střídají za hry.

19:00
    Ivan Miščenko (Vladivostok) má kotouč za hokejce, to už probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:18
    Po bezmála pěti minutách hry se přerušuje, kotouč přejel všechny čáry, píská se zakázané uvolnění. Buly před brankou Saláka.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Prakticky žádnou vyloženou šanci jsme v první třetině neviděli, ani jen celek se nedokázal prosadit, a tak po první třetině platí bezbrankový stav.

20:01

20:24
    Alexander Salák (Riga) raději přerušuje hru, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

21:45
    Sledujeme hodně rozkouskovanou část druhé třetiny, hraje se spíše ve středním pásmu.

22:38
    Ani jeden celek se nemůže nyní usadit v útočném pásmu. Alexandr Osipov rozehrával od své branky, Alexandr Strelcov (Vladivostok) dojel kotouč v útočném pásmu, ale domácí vypálit nedokázali.

23:39
    Robert Mamčics (Riga) obkroužil branku, vybruslil si mezi kruhy, a pak se pokoušel zakončit. Jeho rána byla zblokovaná obráncem.

24:53
    Jeden z domácích hráčů, obránce, pálil od modré čáry, jeho rána končí těsně vedle branky.

26:20
    Uvis Balinskis (Riga) pálil z dobré pozice, jeho projektil vyrazil brankář před sebe, a pak už hrála obrana.

26:45
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, Carter Ashton (Riga) zakončoval z dobré pozice, jeho rána končí vedle.

27:10
    Delší dobu se už nepřerušovalo, mnoho šancí k vidění není, diváci ale i tak sledují zajímavý zápas, ve kterém stále čekáme na gól.

27:44

28:07
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Následně Timur Achijarov pálil a kotouč kryje brankář Rigy.

29:01
    Alexander Salák (Riga) rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Další domácí rána byla nepřesná.

29:40
    Admiral rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu přišel o kotouč, a tak se musí znovu vracet do obranné fáze.

30:02
    Dostáváme se do druhé poloviny zápasu, stále čekáme na výraznější šanci.

30:20
    Stepan Ostrovskij (Vladivostok) se vrací za svou branku, odkud rychle rozehrává. Ale Kirill Slepec (Riga) napadal rozehrávku, následná rána Rigy končí mimo.

31:14
    Uvis Balinskis to udělal výborně, po individuální akci se dostal do zakončení, ale jeho rána jen malý kousek minula branku.

31:47
    Gints Meija (Riga) byl před brankou volný, ale spoluhráči mu nedokázali dobře připravit kotouč na zakončení.

32:23
    Vitalijs Pavlovs (Riga) pálil z otočky, jeho rána končí nad brankou. Komerční přestávka.

32:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Andris Džerinš dostal hru do útočného pásma svého celku, ale prosadit se nedokázal.

33:11
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu vinou postavení mimo hru.

34:03
    Riga se usadila v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, zatím ale marně.

34:51
    Robert Mamčics (Riga) nedosáhl na přihrávku spoluhráče, a tak hostující celek přichází o útočné pásmo.

35:25
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, po dobré přihrávce spoluhráče se do zakončení dostal NIKITA KOROSTELJOV, jeho projektil zapadl přesně ke vzdálenější tyčce. Alexander Salák nedokázal reagovat. Asistence: Shawn Lalonde a Timur Achijarov.
    35:25 Nikita KOROSTELJOV - 1:0

36:05
    Nyní je aktivnější hostující celek a pokouší se rychle vyrovnat, ale domácí obrana hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho příležitostí.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

38:00
    Lauris Darzinš (Riga) čekal před brankou na přihrávku, ale nedostal ji od spoluhráčů.

39:00
    Vasilij Strelcov pálil nepřesně od modré čáry, následně Ivan Silajev z bezprostřední pozice neprostřelil českého brankáře.

39:50
    Hosté mají kotouč za svou brankou, už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Nikita Korosteljov se zatím prosadil jako jediný hráč, a tak po jeho trefě vede domácí celek po čtyřiceti minutách hry o jednu branku.

40:01

40:24
    Parádní vstup do třetí třetiny z pohledu domácího celku, kotouč za brankovou čáru dostal neobsazený DENIS VICHAREV. Asistence: Markus Ljungh a Martin Bakoš.
    40:24 Denis VICHAREV - 2:0

41:44
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek rychle po začátku třetí třetiny navýšil své vedení.

42:54
    Martin Bakoš (Vladivostok) se dostal do brejku, ale rychle k němu přijel obránce, který mu znemožnil možnost zakončovat.

43:25
    Alexandr Mereskin pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho rána končí nad.

43:50
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Osipov – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 5 min., bitka).

43:55
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Shawn Lalonde – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 5 min., bitka).

45:05
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše na polovině hrací plochy.

45:44
    Alexander Salák (Riga) kryje kotouč po střele domácího hráče, vhazovat se bude před jeho brankou.

47:24
    Riga rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Gólmani momentálně mnoho práce nemají.

47:47
    Kristaps Sotnieks (Riga) zkoušel dostat spoluhráče do útočného pásma, Carter Ashton (Riga) nedokázal nic vymyslet, a tak o kotouč přišel.

48:15
    Denis Vicharev (Vladivostok) postupoval se spoluhráčem dva na jednoho. Alexandr Mereskin (Vladivostok) to zkusil individuálně, prosadit se nedokázal.

49:50
    Marek Ďaloga (Riga) rozehrává od své branky, Colton Gillies dostal hru do útočného pásma, ale jeho pokus o střelu byl nepovedený.

50:17
    Robert Mamčics (Riga) to zkoušel individuálně, nicméně jeho projektil vykopl brankář betonem mimo branku.

50:40
    Nikita Bobrjašov (Vladivostok) rozehrává od své branky, hra je nyní plná nepřesností, mnoho šancí k vidění není.

51:01
    Alexandr Konnov (Vladivostok) hledal Ivana Miščenka (Vladivostok) na modré čáře, do přihrávky vložili hokejku soupeři, a tak se směr hry otáčí.

51:23

52:24
    Andris Džerinš (Riga) měl na hokejce kontaktní branku, ale jeho rána z mezikruží byla zblokovaná obráncem, navíc pak brankář rukavicí zasáhl.

52:54
    Gints Meija (Riga) pálil z dobré pozice, spoluhráč obkroužil branku, a pak mu přihrával. Puk vyrazil Alexandr Truškov.

53:30
    Riga právě vstřelila branku!
    Aktivní hra hostujícího celku přinesla kontaktní branku, kotouč za brankovou čáru po pěkné akci dostal CARTER ASHTON. Asistence: Gints Meija a Uvis Balinskis.
    53:30 Carter ASHTON - 2:1

54:51
    Dinamo hraje aktivně, po snížení vedení soupeře se snaží co nejrychleji vyrovnat. Hosté vycítili šanci.

55:27
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Admiralu.

55:55
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Voronin – 2 min., držení hole).

56:30
    Hostujíce celek hraje přesilovku, Emils Gegeris (Riga) pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář.

56:52
    Kristofer Berglund (Riga) pálil od modré čáry, jeho projektil zblokoval obránce.

57:43
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Marek Ďaloga.

58:00
    Voronin se vrací do hry. Přesilovku hrají domácí.

58:10
    Alexandr Konnov (Vladivostok) dostal hru do útočného pásma, ale ke střele se domácí celek nedostal.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase, Riga hraje bez brankáře.

59:37
    Do prázdné branky se trefuje ze střední vzdálenosti a domácí výhru potvrzuje MARKUS LJUNGH. Asistence: Martin Bakoš.
    59:37 Markus LJUNGH - 3:1

Nikita Korosteljov a Denis Vicharev poslali domácí celek do dvoubrankového vedení. Za hosty pak ve třetí třetině snížil Carter Ashton. Rozhodnutí přidali domácí do prázdné branky, kam poslal kotouč Markus Ljungh. Admiral bere body za výhru 3:1.

Martin Bakoš (VLD) 0+2, 2 střely, čas na ledě 21:17
    Alexander Salák (RIG) 31 střel, 1 gól
    Marek Ďaloga (RIG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:16 (10:23:53)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 36. Korosteljov (Lalonde, Achijarov), 41. Vicharev (Ljungh, Bakoš), 60. Ljungh (Bakoš) – 54. Ashton (Meija, Balinskis)

Rozhodčí: Bondar,Fatajev – Nikolajev, Novikov