Vladivostok – Riga 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 4:0 (kon.) | Čerepovec – Viťaz 2:1 (2:1 po s.n.)
Soči – N.Novgorod 1:0 (po pr.)
HK Soči
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 22.02.2020, 15:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z veledůležitého zápasu KHL. HK Soči dnes vyzve Torpedo Nižnij Novgorod, což znamená, že se utkají dva konkurenti v boji o play off. Úvodní buly zápasu padne v 15:30. Příjemnou zábavu!

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Torpedo se bude snažit uhájit osmou příčku ve své konferenci. Předposlední zápas základní části bude pro tento celek velice důležitý. V přímém souboji se totiž utká se Soči. Nižnij Novgorod v posledních duelech nemá nikterak dobrou formu, jelikož padl osmkrát z uplynulých deseti zápasů. Naposledy svěřenci trenéra Nemirovského zvítězili na ledě Spartaku Moskva. V minulém kole Torpedo prohrálo v nastavené hrací době v Petrohradu. Favoritovi podlehlo 2:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Američan Jordan Schroeder, jenž nasbíral 40 kanadských bodů.

HK SOČI

Soči na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body. Do karet však tomuto týmu hraje fakt, že má stále jedno utkání k dobru. Soči dnes nutně potřebuje vyhrát po základní hrací době, jestliže chce Nižnij Novgorod ještě přeskočit. Tento tým v posledních utkáních střídal výhry s porážkami. Z předešlých čtyř duelů si připsal čtyři body. Poslední výhra je velice čerstvá. Soči totiž ve čtvrtek dokázalo zdolat Viťaz 3:2 po prodloužení. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Švéd Malte Stromwall, který dosud posbíral 39 kanadských bodů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Rundblad, Bertilsson, Ellis, Abrosimov, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Gordějev – Strömwall, Collins (A), Leščenko – Lugin (C), Archipov, Kaletnik – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Starkov, Tomilin, Vyglazov – Makarenko.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Orlov, Barancev (C), Ch. Genoway, Zborovskij, Mišarin, Aljajev, Minejev – Žafjarov, Schroeder (A), Šenfeld – Varnakov (A), Shore, Bočarov – Rattie, Gončaruk, Belevič – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Počivalov.

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Kučava, Šišlo.

00:01

00:16
    První střelecký pokus domácího mužstva vyrazil brankář Lindbäck pouze před sebe. Se zbytkem si ale defenzíva Torpeda poradila.

00:43
    Kaletnik si už chystal kotouč k ráně, jenže stál v mírném ofsajdu. Hra byla zastavena.

01:10
    Archipov šikovně přešel do útočné třetiny, ovšem následnou žabičkou nedokázal vyzvat Vladislava Kaletnika k rychlé střele.

01:29
    Na druhé straně poprvé vystřelili hosté. Drew Shore namířil svůj přízemní pokus do levého betonu Proskurjakova.

02:19
    Soči si vytvořilo územní převahu, jenže obrana Novgorodu zatím funguje celistvě.

03:03
    Čtvrtá formace domácího celku je velice aktivní. Úvodní minuty tohoto důležitého utkání patří Soči.

03:47
    Střela z levého kruhu byla vyražena Lindbäckem. Švédský brankář se poté natáhl na brankové čáře a ani z dorážky touš za svá záda nepustil.

04:35
    Varnakov po nenápadné střele zápěstím orazítkoval tyč! Domácí teď měli obrovské štěstí.

04:59
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Šenfeld – 2 min., podrážení).

05:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (Sean Collins – 2 min., vysoká hůl).

05:42
    Abrosimov natáhl krok a při hře 4 na 4 se protáhl až před bránu. K zakončení se ale nedostal.

06:36
    Také Alexandrov to zkusil po levém křídle. Hráz hostů před bránou ale neprostřelil.

07:01
    Jordan Schroeder při přečíslení hostů nedokázal přesně přihrát na hokejku svého spoluhráče.

07:10
    Oba celky už hrají v plném počtu. Kupředu vyráží hokejisté Soči.

08:12
    Hra pokračuje v rychlém tempu. Lindbäck si lapačkou poradil s pokusem svého soupeře, který mířil na zadní tyč.

08:34
    Shore obstál v souboji u mantinelu, jenže následně o kotouč přišel. Poté vyrazili domácí k rychlé akci, která ale skončila pohotovým zákrokem Lindbäcka.

09:05
    Archipov přečetl špatnou rozehrávku Torpeda. Následně objel bránu, jenže hostující brankář se od tyče k tyči přemístil včas.

09:37
    Anders Lindbäck byl opět v permanenci. Tentokrát zacvakl betony včas proti rychlé střele z pravého kruhu.

09:53
    Přečíslení dva na jednoho v podání hostů tentokrát vyřešil Schroeder střelou. Proskurjakov byl však pozorný.

10:51
    Stanislav Bočarov projel středním pásmem, aby mohl těsně za modrou čárou vystřelit. Jeho pokus ale do brankového prostoru nedoputoval.

11:54
    Hosté už hrají mnohem lépe. Úvodní nepříliš povedené minuty už napravují aktivní hrou a rychlým bruslením.

12:45
    Proskurjakov pokryl bližší tyč. Žafjarov dostal kotouč zpoza brány a okamžitě pálil. Moc volného prostoru tam však nebylo.

14:14
    Ihned po buly v pásmu Novgorodu skončil puk na střídačce hostujícího týmu. Čeká nás druhá komerční přestávka v první třetině.

14:42
    Přechod do útočného pásma se nyní domácím nevydařil. Museli se vracet až do obranného pásma.

15:25
    Nyní se bojuje převážně ve středu kluziště. Ani jedno mužstvo není nikterak nebezpečné.

16:12
    Ilja Proskurjakov zasáhl lapačkou proti nepříjemné střele zadáka Mišarina od modré čáry. Hra je přerušena a následovat bude vhazování před bránou Soči.

16:58
    Atmosféra v celkem slušně zaplněné aréně se lepší. Jde vidět, že příznivci Soči chtějí svůj celek nakonec dohnat do play off.

17:45
    Kotouč opět opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve střední třetině.

18:27
    Aljajev z otočky pálil pouze do připraveného brankáře domácího týmu.

19:00
    Rozběhla se nám poslední minuta první třetiny. Soči vyrazilo dopředu, ovšem finální přihrávka do předbrankového prostoru nebyla přesná.

19:40
    Lindbäck zastavil puk za svou bránou a následně svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu: 8 – 6.

První perioda je u konce. Branku jsme neviděli a ani moc šancí oba celky nanabídly. O chlup aktivnější v úvodních minutách bylo Soči, ale ve druhé polovině třetiny se hrálo převážně před Proskurjakovem. Nerozhodné skóre je tak zasloužené.

20:01

20:48
    Lindbäck musel vytáhnout pohotový zákrok pravým betonem proti pokusu Archipova. Druhá formace Soči je dnes velmi aktivní.

21:36
    Nižnij Novgorod se v prvních minutách druhé třetiny dostal pod tlak. Už však vystřídal a může také zaútočit.

22:24
    Arťom Tomilin vybojoval ve střední třetině kotouč a ihned poté se s ním na holi dostal za modrou čáru. Jeho razantní střela však skončila na hrudi Lindbäcka.

23:08
    Hosté dlouho kombinovali v útočné třetině. Do větší příležitosti se ale nedostali.

23:48
    Malte Strömwall pálil z vrcholu pravého kruhu do horních pater brány. Lapačka Lindbäcka ale byla pohotová.

24:26
    Georgij Mišarin nedokázal dostat puk z obranného pásma. Záhy přišla z hole Lugina další střela domácího celku.

24:57
    Rozhodčí signalizoval hru vysokou holí. Jelikož se hosté nakonec opravdu dotkli kotouče, tak musel hru přerušit.

25:24
    Rundblad čeká s pukem na hokejce za svou bránou. Pokusí se založit další útok hokejistů v modrých dresech, kterými jsou hráči Soči.

25:55
    Proskurjakov zacvakl betony včas. Hosté ale podnikli zajímavou akci po pravé straně. Genoway nabízel puk k teči před bránu.

26:23
    Urakov mířil středem kluziště dopředu, ale Abrosimov mu touš z hole vypíchl.

27:12
    Pokračuje velmi opatrné tempo hry. Jde vidět, že oba týmy dnes hrají o hodně, a proto se nikam zbytečně neženou.

27:54
    Šenfeld si najížděl za obranu na dlouhou přihrávku. Proskurjakov byl ale u kotouče rychleji a raději hru přerušil, jelikož puk přikryl pod svou lapačkou.

28:07
    Lehké nahození od modré čáry v podání Zborovského dokázal Ilja Proskurjakov zachytit.

28:56
    Domácí obránci si mění puk za svou bránou. Oba soupeři mezitím střídají.

29:19
    Rattie svedl u mantinelu tvrdý souboj. S pukem na čepeli nakonec vyjel před bránu, ale až tam byl zastaven čistým zákrokem obránce.

30:03
    Po střele od modré čáry se dostal k teči v předbrankovém prostoru Tomilin. Bránu sice minul, ale halou to jen zahučelo.

30:44
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., podrážení).

30:52
    Stömwall pálil ihned po vyhraném buly. Z levého kruhu ale touš až k brankáři nepropasíroval.

31:36
    Sean Collins se natlačil až před bránu. Lindbäck ale volný prostor skvěle utěsnil.

32:03
    Šmeljov na modré čáře vybídl Archipova, jehož tvrdá rána minula cíl. Soči ale nehraje svou početní výhodu vůbec špatně.

32:44

33:15
    Shore objel bránu, ale ke střele se nedostal. Obránci v modrých dresech jej výborně vytlačili do středního pásma.

33:24
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Drew Shore – 2 min., hrubost).

33:43
    Schroeder vybídl na pravé straně Orlova, který nádhernou pobídkou hledal hůl spoluhráče před bránou. Proskurjakov ale výtečným zmařením šance zastavil hosty.

34:46
    Nyní se na ledové ploše opět nic moc neděje. Hraje se převážně ve středu kluziště a viděli jsme mnoho nepřesností.

36:14
    Ilja Proskurjakov zastavil razantní pokus Beleviče z pravé strany.

36:56
    Pokus o přečíslení hostům nevyšel. Hokejisté v bílých dresech ale mají v posledních minutách více ze hry.

37:36
    Damir Žafjarov zůstal před bránou Soči úplně osamocen. Útočník elitní lajny hostů ale nedostal puk až do sítě, neboť Proskurjakov předvedl fantastický zákrok vyrážečkou.

38:23
    Závěr třetiny se kvapem blíží. Domácí vyráží vpřed.

39:06
    Mosaljov těsně před brankovištěm tečoval ránu Ellise od modré čáry. Také Lindbäck se ale po čase připomenul. Tento zápas je v režii brankářů.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na bránu: 24 – 18.

Ani další třetina branku nepřinesla. Sledujeme velice defenzivní zápas, ve kterém není k vidění velké množství šancí. Asi tu největší měl na hokejce na konci druhé periody Žafjarov. Z těsné blízkosti ale domácího brankáře nepřekonal. Uvidíme, jestlipak nám třetí třetina nabídne gól. Domácí musí hru ještě více otevřít, neboť nemohou dopustit, aby jejich přímý konkurent v boji o play off vybojoval minimálně bod.

40:01

40:30
    Domácí začali velice aktivně. Lindbäck musel likvidovat pokus Abrosimova, jenž se dostal k zakončení po pěkné individuální akci Strömwalla.

40:56
    Po zakázaném uvolnění hostů se vhazovalo opět před bránou Torpeda. Hosté se ale vymanili z tlaku.

41:43
    Aljajev vypomohl v ofenzívě, ale jelikož byl osamocen, tak se k zakončení nedostal.

42:28
    David Rundblad ukázal svou šikovnost. Pěkným manévrem se na modré čáře zbavil soupeře a následně si nabruslil do ideální střelecké pozice. Jeho rána ale nebyla moc přesná, protože zapadla přímo na hruď hostujícího brankáře.

42:57
    Vyloučení v týmu HK Soči (Morgan Ellis – 2 min., hákování).

43:22
    Genoway vyslal tvrdý projektil od modré čáry. Dělovka v podání beka hostů jen o pár centimetrů minula vzdálenější tyč.

43:58
    Proskurjakov si nadvakrát poradil se střelou Žafjarova. Hra je přerušena.

44:16
    Kirill Urakov se po pravém křídle protáhl ke střele, ale z velmi dobré pozice zařízení netrefil.

44:41
    Soči chtělo vyrazit dopředu také ve vlastním oslabení, ale útočnou protiakci zastavil ofsajd.

44:57

45:30
    Domácí uklidňují situaci. Za svou bránou vyčkávají na dostřídání útočných formací.

45:57
    Morgan Ellis vypálil od modré čáry. Švédský brankář puk vyrazil před sebe, ale domácí se k dorážce nepropracovali.

46:52
    Soči mělo obrovskou šanci na to, aby vsítilo první branku. Dmitrij Lugin vyplaval před bránou, ale těsně před brankovištěm Lindbäcka překonat nedokázal.

48:01
    Domácí dobývali útočné pásmo, ale hosté se osvobodili za cenu icingu.

48:14
    Po ofsajdu Soči je hra znovu přerušena. Následuje komerční přestávka.

48:48
    Sean Collins nedokázal dobruslit dlouhou přihrávku. Zakázaným uvolněním se tentokrát provinili domácí hokejisté.

49:35
    Malte Strömwall nabízel puk před bránu, ale přestože měli domácí početní převahu, tak ani při tomto přečíslení nedokázali skórovat.

50:03
    Jeden z čárových sudích byl zasažen kotoučem do ruky. Hra byla zastavena. Momentálně je rozhodčí v péči lékařů.

50:25
    Už se znovu pokračuje ve hře. Hosté podnikají postup vpřed.

51:12
    Mosaljov podržel puk u mantinelu. Přihrávku do předbrankového prostoru ale vyprodukovat nestačil.

52:02
    Proskurjakov zaváhal při přebrání kotouče za svou bránou. Nakonec mu stačil pomoct obránce Bertilsson.

52:35
    Přechod Beleviče do útočné třetiny byl kvůli ofsajdu zastaven. Vhazování bude po komerční pauze obstaráno ve středním pásmu.

53:09
    Vyloučení v týmu HK Soči (Alexej Petrov – 2 min., hákování).

53:34
    Žafjarov vystřelil zápěstím z pravého kruhu. Kotouč ale až k bráně neprocedil.

53:53
    Novgorod sehrál začátek své přesilovky dobře. V cestě však hostujícímu celku stojí vynikající Ilja Proskurjakov.

54:22
    Domácí mohou vystřídat. Alexandrov totiž vyhodil kotouč přes celé kluziště a osvobodil svůj tým.

55:09

55:37
    Brána hostů je posunuta. Zborovskij čistým způsobem zastavil Strömwalla, který se před ní pokoušel natlačit.

55:50
    Hosté z vlastního pásma vyhodili kotouč obloučkem. Je jasné, že pro výhru v základní hrací době si teď více půjde Soči.

56:23
    Dva icingy v řadě teď vyrobil Novgorod. Anton Šenfeld se při tom druhém velice divil, neboť se zdálo, že puk dobruslil rychleji.

56:58
    Charles Genoway vyrazil do otevřenější obrany domácích a vzápětí mohl trestat. Proskurjakov ale zasáhl ramenem.

57:49
    Tomilin drží puk v útočném pásmu. Momentálně s ním je u mantinelu.

58:45
    Sean Collins pálil z levého křídla po ledě. Lindbäckův pravý beton byl připraven.

59:22
    Soči získalo puk ve vlastním pásmu a míří kupředu.

59:42
    Ránu od modré čáry dokázal brankář Lindbäck vyrazit. Dnes zřejmě uvidíme prodloužení.

59:57
    Budou se hrát ještě tři vteřiny. Proskurjakov je na střídačce a domácí to zkouší v šesti v útočném pásmu.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Střely na bránu: 34 – 24.

Dnešní zápas po šedesáti minutách nekončí. Jelikož jsme v celé základní hrací době neviděli branku, tak nás čeká prodloužení. Soči v něm nutně potřebuje uspět, protože jestli prohraje, tak bude jisté, že si letos play off nezahraje.

60:01

60:32
    Přečíslení dva na jednoho v podání domácích branku neskončilo. Ellis netrefil prostor brány.

61:12
    Na druhé straně upaloval vpřed Anton Šenfeld. Útočník hostů ale Proskurjakova neprostřelil.

61:29
    Novgorod se drží v útočném pásmu a dostává domácí tým pod tlak. Schroeder je velice aktivní.

62:39
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí nakonec berou dva body! Rozhodují v prodloužení a udržují si alespoň teoretickou šanci na postup do play off. Denis Mosaljov z otočky vybídl SERGEJE ŠMELJOVA, který se střelou pod víko nemýlil. 1:0 po prodloužení. Asistence: Denis Mosaljov.

Vhazování: 30-35.

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Utkání mezi Soči a Torpedem Nižnij Novgorod je u konce. Sledovali jsme defenzivní bitvu, která nám nabídla branku až v 63. minutě. Rozhodující gól v prodloužení zaznamenal Sergej Šmeljov. Soči získalo dva body a stáhlo tak svou ztrátu na Novgorod na rozdíl tří bodů. Hosty čeká ještě jedno utkání, zatímco Soči duely dva. Domácí nutně potřebují vyhrát oba zápasy a zároveň doufat, že Novgorod nebude bodovat. Závěr základní části KHL nám tak nabídne velice zajímavou podívanou.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (18:06:47)