VUT Cavaliers Brno – HC UP Olomouc 3:5 (kon.)
3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Sobota 22.02.2020, 11:40Univerzitní liga ledního hokeje • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:40.

Na led Kavalírů dnes zajíždí soupeř z nedaleké Olomouce. Slovy tabulky se dnes potká osmý tým tabulky s pátým. Brňané už mají jisté poslední místo v základní části, HC UP má ještě možnost vybojovat čtvrtou příčku.

Kavalírům se v letošní sezóně příliš nedařilo. Po 18 odehraných zápasech mají na svém kontě pouhých 8 bodů. V novém roce ještě Brňané neokusili chuť vítězství – nejblíže mu byli v lednu v derby s Masaryk University, nakonec však padli na samostatné nájezdy. V únoru pak Cavaliers padli na domácím ledě proti Českým Budějovicím 3:5 a poté si odvezli vysokou porážku 6:1 z Plzně.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem týmu je útočník Ondra Dlouhý s 10 přesnými zásahy a 6 asistencemi.

Ani Hanákům se vstup do nového roku nepovedl a po výborných výkonech z podzimu se pozvolna propadají tabulkou. V únoru zaznamenali tři porážky – nejprve smolně prohráli ve Winter Classics s Plzní gólem v samostatném závěru deštivého utkání a poté utrpěli kanonádu v Budějovicích (10:2). Blízko remíze byli v napínavém zápase s Masaryk University, hosté ale uhájili 3 body (4:5).V současné době je Olomouc se ziskem 22 bodů na páté příčce tabulky, na čtvrtou Plzeň ztrácí 3 body a má jeden – právě ten dnešní – zápas k dobru.

Na čele produktivity HC UP jsou útočníci Dominik Cach a Jan Janečko, oba nasbírali shodně 11 bodů. Cach je na tom však o něco lépe, protože je s 8 góly nejlepším střelcem Hanáků.

VUT Cavaliers Brno: Bartošek (Antonín) – Vávra, Imlauf, Nossek, Dobšák (A), Antal (C) – Mudrych, Gombarčík (A), Kmoníček, Kunst, Malíř, Stupka, Malý, Hubáček, Sekanina

HC Univerzita Palackého v Olomouci: Molnár – Janků, Dohnal, Horváth, Kuchař – Kropáč, Lainka, Rimmel, Cach (A), Hajšman (C), Janošek, Skopal (A), Janečko

Rozhodčí: Marek – Horký, Roupec.

00:01

01:08
    A Molnár musí čelit prvnímu útoku Brna, nebezpečí se podařilo zažhenat a HC UP rozehrávají zpoza vlastní brány.

02:00
    Na druhé straně si zásah připisuje také brankář domácího celku. Vhazování po jeho levici vyhráli domácí.

02:10
    Janečko hned po buly prověřil pozornost Bartoška, ale to už mají kotouč na hokejkách domácí a mohou jít dopředu. Molnár raději přikryl kotouč a přerušil hru. Kmoníček ještě dostal napomenutí od rozhodčího, vylučovat se ale nebude.

02:50
    Malíř nahazuje na bránu a Malý dojíždí kotouč. Gombarčík poté zkusil vystřelit z mezikruží, Molnár ale kryje a bude se vylučovat na straně HC UP.

02:52
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Dohnal – 2 min., napadení).

03:06
    Poměr sil na ledě se vyrovná, na trestnou lavici odjíždí také domácí hráč.

03:40
    Molnár raději skryl kotouč pod svou lapačkou.

04:20
    Bartošek svým betonem vyráží střelecký pokus Hanáků.

05:01
    Cachova přihrávka na Hajšmana neprošla o chvíli později tak mimo bránu mířil Janošek.

05:11
    Oba celky jsou kompletní.

06:00
    Stupka teď hodně zaměstnával brankáře hostů, ale to už je černá pryž zase na druhé straně hřiště. Domácí rozehrávají.

07:00
    Hosté vybojovali kotouč ve středním pásmu, do střelecké pozice se dostal Cach, jehož střela Bartoškovi vypadla z lapačky, ale poblíž byli pouze hráči Cavaliers.

07:18
    O chvíli později se HC UP ocitli v další zajímavé šanci, ale Skopal prázdnou bránu netrefil. Domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

08:12
    Hraje se v obranné třetině Olomouce.

09:28
    Vhazovat se bude před Molnárem.

10:00
    Imlauf vyslal na bránu tvrdou střelu od modré čáry.

10:11
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

11:00
    Lainka mířil mimo tři tyče, další útočná akce hostů pak byla zastavena pouze za cenu faulu.

11:10
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (2 min. – faul kolenem).

12:13
    Kuchařova střela od modré k brankáři neprošla, hráči v modrých dresech se ale stále drží v útočném pásmu. Do konce trestu Gombarčíka zbývá minuta.

12:35
    Nyní už se ale domácím podařilo vyhodit a Olomouc se musí vracet pro kotouč.

12:38
    Ofsajd Olomouce.

13:02
    Kavalíři jsou kompletní.

13:27
    A do útoku mohou jít pro změnu Brňané v čele s navrátivším se Gombarčíkem. Je z toho vhazování před Molnárem.

14:56
    Do dobré střelecké pozice se dostal Janečko, jeho ránu ale Bartošek vyrazil.

Janoškova střela vrcholku kruhu pak skončila v náručí brankáře Brna.

15:32
    A chystá se další vhazování před domácím gólmanem.

16:28
    Janků se u rozhodčího pokusil vyreklamovat faul, ale neúspěšně. Vhazuje se ve střední třetině.

17:04
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

17:19
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    A máme tu první gól utkání. Sekanina vybojoval kotouč v rohu útočné třetiny a posunul ho na JANA MALÉHO. Asistence: Čestmír Sekanina.

18:06
    K odraženému kotouči se do útočného pásma řítil Stupka, ale jeden z olomouckých beků ho stihl dojet.

18:37
    Další střelecký pokus domácího týmu končí na brankáři Molnárovi.

20:00

První třetina zápasu mezi VUT Cavaliers Brno a HC Univerzita Palackého v Olomouci je minulostí. Více se v ní dařilo domácímu celku, který necelé tři minuty před zazněním sirény otevřel skóre zásluhou Jana Malého.

20:01

20:30
    Po úvodním buly druhé třetiny je kotouč na hokejkách domácích. Ti už také stihli na soupeře vyslat střelu, kotouč ale jen zaduněl o plexisklo.

20:50
    Oskar Hubáček je po souboji před mantinelem trochu otřesený, ale jinak vypadá v pořádku.

21:01
    Kotouč v rohu útočné třetiny vybojovali hostí, kteří teď způsobili trochu zmatek před brankářem Bartoškem, jenž musel zasahovat vleže na zádech. Kotouč poskakující před brankovištěm zkrotili hráči Cavaliers – nejenže tak zažehnali nebezpečí, ale sami teď mohou jít dopředu.

22:11
    Ofsajd Cavaliers.

22:45
    Lainka se prokličkoval soupeřovou obranou, zakončoval ale jen do betonu Bartoška.

23:31
    Cach se vřítil do obranného pásma, ale vedle dvou soupeřových obránců nedokázal kloudně zakončit. Po odpískání do něj vrazil jeden hráč soupeře a poté došlo k potyčce mezi Kropáčkem a Dobšákem, která přerostla v regulérní bitku.

23:31
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Dobšák – 5 min., bitka).

24:29
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Antal – 2 min., podrážení).

25:36
    Bartošek teď musel krýt tvrdou střelu z levého kruhu a vhazovat se bude v obranném pásmu Cavaliers.

27:58
    Hra se přesunula před Molnára.

28:18
    Hosté ale vyváží kotouč a po zásahu brankáře hostů se bude vhazovat zase v obranném pásmu hráčů v bílých dresech.

28:37
    Domácí jsou kompletní.

29:12
    Přihrávka rukou, Cavaliers jsou vykázáni do střední třetiny.

29:16
    Buly vyhrála Olomouc a okamžitě odpaluje kotouč dopředu.

29:35
    Hosté hrají v plném počtu a krátce poté je odpískán ofsajd Brna.

30:53
    Hanáci operují v útočné třetině.

32:15
    Osamocený kotouč před Molnárovým brankovištěm se sice hostům podařilo posunout do bezpečnější vzdálenosti, vyhodit černou pryž se jim ale podařilo až o chvíli později.

32:20
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Gombačík – 2 min., vysoká hůl).

33:05
    Hosté byli při přechodu středního pásma příliš horliví a rozhodčí je vykazuje za modrou čáru.

33:29
    Z Gombarčíkova trestu zbývá necelá minuta.

34:11
    A vylučuje se pro změnu na straně Olomouce.

34:26
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Bartošek – 2 min., podrážení). Trest odpyká Nossek.

34:27
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku! Spolupráce Jana Kropáče a Pavla Skopala teď Olomouci přinesla v oslabení vyrovnání. Kropáč nejprve posunul kotouč na svého spoluhráče, ten však brankáře Cavaliers překonat nedokázal. K odraženému kotouči se ale dostal JAN KROPÁČ. Asistence: Pavel Skopal.

35:31
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku! Hanáci otáčí stav utkání! Krátce po buly se prosazuje DOMINIK CACH. Asistence: Petr Lainka

35:55
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!Neuvěřitelné věci se ději na zimním stadionu v Kuřimi! Střelu Dominika Cacha ještě Bartošek vyrazil, ale na dorážku MIROSLAVA JANOŠKA už byl krátký – 1:3. Asistence: Dominik Cach.

36:15
    Hosté jsou kompletní.

37:15
    Stupka se opřel do kotouče, ale jeho rána byla velmi nepřesná.

37:30

38:06
    Kotouč mají na hokejkách Cavaliers a mohou jít dopředu, jejich útok však končí na Molnárovi.

39:06
    Kotouč ve svém vlastním obranném pásmu vybojovali domácí.

40:00

Ve druh třetiny se hodům podařil parádní obrat! Nejprve se prosadil Jan KropáčDominik Cach. Dílo zkázy pak dokonal Miroslav Janošek, který za Bartoškova záda dorazil odražený kotouč.

40:01

40:02
    Ofsajd Kavalírů.

41:10
    Horváth nahodil kotouč na bránu, poté se z mezikruží pokusil prosadit Kropáč, ale bez úspěchu.

41:20
    Zakázané uvolnění HC UP.

42:21
    Vhazování před Bartoškem vyhráli domácí hokejisté.

44:06
    Domácí mohou po delší době jít dopředu, jejich útok se ale zasekl u mantinelu, odkud ho vybojovali hosté.

45:12
    Hubáček pálil z mezikruží nepřesně a ani Stupka nedokázal odražený kotouč dostat za brankovou čáru. Molnárovi navíc chytán ztěžuje hokejka pohozená u jeho brankoviště.

46:16
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku! Po krásné individuální akci přidává čtvrtý gól HC UP MIKULÁŠ RIMMEL, který si rozhýbal brankáře a poslal kotouč mezi jeho lapačku a beton. Asistence: Pavel Skopal.

47:13
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Kuchař – 2 min., podrážení).

48:06
    Z trestu Kuchaře zbývá minuta, Cavaliers sice operují v útočné třetině, ale jejich střely jsou nepřesné.

48:30
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku! Do brejku se ale dostávají hosté a DOMINIK CACH po samostatném úniku zaznamenává svůj druhý gól v dnešním zápase. Bez asistence.

49:08
    Cavaliers rozehrávají svůj útok zpoza vlastní brány. Molnár toho teď při svém zákroku moc neviděl, ale podařilo se mu zkrotit neposedný kotouč.

49:16
    Olomouc je kompletní.

50:31
    Jan Malý nedokázal přejít přes střední pásmo, kotouč je tedy na hokejkách hostů.

51:50
    Akci domácích zastavil špatně odražný kotouč, kvůli kterému se museli vracet zpátky do středního pásma.

52:16
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci (Janků – 2 min., napadení).

52:30
    Malému střela z mezikruží nesedla a domácí se musí vracet.

54:30
    Ani za stavu 5:1 se domácí nevzdávají a dobývají olomouckou bránu. Zatím neúspěšně.

54:40

56:00
    Kotouč po střele Gombarčíka propadl Molnárovu betony a ČESTMÍR SEKANINA odklidil černou pryž za brankovou čáru. Asistence: Michal Gombarčík a Matouš Stupka.

56:46
    Utkání se nám začíná dramatizovat. ALEX MUDRYCH snižuje na rozdíl dvou gólů. Asistence: Matěj Vávra.

56:46
    Oddechový čas pro hosty.

57:38
    Ihned po buly v útočném pásmu vyslal Janošek střelu na bránu, Bartošek kryje.

58:00
    Cavaliers se opět podařilo zatlačit na svého soupeře, Olomouc ale dokázala vyhodit kotouč.

59:02
    Zakázané uvolnění Olomouce.

Ve třetí třetině Hanáci nejprve navýšili své vedení na rozdíl čtyř branek, domácí celek však nadále bojoval a ještě dokázal průběh zápasu zdramatizovat. Na vyrovnání to ale nestačilo, a tak dnes 3 body berou hosté.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty. (13:55:50)

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 18. Malý (Sekanina), 56. Sekanina (Gombarčík, Stupka), 57. Mudrych (Vávra) – 35. Kropáč (Skopal), 36. Cach (Lainka), 36. Janošek (Cach), 47. Rimmel (Skopal), 49. Cach

Rozhodčí: Marek – Horký, Roupec