Zlín – Kometa Brno 3:5 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
HC Dukla Jihlava
Sobota 22.02.2020, 17:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga - o účast v předkole • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

00:01

01:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Bukač – 2 min., krosček).

01:26
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    LUKÁŠ ŽALČÍK využil přihrávku Divíška zpoza branky a rychlou střelou z před brankového prostoru nedal Brožovi žádnou šanci! Asistence: Tomáš Divíšek, Marek Račuk – 1:0!
    01:26 Lukáš ŽÁLČÍK - 1:0

04:59
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Michal Hrádek – 2 min., sekání).

06:24
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Pohl – 2 min., nesportovní chování).

09:35
    Dukla právě vstřelila branku!
    DANIEL KOLÁŘ napřáhl od modré čáry a propálil všechno, co mu stálo v cestě! Asistence: Lukáš Anděl – 1:1!
    09:35 Daniel KOLÁŘ - 1:1

11:51
    Vojáci se dostali do vedení! Poletín převzal puk u vlastní střídačky, nabruslil si do útočného pásma a chtěl vystřelit. Jeho pokus srazil prostějovský obránce pouze k LUKÁŠI ANDĚLOVI, který přesnou střelou přes druhého obránce poslal puk za záda Štůraly! Asistence: Michal Poletín – 1:2!
    11:51 Lukáš ANDĚL - 1:2

13:27
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Brož – 2 min., podrážení). Trest odpyká Peter Lichanec.

13:57
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Kolář – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

14:27
    Prostějov hraje přesilovou hru pět na tři, ještě to bude trvat minutu.

14:52
    Prostějovský zámek vyvrcholil střelou od modré čáry, ale skvělý Jan Brož pokryl střelu lapačkou.

15:40
    Jihlava je ve čtyřech a Prostějovští trefili ve velké šanci tyčku! Autorem tyčky byl Tomáš Divíšek.

15:53
    Dukla přečkala náročné oslabení 5 na 3, dokonce tam cinkla i tyčka Brožovy klece!

16:14
    Dukla je pod velkým tlakem, Prostějov má na ledě elitní formaci a sype na branku hostí jednu střelu za druhou. Jihlavští však odolávají.

17:05
    Poslední tříminutovka první periody je před námi, Dukla ji zahajuje v útoku. Nebezpečně vystřelil Michal Poletín, jeho pokus však Štůrala kryje.

17:55
    Jiří Vykoukal, který hlásí velký comeback, se dostal ke střele z pravého kruhu a mířil na bližší tyč. Jeho pokus nicméně zastavil Brož.

18:49
    Od posledního zápasu bezzubý Dominik Hrníčko nyní startoval do brejku, který zakončoval sám střelou z mezikruží. Brož opět podržel jihlavský tým.

19:34
    Poslední sekundy první třetiny dohrává Prostějov v útočném pásmu, ale vypadá to, že se hosté ubrání a odnesou si do kabiny těsný náskok.

20:00

První třetina v Prostějově je za námi a lépe je na tom Dukla. Ta sice ztrácela od druhé minuty, když se prosadil bývalý Jihlavák Lukáš Žálčík. Jihlava však odpověděla tím nejlepším způsobem, nejprve v čase 9:35 srovnal pro změnu bývalý Prostějovák Daniel Kolář, na kterého o dvě a půl minuty později navázal Lukáš Anděl. Domácí následně nevyužili 1:30 přesilovky 5 na 3 a dále už to známe.

Střely na branku: 11 – 8

20:01

20:02
    Začíná nám druhá třetina, Dukla si ihned vybojovala vhazování v útočném pásmu před brankou Štůraly.

20:26
    Prostějov je ve výhodě, Dukla tak bude hrát další oslabení.

20:51
    Robin Staněk (JIH) je dalším z řady vyloučených Dukláků v zápase. Za svalení Machače dostává menší trest za hákování.

21:13
    Nová přesilovková formace Prostějova na ledě, do hry se zapojuje i Jiří Vykoukal. První střelu vyslal Jakub Březák, jeho pokus vyrazil Brož betonem.

21:49
    Dukla vyhazuje a první minutu oslabení zvládla bez sebemenších problémů. Oba týmy navíc mají prostor ke střídání.

22:25
    Marek Račuk nahrál mezi kruhy na volného Žálčíka, který okamžitě střílel, Brož vyráží na zadní plexi.

22:51
    Přesilovka je pomalu u konce, Robin Staněk může nastoupit na led s vědomím, že jeho vyloučení nezměnilo stav zápasu.

23:20
    Anatolij Protasenja podržel kotouč za brankou, navíc jsou hosté ve výhodě a následovat bude vyloučení na straně Prostějova.

23:36
    Petr Krejčí (PRO) dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Dukla má tak k dispozici druhou přesilovku v zápase.

23:57
    Pohl vyslal od modré další kladivo, jeho střela však byla sražena do ochranné sítě. Prostějov střídá formaci pro oslabení, Dukla zůstává ve stejné.

24:09
    Čachotský křížem nahrával na Pekra, který střílel z levého kruhu. Jeho střela je ale zablokována a Prostějov vyváží kotouč k brance Dukly.

24:27
    Jan Pohl (JIH) připravil Duklu poměrně zbytečně o přesilovou hru. Mimo hru na zem zahodil Dominika Hrníčka a za hrubost už míří sedět.

25:05
    Tomáš Jandus zakončoval rychlý brejk svého týmu, jeho pokus na vzdálenější tyč, navíc do protipohybu Brože. Jihlavský gólman ale nyní lapačkou zkušeně zasáhl.

25:35
    Prostějov už má k dispozici přesilovou hru, Dukla se zatím obětavě brání.

26:11
    Lukáš Žálčík střílel z pravého kruhu nadvakrát, v obou případech byla jeho střela zablokována.

26:41
    Jan Pohl už krouží na ledě, Prostějov má ve druhé třetině zatím převahu. Ale gólově to vyjádřit nedokázal, Dukla tak drží těsné vedení.

27:17
    Matěj Pekr našel hokejku Michala Poletína, který vyslal z pravého kruhu tvrdou střelu na prostějovskou branku, povyjetý Štůrala však fantasticky likviduje!

28:35
    Prostějov vyhodil na zakázané uvolnění, proto se bude vhazovat před brankou Štůraly, po jeho levici.

28:58
    Tomáš Divíšek (PRO) neudržel hokejku na ledě, pronikajícího Koláře s ní zahákoval a míří na trestnou lavici.

29:07
    Po střele Pohla byli připraveni k dorážce Skořepa a Fronk, ani jeden však nehrál žádnou roli ve hře, neboť Štůrala střelu pevně ukryl ve své výstroji a přerušil hru.

29:39
    První sekundy přesilové hry se však Jihlavě nedaří, ta nyní vyrobila při přechodu modré čáry ofsajd.

29:58
    Kotouč na jihlavské střídačce a přesilovka Dukle tak moc nevychází. Obecně se jedná o zápas plný nepřesností.

30:24
    Pekr trefil pukem jenom hůl blokujícího domácího hráče, který pak následně nekompromisně vyhodil kotouč až za Brožovu branku.

31:07
    Na počet vyloučení si však nemůžeme stěžovat. Jakub Muška (PRO) neudržel emoce v přijatelné míře a dostává taktéž dvě minuty za nesportovní chování. Dnes není jediný, stejný prohřešek měl i Jan Pohl.

31:35
    Jihlava se sama vyhnala z útočného pásma, ani tato početní výhoda tak nezačíná pro Duklu vůbec optimálně.

32:15
    Pekr vyměnil puk s Fronkem a pustil jej na Pohla. Nakonec se přes levé křídlo dostal do zakončení Jiří Fronk, Štůrala ale střelu po ledě přikryl a přerušil hru.

33:13
    Anatolij Protasenja zadovkou pouštěl puk za sebe, Peter Lichanec byl připraven puk převzít, ale byl zablokován jedním z domácích obránců.

34:18
    Hokej je to sice mizerný, aspoň ale přibývají vyloučení hráči. Jiří Vykoukal (PRO) podrazil Michala Poletína a dostává dvě minuty za podrážení.

34:50
    Jihlava opět začíná přesilovou hru u své branky.

35:14
    Dukla má 1:04 5 na 3! Tomáš Jandus (PRO) zasáhl holí do obličeje Čachotského a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

35:31
    Dukla se v přesilovce 5 na 3 ujímá dvoubrankového vedení! Pohl podél modré čáry nahrál na MATĚJE PEKRA, který zkrátka nic nevymýšlel, využil toho, že se k nimu nikdo nestahoval. Proto si vyjel až na pravý kruh a tvrdou bombou pod víko poslal Jihlavu do dvougólového náskoku – 1:3! Asistence: Jan Pohl, Tomáš Čachotský.
    35:31 Matěj PEKR - 1:3

36:10
    Prudká střela Poletína zpoza kruhu, lehká teč usměrnila kotouč vedle pravé tyče, Jihlava pokračuje v zámku.

36:48
    Jihlavští se dostali z útočného pásma, následně porušili pravidlo o ofsajdu.

37:29
    Piegl po buly střílel od modré čáry, Štůrala puk betony vyrazil vedle branky.

38:13
    Pohl vyrazil od modré čáry na vrchol levého kruhu, následnou střelou však trefil jen zadní mantinel.

38:41
    Po delší době musel zasahovat jihlavský brankář Brož. Proti střele Antoníčka z pravé strany byl úspěšný.

39:20
    Machač projel kolem levého mantinelu až za branku, ale Kolář ho dohrál a Machač schytal tvrdý náraz do mantinelu. Rozhodčí přerušil hru, Kolář kontroluje stav soupeře.

39:20
    Machač odjíždí na střídačku, vylučovat se nebude.

40:00

Je za námi prostřední část zápasu, ve které jsme viděli pouze jednu branku. O tu se po vyloučení Vykoukala a Janduse postaral prudkou střelou pod horní tyč Matěj Pekr a využil dvojnásobnou přesilovku.

Střely na branku: 18:18 (ve 2. třetině 7:10).

40:01

40:05
    Čachotský se Skořepou ujeli po úvodním buly na prostějovskou branku, ale brankáře Štůralu nepřekonali!

41:54
    Nahození Jiránka z pravé strany modré čáry zachytil brankář Štůrala a posunul puk ke spoluhráčům.

42:45
    Bukačovo nahození od modré čáry prolétlo vedle prostějovské branky.

43:49
    Půžovo nahození od modré čáry se snažil mezi kruhy tečovat Skořepa, ale jihlavský útočník neusměrnil puk mezi tři tyče.

44:03
    Petr Krejčí (PRO) zasáhl do obličeje jihlavského Anděla a domácí tým čeká dvouminutové oslabení.

44:27
    A je tu velký problém pro Prostějov. Jakub Březák podrazil za brankou Skořepu a Jihlava bude mít druhou dvojnásobnou přesilovku.

45:07
    Střelu Pohla z vrcholu pravého kruhu Štůrala vyrazil, vzápětí se k puku dostal Skořepa, ale nedokázal kotouč dorazit do poloodkryté branky.

45:15
    MATĚJ PEKR si zopakoval situaci z první dvojnásobné přesilovky a tvrdou střelou prostřelil brankáře Štůralu! Asistence: Jan Pohl, Tomáš Čachotský – 1:4!
    45:15 Matěj PEKR - 1:4

45:25
    Skořepa ukázal záda prostějovským obráncům, jenže Štůrala proti střele k pravé tyči fantasticky zasáhl a puk vyrazil vedle branky!

47:03
    Peter Lichanec (JIH) zahákoval jednoho ze soupeřů a nabízí domácímu týmu přesilovku.

48:08
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Račukovu střelu z levého kruhu brankář Brož vyrazil, Divíškův pokus z pravého kruhu letěl mimo branku.

48:36
    Další dvojnásobná přesilovka. Tentokrát na straně Prostějova. René Piegl obdržel dvě minuty, poté co vystřelil kotouč z vlastního pásma mezi diváky.

48:36
    Trenér Prostějova si vzal oddechový čas.

48:44
    Hosté vyhráli buly a Poletín poslal puk přes celé kluziště až za Štůralovu branku.

49:07
    Další vyhození jihlavských hráčů a první vyloučený hráč Dukly už je na ledě.

49:40
    Račuk si od modré čáry vybruslil do levého kruhu a poté golfovou střelou neprostřelil brankáře Brože.

49:52
    Divíšek se snažil bekhendem zakončit od levé tyče, ale brankář Brož byl na místě a střelu do horní poloviny branky schoval do výstroje.

50:42
    Už při hře pět na pět se snažil zakončit od levé tyče znovu Divíšek, ale ani v této příležitosti neobelstil jihlavského gólmana.

51:36
    Po přihrávce Pekra od pravého mantinelu vystřelil z vrcholu pravého kruhu Poletí. Jeho nepříliš prudkou střelu Štůrala s přehledem zneškodnil.

52:35
    Mrázek tvrdě vypálil od modré čáry, Brož si i s pokusem zkušeného obránce poradil a drží jihlavské akcie na tříbodové ceně.

53:09
    Je rozhodnuto! JOSEF SKOŘEPA číhal před brankovištěm, kam se odrazila střela Piegla od modré čáry a dorazil puk za záda stojícího brankáře Štůralu! Asistence: René Piegl, Tomáš Čachotský – 1:5!
    53:09 Josef SKOŘEPA - 1:5

53:30
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Krejčí – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Michal Poletín – 2 min., sekání).

53:48
    Jiránek sekl ujíždějícího Žalčíka a rozhodčí nařídil trestné střílení!

53:48
    MAREK RAČUK si nabruslil z pravé strany před branku a střelou k levé tyči prostřelil brankáře Brože – 2:5!
    53:48 Marek RAČUK - 2:5

55:36
    Oba týmy jsou v plném počtu, Račuk hledal přihrávkou po mantinelu Meidla, ale trefil některého z hráčů na střídačce.

56:13
    Polovysoká střela Holého od modré čáry prolétla těsně kolem levé tyče. Puku se zmocnili Jestřábi.

57:22
    Tvrdý střela Mrázka od levého mantinelu skončila pouze na boční síti jihlavské branky.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Mrázek vystřelil od modré čáry, Brož však jeho střelu chytil do lapačky a rychle rozehrál puk na hokejku spoluhráče.

58:44
    Po parádní zpětné přihrávce Fronka střílel z mezikruží Protasenja, brankář Štůrala puk vyrazil za branku, následně Protasenja zkusil zakončit zpoza branky, ale ani v tomto případě na bývalého brankáře extraligového Zlína nevyzrál.

59:15
    Dvě zajímavé střely v krátkém sledu, nejprve Březák neuspěl v souboji se Štůralou, na druhé straně Račukův pokus zneškodnil Brož.

Hotovo! Jihlava si z Prostějova odváží tři body za vítězství 5:2. To se postupně rodilo od úvodních minut. Domácí hokejisté se už ve 2. minutě dostali do vedení, jenže po gólech Koláře a Anděla Jihlavští ještě v první třetině otočila výsledek. Ve druhé a třetí části využil dvě dvojnásobné přesilovky Pekr a pátou branku Dukly přidal Skořepa. Tečku za zápasem udělal Račuk využitím trestného střílení.

Dukla si vítězstvím upevnila vedoucí pozici ve skupině o dvě místa pro předkolo. Prostějovu se ještě více oddálí postup do předkola. Vzhledem k výsledku v Třebíči to vypadá, že do dalšího utkání vstoupí Jestřábi s osmibodovou ztrátou na desátý celek.

Střely na branku: 35:30 (ve 3. třetině 17:12).

Z utkání Prostějov – Jihlava je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme vám příjemný zbytek víkendu. Od klávesnic se s vámi loučí Tomáš Kalas a Igor Mainka. (20:05:57)

Igor Mainka

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 2. Žálčík (Divíšek, Račuk), 54. Račuk (TS) – 10. D. Kolář (Anděl), 12. Anděl (Poletín), 36. Pekr (J. Pohl, Čachotský), 46. Pekr (J. Pohl, Čachotský), 54. Skořepa (Piegl, Čachotský)

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (Haas) – Hrádek, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Vykoukal, Muška, Pěnčík – Hrníčko, Divíšek, Žálčík – Nouza, M. Novák, T. Jandus – Antoníček, Račuk, Machač – Březák, Knap, V. Meidl.
    HC Dukla Jihlava: Jan Brož (F. Krejčí) – Staněk, J. Pohl, Bukač, D. Kolář, Půža, Piegl, J. Holý – A. Zeman, Skořepa, Čachotský – Pekr, Poletín, Anděl – Chlubna, Fronk, Jiránek – Protasenja, Lichanec, T. Harkabus.

Rozhodčí: Doležal, Skopal – Komínek, Kučera