Litvínov – K. Vary 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:2 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Kladno 8:5 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 2:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
BK Mladá Boleslav
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Mountfield HK
Neděle 23.02.2020, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 48. kolo

Ode mne je to v tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u textových přenosů z mladoboleslavského stadionu opět někdy na počtenou. Pěkný zbytek večera. (18:55:31)

Je rozhodnuto! O tom, kdo nakonec získá druhý bod musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty dospěly až do nervydrásající 7.série a rozhodl v nich Žiga Jeglič. Domácí tak získávají ze zápasu dva body, a rozhodují tím, že se s jistotou utkají rovnou ve čtvrtfinálových zápasech a nebude je muset čekat náročné předkolo. Hradečtí jsou zřejmě zklamaní, určitě by ze zápasu brali více bodů, ale zpět na východ Čech odjíždějí alespoň s jedním.

65:00 Žiga JEGLIČ - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.

Samostatné nájezdy začínají.

Rolba nám mizí v útrobách stadionu. Začínat budou hosté.

Po úpravě ledové plochy tedy bude následovat nájezdová loterie.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Klepiš v šanci! Ale překombinoval ji a k tyči už nezakončoval ideálně. Byl mimo střelecký úhel.

64:30
    Fillman se Skalickým ve slibné šanci, ale domácí bek se netrefil.

64:17
    Rána Filipa Pavlíka, ale Krošelj na ni dobře viděl, takže skončila ve výstroji.

63:42
    Perret dlouho bojoval u mantinelu o kotouč, ale hosté v brejcích zatím nijak neexcelují.

62:47
    Šťastnému v kličce podjely brusle a nezakončil. Místo puku v brance skončil on.

62:01
    Zohorna mohl rozhodnout! Jel úplně sám na Mazance, ale efektní stahovačkou si na něj nepřišel.

61:39
    Koukalova rána z mezikruží přišla hodně nečekaně, ale boleslavský gólman je pozorný.

60:35
    Na druhé straně se pěknou střelou prezentoval Klíma, Krošelj raději přerušil hru.

60:25
    Kašpar dobře vyčkával na modré, na chvíli podržel kotouč a pak nahrál Ševcovi, který těsně před Mazancem puk tečoval, ale jeho střela bohužel zamířila vysoko nad hradeckou branku.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině skončily nerozhodně, tedy 7:7, celkový poměr střel je rovněž naprosto vyrovnaný 25:25. I proto tento duel putuje do prodloužení. Hradečtí dokázali v závěru periody udělat před Krošeljem pořádné zmatky, což také zpečetili vyrovnávací trefou na 2:2. Tu jim zařídil Lukáš Cingel.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43
    Hradec už hraje na jistotu. Body potřebuje, a tak přechod přes útočnou modrou brání čtyři hráči v jedné linii.

58:59
    Následuje vhazování před Mazancem.

57:59
    Lunter se teď dokázal osvobodit a sám ujížděl po levém křídle na Mazance, ale přestřelil.

57:29
    Rozhodčí mají jasno, branka Mountfieldu platí! Gól je uznán.

57:29
    Boleslavská lavička si vyžádala trenérskou výzvu na prověření regulérnosti branky pro bránění brankáři. Rozhodčí nyní prověřují kamerové záznamy.
    57:29 Lukáš CINGEL - 2:2

57:29
    Hradec právě vstřelil branku!
    Teď můžou domácí hořce litovat. Domácí obrana nedokázala vyhodit kotouč z předbrankového prostoru, odkud jej do brány zacílil LUKÁŠ CINGEL.
    Asistence: Matěj Chalupa, Radek Smoleňák.

57:07
    Hosté mají necelé tři minuty, aby dokázali duel vyrovnat.

56:00
    Pláněk zavezl Žejdla až do brankoviště, kde trefili domácího gólmana do masky. Diváci se hodně zlobí a domácí si to s Žejdlem chtěli jít vyřizovat, ale on sám tam určitě dobrovolně jít nechtěl.

55:29
    Eklundova dělovka od modré protáhla Krošelje, který ji vyrazil nad sebe.

54:50
    Ševc napálil kotouč před bránu, ale některý z bránících hostujících hráčů jej vytečoval mimo bránu.

53:30
    Klepiš se Skalickým jeli ve dvou proti jednomu, ale Jordann Perret skvěle vystihl Klepišovu přihrávku, do které vložil hokejku. Důležitý moment pro Hradec!

Dnešní utkání sleduje 3 822 diváků.

52:28
    Stránský jen nahodil na Mazance. Ten raději přerušil hru a následuje komerční přestávka.

50:50
    Zohorna teď čistě odstavil od kotouče Radovana Pavlíka a získal puk pro Šťastného, který ihned zamířil směr hradecká branka.

49:56
    Tak až po ukončení přesilovky se Hradečtí dostávají ke střele. Kevin Klíma prověřil Krošelje, který měl se střelou problémy, ale dokázal lapit kotouč do své lapačky.

49:10
    Chalupa si nepohlídal kotouč na modré čáře a ten podél mantinelu zamířil až za Mazance. Hradci se teď vůbec nedaří.

48:42
    Jergl překombinoval a ztratil kotouč. Boleslav opět vyhazuje.

47:51
    Domácí ale krátce po buly vyhazují a Hradec musí znovu najít cestu do pásma.

47:46
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Marek Hrbas – 2 min., nedovolené bránění).

47:30
    Hradec nyní působí trochu bezzubě, zato Boleslav teď zasypává Mazance střelami. Bičevskis si jel ještě překontrolovat, zda z Mazance kotouč nevypadl. Následuje další komerční přestávka.

46:30
    Teď to ale stadionem jen zahučelo. Pláňkovu střelu vykopl Mazanec betonem. Tohle chtělo krapet zvednout.

46:09
    Cibulskis s Dragounem rozjížděli další hradeckou letku, ale skončili ještě před modrou čárou.

45:01
    Šťastný si v rohu kluziště užil menší masáž, o kterou ale zřejmě nestál.

44:17
    Hradečtí se teď nemůžou dostat z pásma, domácí dobře brání střed kluziště.

42:55
    Žejdla teď zastavil Zbořil. U mantinelu to vypadalo trochu jako souboj Davida a Goliáše, ale boleslavský forvard proti bývalému boleslavskému hráči uspěl.

41:55
    Smoleňák dostal dobře naservírováno od Cibulskise, ale proti Krošeljovi neuspěl.

40:55
    Hradečtí do zápasu vstoupili lépe, pořád ale ještě Krošelj nemusel zasahovat. Pavlík teď ztroskotal na Pláňkovi, který ho odstavil od kotouče.

40:01

Druhá třetina vyšla lépe domácímu celku, kteří i nadále odolávali hradeckým výjezdům, ale byli to oni, kteří dokázali skórovat. David Šťastný přidal ke konci třetiny druhou branku, která je zatím tou jedinou rozdílovou. Boleslav byla ve druhé třetině střelecky aktivnějším celkem a dokázala srovnat střelecký účet dnešního duelu (na střely je to po 40ti minutách nerozhodně 18:18). Dá se tedy předpokládat, že závěrečná perioda bude ještě hodně napínavá.

Třetí třetina začne přibližně v 17:51.

Zásahy brankářů ve 2.třetině:
    Marek Mazanec – 12 zásahů (celkem 18 zásahů)
    Gašper Krošelj – 8 zásahů (celkem 18 zásahů)

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54
    Ještě asi poslední střela Hradce – Petr Šidlík sice z velké dálky, ale přesto to zkusil.

39:40
    Hradec poslední minutu úřaduje jen v útočném pásmu Boleslavi. Lunter vyblokoval střelu Jakuba Lva.

39:11
    Hradečtí jsou teď zdravě naštvaní a ihned je jich plný led. Cingelovu ránu, která přišla jako poslední po řadě přihrávek, ale Krošelj viděl.
    38:16 David ŠŤASTNÝ - 2:1

38:16
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A jaho blesk z čistého nebe tak přichází branka DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který vystřelil z hranice kruhu. Mazanec měl zakrytý výhled a těžko mohl jeho střelu vidět. Asistence: Ondřej Dlapa.

37:18
    Ale hra je teď od obou týmů poněkud rozháraná se spoustou nepřesností.

36:25
    Kašpar přesprintoval Pavlíka a získal pro domácí pásmo.

36:14
    Koukalova rána skončila ve výstroji domácího gólmana.

36:01
    Hostům je teď pískán ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

34:30
    Už už se zdálo, že se Hradec vyšachuje z pásma, ale Cibulskis zasprintoval o puk a dokázal ještě jednou prověřit domácího gólmana.

34:13
    Hrbas s Koukalem se teď postarali o menší kulturní vložku. Po zákroku Gašpera Krošelje si před domácí klecí střihli menší pěstní souboj. Ale rozhodčí je hned roztrhli a nevylučují.

33:22
    Žejdl číhal za obranou domácích, ale přihrávka přišla pozdě, už byl v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

32:34
    Před Mazancem poskakoval kotouč, ale Pavel Kousal jej nedokázal ukočírovat.

31:38
    Hradečtí hrají své oslabení skvěle. Mazanec ale i tak musí být ve střehu.

30:55
    Minuta z přesilovky pryč a prakticky beze střely.

30:18
    Klepiš zavezl kotouč do pásma a předal Kašparovi, ten posouval ještě přes kruhy na druhé křídlo, ale hosté dobře přečetli hru a vyhazují.

29:56
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Aleš Jergl – 2 min., sekání).

29:46
    Výhoda pro Boleslav, domácí hrají v šesti.

29:16
    Nedomlelova tvrdá rána od modré se potkala s lapačkou Gašpera Krošelje.

28:13
    Mazanec byl teď mimo bránu, ale domácí na to nestačili zareagovat, Najman měl navíc kotouč na opačné straně než hokejku, takže na něj nedosáhl.

27:21
    Klepiš se ale ještě stihl vrátit a dostal se dokonce i ke střele! Mazanec jeho pokus lapil do lapačky. Poté vznikla na brankovišti ještě menší strkanice, to když právě Klepiš postrčil Šaldu. Vylučovat se ale nebude.

27:12
    Šalda vystavil boleslavskému Klepišovi strom, po kterém se domácí forvard skácel na led. Zákrok to byl ale čistý, ačkoli se domácí fanoušci bouří.

26:00
    Kousal v samostatném úniku nedokázal dostatečně rozpohybovat Mazance a nedokázal zakončil mezi jeho nohou a tyčí. Hradecký gólman měl nohu doslova přilepenou na tyči.

25:52
    Pavlíkova rána jen těsně minula pravou tyč Krošeljovy brány.

24:51
    Strkanice před Krošeljem. Po nejistém zákroku domácího gólmana chtěli hosté puk dorážet, ale rozhodčí chumel rychle rozhání.

23:44
    Skalickému v rozhodující moment utekl kotouč a Boleslav se připravila o pásmo.

23:00
    Bičevskisova nebezpečná rána skončila na Mazancově vyrážečce. Poté za hradeckým gólmanem zazvonila tyč, po střele Lukáše Kašpara.

22:20
    Krošelj si vyjel s kotoučem a jeho záminkou zřejmě bylo, že pomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou, ale zazmatkoval a hosté se dostali ke kotouči a jen se štěstím neskončil puk v síti.

21:47
    Vypadá to, že plný počet hráčů na obou stranách domácím vyhovuje lépe. Mazanec teď musel likvidovat dva nebezpečné pokusy.

20:57
    Domácí si do druhé třetiny přinesli i část přesilovky, ale je téměř minuta pryč a hráči v bílých dresech se nedokázali pořádně usadit v útočném pásmu.

20:01

Máme za sebou 1.třetinu, ve které byli hosté aktivnějším celkem. Vstup do zápasu se jim vydařil, radovali se z gólu už po minutě a čtyřiačtyřiceti vteřinách. Radek Smoleňák tečoval kotouč před Krošeljem tak šikovně, že na to slovinský gólman nestačil zareagovat a puk skončil za jeho zády. Domácím se podařilo poměrně záhy vyrovnat. Na modré napřáhl domácí kapitán Martin Ševc a tvrdou ranou srovnal. Další gól už do sirény nepadl, takže po 1.třetině platí nerozhodné skóre 1:1.

19:54
    Domácí už nedokázali nic vymyslet a dohrávají s kotoučem za domácí bránou.

19:26
    Boleslav nejdříve dobře kombinovala, ale Hrbas přišel o kotouč a Koukal jej vyhodil do středního pásma.

19:07
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Radek Smoleňák – 2 min., podrážení).

18:30
    Hra nám lehce uvadá, k vidění jsou spíše osobní souboje a boje o kotouč. Zápas ztratil strhující tempo z úvodu třetiny.

17:56
    Fillman jen nahazuje zestředního pásma na Mazance. Hradecký gólman přerušuje hru.

16:59
    Domácí teď dobře napadají a Kousal mohl před Mazancem dorážet, ale hosté jej dobře bránili, takže nedosáhl na kotouč.

14:56
    Šťastný se teď vyvlékl Lvovi a dál kombinuje.

14:35
    Hra se nyní trochu rozhárala. Krátce po sobě rozhodčí pískají ofsajd a zakázané uvolnění. Nyní se vhazuje před Mazancem.

13:50
    Žejdlova jedovatá rána přišla z horní části pravého kruhu. Krošelj ji na poslední chvíli vytěsnil ramenem.

13:09
    Jergl zavezl kotouč a zadovkou našel Klímu. Hradec hezky kombinuje, ale nyní to ke střele nevedlo.

12:04
    Zbořil se teď prosmýkl brankovištěm a zakončoval k tyči.

11:25
    Smoleňák s Cingelem opět předvedli pohlednou akci. Hosté jsou teď rozhodně lepším týmem na ledě. Boleslav je hodně pod tlakem.

09:31
    Oskars Cibulskis teď překvapil Krošelje pohotovou ranou z otočky. Skóre ale zůstává prozatím beze změny.

08:45
    Před Krošeljem to teď hodně hoří a slovinský gólman má teď plné ruce práce. Další zásah si připsal proti Pavlíkově ráně.

08:20
    Koukal se ihned po svém návratu na led zapojil do hry a hned z toho byla nebezpečná akce, na jejímž konci byl Lukáš Cingel.

08:11
    Jeglič teď hodně drze dorážel u pravé tyče hradecké branky, Mazanec odolal.

06:58
    Klíma si bez ostychu nabruslil až před Krošelje a vyslal prudkou ránu. Boleslavský gólman puk lapil a raději přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravici.

06:25
    Tak nikoli přesilovka, ale hra čtyři na čtyři. Zbytečné oslabení pro domácí tým. Uvidíme, co nám hra s menším počtem hráčů na ledě přinese.

06:25
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min., hákování).

06:16
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Petr Koukal – 2 min., podrážení).
    06:04 Martin ŠEVC - 1:1

06:04
    Tak to byla rána jako z děla! MARTIN ŠEVC na modré napřáhl a jeho dělovka se zastavila až v síti. Asistence: Žiga Jeglič, David Šťastný.

05:10
    Mezitím už jsou hosté v plném počtu. Tohle oslabení zvládli.

04:42
    Vhazování ve středním pásmu zvládli lépe hosté a Šalda ihned vyhazuje kotouč ven z pásma.

04:29
    Domácí si teď moc nerozuměli, v jejich rozehrávce byla spousta nepřesností. Mountfieldu stačilo jen dobře napadat, což také plnili.

03:37
    Domácí se ale rychle vrací. Puk zavezl Jeglič, který také vystřelil. Puk z Mazance vypadl a k dorážce se rychle dostal Hrbas. Ale Mazaenc je pozorný a pohotově tasí lapačku.

03:21
    Hradečtí se osvobozují vyhozením ke Krošeljovi.

02:58
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kevin Klíma – 2 min., sekání).
    01:44 Radek SMOLEŇÁK - 0:1

01:44
    Hradečtí se ujímají vedení. Po nahození od modré před Krošeljem puk tečoval RADEK SMOLEŇÁK a zařizuje tak hostům parádní vstup do utkání. Asistence: Filip Pavlík. Oscar Daniel Eklund.

01:05
    Pláňkovo nahození zblokoval Šidlík.

00:44
    Na druhé straně diváci potleskem oceňují slibnou dorážku Klepiše.

00:28
    Hradečtí se jako první dostali ke kotouči, ale jejich akce skončila v rohu kluziště.

00:01

Oba týmy už se zdraví na ledové ploše. Do začátku zápasu zbývá necelá minuta.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Peters) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Kašpar – P. Kousal, Najman, J. Stránský.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Čáp, Šalda, F. Pavlík (A), Cibulskis – Perret, Klíma, Jergl – M. Chalupa, Lev, Dragoun – R. Pavlík, Cingel, Smoleňák (C) – Miškář, Koukal, Žejdl.

Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák – Frodl, Kajínek.

Vzájemné duely
    9. kolo Mountfield HK – BK Ml. Boleslav (2:0)
    22. kolo BK Ml. Boleslav – Mountfield HK (1:0)
    35. kolo Mountfield HK – BK Ml. Boleslav (2:3pp)

Bruslaři si v aktuálním ročníku nevedou vůbec špatně, ba naopak. Ročník 2019/2020 patří prozatím jednoznačně k nejlepším v historii klubu. Středočeši jsou po 47 odehraných zápasech na třetí příčce, bodově shodně s plzeňskými Indiány (oba týmy mají 83 bodů). Na druhé Pražany ztrácí pouhé dva body. Pokud budou v nedělním zápase jakkoli bodovat, nejenže získají jistotu čtvrtfinále, ale současně překonají i klubový rekord v počtu získaných bodů během základní části Tipsport extraligy ročníku 2015/2016.

Mladoboleslavští páteční kolo vynechávali, předehrávali jej už v úterý, a to právě na ledě Sparty. A utkání pro ně nedopadlo dobře, a to i přesto že Pražany přestříleli. Sparťanští po dvou třetinách vedli už 4:0 a čtyřgólový náskok si už nenechali vzít. Bruslaři v závěrečné periodě alespoň kontrovali. Přesto však v hlavním městě padli vysoko 2:6.

Nejproduktivnější hráči
    Pavol Skalický, 42 bodů (17+25)
    Adam Zbořil, 29 bodů (12+17)
    Jakub Klepiš, 28 bodů (7+21)

Nedělní soupeř Středočechů se aktuálně nachází na 9. příčce s 66 body. Vidina elitní šestky se tak už maličko ztrácí v mlžném oparu, ovšem stále se ještě může stát realitou. Aby se Východočeši ještě dostali na šestou příčku, kterou aktuálně drží brněnská Kometa, museli by udělat pořádnou bodovou šňůru. Zbývá jim na to posledních sedm zápasů. Jenže forma, to je aktuálně to, co Mountfield poměrně tlačí. Hradečtí se lehce propadli tabulkou a aktuálně na tom nejsou nejlépe. Zatímco z posledních deseti zápasů vyhráli svěřenci trenérů Růžičky a Martince 5x a získali 15 bodů, z posledních pěti zápasů vyhráli jediný a získali „pouhé“ čtyři body, což jim může výrazně zkomplikovat cestu do elitní šestky.

Nevýrazné výkony poslední doby ale v žádném případě nesráží výkony týmu v Lize mistrů, v jejímž aktuálním ročníku se Hradec probojoval až do samého finále! V něm sice Východočeši podlehli čtyřnásobnému vítězi, švédské Frölundě, ale i tak jde o skvělý úspěch českého hokeje.

Vraťme se ale zpět do extraligy. V posledním duelu, kteří Hradečtí sehráli, ztratili dobře rozehraný zápas s litvínovskou Vervou, které jde takříkajíc o holé přežití. Chemici se vyhecovali a dvougólový náskok Mountfieldu smazali přesnými trefami Mahbod s Jarůškem. Duel dospěl až do nájezdů a Hradec se nakonec musel spokojit s bodem.

Radek Smoleňák, 32 bodů (20+12)
    Lukáš Cingel, 26 bodů (13+13)
    Aleš Jergl a Matěj Chalupa, oba 21 bodů (shodně 7+14)

Dobrý den, vítejte u textového přenosu z utkání 48. kola Tipsport extraligy. Z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény Vám přineseme postřehy z průběhu zápasu mezi domácím týmem BK Mladá Boleslav a Mountfieldem HK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdena Bobková

Branky a nahrávky: 7. Ševc (Jeglič, Šťastný), 39. Šťastný (Dlapa), rozh. náj. Jeglič – 2. Smoleňák (F. Pavlík, Eklund), 58. Cingel (M. Chalupa, Smoleňák)