po s.n. (3:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Frýdek-Místek
Čtvrtek 27.02.2020, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga - o účast v předkole • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, vítejte u dalšího zápasu CHANCE ligy, a to mezi domácí SK Horáckou Slavii Třebíč a hostujícím celkem HC Frýdkem-Místkem.

Celek z Vysočiny má skvělou formu, vždyť vyhrál z posledních jedenácti zápasů hned desetkrát! Díky této vítězné šňůře se Třebíčští dostali na vytoužené 10. místo, a dokonce mají náskok sedmi bodů právě na Frýdek-Místek. V sobotu bílé hvězdy vyhrály doma proti Ústí nad Labem 6:2 a ve středu si odvezly důležité tři body z ledu Sokolova 5:2.

Posledních 5 zápasů:

Sokolov – Třebíč 2:5
    Třebíč – Ústí nad Labem 6:2
    Benátky n. Jiz. – Třebíč 0:1
    Třebíč – Kadaň 11:1
    Frýdek-Místek – Třebíč 2:3

Frýdečtí ještě několik dní zpět byli na 10. místě, pak ale přišly nepovedené zápasy s Benátkami a Ústím nad Labem. Oba totiž překvapivě prohráli a Třebíčští se v tabulce dostali před ně. Navíc ve středu hrál Frýdek v Jihlavě, kde získal jen bod, tudíž na Třebíč ztrácí již sedm bodů. Ve čtvrtečním zápase tak musím tento celek nutně plně bodovat, aby měl šanci na předkolo play-off.

Třebíč - Frýdek-Místek 4:1

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, V. Čejka, Kowalczyk, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (G. Hubáček) – Matyáš, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Klimša, Tomi – Kofroň, Kaukič, Mikulík – R. Szturc, Hladonik, Martynek – Przybyla, Stuchlík, Motloch.

Rozhodčí: Skopal, Vrba – Polák, Komínek.

Za několik minut začne očekávaný duel, který může hodně napovědět o tom, kdo postoupí do předkola play-off. Nyní se pojďme podívat na sestavy.

Za okamžik začínáme.

00:01

00:16
    Úvodní buly vyhráli domácí, kteří posílají puk do pásma hostů. Nedvídkovi poté puk utekl z čepele.

00:28
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., napadení).

00:50
    Třebíč má hned ze začátku možnost udeřit z početní výhody. Václavek dorážel před brankovištěm, ale jen vedle.

01:06
    Frýdek dokázal vyvézt puk až k brance Jekela.

01:50
    A hosté dokonce hrají s pukem v útočném pásmu, zakončení z toho sice nebylo, ale zdrželi hned několik cenných sekund.

02:12
    Vodnému kotouč utekl z hole na modré čáře a domácí musí zakládat přesilovku opět od vlastní branky.

02:28

02:45
    A nyní si zahrají početní výhodu hosté.

02:47
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Daniel Kowalczyk – 2+2 min, vysoká hůl).

03:16
    Je z toho dokonce trest na čtyři minuty. Frýdek kombinoval, ale Szathmáry vystihl nahrávku a vyhodil kotouč pryč.

03:27
    A další vyhození domácích hokejistů.

04:00
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Závar končí nakonec brankou! Ondřej Hrachovský vystřelil na branku z levého kruhu, kotouč byl před brankovištěm a nejlépe se zorientoval ROMAN SZTURC. Frýdek tak využil přesilovku a ještě bude hrát dvě minuty další. Asistence: David Klimša a Ondřej Hrachovský.
    04:00 Roman SZTURC - 0:1

04:38
    Hosté byli zase nebezpeční, jednalo se o podobnou akci, ale nyní se skvěle roztáhl na brankovišti Pavel Jekel a zamezil dorážkám.

05:06
    David Klimša vystřelil jen do betonu třebíčského brankáře, hosté ale sále hrají v tlaku. až nyní vyhodil kotouč Michal Vodný.

05:40
    A další vyhození, nyní z hole Čejky.

05:50
    Rysi vyhodili jenom na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Suchánkem.

06:02
    Buly vyhráli hosté. Domácí jsou nicméně v plném počtu.

06:16
    Jan Hladonik se proháčkoval až do útočného pásma, zde ale o puk přišel.

06:52
    Zatím jsou aktivnější hosté, těm úvodní branka hodně pomohlo. Pavel Jekel musel zasahovat proti další střele od modré čáry. Třebíčští poté vyhodili na icing.

07:04
    Petr Kafka vypálil jen do protihráče před sebou. Následně se píská ofsajd hostujícího celku.

07:04
    Na řadě je komerční pauza. Zatím se domácí nedostali do pořádného zakončení, naopak Frýdku začátek vychází.

07:39
    Karel Nedbal nahodil puk za branku Suchánka, hosté dokázali vyhodit do středního písma. Po dalším pokusu se ale Třebíč dočkala první šance. Nedvídek však trefil jen hráče hostů.

08:05
    Daniel Kowalczyk vystřelil od modré bez přípravy, kotouč ale skončil jen vedle.

09:01
    Jan Hladonik se rozjel po pravém mantinelu a přes obránce vypálil na branku, Jekel nakonec kotouč vyrazil do rohu.

09:38
    Třebíč má zatím problém proniknout do útočného pásma, Frýdek dobře brání střední pásmo.

10:23
    Kotouč se odrazil k domácím, ti ale rozehráli špatně a o puk přišli. Poté vybojoval puk Šťovíček, jeho pokus z úhlu Suchánek pokryl.

10:43
    Frýdek-Místek vyhodil na zakázané uvolnění.

10:43
    Po rychlém přechodu hostů do útoku se píská ofsajd.

11:14
    Malec po najetí do pásma vystřelil přes beka, jeho pokus nebyl moc prudký a Suchánek hrací předmět vyrazil do ochranné sítě.

12:02
    Nedvídek pozdržel hru a Třebíč to zkusí znova od vlastní branky.

12:09
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Adámek – 2 min., podrážení).

12:19
    Tým z Vysočiny bude moct odpovědět z přesilové hry. Buly vyhráli Třebíčští a již kombinují ve třetině hostů. Od modré vypálil Šimon Szathmáry, ovšem Suchánek puk viděl a lapl ho do lapačky.

12:50
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí srovnávají na 1:1! Početní výhodu rozehráli velmi pěkně a počkali si na vhodný moment. Šimon Szathmáry nahrál na levý kruh LUKÁŠI NEDVÍDKOVI, který vymetl pravý roh branky. Asistence: Šimon Szathmáry.
    12:50 Lukáš NEDVÍDEK - 1:1

13:24
    Ferda ihned po buly vybojoval puk a po najetí do pásma vystřelil bekhendem na branku, tu sice netrefil, pak ale zůstal ležet na ledě Ondřej Malec. Hra byla přerušena, jenže vylučovat se nebude.

13:45
    První formace domácích se zase málem dostala do zakončení, Vodnému kotouč nakonec utekl z čepele.

13:59
    Na druhé straně musel zasáhnout i Pavel Jekel. Po přerušení je na řadě zase komerční pauza.

14:50
    Po vyrovnání je o něco aktivnější domácí Třebíč. Václavek nahodil kotouč za branku, kde o něj ale přichází.

15:30
    Třetí útok domácích drží černou gumu u mantinelu ve třetině hostů, ti nakonec vybojovali puk zpátky.

15:59
    Je vidět, že se jedná o velmi důležitý zápas. Opatrnost vidíme na obou stranách.

16:20
    Třebíčské zastavil ofsajd. Poté vyhráli buly domácí, Nedbalova rána nebyla vůbec přesná a končí mimo.

17:05
    Dlouho jsme již neviděli souvislejší akci jednoho, či druhého mužstva. Nyní k tomu ale nebylo daleko, Bittner se hnal do úniku, ale špatně zpracoval kotouč.

18:08
    Hosté se vrací do vedení! Rysi se po delší době usadili ve třetině soupeře, krásnou zadovku vyslal Stuchlík, který našel přesně čepel PETRA KAFKY. Jeho zakončení z pravého kruhu bylo přesné. Asistence: Lukáš Kaukič a Vojtěch Tomi.
    18:08 Petr KAFKA - 1:2

18:37
    Rysi se zase hnali dopředu, nyní je však zastavil ofsajd.

19:00
    Bittner posunul puk na pravou stranu, kde byl najetý Psota, jeho střelu Suchánek dokázal zkrotit ve výstroji a přerušil hru.

19:10
    Chvíli po buly se odrazil kotouč k Šimonu Szathmárymu, jeho střelu brankář Frýdku viděl a pokryl ji do lapačky.

19:44
    Frýdek se v posledních sekundách dostal k situaci tři na dva, naštěstí pro domácí dobře zasáhl Furch, který zabránil nahrávce před branku.

20:00

První třetina dopadla lépe pro hosty, kteří šli do vedení již ve 4. minutě. Třebíč v početní výhodě srovnala na 1:1. Již to vypadalo, že se půjde do kabin za vyrovnaného stavu, ale Petr Kafka propálil Jekela v 19. minutě.

Střely na branku: 11 – 12

Další třetina začne cca v 18:25.

20:01

20:10
    Třebíč vyhrála vhazování a s kotoučem míří do vlastní obranné třetiny.

20:33
    Nedbal zamířil s kotoučem do útočného pásma, dojel až na levý kruh pro vhazování a svou střelu cílil mezi betony, kde však Suchánek neměl prostor.

21:36
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde po pár kombinacích přišlo nahození na branku, které Suchánek v pohodě přikryl.

21:45
    Václavek měl prostor ve slotu před brankou, jenže na kotouč míří před branku nedosáhl a Třebíč přichází o kotouč.

22:54
    Domácí nastoupili aktivně do druhého dějství a soupeři prakticky nepůjčují puk. Ten teď Frýdek získal, ale rychle se jej zbavil vyhozením na zakázané uvolnění.

23:05
    Martin Padrnos vyslal kotouč na branku od modré čáry, puk pouze prolétl kolem pravé tyče Suchánkovy branky. Brankář nemusel zasahovat, ale Horáci zůstávají u kotouče.

23:37
    Čejka pálil z podobné pozice jako Padrnos, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

24:12
    Domácí uzamkli soupeře před vlastní bránou a vytvořili si několik slibných střeleckých příležitostí, ovšem ani jedna nepřekonala obranný val v čele se Suchánkem.

24:23
    Václavek inkasoval po vhazování úder do hlavy, rozhodčí si toho nevšimli, ale přerušují hru, jelikož domácí útočník zůstal ležet na ledové ploše.

24:23
    Tak přeci jen se bude vylučovat! David Klimša je vyloučen na 2 minuty za sekání.

24:30
    Michálkovi se povedlo vybojovat puk v rohu hřiště a vyhodit puk daleko od své brány.

25:00
    Puk se dvakrát klouzal před brankou, ale nikdo z domácích na něj nedosáhl, aby jej zakončil do sítě.

25:39
    Po střeleckém pokusu od pravého mantinelu zvoní za Suchánkem tyč!

26:04
    Padrnos nejdříve hledal na pravém kruhu pro vhazování spoluhráče, který byl připraven pálit bez přípravy, jenže jeden z obránců zasáhl do kotouče. Domácí zůstali u puku, jenže střela Padrnose na branku skončila na vyrážečce Suchánka.

26:41
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (2 min. – držení).

26:44
    Hosté jsou v plném počtu, takže hrají přesilovou hru, kterou musí začít od vlastní brány, když se domácím povedlo vyhodit kotouč.

27:36
    Frýdek svírá obranou čtveřici před bránou Jekela, ale ten zatím nemusel řešit střelecký pokus hostů.

28:16
    Mikulík se rozhodl pro střelu od pravého mantinelu, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

28:47
    Třebíč již byla v plném počtu, ale i přes to přišla velká šance hostů, kteří nastřelili zřejmě tyč.

29:34
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Furch – 2 min., vysoká hůl).

29:36
    Hostům se povedlo vyhrát vhazování a usídlit se v útočném pásmu, jenže pobyt to byl krátký a Třebíčí se daří dostat puk do středního pásma.

30:26
    Jekel vyrazil střelu před sebe, kde byli připraveni jeho spoluhráči kotouč rychle dostat ze třetiny pryč.

31:03
    Hladonik vystřelil puk z pravého kruhu pro vhazování, Jekel kotouč pouze vyrazil a musel čelit hned dvěma bezprostředním dorážkám. Domácí muž v masce však byl pozorný a na oba pokusy zvládl reagovat.

31:34
    Kowalczyk ihned po vhazování ve středním pásmu odpálil puk až za branku Suchánka. To vše v době, kdy se již Furch vrátil z trestné lavice.

32:00
    Nedvídek si přebral puk v útočném pásmu a pokusil se ohrozit branku střelou přes obránce. Puk se otřel o brusle hostujícího hráče a zamířil na zadní mantinel.

32:58
    Kofroň využil toho, že si jej hráči nevšímají a od modré čáry si sjel na střed hřiště, dostal přihrávku, jež však nezvládl ve slibné šanci zpracovat a zakončit.

33:02
    Václavek bojoval o puk v útočném pásmu. Nebyl úspěšný, ale to stejné se dá říct o rozehrávce hostů, kteří ztratili puk u modré čáry.

33:24
    Vodný rybičkou prodloužil puk do útočného pásma, kde se domácím podařilo kotouč udržet. Přišla střela od modré čáry, která jen těsně minula hostující svatyni.

34:30
    Horáci měli problém s rozehrávkou za vlastní branou, jedna z přihrávek se odrazila k levé tyči a Jekel radši přerušil hru.

35:14
    Michálek ujel se spoluhráčem do situace dva na jednoho. Michálek se snažil o přihrávku, ale tu zastavily brusle hostujícího obránce. Puk se odrazil zpět na hokejku domácího útočníka, který však neuspěl ani se střeleckým pokusem.

35:40
    Hosté zahrozili z rychlého protiútoku. Jekel střelu od mantinelu vyrazil, ztratil rovnováhu a chvíli nevěděl, kde se nachází černá pryž.

36:12
    Laš stál v mezikruží, dostal se k němu kotouč, jenže domácí útočník to neočekával a nestihl vyslat pokus na branku.

36:51
    Puk skončil mimo hřiště. Po odpískání se do malé roztržky dostal Ferda s Motlochem, ale rozhodčí celou akci zastavili před jejím vygradováním.

37:15
    Šimon Szathmáry vybojoval puk za brankou soupeře a rychle jej posílal do mezikruží, kde se nalézal jeden ze spoluhráčů, jenž však puk netrefil.

38:40
    Szturc se vydal mezi čárky, spoluhráč si toho všiml, ale žabičkou přes hokejky domácích obránců neuspěl.

39:48
    Klimša se objevil před Jekelem v jasné brankové příležitosti. Klimša naznačil, že bude zakončovat forhendem, ale následně si puk přehodil na druhou stranu a zakončil. Domácí brankář se natáhl a vyrážečkou fantasticky dostal puk mimo bránu!

40:00

Druhá třetina je minulostí a oba celky odchází do šaten za stejného skóre jako po první periodě. V úvodu měla více ze hry Třebíč, která dominovala a nepustila Frýdek ke kotouči. Po pěti minutách se hra vyrovnala a začala přelévat ze strany na stranu. Za oběma brankáři zvonila tyč, ale jak již bylo řečeno, stav se neměnil.

Střely na branku: 10 – 10

Další třetina začne v 19:19.

40:01

40:12
    Domácí jsou v útočném pásmu. Ke střele z levé stany hřiště vystřelil Vodný, ale Suchánka nepřekonal.

41:10
    Jekel musel zasahovat proti střele hostujícího útočníka, který obkroužil bránu a vystřelil z pravého kruhu pro vhazování.

41:12
    Nedbal nechal puk za sebou, když mířil do středního pásma, na což čekal Kofroň, který už mohl jít vstříc domácí bráně, ale Nedbal své zaváhání stihl napravit, když ve skoku hokejkou vypíchl puk.

42:00
    Hrachovský vystřelil od modré čáry, jenže branku vůbec netrefil.

42:17
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Šimon Szathmáry – 2 min., vysoká hůl).

42:18
    Frýdek začíná přesilovou hru z vlastní obranné třetiny.

42:48
    Horáci zvládají oslabení skvěle, znovu vybojovali kotouč a vyhazují jej daleko od brány.

43:23
    Hostům se vůbec nedaří proniknout do útočného pásma. Opět musí začít od vlastní brány.

43:51
    Padrnos si ponechal chvíli kotouč na hokejce, ukrojil z oslabení několik vteřin a následně kotouč odpálil až na zadní mantinel.

44:24
    Domácí jsou v plném počtu. Bude se vhazovat před Jekelem.

44:36
    Klimša se dostal ke střele z vrcholu brankoviště. Jekel neměl příliš času na reakci, ale skvělým reflexem vyrazil kotouč ramenem.

45:27
    Laš nezpracoval puk ve středním pásmu, takže se hra obrací na branku domácích.

46:13
    Bittner vyvezl puk zpoza brány, jenže nic nevymyslel a ke kotouči se dostává Frýdek.

47:00
    Třebíč uzamkla soupeře v obranném pásmu. Do dvou střeleckých příležitostí se dostal Čejka, ale v prvním případě trefil hráče před bránou, v druhém případě Suchánek vyrazil kotouč betony.

47:37
    Jekel musel být hodně pozorný, protože Klimša poslal puk na bránu z nulového úhlu a málem domácího brankáře překvapil.

48:03
    Kaukič neudržel puk proti dvěma obráncům. Hosté však předvedli dobrý přístup a ještě se jim povedlo na chvíli udržet se v útočném pásmu.

48:45
    Špatná rozehrávka Frýdku končí až na zakázaném uvolnění.

48:55
    Nedvídek nahodil puk do útočného pásma. Furchovi se povedlo udržet kotouč na modré čáře a domácí začínají bušit na bránu hostů.

49:38
    Frýdek se osvobozuje pouze zakázaným uvolněním.

49:55
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Martin Padrnos – 2 min., hákování).

49:56
    Třebíči se daří vyhodit prakticky ihned po vhazování před Jekelem.

50:31
    Dnešnímu utkání přihlíží 1327 diváků!

50:51
    Horákům se opět povedlo vyhodit a málem mohli jít i do přečíslení, ale domácí útočník na kotouč nedosáhl.

51:56
    Jekel vyrazil střelu od modré čáry do rohu hřiště, odkud jej obrana dostala do středního pásma. Padrnos se vrací z trestné lavice. Třebíč je kompletní.

52:55
    Domácí hráči kombinovali ve třech hráčích na malém prostoru. Puk si nakonec vzal Michal Furch, který se s kotoučem natlačil před branku, jenže nezakončil. Kotouč však stihl na brankovišti zasáhnout LADISLAV BITTNER, jenž propálil brankáře mezi betony. Asistence: Matěj Psota, Michal Furch.

54:04
    Hladonik nahodil puk na Jekela, který s mírnou obtíží vyrazil puk do rohu brány.

54:42
    Šimon Szathmáry vypálil přízemní střelu od modré čáry a jen těsně minul braku Suchánka, který toho příliš neviděl.

55:21
    Vodný nevybojoval puk v útočném pásmu a Frýdek otáčí hru.

55:48
    Vodný nabral rychlost ve středním pásmu, puk předal na Nedvídka, jenž však vystřelil hodně nepřesně.

56:28
    Fanoušci vycítili šanci a mohutně podporují svůj celek.

56:28
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondřej Hrachovský – 2 min., podrážení).

56:29
    Nedvídek zachytil vyhození Frýdku. Puk předal na Szathmáryho, který vyslal dělovku na branku, ale hostující brankář byl připraven.

57:41
    Šťovíček vypálil puk z pravého mantinelu bez přípravy, což bylo znát, jelikož střela nebyla dobře umístěna.

58:34
    Frýdek je v plném počtu.

58:49
    Bittner měl pas od domácí modré čáry na dlouhou hůl, takže pouze kotouč tečoval, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

59:15
    To se píská na druhé straně. Bude se vhazovat před Suchánkem.

59:32
    Nedvídkovi projel puk mezi nohama a hosté mohou založit útočnou akci.

60:00

Základní doba o vítězi nerozhodla. Třetí třetina přinesla svižný hokej, který rozhodčí příliš nepřerušovali. Horáci se tlačili v závěru do zakončení, což se jim vyplatilo a prodloužení vystřelil domácím v 53. minutě Bittner.

Střely na branku: 10 – 7

60:01

60:04
    Do útoku se jako první vrhli hosté, ale branku Jekela neohrozili.

60:37
    Hosté kombinovali u vlastní branky. Následně mířil puk do středního pásma na Kofroně, jenž puk netrefil a do útoku tak může přejít Třebíč.

61:43
    Nedvídek si vyměnil puk s Vodným a s pukem dojel až na bránu, kde si vyjel na bekhend a zakončil na bližší tyč, kde byl Suchánek připraven.

62:25
    Klimša neudržel proti dvěma obráncům puk a odchází střídat.

62:45
    Bittner a Psota ujeli do přečíslení. Bittner si počkal na položení obránce a naservíroval puk před branku, kde jej druhý jmenovaný nenasměroval do sítě!

63:18
    Mikulík zakončoval před Jekelem, ten si pohlídal mezeru mezi betony.

63:50
    Laš střílel z mezikruží, ovšem branku minul.

64:29
    Na druhé straně musel domácí brankář rychle sprintovat z brány, aby odpálil puk do středního pásma a nedal šanci hostujícímu útočníkovi.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo. Blíže ke skórování byli domácí, když Bittner ujel společně s Psotou do přečíslení, jenže kotouč v bráně neskončil. Po krátké úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Rostislav Martynek střelou nepřekonal Jekela.