Philadelphia – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 0:5 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 3:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 0:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:1 (po pr.) | Tampa – Calgary 4:3 (kon.)
HC Frýdek-Místek
6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 29.02.2020, 17:00Chance liga - o účast v předkole • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Frýdek-Místek už ztratil reálnou šanci na předkolo. Na jedenáctém místě má už ztrátu 8 bodů. Nejproduktivnější tým skupiny o předkolo nastřílel už 189 gólů, ale stačí to pouze na 11. místo s 85 body. Dnes se postaví proti Prostějovu, který také pomýšlel na předkolo, ale nakonec má po 54 kolech ještě o 3 body méně.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (G. Hubáček) – Matyáš, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – Kafka, Klimša (A), Tomi – Kofroň, Kaukič, Mikulík – R. Szturc, Hladonik (A), Martynek (C) – Przybyla, Stuchlík, Motloch.

LHK Jestřábi Prostějov: Huf (Haas) – Mrázek, Muška, Husa, P. Krejčí, Fojt – Hrníčko (A), Račuk, Chlán – T. Jandus, Nouza (C), M. Novák – Machač, V. Meidl, Knap..

00:01

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrává Prostějov.

00:10
    Suchánek si musel připsat první zákrok, který ale nebyl obtížný.

00:38
    Kafka nahazoval kotouč, který těsně před Hufem chtěl tečovat Klimša, ale nepovedlo se mu to.

01:00
    Mikulík dostal pas do dobrého postavení, ale Huf skvělým zákrokem usměrnil kotouč mimo branku.

01:45
    Rysům propadl kotouč v útočném pásmu a rozehrávat musel Tomáš Suchánek.

02:06
    Meidlovo obloučkové nahození chytil domácí gólman do lapačky a podržel.

02:40
    Nahození domácích skončilo ve třetině, ale Frýdek-Místek odjel vystřídat.

03:43
    Závar před brankou domácích musel několikrát řešit Suchánek. Za svá záda ale kotouč nepustil.

04:14
    Rysi se z tlaku soupeře chtěli dostat vyhozením kotouče, ale ten odjel přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění.

04:20
    Kofroň si málem bruslí srazil kotouč do sév branky, ale zasáhl jeho spoluhráč.

05:19
    Kofroň mohl vyslat do úniku Martynka, ale ten nedosáhl na kotouč. Následně jestřábi vyhazují puk na icing.

05:46
    Mikulík opět skvěle pálil z vršku kruhu. Ránu ale nedokázal nikdo tečovat a Huf tak neměl tak těžký zákrok.

06:11
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    JAN BARTKO dostal kotouč za modrou čáru a odtamtud vyslal bombu, která skvěle zapadla až za gólmana Domácí se ujímají vedení. Asistence: Kryštof Stuchlík.
    06:11 Jan BARTKO - 1:0

07:06
    Nouza dostal kotouč do otevřeného prostoru přímo před brankářem. Do jeho rány ale někdo z domácích strčil hůl a puk se odrazil do ochranné sítě.

07:35
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Knap – 2 min., podrážení).

08:21
    Kombinace domácích v přesilovce vázne na zbytečných chybách v přihrávkách.

08:42
    Domácím se to sice nelíbí, ale sudí odpískal zakázané uvolnění.

09:15
    Frýdek-Místek se ke střelbě v přesilovce zatím moc nemá. Přesilovka je už skoro u konce.

09:35

10:05
    Hosté se velmi špatným pasem vyhnali z útočného pásma, když odtamtud poslali kotouč až ke své brance.

10:35
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Hrníčko – 2 min., podrážení).

11:11
    Domácí chybovali v pásmu a Prostějov mohl uniknout do brejku, což se však nakonec podařilo obraně zarazit.

11:51
    Klimša opět šikovně clonil Hufovi a čekal na teč. Ale Bartkův puk netrefil.

11:55
    Hosté po vyhraném buly opět krátí svůj čas v oslabení, jelikož vyhazují kotouč pryč.

12:08
    Rysy v útočné akci zastavuje ofsajd.

12:26
    Hostům se podařilo znovu vyhodit kotouč.

12:35

13:50
    Rysi vybojovali kotouč a poslali ho přímo před branku, kde ale osamocený Tomi promáchl.

14:45
    Jestřábi bojují o kotouč v útočném pásmu, ale ten je nakonec vyhozen na opačnou stranu ledu.

15:27
    Nouza se dostal ke kotouči v mezikruží a velmi dobře pálil, ale Suchánek jeho ránu usměrnil nad, do ochranné sítě.

15:44
    Szturc se spoluhráčem ujel do skvělé šance, ale tu zastavil hvizd rozhodčího. Jednalo se totiž o ofsajd.

16:32
    Rysi nahodili do pásma, ale jeli vystřídat. Puku se zmocnili hosté a vyčkali s ním za brankou.

16:47
    Kotouč se po mantinelu svezl mimo kluziště a následně se vhazovalo u branky jestřábů.

17:32
    Rysi se rozjeli do akce v signalizované výhodě. S volnou klecí už drží kotouč dlouho, ale do pásma se nemohou dostat.

17:57
    Až nyní se to podařilo Hladonikovi, ale jeho rána byla na poslední chvíli zblokována hokejkou a spadla do ochranné sítě.

17:57
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Muška – 2 min., podrážení).

18:23
    Haman vyslal bombu od modré, kterou před Hufem někdo z domácích tečoval, ale kotouč skončil opět v ochranné síti.

19:11
    Hamanova střela byla sražená, následně puk chtěl hráč, který ho zkrotil, posunout na spoluhráče do úniku. Ale ostražitý Haman zase kotouč rychle sklidil.

19:15
    Kafka si nechal puk odrazit od mantinelu a následně skvěle poslal kotouč přímo před branku na DAVIDA KOFRONĚ, který svou tečí před Hufem zvyšuje na 2:0. Asistence: Petr Kafka a Milan Mikulík.
    19:15 David KOFROŇ - 2:0

19:30
    Szturc vyslal kotouč za sebe, ale nenajel na něj nikdo ze spoluhráčů. Získali ho tak hosté.

19:55
    Szturc hodně aktivní v útočném pásmu! Nyní si vypracoval další dobrou pozici na střelu, ale nakonec nezakončil.

20:00
    Do třetice Szturc! Velmi dobrou ránu, kterou Huf jen tak tak vytěsnil, ale přerušuje siréna.

20:00

V první třetině byli domácí viditelně lepší. To také potvrdili dvěma brankami, o které se postarali Jan Bartko a David Kofroň. Bartko se prosadil v sedmé minutě skvělou dělovkou od modré, kterou nedokázal zastavit ani brankář Huf. Kofroň zase udeřil až v poslední minutě, 45 sekund do sirény. Po dobré přihrávce Kafky tečoval puk pro gólmana nechytatelně. Stále jsou ale před námi dvě třetiny.

20:01

20:01
    Úvodní buly této třetiny vyhrává Prostějov.

20:26
    Hrníčko hned v úvodu třetiny nezasunul kotouč do odkrytého místa v brance!

21:09
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., držení).

21:30
    Po Mrázkově střele od modré několik hráčů ve skrumáži před Suchánkem doráželo, ale mladý gólman puk pokryl.

21:34
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Jestřábi snižují! TOMÁŠ NOUZA dostal perfektní pas do volného prostoru, odkud ještě trochu popojel směrem k brance. Následně zakončil parádně a puk skončil za zády Suchánka. Asistence: Marek Račuk a Petr Chlán.
    21:34 Tomáš NOUZA - 2:1

22:06
    Martynek přes hokejku soupeře poslal dobrý pas na Szturce, ale ten byl dobře pokryt protihráčem.

22:30
    Martynek najel do mezikruží a stahovačkou si perfektně "udělal" protihráče. jeho zakončení bylo také velmi hezké, ale Huf byl pozorný.

23:32
    Kaukič parádně vybojoval kotouč na kruhu, kde zakončil do ramena Hufa. Tomu následně spadla helma a měl štěstí, že ho minula Kaukičova dorážka.

23:43
    Huf musel opět pokrýt kotouč. Na brankovišti byl totiž Tomi připraven k palbě.

24:15
    Suchánek parádně zakročil proti nečekané střele jednoho z jestřábů.

24:49
    Krejčí pálil od mantinelu. Jeho rána protáhla síť na boku branky. Následně se kotouč odrazil za branku domácích.

25:30
    Mrázek pálil z kruhu a Račukovi se puk odrazil skvěle na dorážku do prázdné branky, ale kokejista promáchl.

26:38
    Domácí to nyní nevymysleli vůbec dobře a poslali kotouč na icing.

27:16
    Przybyla si kolem mantinelu sjížděl na přihrávku do jízdy, ale ta byla zastavena sklepnutím soupeře.

27:57
    Další chyba v útočné třetině opět připravila rysy o pásmo.

28:29
    Račuk si najel před branku, ale bekhendem kotouč poslal mimo.

28:50
    Jestřábi svírají domácí v obranném pásmu a vyvíjí na ně opravdu velký tlak.

29:18
    Frýdku-Místku se podařilo vystřídat a na ledě jsou čerství hráči.

29:30
    Mikulík dostal zadovku a přesunul puk napříč třetinou na Kofroně, který ale nezakončil dobře.

30:19
    Jestřábi se hnali do slibné šance, kterou ale ukončila chyba v přihrávce.

30:55
    Martynek poslal pas na Hladonika přímo před brankáře Hufa. Hladonik kotouč usměrnil mezi jeho betony, ale puk do branky neprošel.

31:06
    Račuk si kotouč potáhl kolem mantinelu a nehlídaný najel až k Suchánkovi, z blízkosti pak zakončil, ale neprocpal kotouč přes jeho betony.

31:18
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Hrníčko – 2 min., hákování).

31:38
    Mikulíkův pokus došel až k Hufovi, ale byl výrazně zpomalen hokejkou soupeře.

32:09
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Michal Machač – 2 min., příliš mnoho hráčů).

32:45
    Bartkova rána se svezla po hokejce Hufa na zadní mantinel.

33:31
    Mikulík už při hře proti čtyřem hráčům dostal skvělý pas na pravý kruh, střelu si připravil a vypálil skvěle, ale proti mu byla vymrštěná Hufova lapačka.

34:06
    Hosté ve výhodě, navíc jsou již v plném počtu.

34:29
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Roman Szturc – 2 min., podrážení).

34:50
    Hrníčko pálil z úhlu a Suchánek puk vyrazil helmou.

35:10
    Mrázkovu ránu Suchánek absolutně neviděl, ale sevřel betony a měl velké štěstí.

35:36
    Jestřábi využili obrovský tlak v přesilovce. Mrázkův pas poslal přímo do levé šibenice skvělou střelou DOMINIK HRNÍČKO. Asistence: Jaroslav Mrázek.
    35:36 Dominik HRNÍČKO - 2:2

36:22
    Domácí si berou své vedení okamžitě zpět! Autorem branky je nejproduktivnější hráč domácích, PETR KAFKA. Asistence: Jakub Matyáš a Jakub Adámek.
    36:22 Petr KAFKA - 3:2

37:28
    Nouza dostal pas od Hrníčka a z kruhu vypálil výstavní dělovku, kterou ale Suchánek zkrotil na své hrudi.

37:53
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Hrníčko – 2 min., napadení).

38:12
    Rysi vstřelili další branku a opět už vedou rozdílem dvou gólů! Přesilovku za faul Hrníčka, který už byl dnes vyloučen potřetí, využívá DAVID KOFROŇ. Ten třikrát dorážel při zmatcích před brankou soupeře a nakonec se mu to podařilo. Asistence: Vojtěch Tomi a Filip Haman.
    38:12 David KOFROŇ - 4:2

38:33
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Rostislav Martynek – 2 min., vysoká hůl).

39:30
    Hrníčko chtěl poslat přihrávku a vylepšit spoluhráči postavení, ale jeden z domácích obránců kotouč zachytil a vyhodil.

40:00
    Jestřábi se snažili využít svého tlaku, ale soupeře nepřekvapili. Sudí ale zvedl ruku a pravděpodobně se jednalo o signalizované vyloučení, které proběhne v další třetině.

40:00

Druhá třetina nám přinesla skvělé čtyři branky. Nejdříve snížil hezkou ránou ve 22. minutě Nouza. Ke konci třetiny měli rysi přesilovku 5 na 3, ale tu nevyužili a navíc si ji faulem Szturce ještě zkrátili. V následné přesilovce se prosadil Hrníčko ve 36. minutě. Ale gólový účet druhé třetiny ještě zdaleka nebyl kompletní, protože hned ve 37. minutě si domácí vzali své vedení zpět. Kafka, jakožto nejproduktivnější hráč domácích, opět skóroval a skóre poskočilo na 3:2. A v předposlední minutě se pak prosadil ještě Kofroň, který snad na třetí dorážku dostal kotouč za Hufa.

40:01

40:01
    Prostějov vyhrál buly a zahajuje dlouhou přesilovku pět na tři.

40:20
    Nouza z kruhu z přípravy napálil břevno!

40:57
    Mikulík ujel v oslabení, ale v samostatném úniku rychlou střelou napálil jen gólmana.

42:00
    Kofroň se také v oslabení dostal ke střele, ale Huf ho vychytal.

42:06

42:36
    Krejčí chytil puk, se kterým byl Hladonik mohl uniknout.

42:53
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Motloch – 2 min., podrážení).

42:59
    Rysi ihned po začátku přesilovky hostů vyhazují.

43:25
    Domácí posílají kotouč až k bráně Daniela Hufa.

43:55
    MAREK RAČUK využívá přesilovku a snižuje! Domácí chtěli vyhodit, ale Chlán sklepl kotouč, který Račuk bekhendem poslal do branky kolem Suchánkova betonu. Asistence: Petr Chlán.
    43:55 Marek RAČUK - 4:3

45:18
    Jestřábi se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

45:30
    Jestřábi právě vstřelili branku! Ta ale neplatí kvůli vysoké holi, kterou byl gól vstřelen.

45:44
    Adámek poslal skvělou střelu, kterou chtěl ještě tečovat Mikulík, ale nezasáhl kotouč a zasáhl naopak Huf.

47:06
    Další gól do Hufovy branky! JAN HLADONIK dostal přihrávku přímo před branku od Martynka. Brankář Huf čekal prudkou ránu, ale Hladonik místo toho jen lehce posunul kotouč do branky a zmatený gólman nedokázal reagovat. Asistence: Rostislav Martynek a Filip Haman.
    47:06 Rostislav MARTYNEK - 5:3

49:30
    Kaukičovi propadala přihrávka a Prostějov vyjel rychle kupředu, ale obrana domácích byla pohotová a kotouč sebrala.

50:30
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Husa – 2 min., krosček).

50:35
    Jestřábi po vyhraném buly vystartovali do pásma a tam chvíli podrželi kotouč.

51:15
    Hosté v oslabení odstřelují branku rysů, ale pálí vždy do boční sítě

51:33
    Bartko dostal kotouč k modré a pohotovou ránou z první prověřil brankářské schopnosti Hufa.

51:59
    Novák zblokoval přihrávku na volného Hrachovkého a kotouč mířil mimo pásmo.

52:25
    Pět sekund zbývalo do konce přesilovky, ale domácí jí nakonec stejně proměňují.Trefil se totiž DAVID KLIMŠA. Asistence: Rostislav Martynek a Jan Bartko.
    52:25 David KLIMŠA - 6:3

53:03
    Suchánek si po delší době podržel kotouč po prudké ráně jednoho z hostí.

54:16
    Kaukič lehkým nahozením otestoval pozornost Daniela Hufa.

54:42
    Hladonik dostal pas na modrou, odtamtud vysprintoval do kruhu a pálil. Brankář hostů puk raději podržel.

55:01
    Jestřábi vyhodili puk na zakázané uvolnění. Nyní se hra přesune před svatyni Prostějova.

55:48
    Przybyla pálil z kruhu mimo.

56:03
    Tomi unikl obraně, ale napálil puk jen do betonu gólmana.

56:30
    Rysi kombinovali v pásmu a střela Kofroně skončila na ramenu brankáře.

56:42
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Kofroň – 2 min., podrážení).

57:00
    Domácí vyhazují kotouč , zatímco jejich fanoušci skandují: "dáme góla ve čtyřech".

57:58
    Bartko tečoval kotouč nahozený před branku těsně vedle svojí tyčky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, zatímco rysi dvakrát skvěle vyhazují kotouč až k Hufovi.

58:42

59:04
    Jestřábi vyhazují kotouč na zakázané uvolnění a hra se ještě jednou přesouvá před jejich branku.

59:40
    Rysi vyčkávají za svou brankou a dohrávají zápas.

Třetí třetina nám nabídla tři góly a jednu neuznanou branku. Po trefách Račuka, a Hladonika s Klimšou si rysi ze zápasu odnáší tři body a mezera mezi jimi a Prostějovem se zvyšuje na 6 bodů. (19:21:32)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 7. Bartko (Stuchlík), 20. Kofroň (Kafka, Mikulík), 37. Kafka (Matyáš, J. Adámek), 39. Kofroň (Tomi, Haman), 48. Hladonik (Martynek, Haman), 53. Klimša (Martynek, Bartko) – 22. Nouza (Račuk, Chlán), 36. Hrníčko (Mrázek), 44. Račuk (Chlán)

Rozhodčí: Fiala, Cabák – Hanzlík, Gančarčík