Slavia – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Chomutov – Motor ČB 1:2 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:5 (kon.)
Litoměřice – Přerov 5:4 (2:1 po s.n.)
konec
HC Slavia Praha
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 29.02.2020, 15:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance Liga - o pořadí v play-off • 25. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Hosté z Poruby si odváží do Ostravy plný bodový zisk. Slavia sice vedla po trefě Tomáše Šmerhy. Torax ale dokázal průběh zápasu otočit po brankách ve druhé části Marka Špačka a Jana Hudečka. Nutno podotknout, že oba góly inkasovala Slavia v přesilovkách. Vítězslav Bílek poté sice dokázal vyrovnat. Rozhodující slovo měla ale Poruba a konkrétně Tomáš Jáchym, který vystřelil Ostravanům výhru. (17:27:45)
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Adam Kubík vyhrál vhazování na Tomáše Šmerhu, ten ale branku netrefil.
   
  59:46
  Další vhazování před brankářem Foltánem. Slavii ale již příliš mnoho času nezbývá.
   
  59:36
  Slavia zpět v útočném pásmu. Filip Vlček napálil kotouč k Foltánovi. Střela byla ještě tečována, ale brankář Poruby na tuto změnu dokázal zareagovat.
   
  58:49
  Vítězslav Bílek připravil pozici pro Adama Kubíka! Jeho pokus ale skončil mimo branku. To byla velká příležitost na vyrovnání.
   
  58:16
  Slavii zatím schází střelba. Až nyní přišlo nahození na brankoviště, kde bojoval Filip Kuťák. Obrana Poruby ho ale dokázala pokrýt.
   
  Dnešní utkání sleduje 795 diváků.
   
  57:59
  Martin Michajlov na střídačce. Slavia to zkouší v šesti!
   
  57:59
  Daniel Vrdlovec vybojoval pro Slavii vhazování v útočné pásmu. Trenér Miloš Říha si vyžádal oddechový čas.
   
  56:48
  Tadeáš Hejda nyní dobruslil vyraženou střelu Tomáše Šmerhy, kotouč ale netrefil. Následně se snažil prosadit Šmerha ještě jednou, kotouč ale letěl mimo branku.
  55:53 Tomáš JÁCHYM - 2:3
   
  55:53
  Poruba právě vstřelila branku!
  Michajlov si nejprve musel pohlídat střelu od modré čáry. To se mu ještě podařilo. Na výjezd a střelu TOMÁŠE JÁCHYMA byl ale sešívaný brankář krátký a hosté se dostávají zpět do vedení – 2:3. Asistence: Jan Káňa.
   
  54:40
  Nyní zazvonila tyč za Michajlovem! Vypadalo to na Richarda Nejezchleba, který se dostal ke střele z levé strany ledové plochy. Slávistům se muselo hodně ulevit.
   
  54:16
  Marek Ryzák pod tlakem útočících hráčů Poruby pouze posunul po mantinelu přihrávku Jindřicha Baráka. Nikdo ze slávistů už kotouč nestihl dojet a píská se zakázané uvolnění.
   
  53:55
  Po několika nepřesnostech je hra přerušena a komerční přestávka umožní obou týmům nabrat síly do závěrečné pasáže zápasu.
   
  53:01
  Slavia pokračuje v aktivní hře a zápas dostal úplně nový náboj. Oba týmy jsou vizuelně velice živé, Poruba totiž nechce ztratit dobře rozehraný duel.
  51:51 Vítězslav BÍLEK - 2:2
   
  51:51
  Slavia právě vstřelila branku!
  V Edenu máme vyrovnáno. Domácí byli nastěhováni v útočné třetině hřiště a Ryzák předal kotouč na pravý kruh VÍTĚZSLAVU BÍLKOVI, který potvrdil pověst kanonýra a poslal kotouč mimo dosah Foltána – 2:2. Asistence: Marek Ryzák a Adam Kubík.

  Martin Kamenik

  Branky a nahrávky: 19. Šmerha, 52. Bílek (Ryzák, Kubík) – 32. Špaček (Husák, Sikora), 36. Hudeček (Husák, Špaček), 56. T. Jáchym (J. Káňa)


  HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), Hejda, Veber, Ryzák, Barák, Valík – Kuťák, Kubík, Šmerha – Vlček, Vrdlovec, Bílek – J. Doležal (A), Šteiner, M. Ondráček – Furch, Kubica, Všetečka.
  HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Husák, Rudl, D. Krejčí, Dundáček, Dluhoš, Pastor, Šendera – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – J. Káňa, T. Jáchym, Špaček – Kanko (C), Zdeněk, Nejezchleb – Maršoun, Brodek, Ďurač (A).

  Rozhodčí: Dědek, Skopal – Horažďovský, Kotlík

  Diváci: 795