Philadelphia – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 0:5 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 3:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 0:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:1 (po pr.) | Tampa – Calgary 4:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
HC Sparta Praha
Sobota 29.02.2020, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Superpohár • Skupina A

Zápas došel do konce. Tři body zůstali domácím a já se tímto s Vámi loučím. Přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou. (19:05:48)

58:02
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Vitouch – 2 min., podrážení).

58:02
    Adam Křemen se pokusil dostat kotouč přes Jana Klodnera, který hájil brankoviště.

56:45
    Praha zkouší hru v šesti.

56:19
    Na Havlínovu střelu hbitě zareagoval domácí brankář.

55:53
    Pražský celek si vzal oddechový čas.

53:06
    Sparta se dychtivě snaží vyrovnat.

51:28
    Střela Petra Rozhona jen těsně proletěla kolem vnější strany brankoviště.

49:53
    Klodnerova dělovka jen škrtla o betony.

48:55
    Vyrážečka Adama Horáka byla potřebná pro střelu od Sebastiana Seidlera.

47:50
    Křehlíková rána skončila v ochranné síti.

47:34
    Pražská obrana zastavila rozjetého Václava Stejskala.

45:28
    Kotouče se na chvíli zmocnil Petr Rozhon. Sparťané využili nepřesné přihrávky a jsou zpět na puku.

43:08
    Sparta se drží v útočném pásmu.

41:21
    Adam Horák zastavil kotouč od Tomáše Tomka.

40:40
    V lapačce přistál puk od Vítka Bendy.

40:01

Druhá dvacetiminutovka další gól nepřinesla. Zápas je celkem vyrovnaný. O kotouč bojují oba celky a nenechávají ho soupeři jen tak stáhnout. Poslední třetina začne přibližně za deset minut.

40:00

38:50
    Kotouč od Dominika Arnošta se odrazil pouze od betonů.

37:58
    Napilno měl v brance Adam Horák.

36:19
    Energii trápí v přesilové hře nepřesné střely.

34:58
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Kulhánek – 2 min., podrážení).

34:03
    Richard Záruba zkusil vypálit od modré. Kotouč jen přeletěl nad brankářem Sparty.

33:06
    Rána Davida Routa proletěla jen nad brankou.

30:23
    David Tureček po vhazování obkroužil domácí branku a rozjel se přes celé hřiště. U branky hostů pak přihrál na Adama Křemena. Jeho střela ale skončila v lapačce.

28:58
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

27:27
    Adam Horák skvěle chytil letící puk Davida Vitoucha od modré čáry.

26:38
    Pravý roh branky zazněl od Adama Křemena.

25:25
    Energie zkouší kombinovat. Oldřich Cichoň jen tak nedovolí dostat puk do sítě.

24:11
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Klimo – 2 min., držení).

22:46
    Vítek Benda nedovolil vystřelit Davidu Routovi.

20:48
    Po nepřesné přihrávce pražských juniorů se puku zmocnil Adam Křemen. Dělovka jen projela kolem branky.

20:18
    Kotouče se ihned zmocnila Sparta.

20:01

Do konce první části měli kotouč pod kontrolou karlovarští. Na začátku už vypadalo, že má navrch Sparta. To se ale po brance Víta Jiskry změnilo a Energie se více probrala. Co přinese druhá třetina, poznáme přibližně za dvanáct minut.

20:00

17:49
    Od modré vyslal ránu David Tureček. Ta se jen odrazila od betonů.

16:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Tomek – 2 min., podrážení).

15:39
    Dobře měl na bránu najeto Otakar Šik, ale dříve, než stačil vypálit, byl zastaven Jakubem Prchalem.

14:20
    Vysokou střelu nad branku poslal Dominik Arnošt.

12:30
    Hned z trestné lavice se pokusil o štěstí Otakar Šik. Střela jen těsně proletěla kolem tyčky.

12:20
    Karlovarský brankář skvěle podržel tým v prvním oslabení.

10:20
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Otakar Šik – 2 min., držení).

09:52
    Strany se vyměnily a na puku se teď drží více Energie.

07:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Zmatku v pravém kruhu využil VÍT JISKRA, který se z hluku hráčů urval a střelou tak překvapil gólmana Sparty. Asistence: Tomáš Křehlík.

05:24
    Rychlá reakce Adama Horáka vyrazila puk do ochranné sítě.

03:45
    Adam Křemen se snažil dostat se do úniku. Pražská obrana ale byla rychlejší.

02:27
    Na puku se více drží Sparta.

00:48
    První šanci na branku měl David Vitouch, střela mířila jen vedle brankoviště.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Horák (Hamrla) – Benda, Kořán, Tureček, Stejskal, Cestr – Záruba, Křehlík (A), Jiskra (C), Rymon, Adámek, Černý (A), Rozhon, Křemen, Novotný, Bačo, Seidler, Šik, Konášek

HC Sparta Praha: Cichoň (Mičán) – Prchal (C), Bláha, Poizl, Havlín, Tomek, Klodner, Fiala – Slavíček (A), Konečný, Routa, Vitouch, Arnošt (A), Klimo, Čermák, Čech, Kulhánek, Krchňák, Kuracina

Rozhodčí: Jakub Šindel – Tomáš Gerát, Pavel Sedláček.

Pražští junioři posledně odehráli zápas minulou sobotu, kde hostili tým z Litvínova. Ten si tři body domů neodvezl. Spartou byl poražen výsledkem 5:3 a dvěma brankami přispěl David Vitouch.

Karlovarský tým si zatím drží tři výhry v řadě. Naposledy se představil na ledě Litvínova, kde si vystřílel vysokou výhru 2:9. Zde se si po třech bodech zapsalo pět hráčů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.