Philadelphia – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 0:5 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 3:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 0:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:1 (po pr.) | Tampa – Calgary 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:5 (2:1, 0:4, 2:0)
Piráti Chomutov
Sobota 29.02.2020, 16:15 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Superpohár • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

DHL Superpohár se blíží už ke svému konci a mužstva se snaží proniknout do play-off. K tomu potřebují co nejvíce bodovat. Platí to také o Mladé Boleslavi a Chomutovu, oba týmy mají ještě šanci do play-off se dostat.

Vzájemné zápasy
    V prvním zápase v rámci Superpoháru DHL Mladá Boleslav na chomutovském ledě Piráty deklasovala 7:0.

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Kmec) – D. Moravec, Dotter (C), M. Houška (A), Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, J. Petržilka, Hašlar, Mežnar, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma

Piráti Chomutov: Běhula (H. Petržílka) – Jenček, Ludvík, Ferbas, Houdek, Vaněk – Popelka, Jaroš (C), Veselý, Janeček, Koláček (A), Lobodowski, Rindoš

Rozhodčí: Bejček – Ganger, Maňák.

Rolba teprve nyní opustila led, na nějž přicházejí rozhodčí. Za chvíli by je měli následovat hokejisté. Dá se však očekávat, že zápas začne asi o tři minuty později.

Boleslavští junioři stále nepřišli na led.

Chomutovští hráči a rozhodčí čekají na příchod domácích.

Bruslaři přijeli na led o minutu později, rozhodčí ale trest za pozdní nástup nesignalizuje.

Hokejisté jsou u svých branek, start zápasu se tak ještě více zpožďuje.

00:01

00:30
    Po jedné z boleslavských střel rozezvučel puk pravou tyč chomutovské branky.

00:47
    Domácí zůstávají v pásmu, kde kombinují.

01:16
    Chomutov nyní vyhodil dvakrát po sobě puk na zakázané uvolnění.

02:03
    Adam Popelka si sjel do pravého kruhu, odkud prověřil pozornost Tadeáše Zeithamla.

04:04
    Boleslavští jsou v pásmu, ale Piráti dobře napadají a nechtějí Bruslařům nechávat puk delší dobu.

05:04
    Utkání sleduje 65 diváků.

05:51
    Josef Koláček neměl před bránou moc prostoru k zakončení, stíhal ho totiž jeden z domácích hokejistů. Bruslaři se následně přemístili před Richarda Běhulu.

06:20
    Chomutov vyhodil puk, zakázané uvolnění to nebylo. Oba týmy tak mohou rychle vystřídat.

07:19
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři se prosazují střelou od modré. Zatímco někteří hráči před bránou stínili, z dálky vystřelil MATĚJ HOUŠKA a puk skončil až za Běhulovými zády. Asistence: Petr Šíma, Eric Mežnar.

07:31
    Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.

08:35
    Mladá Boleslav je i nadále aktivnějším týmem, Chomutovští se musejí převážně bránit.

08:52
    Po jedné ze střel se Richard Běhula rozhodl přerušit hru.

09:49
    Přímo před brankou opomněli Piráti volného ANDREJE MORAVČÍKA, který zvedl kotouč a namířil jej do horní části Běhulovy branky. Domácí tak vedou už o dvě branky. Asistence: Samuel Dotter, Miroslav Vasilev.

10:11
    Chomutovským se nepovedl přechod do útočného pásma, ve střední třetině totiž poslali puk na hokejku soupeře.

10:55
    Hned z buly Piráti vystřelili, Tadeáš Zeithaml následně přerušil hru.

10:59
    Po vhazování vystřelil od modré čáry Jakub Jaroš, puk jen těsně minul levou tyč.

11:27
    Chomutovští převedli další brejk, v jehož závěru poslali puk mezi brankářovy betony, ale Tadeáš Zeithaml jej bleskově vyrazil, hru ani nepřerušil.

15:37
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí polevili, čehož využil JOSEF KOLÁČEK, jenž ujel na gólmana a raduje se ze snížení. Asistence: Jakub Veselý, Peter Lobodowski.

15:56
    Od modré čáry vystřelil Dominik Vaněk, střelu ale nohou odrazil jeden z mladoboleslavských hokejistů.

16:38
    Severočeši zpoza vlastní branky založili další útok, v pásmu jim však Bruslaři nic nedovolili a o puk je připravili.

17:07
    O kotouč se bojovalo u mantinelu nedaleko chomutovské střídačky, úspěšnější byli Piráti, jenže ti se do pásma nedostali, protože jim sudí odpískal ofsajd.

19:21
    Poslední sekundy z této třetiny se odehrávají ve středním pásmu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:01.

V první třetině měla více ze hry Mladá Boleslav, která už vedla o dvě branky. Chomutov však využil polevení Bruslařů a snížil na rozdíl jedné branky.

Boleslavští junioři se polepšili a na led tentokrát dorazili ještě dříve než rozhodčí, o 2,5 minuty s předstihem před začátkem třetiny. Piráti už také dorazili, můžeme pokračovat.

20:01

20:23
    Samuel Dotter od modré vystřelil, bylo to ale nepřesně.

21:32
    Severočeši se radují z vyrovnání. Domácí dali prostor MICHALU JANEČKOVI, který se z kruhu nemýlil. Asistence: Dominik Vaněk, Adam Popelka.

21:55
    Ján Petriska chtěl přímo před gólmanem dorážet, jenže se mu nepodařilo puk zvednout nad beton. Následně Richard Běhula přerušil hru.

22:29
    Ján Petriska z mezikruží nezakončil přesně.

23:23
    Hraje se nahoru dolů, domácí po inkasované brance oživli a jsou aktivnější.

23:42
    Miroslav Vasilev u pravé tyče zakončil bez přípravy, ale poměrně o dost minul.

23:58
    V pravém kruhu se napřáhl Samuel Dotter, ale jeho dělovou ránu Richard Běhula bez problémů chytil.

24:46
    Poté, co Koláček nepronikl do pásma, odrazil se kotouč k Petriskovi, který jel na gólmana sám, jenže Richard Koláček jej pohotově vychytal lapačkou.

25:10
    Zakázané uvolnění na straně Chomutova.

25:14
    Přes stínící hráče vystřelil od modré čáry David Moravec, puk se však zastavil ještě před bránou.

25:49
    Modrou čáru svého obranného pásma hlídalo hned několik Bruslařů, přesto připravili JOSEFU KOLÁČKOVI téměř volnou dálnici, chomutovský útočník si najel do kruhu a pod lapačkou propálil Tadeáše Zeithamla. Asistence: Peter Lobodowski, Adam Popelka.

26:56
    Středočeši od vlastní brány zakládají útok, v pásmu je však Piráti do ničeho moc nepouštějí.

27:37
    Richard Běhula už byl překonaný, navíc mimo bránu, toho však domácí nevyužili, nikdo z Bruslařů se k zakončení nedostal.

28:01
    Na gólmana ujížděl Ján Petriska, jenže v rozhodující moment se netrefil a puk zamířil mimo bránu. Petriska již v tomto zápase spálil mnoho šancí.

28:43
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale zatím si jen přihrávají a pokud střílejí, tak nepřesně.

29:42
    Chomutov vyhodil puk na zakázané uvolnění.

30:50
    Z levého kruhu vystřelil Ján Petriska, puk však rozezněl plexisklo, boleslavský útočník tak mířil opět mimo.

32:22
    Dominik Ferbas nahodil kotouč do pásma, jenže tam se k němu dostali Boleslavští a Piráty do ničeho nepustili.

32:43
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

32:45
    Oddechový čas pro domácí.

33:38
    Domácí jdou do čtyř. Za faul loktem byl na dvě minuty vykázán Petr Šíma (MBL).

33:51
    Využitá přesilovka. Z kruhu překonal Tadeáše Zeithamla střelou mezi nohy DOMINIK FERBAS. Asistence: Josef Koláček, Jakub Veselý.

33:51
    Tadeáš Zeithaml po inkasovaném gólu sám opustil brankoviště, nechal se vystřídat Matějem Kmecem.

34:29
    Po inkasovaném gólu jsou Bruslaři v pásmu, ale je to Chomutov, který má v této třetině navrch, a co je hlavní – je zejména produktivní.

36:55
    Domácí se již několik minut marně snaží dostat do pásma, Chomutov si poměrně dobře hlídá modrou čáru, hosté dobře nadají soupeřovu rozehrávku.

38:00
    Piráti rozehrávají od vlastního gólmana, přihrávku však zachytili domácí, na gólmana se řítil Gabriel Szturc, jenže na zakončení neměl příliš prostoru, puk tak skončil za bránou.

39:08
    Ján Petriska (MBL) poslal k zemi jednoho z chomutovských hráčů. Za faul loktem dostal pětiminutový trest plus do konce utkání. Dotyčný hráč odjel na střídačku sám, není u něj ani zdravotnice, je tak zjevně v pořádku. Trest za něj odpykává Jan Hašlar.

39:26
    Chomutov je rozjetý a potvrzuje to pátou brankou. Petriskovu nedisciplinovanost potrestal střelou z levé strany MICHAL JANEČEK. Asistence: Adam Popelka, Josef Koláček.

39:48
    Piráti si přihrávají v útočném pásmu.

39:55
    Těsně před sirénou ještě jeden z hostí vystřelil, Matěj Kmec stěží udržel kotouč před brankovou čárou. Následně se tam odehrála ještě šarvátka, tu však sudí rozehnali bez toho, aniž by někoho vyloučili.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:50.

Třetina snů pro Chomutov, naopak černá můra pro Mladou Boleslav – tak nějak by se dala uplynulá třetina popsat. Piráti ji ovládli čtyřmi góly, domácí mužstvo rozložili a dokazují, že i ve 14 hráčích se dá hrát velká muzika.

Boleslavští hráči už jsou na ledě, až dorazí i hosté a rozhodčí, může utkání pokračovat poslední třetinou.

Chomutov čeká ještě dlouhá přesilovka, trvat bude 4 minuty a 8 sekund.

Nyní jsou již všichni aktéři na ledě, duel může pokračovat.

40:01

40:30
    Piráti se drží v pásmu a přihrávají si.

41:22
    Domácí se nyní dvakrát po sobě osvobodili.

42:50
    Chomutov drží puk převážně na svých hokejkách, nikam se netlačí.

43:22
    Bruslaři vyhodili puk přes všechny čáry, následně týmy střídají.

43:49
    Jan Závora se nepodíval, že je v ofsajdu, hra tak byla přerušena.

43:56
    Na modré čáře se napřáhl DOMINIK VACÍK a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí tak v oslabení snižují. Asistence: Tomáš Dlask, Gabriel Szturc.

44:08

44:37
    Gabriel Szturc se mezi kruhy nechal obrat o puk, Piráti se ale dopředu nedostali.

45:37
    Miroslav Vasilev se v levém rohu srazil s vyjetým brankářem Běhulou, ten upadl a zůstal bezvládně ležet na ledě. Nakonec vstal s pomocí spoluhráčů, je u něj zdravotnice.

45:37
    U střídačky se rozcvičuje Hynek Petržílka.

45:37
    Richard Běhula se rozhodl pokračovat ve hře, vhazuje se před jeho brankou.

46:14
    Domácí ve výhodě.

46:33
    Středočeši uzamkli soupeře v pásmu, nyní se ale už přerušuje.

46:39
    Na dvě minuty byl za podrážení vykázán Adam Popelka (CHM).

47:09
    Bruslaři se drží v pásmu, ale Piráti dobře napadají jejich rozehrávku a zatím je téměř do ničeho nepustili.

47:58
    Severočeši zhatili další přihrávku domácích.

48:11
    Boleslavští však i nadále drží pásmo, hosté dlouho nemohli vystřídat, to se nyní změní. Gólman přerušil hru.

48:17
    Po potyčce, jež se odehrála po přerušení, byl na dvě minuty za sekání vyloučen Gabriel Szturc (MBL). Přesilovka Bruslařů je tak u konce.

48:39

48:57
    Oba týmy vystřídaly, Chomutov za vlastní bránou zakládá přesilovkový útok.

49:15
    Piráti sice dostali puk do pásma, tam se o něj ale bojovalo v rohu a následně jej Středočeši vyhodili.

50:17

50:43
    Mladá Boleslav je aktivní, drží se v útočném pásmu a snaží se s výsledkem něco udělat. Piráti však poměrně dobře napadají.

51:04
    Sýkorova střela z levého kruhu zamířila na plexisklo.

53:04
    Gabriel Szturc se mezi kruhy napřáhl, jenže branku poměrně o dost přestřelil.

53:26
    Chomutovští vyhodili puk šikovně tak, že mířil na brankáře, zakázané uvolnění z toho tedy nebude.

53:42
    Přechod domácích do útočného pásma zhatil ofsajd.

54:44
    Tomáš Dlask od modré čáry nemířil přesně, hra pokračuje dál bez přerušení.

54:59
    Mladá Boleslav má tlak, ale doplácí na nepřesnou koncovku.

55:11
    Oba celky vystřídaly a Středočeši zakládají za vlastní bránou nový útok.

56:13
    Zakázané uvolnění Chomutova. Domácí si už nemohou vybrat oddechový čas, Matěj Kmec zatím zůstává v brankovišti.

56:28
    Piráti dobře napadají a téměř všechny puky vyhazují. Nyní znovu zakázané uvolnění.

56:44
    Andrej Moravčík u levé tyče netrefil puk, hra pokračuje, domácí mají tlak.

57:23
    Erica Mežnara trefil puk přímo do plexiskla, to se nejspíš rozbilo. Útočník se drží za obličej, teče mu krev. Je na střídačce v péči zdravotnice.

57:51
    Boleslavským se znovu nepodařilo udržet útočné pásmo, čas se jim výrazně krátí.

58:26
    Brankář domácích je na střídačce, Středočeši hrají šest na pět.

58:37
    Bruslaři v pásmu neudrželi puk, musejí rozehrávat zpoza vlastní brány.

59:04
    V mezikruží byl nepokrytý TOMÁŠ DLASK, který svým gólem dává Bruslařům ještě naději na potenciální bodový zisk. Asistence: Andrej Moravčík, David Sýkora.

59:04
    Matěj Kmec je zpět v brankovišti.

59:12
    Boleslavští hrají znovu šest na pět, gólman je na střídačce.

59:28
    Moravcovu střelu od modré vyrazil brankář do rohu.

59:40
    Boleslav má obrovský tlak, ale Piráti bojují, blokují střely a toto utkání zvládnou.

Obrovský jásot a euforie, Chomutovští se radují z tříbodového zisku na ledě Mladé Boleslavi. Naopak dosud první Mladá Boleslav s posledním Chomutovem zaváhala a tato ztráta ji může v konečném zúčtování stát účast v play-off.

Hokejisté si podávají ruce, Piráti si následně ještě užívají děkovačku se zhruba asi desítkou svých příznivců.

Z Mladé Boleslavi je to pro tentokrát vše, přeji dobrý večer. (18:22:23)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. M. Houška (Šíma, Mežnar), 10. Moravčík (Dotter, Vasilev), 44. Vacík (Dlask, Szturc), 60. Dlask (Moravčík, Sýkora) – 16. Koláček (Veselý, Lobodowski), 22. Janeček (Vaněk, Popelka), 26. Koláček (Lobodowski, Popelka), 34. Ferbas (Koláček, Veselý), 40. Janeček (Popelka, Koláček)

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (34. Kmec) – D. Moravec, Dotter (C), M. Houška (A), Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, J. Petržilka, Hašlar, Mežnar, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma

Rozhodčí: Bejček – Ganger, Maňák