Philadelphia – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 0:5 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 3:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 0:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:1 (po pr.) | Tampa – Calgary 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
Berani Zlín
Sobota 29.02.2020, 13:00 • MFH Ostrava • DHL Superpohár • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

PSG Berani Zlín
    Sebastian Fajkus – 5 zápasů – 6 bodů (2+4)
    Vojtěch Dobiáš – 6 zápasů – 40 trestných minut
    Gólmani:
    Michal Kořének – 5 zápasů – úspěšnost: 89,16%
    Dominik Šarman – 3 zápasy – úspěšnost: 86,11%

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolíška) – Bílý, Zapletal, Smička, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Lednický, Krejsa, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Ryšavý, Beránek

PSG Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Janošek, Riedl, Holík, Bednařík, Mikulík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Lekeš, Luža (A), Hrazdira, Fajkus (C), Frömel, Chludil

Rozhodčí: J. Kašík – K. Lukš, M. Axman.

00:01

00:09
    Domácím první útok nevyšel, píská se ofsajd.

00:47
    První střelu zlínských vyslal Bednařík, Bartošák byl ale pozorný.

01:31
    Zlín právě vstřelil branku!
    Chludil od modré vypálil, trefil sice pouze beton domácího gólmana, nicméně jeho spoluhráč ŠIMON FRÖMEL byl před bránou dobře postaven a dorážel do odkryté brány. Asistence: Lukáš Chludil.

03:02
    Hosté se musejí vrátit pro kotouč za svou bránu.

03:18
    I teď byl hostující hráč dobře postaven před bránou, MATĚJ SEBERA dorážel do odkryté klece po střele Bednaříka od modré. Asistence: Kryštof Bednařík. Šimon Frömel.

04:01
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    V pravém kruhu si na přihrávku počkal JOSEF KREJSA, který přesnou střelou prostřeluje Kořénka. Asistence: Jakub Mrva, Vojtěch Lednický.

05:21
    Střelu Sebery z mezikruží si Bartošák pohlídal, uvidíme vhazování před domácím gólmanem.

05:35
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

07:09
    Mrvu odstavil od kotouče Hrazdira.

07:43
    Machů si dobře klekl do střely Sebery, jinak by domácím hrozilo nebezpečí.

08:57
    Lednického střela byla sražena mimo bránu, střela Zapletala proletěla kolem brány a do třetice Potočný přestřelil bránu.

09:32
    Ryšavý z mezikruží jen těsně minu bránu.

10:19
    Mrva založil útok, prošel mezi hostující obranou, pak mu ale kotouč odskočil, a tak nemohl zakončit.

10:47
    Machů poslal kotouč nad Kořénkovu bránu.

11:27
    Kořének si připisuje další zákrok, uvidíme vhazování po jeho pravici.

11:37
    Frömel prošel do útočného pásma, kde následně přihrál LUKÁŠI CHLUDILOVI před kruh, druhý jmenovaný hráč bez čekání vypálil a Bartošáka prostřeli. Asistence: Šimon Frömel, Dominik Luža.

12:57
    V útočném pásmu Vítkovic vybojoval puk u mantinelu Krejsa.

13:01
    Mrva se snažil tečovat Kuncovu střelu, ale nepodařilo se mu to.

14:47
    Po pokusu Riedla jen zaduněl mantinel za bránou.

15:03
    Kylnar chtěl po přechodu do útočné třetiny přihrát Potočnému, do přihrávky se jim ale vložil Riedl.

15:20
    Po několika přihrávkách vypálil Handl, bránu ale netrefil.

16:19
    Holík ve středním pásmu spadl a ke kotouči se lehce dostal Beránek, ten se snažil objet bránu, když ale viděl, že se hostující gólman stihl přesunout k tyči, nezkoušel kotouč do brány zasunout. Domácí jsou ale stále v útočném pásmu.

17:49
    Za sekání je vyloučen hostující Hrazdira.

18:10
    Potočného střelu od modré choval Kořének do své lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.

18:15
    Další střelu Potočného vyráží Kořének svým ramenem.

18:20
    Hosté se osvobodili.

18:46
    Mrva zakončil pouze do Kořénkových betonů.

19:28
    Machů udržel útočné pásmo a přihrál JOSEFU KREJSOVI, ten se přemístil mezi kruhy, odkud vystřelil přímo za záda Kořénka. Asistence: Tomáš Machů.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:33.

Po první třetině mohou s lepším pocitem odcházet hosté, ti totiž vedou o jeden gól. Zlín byl o něco aktivnější a dokázal si lépe poradit se šancemi, které si vytvořil. Domácí ale prohrávají jen o jeden gól a stále mají dost času.

20:01

20:10
    Machů v úvodu druhé třetiny vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, vhazování po pravici Bartošáka.

20:23
    Kunc o malým kousek minul bránu.

20:35
    Otřesený Sebera odjíždí na střídačku.

20:42
    Krejsa po vhazování vystartoval do útočného pásma, tam ho ale zastavila hostující obrana.

21:58
    Beránek prošel do útočné třetiny, počkal než jeho spoluhráči vystřídají a přihrál před bránu Tvrdému, ten ale mířil nepřesně.

22:30
    Vypadalo to, že se Tvrdý dostane do velké šance, píská se ale ofsajd.

23:04
    Kylnar si obhodil hostujícího obránce a dostal se až před bránu, kde ale nedokázal dobře zakončit, kotouč je za zlínskou bránou.

23:20
    Kotouč po střele Ryšavého sevřel Kořének do lapačky.

24:17
    Pokus Mikulíka Mrva zastavil, domácí kapitán chtěl přihrát těsně před útočné pásmo Lednickému, přihrávku ale překazil již jmenovaný zlínský hráč.

24:48
    Domácí v ofsajdu.

25:22
    Machů nerozehrál přesně, kotouč zastavil Sebera, který přihrál před bránu Weintrittovi, ten ale zakončit přesně nedokázal.

26:18
    Domácí sice bránili Kořénkovi ve výhledu, ale hostující gólman si střelu Beránka dokázal pohlídat i tak.

26:39
    Z kleku se pokusil vystřelit Hrazdira, kotouč ale proletěl pouze kolem brány.

27:33
    Kylnarovu střelu srazil mimo bránu Sebera, domácí hráč se sice ke kotouči dostal ještě jednou,, trefil se ale jen do Kořénkových betonů.

28:21
    Vítkovický Krejsa vyloučen za hákování.

28:37
    Věntus zblokoval Pavlasovu střelu od modré.

29:06
    Teď už nikdo do střely PETRA PAVLASE vložit nedokázal, zlínský obránce se trefuje z pravého kruhu. Asistence: Matěj Mikulík, Filip Weintritt.

30:48
    Hosté jsou znovu v útočném pásmu, Riedl vypálil, ale nepřesně.

31:48
    Do přihrávky Sebery si napřed dobře lehl Zapletal poté domácí zachránila tyč, která zazvonila po střele jmenovaného hostujícího hráče.

32:28
    Domácí mají výhodu.

32:39
    Ve vítkovické výhodě se do velmi dobré šance dostal Beránek, k němu se ale Kořének dokázal přesunout, do téměř odkryté klece pak nikdo z domácích nebyl schopen puk dorazit.

32:50
    Zlínský Fajkus si musí jet odsedět trest za sekání.

34:13
    Po střele Lednického poskakoval kotouč před Kořénkem, hosté si ale s touto situací dokázali poradit.

34:41
    Krejsa přenechal za vlastní bránou kotouč Věntusovi, ten rozehrál do středního pásma na Vojtoviče, který následně s kotoučem prošel do útočného pásma, žádné nebezpečí ale zlínským nehrozilo.

34:57
    Vítkovice v ofsajdu.

35:51
    Kylnar se během chvíle dostal dvakrát do samostatného úniku, ale při obou šancích bránu přestřelil.

35:59
    Bartošák drží střelu Holíka v lapačce.

36:12
    Teď všem hráčům ujel Lednický, ani ten však nedokázal zakončit přesně.

36:56
    Zlínský Lekeš vyloučen za podrážení.

37:23
    Věntus z pravého kruhu vyslal kotouč nad bránu.

37:41
    Mrva si říkal o přihrávku Kuncovi, a tak ji dostal, moc dlouho ale v útočném pásmu nepobyl.

38:00
    Potočný přihrál Ryšavému k bráně, druhému jmenovanému kotouč od hokejky odskočil, ke kotouči se ale domácí hráč s číslem 91 dokázal dostat ještě jednou, pokusil se objet bránu, Kořének se sice nestihl přemístit, ale hostující obrana to zvládla.

38:56

38:57
    Frömel našel místo pouze v Bartošákově lapačce.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:30.

Druhá třetina nám nabídla mnohem vyrovnanější hokej. Gólově se sice prosadili jen hosté, ale oba celky měly více šancí, Vítkovice se několikrát dostaly do úniku, nicméně ani jednou se jim ho nepodařilo využít. Stav utkání je po druhé třetině 2:4.

40:01

40:11
    Ihned po úvodním vhazování se ke střele dostal Weintritt, Bartošák ale s klidem kotouč vyráží.

42:06

42:44
    Kylnar zachytil zlínskou rozehrávku a z prostoru před bránou vyslal střelu, trefil se ale pouze do Kořénka.

43:12
    Kotouč se dostal ke Krejsovi, ten bez čekání vystřelil, ale hostující gólman měl beton dobře připravený.

43:29
    Frömel přihrál Lužovi, ten ihned vypálil, ale Bartošák se stihl rychle přesunout a přerušuje hru.

44:56
    Nepřesné přihrávky, tak by se teď dalo popsat dění na ledě.

45:41
    Mrva vyvezl kotouč z vlastního obranného pásma, po přechodu do útočné třetiny přenechal kotouč u modré čáry Lednickému, ten trefuje beton Kořénka.

46:14
    Beránkův pokus sice vypadl Kořénkovi z náruče, ale Vojtovič byl moc daleko, aby mohl dorážet do brány.

47:01
    Tvrdý získal kotouč v útočném pásmu Vítkovic, v souboji se dvěma zlínskými hráči o něj ale přišel.

48:10
    Ryšavý objel bránu a pokusil se zasunout kotouč do brány, Kořének byl ale připraven.

48:35
    Domácí mohou hrát v šesti bez brankáře, neboť mají výhodu.

48:44
    Zlínský Bednařík vyloučen za hákování.

49:12
    Domácí si v útočné třetině dlouho přihrávali, nakonec vystřelil Vojtovič, Kořének kotouč drží v lapačce, bude se vhazovat po jeho levici.

49:39
    Chludil se rychle přemístil k Bartošákovi a pokusil se zakončit, domácí gólman mu ale nic nedovolil.

50:15
    Zmatek před zlínskou bránou a domácí snižují na 3:4. Ryšavý od modré čáry poslal kotouč před bránu, kde v tu chvíli bylo hodně hráčů, ale JAKUB MRVA se dokázal rychle zorientovat a posunout puk do brány, kam se Kořének nedokázal přesunout, jelikož vyjel před bránu. Asistence: Martin Ryšavý, Matěj Potočný.

50:41
    Hosté ale opět vedou o dva góly. Po vhazování ve středním pásmu se Zlín dokázal rychle dostat do útočného pásma, kde si Berani vytvořili šanci, JÁCHYM JANOŠEK se z pravé strany trefuje do brány. Asistence: Sebastian Fajkus, Matěj Sebera.

52:46
    Vhazování před Kořénkem pro domácí.

53:00
    Domácí ale útočné pásmo příliš dlouho neudrželi, Weintritt se rychle přesouvá k Bartošákovi.

53:57
    Tvrdý se snažil projít do útočného pásma, ve střední třetině ho ale zastavili zlínští hráči.

54:38
    Ryšavý nestihl dojet přihrávku od Kunce a píská se zakázané uvolnění.

54:58
    Ryšavého střela nyní prošla přes zlínskou obranu, ale zastavila se o Kořénkův beton.

55:48
    Mrva udržel útočné pásmo, po střele Lednického Kořének přerušil hru.

56:06
    Zapletalovu střelu zblokoval Mikulík, Tvrdý se ještě snažil dorážet, ale bez úspěchu.

56:07
    Vítkovický Beránek vyloučen za sekání.

56:13
    Vítkovice se osvobozují.

56:49
    Za bodnutí špičkou hole je na 5 minut + do konce utkání vyloučen zlínský Sebera, trest na pět minut odpyká Hrazdira.