Havířov – Litoměřice 4:3 (kon.) | Motor ČB – Slavia 12:1 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 3:2 (kon.)
konec
AZ RESIDOMO Havířov
4:3 (1:1, 3:2, 0:0)
HC Stadion Litoměřice
Pondělí 02.03.2020, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance Liga - o pořadí v play-off • 26. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  59:08
  Hosté jsou opět bez gólmana.
   
  56:34
  AZet získal puk v obranném pásmu a Bednář jej vyvezl do středního pásma a snažil se trefit odkrytou bránu. Jeho pokus jen těsně minul odkrytou svatyni hostů. Tudíž je pískán icing.
   
  56:20
  Hosté zkoušejí hru bez brankáře.
   
  55:24
  Němec vjel do pásma a objížděl branku. Poté nabídl puk Kotalovi před brankovištěm. Škorpík se rychle přesunul a střelu chytá.
   
  52:09
  Malina nahodil od modré. Po zákroku Škorpíka zůstal puk poskakovat před brankovištěm a Bambula mohl dorážet. Tomu puk uskočil a minul bránu.
   
  48:35
  Fridrich si nyní jel pro hattrick. Objel obránce a z křídla se natlačil do brankoviště. Položil si gólmana, ale ten roztáhl své nohy tak, že u druhé tyče nebylo vůbec místo.
   
  46:25
  Kadlec teď velice aktivně trápil obránce Havířova. Poprvé se snažil objet bránu a zasunout puk z druhé strany. Stezka se rychle přesunul a svou bruslí jej zastavil. Poté si opět vzal puk Kadlec a snažil se vtlačit před bránu. Při tomto manévru vjel do brankoviště a rozhodil gólmana a rozhodčí přerušil hru.
   
  45:12
  Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Erik Němec – 2 min., držení hole).
   
  44:52
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Michael Gaspar – 2 min.).
   
  40:31
  Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ondřej Procházka – 2 min., podrážení).
   
  38:03
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Kristian Kangas – 2 min., sekání).
   
  37:52
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (František Klejna – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Kotala – 2 min., hrubost).
   
  35:14
  Po Klikorkově nahození od modré vznikl závar před havířovskou bránou. Stezka v leže likvidoval dorážky tří útočících hráčů.
   
  34:39
  Seman se dostal do rychlého úniku po levém křídle. Na druhé straně mu najížděl ještě Bednář. Seman čekal a čekal a nakonec vybídl Bednáře. Ten jen těsně minul bránu kolem pravé tyče.
   
  30:17
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Daniel Voženílek – 2 min., krosček).
   
  28:59
  V brance hostů dochází ke střídání gólmanů. Odchází Adam Beran a nahrazuje ho Jan Škorpík.
  28:59 Petr FRIDRICH - 4:3
   
  28:59
  Havířov právě vstřelil branku!
  Po úspěšném nahození od Havířova se k puku dostal PETR FRIDRICH a spíše takovou nahazovací střelou překvapil Berana, kterému pokus proletěl nad pravým ramenem. Asistence: Alex Rašner.
  26:50 Petr FRIDRICH - 3:3
   
  26:50
  Havířov právě vstřelil branku!
  Havířov vyrovnává skóre na 3:3, když po pravém křídle ujel Jan Bernovský. Poté přesně našel na druhé straně najíždějícího PETRA FRIDRICHA, který dokázal doklepnout puk do poloprázdné brány. Asistence: Jan Bernovský a Alex Rašner.
  24:26 Kristian KANGAS - 2:3
   
  24:26
  Litoměřice právě vstřelily branku!
  Po obrovské chybě v havířovské obraně se k puku dostali hosté. Této šance a momentu překvapení se nejlépe ujal KRISTIAN KANGAS, který bez problémů překonal Stezku v bráně. Litoměřice tak v krátkém časovém sletu dokázaly otočit stav na 2:3. Asistence: Martin Štohanzl a Karel Klikorka.
  24:04 Martin KADLEC - 2:2
   
  24:04
  Litoměřice právě vstřelily branku!
  Hosté využívají svou další přesilovku. Daniel Voženílek objel bránu a poté naservíroval puk k protější tyči na hokejku MARTINA KADLECE. Ten bez problémů zasunul puk do brány. Asistence: Daniel Voženílek a Markus Korkiakoski.
   
  22:47
  Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ondřej Procházka – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Jozef Danielčák.
  20:11 Tomáš DAJČAR - 2:1
   
  20:11
  Havířov právě vstřelil branku!
  Po chybě v hostující rozehrávce se puk dostal k TOMÁŠI DAJČAROVI na modré čáře, který neváhal a ihned nahodil puk na bránu. Gólman Beran poté nic neviděl, když mu tam přejížděl útočící hráč a puk zapadl do brány. AZet se tak ujímá vedení 2:1. Bez asistence.
  14:30 Erik NĚMEC - 1:1
   
  14:30
  Havířov právě vstřelil branku!
  Nyní se trochu potvrdilo tvrzení: Nedáš...dostaneš. Do protiútoku na druhou stranu se dostal AZet. Ondřej Procházka společně s Jakubem Kotalou zavezli puk do pásma. Procházka poté nahrával zpoza brány na ERIKA NĚMCE, který si vytvořil prostor před brankovištěm a z bezprostřední blízkosti překonal Berana k jeho pravé tyči. Stav utkání je nerozhodný 1:1. Asistence: Jakub Kotala a Ondřej Procházka.
   
  14:07
  Kadlec od modré lajny nastřelil horní tyč Stezkovy brány.
   
  07:00
  Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Aleš Stezka – 2 min., podrážení). Trest odpyká Jozef Danielčák.
  06:36 Martin KADLEC - 0:1
   
  06:36
  Litoměřice právě vstřelily branku!
  Ve své přesilovce vyrazili hosté dopředu. Po pravém křídle dostal puk MARTIN KADLEC a z pravého kruhu vystřelil. Gólman Stezka si puk do brány srazil sám. Hosté se tak dostávají do vedení 1:0. Asistence: Michael Gaspar a Markus Korkiakoski.
   
  05:58
  Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Maruna – 2 min., podrážení).
   
  05:09
  AZet vyrazil do útočného pásma a dlouho se tam neohřál. Litoměřice znovu v tlaku a Stezka ztratil hůl, poté čelil hned šesti dorážkám, které se hostům nepovedlo propasírovat za brankovou čáru.
   
  00:54
  Obrovská šance pro Berana. Pro něj se puk zjevil před bránou a snažil se překonat Stezku pohotovou střelou. Ten však své betony roztáhl včas a střelu zlikvidoval.

  Daniel Wróbel

  Branky a nahrávky: 15. E. Němec (Kotala, O. Procházka), 21. Dajčar, 27. Fridrich (Bernovský, Rašner), 29. Fridrich (Rašner) – 7. M. Kadlec (Gaspar, Korkiakoski), 25. M. Kadlec (D. Voženílek, Korkiakoski), 25. Kangas (Štohanzl, Klikorka)


  AZ RESIDOMO Havířov: Stezka (Piták) – Chroboček, Dajčar, Malina, T. Černý, Rašner, Mrowiec, L. Rutar – Kotala, E. Němec, O. Procházka – Bambula, F. Seman (A), L. Bednář (A) – Danielčák, Baláž, Doktor – Fridrich, Maruna (C), Bernovský.
  HC Stadion Litoměřice: A. Beran (Škorpík) – Klejna, Marcel (A), Klikorka, Jebavý (A), Kukla, Gaspar – M. Beran, Korkiakoski, D. Voženílek (C) – M. Kadlec, Jícha, Kangas – Jindra, D. Sklenář, Kropáček – Morong, Štohanzl.

  Rozhodčí: Veselý, Pilný – Bartek, Dohnal

  Diváci: 1232