Litvínov – Kladno 6:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 3:2 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:0 (kon.)
K. Vary – Liberec 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 0:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 5:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 06.03.2020, 18:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 52. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u play off se těším, na shledanou! (20:14:27)

Nejlepší hráči zápasu

Jakub Štěpánek – Dominik Frodl

Plzeňská Škoda pak skončí buď na čtvrtém, nebo pátém místě, opět záleží na výsledku zápasu pražského celku.

Utkání mezi Oceláři a Plzní je u konce, z tříbodového vítězství se radují domácí Oceláři Třinec, kteří se tak hlasitě přihlásili o konečnou druhou příčku! Změnit to ještě může Sparta, která pět minut před koncem hraje nerozhodně s Olomoucí.

59:45
    Utkání se již dohrává, Oceláři na závěr základní části zapíšou tříbodovou výhru.
    59:01 Ondřej KOVAŘČÍK - 3:0

59:01
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři nakonec svou početní výhodu využili a radují se ze třetí branky! Michal Kovařčík na útočné modré zachytil chybnou rozehrávku brankáře Frodla, po bratrské kombinaci pak z mezikruží horní růžek trefil ONDŘEJ KOVAŘČÍK! Asistence: Michal Kovařčík.

58:40
    Plzeň opět vyhazuje, další přesilovka domácích se blíží ke svému konci.

58:17
    Adamský s Draveckým v útočném pásmu neuspěli, Gernát pak neudržel puk na modré.

57:52
    Frodl pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, hosté se tak mohli osvobodit.

57:27
    Stránský dlouho držel kotouč, pak poslal přihrávku na Růžičku, ten ale trefil jen připraveného Frodla.

57:08
    Plzeň ale dlouho s pěti hráči na ledě nehrála, před zraky 4 884 diváků totiž Hrehorčáka v třinecké třetině fauloval Matyáš Kantner.

56:56
    Hosté již hrají v útočném pásmu a v plném počtu. Gulaš se rozhodl pro střelu z levé strany, Štěpánka ale nepřekonal.

56:17
    Dravecký pálil z pravé strany, Frodl vykopl kotouč do rohu a hosté se osvobodili.

55:51
    Chmielewski měl na útočné modré dostatek času, polský útočník ale šel střídat, což domácí stálo útočné pásmo.

55:22
    Frodl překvapivým vyhozením přes svou branku dostal hru do středního pásma, Oceláři již jsou zpět ve své útočné třetině.

54:43
    Domácím se nepovedlo přesně rozehrát, hosté se osvobozují.

54:24
    Tlak hostí bude v následujících dvou minutách otupen, po hloupém útočném faulu je totiž vyloučen Peter Čerešňák.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 3. Martin Růžička (M. Stránský), 14. M. Stránský (Roth), 60. O. Kovařčík (M. Kovařčík)

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kváča) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, Roth, Galvinš, Kundrátek, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Hrňa, Marcinko (A), O. Kovařčík – Hrehorčák, M. Kovařčík, Chmielewski – Adamský (C), Dravecký, Kofroň.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (J. Pavelka) – Jank, Čerešňák, Pulpán (A), Jánošík, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – P. Zdráhal, Rob, Pour – Vracovský, Heřman.

Rozhodčí: Hradil, Micka – Hlavatý, Lederer