Toronto – Tampa 2:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – Boston 0:2 (kon.)
Montreal – Nashville 2:4 (kon.) | Detroit – Carolina 2:5 (kon.) | Dallas – NY Rangers 2:4 (kon.)
Anaheim – Ottawa 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 5:4 (1:0 po s.n.)
Toronto Maple Leafs
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Tampa Bay Lightning
Středa 11.03.2020, 00:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji klidný zbytek noci. (02:43:07)

Dnešní utkání sledovalo 19 124 diváků.

Zápas je u konce, Toronto ve velmi napínavém duelu poráží na domácím ledě Tampu Bay 2:1. Ačkoliv padly jen tři góly, odehrál se v Torontu hodně kvalitní zápas dvou týmů, které by se klidně mohly potkat i v play-off. První a třetí třetinu byli domácí lepší, takže si vítězství zasloužili, Tampa ovládla jen druhou třetinu. Toronto se dostalo do vedení díky dorážce Williama Nylandera v přesilovce, ve druhé části vyrovnal rovněž z dorážky Ondřej Palát, ale na body Tampa nakonec nedosáhla, protože ve 44. minutě skóroval v početní převaze Auston Matthews. V závěru už se Toronto ubránilo, a to i power play soupeře.

59:59
    Ještě vystřelil Michail Sergačjov, ale branku netrefil.

59:48
    Puk je za brankou Toronta a hráči o něj bojují.

59:24
    Killronova střela z pravého kruhu byla nepřesná.

59:09
    Znovu předvedl Frederik Andersen výborný zákrok, tentokrát proti střele Kevina Shattenkirka z první.

59:01
    Michail Sergačjov nebezpečně střílel od modré čáry, Andersen odolal.

58:43
    Tampa už to zkouší bez brankáře s šesti muži v útočném pásmu.

58:41
    Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Fredieho Andersena.

57:02
    Du brejku ujížděl Zach Hyman, ale Vasilevského tváří v tvář nepřekonal.

56:43
    Z pravého kruhu chtěl z první vypálit Yanni Gourde, ale v tom nejdůležitějším okamžiku mu puk přeskočil přes hokejku.

56:09

55:34
    Marner se snažil nabíjet Matthewsovi, ale nedal mu přesnou přihrávku.

54:50
    K volnému puku v útočném pásmu se při vlastním oslabení dostal Alex Killorn a obešel obránce pěknou stahovačkou, na Andersena si už ale nepřišel.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 13. W. Nylander (Tavares, Marner), 44. Matthews (Marner, Tavares) – 36. Palát (Kučerov)

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly, Holl, Dermott, Barrie, Sandin – W. Nylander (A), Matthews, Hyman (A) – Marner (C), Tavares, Kapanen – Malgin, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Clifford.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, McDonagh (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, B. Point, Palát – Gourde, T. Johnson, Verhaeghe – Goodrow, Paquette, Maroon.

Rozhodčí: Kozari, L’Ecuyer – Driscoll, Amell

Diváci: 19 124