Hertha – Union Berlín 4:0 (kon.)
Hertha BSC
4:0 (0:0)
1. FC Union Berlín
Pátek 22.05.2020, 20:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 27. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:24:43)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:12.

Je konec. Hertha BSC porazil 1. FC Union Berlín naprosto jasně 4:0. V prvním poločase jsme se gólu ovšem nedočkali. Blíž k ní několikrát byli domácí, ale pokus Lukebakia v 18. minutě, ani pohotové zakončení Cunhy ve 27. minutě, či přímý kop hostujícího hráče Andricha přes poločasem, branku nepřinesl.
    Druhá půle ale byla jiná jízda, kterou začal v 51. minutě gólem hlavou Ibišević. Jen o minutu později zvýšil náskok na dvě branky Lukebakio. V 60. minutě Hertha vedla už 3:0, jelikož se prosadil Cunha. A nakonec v 77. minutě ukončil gólový účet Boyata.

90+2

90+1
    Sebastian Polter byl za obranou příliš brzo a ocitl se tak v ofsajdové pasti.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

89
    Nyní se domácí hráč provinil faulem ve středu hřiště a přerušil tak akci soupeře.

88
    Domácí nikde nespěchají a drží míč na své polovině. Obě mužstva by tak nejraději ukončily tento zápas už nyní.

87
    Rafał Gikiewicz si poradil s centrovaným míčem z levé strany a uchránil jej v rukavicích.

86
    Union dnes ještě ani nevystřelil na branku Rune Jarsteina! A pravděpodobně ani nevystřelí.

85
    S nákopem domácích si obránce Unionu poradil bez nějakých potíží, ale posléze Union směrem dopředu po pravé straně nic nevymyslel.

83
    Hostující celek získal autové vhazování na své polovině, ale momentálně už se utkání spíše dohrává a Union bude rád, když si neodveze bůra.

81
    Následná střela domácího hráče z přímého kopu ale nebyla nijak nebezpečná a skončila pouze nad bránou soupeře.

80
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Arne Maier.
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Lazar Samardžič.

79
    A tlak ze strany Herthy pokračuje, neboť nyní získal domácí celek přímý kop z velmi dobré pozice.

77
    Hertha právě vstřelila branku!
    Tak tohle už vypadá na pořádný debakl! Domácí mužstvo totiž jde už do čtyřbrankového vedení! O centr z rohového kopu se postaral Marvin Plattenhardt a následně si ve vápně DEDRYCK BOYATA našel místo pro hlavičku a zakončil razantně k pravé tyči. Asistence: Marvin Plattenhardt.

76
    Marvin Friedrich skvělým skluzem nenechal projít soupeře, ale Hertha tak získala alespoň rohový kop.

75
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Krzysztof Piątek.
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Javairo Dilrosun.

74
    Vedad Ibišević se nyní dopustil faulu a chystá se střídání.

Michal Raška

Branky: 51. Ibišević (Plattenhardt), 52. Lukebakio (Ibišević), 60. Cunha (Ibišević), 77. Boyata (Plattenhardt)

Karty:   43. Lukebakio (HER), 67. Grujić (HER) – 9. Parensen (UNB)

Hertha BSC: Jarstein – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt – Grujić, Skjelbred (80. Samardžič) – Lukebakio (75. Dilrosun), Darida (80. Maier), Cunha (66. Mittelstädt) – Ibišević (C) (75. K. Piątek).
    Náhradníci: Smarsch – Dárdai, Dilrosun, Klünter, Maier, Ngankam, Mittelstädt, K. Piątek, Samardžič.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Hübner, Friedrich, Parensen – Trimmel (C), Prömel, Andrich (71. Kroos), Reichel (63. Ryerson) – Ingvartsen (56. Ujah), Bülter (63. Malli) – Andersson (71. Polter).
    Náhradníci: Nicolas – Gentner, Kroos, Malli, Mees, Polter, Ryerson, Subotić, Ujah.

Rozhodčí: Harm Osmers – Stefan Lupp, Norbert Grudzinski