Liberec – Ostrava 2:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:1 (0:0)
FC Baník Ostrava
Sobota 27.06.2020, 20:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA - Skupina o titul • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

FC SLOVAN LIBEREC – ZTRACENÉ VEDENÍ V JABLONCI A ABSENCE NEJPRODUKTIVNĚJŠÍCH HRÁČŮ

Liberec má za sebou ze všech celků nejvíce zápasů a v posledním utkání s Jabloncem už některým hráčům v závěru docházely síly. Po první půli šlo vše podle jejich plánu. Liberečtí odcházeli do kabin za stavu 1:0 a připravovali se na druhou půli, ve které chtěli těžit z brejkových situací. Radost z vítězství překazil v 85. minutě po standardní situaci kapitán Jablonce Tomáš Hübschman, který srovnal na 1:1. Nejenže si Slovan neodvezl tři body, ale ještě přišel o několik důležitých hráč

Vzhledem k tomu, že sudí Pechanec nastavil od začátku utkání přísný metr, hned 12 fotbalistů obdrželo žluté karty. Z toho sedm bylo ze Slovanu. Dále obdrželi žluté karty i hlavní trenéři obou celků, Petr Rada a Pavel Hoftych. Dokonce červenou kartu v závěru viděl liberecký trenér brankářů Marek Čech. V součtu to znamená, že do zápasu proti Ostravě nenastoupí Tomáš Malinský a Alexandru Baluta. Na střídačce budou chybět trenéři Pavel Hoftych s Markem Čechem. Navíc hned několik hráčů bude hrát pod hrozbou další žluté karty, která by znamenala stop na utkání se Slavií.

Nejlepším střelcem Slovanu je Tomáš Malinský se sedmi brankami, dotahuje se na něj Jan Kuchta, jenž nasbíral branek šest. Asi nepřekvapí, že i v počtu asistencí kraluje Malinský, který hraje v této sezóně s velkou chutí. Druhý Baluta nasbíral poloviční počet, a to sice čtyři. Filip Nguyen vychytal v této sezóně celkem 7 čistých kont.

V sobotu na Stadionu U Nisy se bude snažit Slovan zvítězit a částečně navázat na poslední vzájemné utkání. V něm liberečtí svého soupeře tlačili, vystřelili celkem sedmkrát na bránu a nebýt skvělých zákroků Laštůvky, jistě by nějakou šanci využili. Uvidíme, jaký průběh napíše dnešní utkání, které je zároveň soubojem o pátou příčku.

FC BANÍK OSTRAVA – TĚSNÁ PORÁŽKA NA LETNÉ A STÁLE ŠESTÉ MÍSTO

Hráči Baníku se nacházejí v nepříjemné situaci. Ze všech týmů totiž měli nejhorší výchozí pozici v boji o pohárové příčky. Na Slovan momentálně ztrácejí tři body a na čtvrtý Jablonec dokonce bodů pět. Mužstvo z Ostravy stále trochu hledá formu, kterou mělo před vynucenou pauzou způsobenou Covidem-19. Od konce května svěřenci Luboše Kozla zvítězili pouze jedinkrát (3:2 proti Sigmě), celkem 4x remizovali a jednou prohráli. I proto spadli z původní čtvrté příčky až na šesté místo v tabulce.

V nadstavbě se zatím Baník střetl s oběma pražskými S. Na Slavii v domácím prostředí nestačil a prohrál 1:3. V utkání proti Spartě byla Ostrava ve vedení po brance Romana Potočného, ale potom v rozmezí osmi minut třikrát inkasovala. Na rozdíl jedné branky upravoval v 68. minutě z penalty Kuzmanovič. Přestože se Slezané hnali za vyrovnáním, další branky se nedočkali a nakonec prohráli 2:3.

Nejlepším střelcem Ostravy je Roman Potočný (10 branek), ovšem v dresu Baníku se trefil pouze jednou. Zbylé zásahy zapsal právě v dresu dnešního soupeře, tedy Liberce. Nejlepším asistentem je obránce Jiří Fleišman se sedmi asistencemi, za ním je Martin Fillo s pěti. V brance dominuje Jan Laštůvka, který vychytal celkem 9 čistých kont (posledně si na něm vylámali zuby hráči libereckého Slovanu). Už teď je jisté, že proti domácímu Liberci nenastoupí Kuzmanovič, který již stihl nasbírat dvě žluté karty a bude si odpykávat trest.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči jsou již na hrací ploše. Domácí ve své tradiční modré kombinaci. Slezané pak oblékli dresy černo zlaté.

Hosté zahájí utkání úvodním výkopem.

1

1
    Ostravský Jánoš se pokusil o zakončení z velké dálky. Tohle nemělo šanci na úspěch.

2
    Patrizio Stronati odpravil míč mimo vápno.

3
    Marův centr letěl mimo hrací plochu. Laštůvka bude vykopávat.

4
    Liberec vymýšlí další útočnou akci.

5
    Teď už jsou to ale Slezané, kteří kombinují.

6
    Domácí si zopakují autové vhazování na útočné polovině.

7
    Ondřej Karafiát napadal na útočném výletě ostravskou rozehrávku. Hosté byli donuceni zakopnout míč až ke Knoblochovi.

8
    První faul utkání si na polovině hřiště připsali domácí.

9
    Václav Procházka se snažil z voleje vrátit míč před bránu. Místo toho skončil hrací artikl až mezi diváky.

10
    Jan Kuchta spadl v souboji s Procházkou v pokutovém území. O faul se ale nejednalo.

11
    První obrovská šance zápasu! Po přiklepnutí hrudí od Koscelníka se sám před Laštůvkou na malém vápně zjevil liberecký kanonýr Kuchta. Z bezprostřední blízkosti trefil ostravského brankáře do reflexivně vystrčené nohy.
    11. Koscelník sklepl balon Kuchtovi, ten pálil do Laštůvky Vložte si toto video do své stránky Skrýt komentáře k videu

12
    Rudolf Reiter nepustil Marovu přihrávku na jeho spoluhráče.

13
    Po krátké odmlce kombinují opět hosté.

14
    Těsně před Šašinkou si stáhl Procházkovu přihrávku do náručí liberecký brankář Knobloch.

15
    Na Fleišmanovu zpětnou přihrávku si žádný z jeho spoluhráčů nenaběhl. Hráči v černém ale zůstávají na míči.

16
    Jakubu Peškovi utekl míč ve slibné pozici do zámezí.

17
    Domácí Liberec zatím v bloku odráží všechny pokusy Baníku o atakování Knoblocha.

18
    Potočného skákavý pokus ze střední vzdálenosti letěl přímo doprostřed brány, kde stál připravený liberecký brankář.

19
    Kuchta hledal od brankové čáry nabíhajícího Peška. Liberecký štírek se k zakončení v dobré pozici nedostal.
    19. Kuchta hledal Peška, ten přispěl ke srážce ostravských stoperů

20
    Žlutou kartu za následný taktický faul dostává Martin Koscelník (FC Slovan Liberec).

20
    Milan Lalkovič (FC Baník Ostrava) vidí také žlutou kartu. Jednalo se o nesmyslné oplácení, kdy plácl po krku právě Koscelníka.

22
    Dlouhý centr Mikuly hledal Berana. To ale není hráč na zpracování hlavou.

23
    Máme za sebou přibližně polovinu prvního poločasu a musím říct, že i přes hustý déšť sledujeme zajímavé utkání. Liberec si zatím jako jediný tým dokázal vypracovat gólovou příležitost. Kuchta ji ale v branku nepřetavil.

25
    Jan Mikula se opět pokoušel o centr. Míč ale doletěl pouze k Laštůvkovi.

26
    Domácí jsou zatím mírně aktivnější a hlavně velmi precizní v obranné hře.

26
    Koscelníkova přízemní přihrávka skončila pouze na kopačkách Stronatiho.

27
    Patrizio Stronati si Kuchtu pohlídal a míč odhlavičkoval.

30
    Tentokrát se Stronati vydal na útočný výlet a vybojoval pro svůj tým rohový kop.

30
    Fleišmanův centr přistál na hlavě Potočného. Jeho pokus ale letěl příliš vysokým obloukem. Přesto se jednalo o ohrožení liberecké brány.
    30. Fleišmanovu hlavičku po rohu pohlídal Knobloch

31
    Hosté si neporozuměli a míč tak končí v autu.

32
    Centr Koscelníka překvapil Laštůvku, který musel na zem a míč vyrazit.
    32. Koscelníkův střílený centr protáhl Laštůvku

33
    Aktivní Martin Koscelník si přehodil míč na levou nohu a napřáhl za vápnem ke střele. Jeho pokus ale cíl nenašel.

34
    Po včasném zásahu libereckých stoperů končí míč u Knoblocha.

35
    Rudolf Reiter se snažil dostat do libereckého vápna. Stopku mu vystavil nepříjemný obránce Mikula.

36
    Jan Kuchta hlavičkoval rybičkou a míč v pádu raději Laštůvka vyboxoval mimo vápno.

37
    Michal Beran vybídl Kuchtu, který si pohlídal ofsajdovou past a objevil se sám za obranou. Skvělý Laštůvka jeho dloubnutí konečky prstů vyškrábl a míč skončil na břevně!

38
    Vypadá to, že ostravský brankář bude hrát, stejně jako v posledním vzájemném utkání, velkou roli v cestě za vytouženým libereckým vítězstvím. Zatím chytá fantasticky.

41
    Jan Kuchta si v souboji pomohl útočným faulem.

41
    Jan Kuchta obral Svozila o míč a přes Stronatiho mířil přesně k tyči! Jan Laštůvka jeho pokus opět vytáhl!
    41. Kuchtu zase vychytal Laštůvka!

42
    Zemanův centr z přímého kopu ostravská obrana odvrátila.

43
    Následně zastavil rozvíjející se akci hostů nedovoleným zákrokem kapitán Mikula.

45
    Martin Zeman neuspěl mezi čtveřicí protihráčů.

45
    Po zpracování rukou od Ondřeje Šašinky budou hrát opět domácí.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

45+1
    Centr domácích končí opět až v rukavicích Laštůvky.

45+1
    Milan Lalkovič byl na napadání sám. Liberec se tak dostává bez problémů na útočnou polovinu.

45+2
    Mikulova průniková přihrávka šajtlí byla také příliš dlouhá.

45+2
    Zablokovaná střela Slezanů znamená rohový kop.

45+2
    Tak ne. Dvě nastavené minuty uplynuly a hlavní arbitr píská do píšťalky na znamení konce první půle.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je minulostí. Dal by se shrnout asi takto: Kuchta – Laštůvka 0:3. Liberecký kanonýr se dostává do zakončení. Ostravský brankář ale ukazuje, proč je tak ceněný. Svůj tým drží nad vodou stejně jako při posledním vzájemném utkání z konce sezóny hraném zde U Nisy. Liberec je opět jednoznačně aktivnějším a nebezpečnějším týmem, ale branku hlavně díky skvělému Laštůvkovi vstřelit nedokázal. Do kabin se tak jde bez změny skóre. Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.

46

46
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Lalkovič, přichází Dyjan Carlos de Azevedo.

46
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Tomáš Smola.

46
    Trenér Baníku Luboš Kozel se rozhodl do druhé půle oživit útočnou hru hned dvojicí hráčů. Uvidíme, jaký efekt to přinese.

46
    Novic na hřišti de Azevedo přihrál Potočnému. Exlibereckému hráči ale centr vůbec nevyšel a skončil mimo hřiště.

48
    Kuchta s Beranem svým napadáním vybojovali míč ve vápně. Druhý jmenovaný našel nabíhajícího Peška, ale liberecký záložník bránu netrefil.
    48. Beran oslovil Peška, ten svou dělovkou bránu minul

49
    Martin Koscelník sestřelil u autové čáry Smolu. Baník bude zahrávat standardní situaci.

49
    Dyjan Carlos de Azevedo ale vyslal příliš nízký centr, se kterým si dnes koncentrovaná liberecká obrana bez problémů poradila.

50
    Kamso Mara se z kroku rozhodl pro technické obstřelení brány ze střední vzdálenosti. Laštůvkovu svatyni ale minul.

54
    Žlutou kartu za útočný faul dostává Jan Kuchta (FC Slovan Liberec), který potvrzuje, že je často trestaným hráčem domácího mužstva a bude Liberci chybět v následujícím ligovém utkání.

54
    Jakub Hromada přihrál na paty právě Kuchtovi, kterému se míč komicky zamotal mezi nohy a liberecký útočník zůstává ležet na trávníku.

56
    Martin Zeman vybíhal z ofsajdové pozice a nemohl se tak zapojit do útočné akce.

57
    Kamso Mara si ukousl příliš velké sousto a míč ztratil.

57
    Jiří Fleišman ale následně nepřesně centroval a vrací tak neúmyslně balon do libereckého držení.

58
    Žlutou kartu za ostrý skluz na Peška dostává Roman Potočný (FC Baník Ostrava).

58
    Jan Kuchta si opět pomohl faulem ve svém souboji.

59
    A Roman Potočný se také dopustil útočného faulu.

60
    Martin Zeman se dostal až do vápna Slezanů a až Patrizio Stronati odvracel jeho centr na rohový kop.

62
    Tentokrát musel Martin Zeman dlouho čekat na rozehrání rohového kopu a podle toho také vypadal jeho nepřesný centr.

63
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází David Buchta.

63
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jaroslav Svozil, přichází Filip Kaloč.

64
    Další dvě personální změny v ostravském Baníku. Liberec zatím nestřídal.

64
    Milan Jirásek fauloval vedle velkého vápna pronikajicího Koscelníka a sudí Proske píská. Možnost pro Liberec.

65
    Odražený míč se ve vápně dostal k Beranovi, ale liberecký mladíček v dobré pozici minul.
    65. Po rohu Zemana pálil nepřesně Beran

66
    Po rychlém autovém vhazování Mikuly bude následovat rohový kop Liberce.

67
    Peškův centr odvrátil hlavou Potočný. Jakub Hromada následně z voleje bránu neohrozil.

68
    Martin Zeman se sice dostal ve vápně k míči. Zakončení mu ale nebylo umožněno.

69
    Filip Kaloč fauloval Kuchtu. Přímý volný kop pro Liberec ze střední vzdálenosti.

70
    Ondřej Karafiát jen pozdravil Laštůvku svým pokusem.
    70. Karafiát ze standardky vyzkoušel pozornost Laštůvky

71
    Zeman už nestihl míč na hrací ploše, i když snaha se mu upřít nedá.

72
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází kulhající Jan Kuchta, přichází Imad Rondić.

73
    Tomáš Smola si pomohl nedovoleně v souboji s Kačarabou.

73
    Imad Rondić se hned zapíše do statistik utkání tím, že se nacházel v ofsajdu.

74
    Jakub Pešek padá po souboji s Fleišmanem na hranici velkého vápna. Rozhodčí rozpažil.

75
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Jakub Drozd.

76
    Jakub Pešek pálil z velké dálky vysoko nad.

77
    Liberec právě vstřelil branku!
    Jan Mikula vybojoval míč, který skončil u JAKUBA PEŠKA. Liberecký rychlík měl za vápnem dostatek času i prostoru, Rondić mu odtáhl obránce a hráč s desítkou na zádech zamířil přesně k levé tyči a zaslouženě posílá Liberec do vedení.
    77. Jakub PEŠEK - 1:0

79
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Kristian Michal.

79
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Michal Fukala.

80
    Liberec se po gólu zatáhl na svou půlku, tohle by se mu mohlo vymstít.

81
    David Buchta upadl ve vápně po souboji s Mikulou. Ostravští se dožadovali penalty. Ani sudí Proske ani jeho kolega u videa ale jejich názor nesdílí.

82
    Žlutou kartu dostává Tomáš Smola (FC Baník Ostrava).

83
    Martin Zeman si nepohlídal předposledního bránícího hráče. Ofsajd.

83
    Fleišmanův centr odvrátila liberecká obrana mimo vápno.

84
    Ostravský de Azevedo zahrál rukou pár metrů od rohu velkého vápna. Další možnost pro Liberec.

85
    Martin Zeman zakroutil svůj centr na hranici malého vápna, kde vyplaval úplně volný KAMSO MARA na zadní tyči a úkol už měl jednoduchý. Hlavou uklidil míč do zívající svatyně Laštůvky.
    85. Kamso MARA - 2:0

87
    Na druhé straně měla Ostrava výhodu rohového kopu. Nic z něj ale nevytěžila, naopak Tomáš Smola si připsal další útočný faul.

88
    Nikým neatakován Michal Fukala neodcentroval přesně. Míč si stáhl ze vzduchu Laštůvka.

89
    Kamso Mara bude rozehrávat standardní situaci.

90
    Tentokrát fauloval domácí Hromada. Míč pro Baník.

90
    Smola s Kaločem se ocitli před Knoblochem. Ke kloudnému zakončení nakonec nedošlo.

90+1
    Baník se usazuje na útočné polovině. To je ale už pozdě.

90+2
    Michal Fukala fauloval Fleišmana, který se snažil kličkou o uvolnění.

90+2
    David Buchta dobře centroval na zadní tyč. Liberec odvrací na rohový kop.

90+3
    Po chvilce si hry se od Hromady míč odráží na další rohový kop.

90+3
    Tlak Ostravy pokračuje. Další roh.

90+4
    Rozhodčí Proske natahuje utkání. Ještě se konzultuje možná ruka Mikuly v pokutovém území.

90+5
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Radim Černický.

90+5
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Zeman, přichází Miroslav Dvořák.

90+5
    A hlavní arbitr se jde podívat na monitor. Možná se ještě dočkáme penalty pro Baník.

90+6
    Penalta pro Ostravu! To ale už nejspíš přichází pozdě.

90+6
    Baník právě vstřelil branku!
    PATRIZIO STRONATI posílá ze značky pokutového kopu Knoblocha na druhou stranu a snižuje na 1:2 z pohledu Baníku.
    90+6. Patrizio STRONATI - 2:1

90+7

Skončilo utkání třetího kola nadstavbové části, ve kterém šlo o hodně. Liberečtí byli od začátku aktivnějším týmem, dlouho ale ztroskotávali na výborném Laštůvkovi. Až v 77. minutě protrhl střeleckou smůlu přesnou ranou k tyči Jakub Pešek. V 85. minutě zvyšoval hlavou po přesném centru Zemana Kamso Mara na 2:0. Až v nastaveném čase se prosadila také Ostrava, která dostala výhodu pokutového kopu po ruce Jana Mikuly v pokutovém území. Z penalty snížil na konečných 2:1 Patrizio Stronati. Je tedy jisté, že Slezané skončí šestí a Liberec nejhůře pátý. Ode mne je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (22:01:15)