Brighton – Manchester Utd. 0:3 (kon.)
Brighton & Hove Albion
0:3 (0:2)
Manchester United
Úterý 30.06.2020, 21:15 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 32. kolo

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (23:17:36)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:9.
    Hráči Manchesteru United mohou odjet z Brightonu velmi spokojení.

Fotbalisté Manchesteru United konečně dokázali zvítězit na hřišti Brightonu, navíc jednoznačným výsledkem 3:0! Hosté dnes byli jasně lepším týmem. V první půli zcela dominovali a po gólech Masona Greenwooda a Bruna Fernandese odcházeli do šaten s vedením 2:0. Do druhého poločasu chtěli domácí asi vlétnout aktivněji, ovšem Red Devils je rychle zmrazili dalším zásahem Bruna Fernandese. V závěrečných dvaceti minutách se konečně začali dostávat do šancí i Rackové, brankář Manchesteru de Gea se však o čisté konto připravit nenechal.

Svěřenci Oleho Gunnara Solskjaera se díky vítězství drží ve hře o postup do Ligy mistrů. To Brighton si v boji o záchranu dnes nepomohl.

90+3

90+3
    Výkop brankáře Ryana hledal Trossarda. Ten byl podle všeho v ofsajdu.

90+2
    Hosté v nastavení už vůbec nikam nepospíchají. Vyčkávají na konec.

90+1
    Střely na bránu – 2:6

90+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty!

90
    A ještě málem šance hostí. Daniel James ale nedokázal posunout balón na volného Andrease Pereiru.

89
    Hosté už chtějí závěr zápasu kontrolovat a dopřát svému brankáři čisté konto. Balón mají na svých kopačkách.

88
    Aaron Mooy zahrával domácí rohový kop. Našel jen hlavu bránícího hráče.

87
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Solly March.

86
    Rychlý protiútok rudých. Williams nalevo rozběhl Daniela Jamese, který vzal zakončení na sebe. Pravačkou poslal míč do rukavic Ryana.
    84. Tečovanou střelu McTominaye zastavil se štěstím Ryan.

84
    Málem jsme viděli čtvrtý gól hostí! Střela Scotta McTominaye byla nepříjemně tečována, ovšem Mathew Ryan ji dokázal i s přispěním štěstí zastavit a následně balón lapil před dobíhajícími protihráči.

83
    Ten byl rozehrán na bližší tyč, kde číhal právě McTominay. Domácí obrana mu případnou střelu překazila.

82
    Scott McTominay táhl balón na pravé straně a získal pro hosty rohový kop.

Martin Augustin

Branky: 16. Greenwood (Wan-Bissaka), 29. B. Fernandes (P. Pogba), 50. B. Fernandes (Greenwood)

Karty:   49. Shaw (MAN)

Brighton & Hove Albion: Ryan – Duffy, Dunk (C) (81. Bernardo), Burn – Lamptey (46. Trossard), D. Pröpper (46. Maupay), D. Stephens, Bissouma, Montoya – Mac Alister (81. Mooy) – Connolly (87. March).
    Náhradníci: Button – Maupay, Trossard, Groß, Mooy, G. Murray, March, Schelotto, Bernardo.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw (64. Williams) – P. Pogba (64. McTominay), N. Matić – Greenwood, B. Fernandes (64. Pereira), Rashford (78. D. James) – Martial (78. Ighalo).
    Náhradníci: Romero – Ighalo, McTominay, Bailly, Williams, Mata, Pereira, D. James, Fred.

Rozhodčí: Marriner – Hatzidakis, Davies