Eibar – Osasuna 0:2 (kon.) | Real Sociedad – Espanyol 2:1 (kon.) | Real Madrid – Getafe 1:0 (kon.)
SD Eibar
0:2 (0:1)
CA Osasuna
Čtvrtek 02.07.2020, 19:30 • Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) • Španělská LaLiga • 33. kolo

Skončilo utkání 33. kola LaLigy mezi Eibarem a Osasunou. Hosté dnes zaslouženě zvítězili 2:0 a navíc opět poskočili na jedenáctou příčku, ze které je včera sesadilo Levante. Osasuna si tak definitivně vysloužila udržení a i nadále ve své nováčkovské sezoně předvádí sympatické výkony. Naopak Eibar zůstává šestnáctý.

Zápas začali lépe hosté, kteří využili přímý kop v 6. minutě. Trefil se Rubén García. Eibar se tlačil dopředu, ale na výbornou obranu Osasuny si nepřišel. Největší šanci domácích v prvním poločase zahodil Pedro León, jenž netrefil prázdnou bránu. Po pauze jsme dlouho čekali na střelecký pokus. Ten první přišel až v 69. minutě. Po nevyužité šanci Kikeho Garcíi Osasuna trestala vzápětí. Podruhé v utkání se trefil Rubén García, který využil rychlý protiútok. Závěr si hosté zkušeně pohlídali a slaví zaslouženou výhru.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (21:38:35)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:12.

90+6

90+5
    Papakouli Diop fauloval na půlce hřiště. Osasuna na krátko rozehraje.

90+4
    Balón proskočil k brankáři Herrerovi, který se chystá k rozehrávce.

90+3
    Osasuna ale závěr utkání zvládá skvěle. Eibar vůbec k ničemu nepouští a navíc to vypadá, že má více sil.

90+3
    Eibar se až nyní dostal na polovinu svého soupeře. Bude se hrát ještě tři minuty.

90+2
    Roberto Torres vypálil levačkou po zemi. Střelu však moc dobře neumístil, a proto Dmitrović bez potíží zasáhl.

90+1
    Eibar má k dispozici ještě 5 minut, aby alespoň zdramatizoval koncovku tohoto utkání.

90
    Nařízen volný přímý kop proti Osasuně. Hosté se tak musí vracet před šestnáctku.

89
    Po rohovém kopu se k zakončení dostal domácí stoper Pedro Bigas. Hlavička ale skončila přímo v rukavicích Herrery. Míč mířil doprostřed brány.

88
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Iñigo Pérez.

87
    Osasuna pošetřila cenné vteřiny na útočné polovině. Míč se dostal k brankáři Dmitrovićovi, jenž musel rychle rozehrát.

85
    Do velké příležitosti se po skvělé individuální akci dostal Takaši Inuj. Japonský záložník si navedl míč do pokutového území, odkud však zamířil pouze do boční sítě. Šance ke snížení tak končí neúspěšně.

84
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Quique.
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Miguel Marí.

84
    Přihrávka na Pedro Leóna za obranu mířila do ofsajdu. Hra tak musela být přerušena.

83
    Pedro Bigas předvedl výborný obranný zákrok. Nebýt jeho skluzu, tak Marc Cardona zakončoval do prázdné brány.