AC Milán – Parma 3:1 (kon.) | Bologna – Neapol 1:1 (kon.) | Sampdoria – Cagliari 3:0 (kon.)
AS Řím – Hellas Verona 2:1 (kon.) | Lecce – Fiorentina 1:3 (kon.) | Sassuolo – Juventus 3:3 (kon.)
Udinese – Lazio 0:0 (kon.)
AC Milán
3:1 (0:1)
Parma Calcio 1913
Středa 15.07.2020, 19:30 • San Siro, Milán • Italská Serie A • 33. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:33:18)

Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 12:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 9:10.

Je dobojováno a i když to domácí neměli nejlépe rozehráno, jsou to nakonec oni, kdo se raduje z bodů. V 55. minutě se parádní trefou prosadil Franck Kessié a za další čtyři minuty otočil výsledek Alessio Romagnoli. Parma se poté pustila do neúspěšné snahy o srovnání, naopak v 77. minutě přidal gól na 3:1 Hakan Çalhanoğlu a definitivně tak milánské uklidnil. Do konce duelu se už skóre neměnilo a AC se tak raduje ze tří bodů. Má jich 53 a je na sedmém místě. Parma je se 40 body na 12. místě.

90+4

90+3
    K jedné z posledních akcí se nadechl Kulusevski, vydal se proti přesile, která jej ale také před šestnáctkou o míč obrala.

90+2
    Inglese nepustil domácí tým do akce, byť to bylo za cenu vhazování pro AC.

90+1
    Už to vypadá, že jsou hosté s porážkou smíření, ve tvářích hráčů na střídačce je vidět zklamání.

90
    I ve druhé půli se budou nastavovat čtyři minuty.

89
    AC kombinuje, ale necpe se do zakončení, domácí to nemají vůbec zapotřebí.

88
    Standardní situace nevyšla ani domácím, Parma už pospíchá dopředu.

87
    Po rychlé akci levou stranou je tu roh i pro AC, Sepe vyrážel pohotovou Rebićovu střelu.

86
    Nakonec z toho byly rohy hned dva, nic však s čím by si Donnarumma a obrana AC neporadili.

86
    To udělal až teď Caprari, zprava se natlačil do pozice pro střelu, tu mu ale Donnarumma vyrazil na roh.

85
    Kombinace hostů je obléháním pokutového území, chtělo by se to ale více tlačit do šestnáctky.

84
    Ibrahimovićovi dnes není přáno, v tuto chvíli si naskakoval na vysoký centr, hlavičkoval ale vedle Sepeho branky. Už poněkolikáté.

83
    Hostující Caprari se uvedl nedovoleným zákrokem, skluzem trefil Laxalta.

82
    Parma je teď delší dobu u míče, kombinace však probíhají ve velké vzdálenosti od Donnarummovy branky.

81
    Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Gianluca Caprari.

Aleš Pur

Branky: 55. Kessié (Çalhanoğlu), 59. A. Romagnoli (Çalhanoğlu), 77. Çalhanoğlu (Bonaventura) – 44. Kurtić (Grassi)

Karty:   34. Conti (ACM) – 33. Grassi (PRM), 65. Darmian (PRM)

AC Milán: G. Donnarumma – Conti (46. Calabria), Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández (80. Laxalt) – Kessié, Biglia (56. Binnásir) – Leao (61. Rebić), Bonaventura, Çalhanoğlu (81. Krunić) – Ibrahimović.
    Náhradníci: Antonio Donnarumma, Begović – Gabbia, Krunić, Calabria, Laxalt, Brescianini, L. Colombo, Maldini, Rebić, Binnásir, Olzer.

Parma Calcio 1913: Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves (C) (46. Dermaku), Gagliolo – Grassi (63. Hernani), Brugman (63. Inglese), Kurtić – Kulusevski, Cornelius (14. Karamoh, 81. Caprari), Gervinho.
    Náhradníci: Colombi – Sprocati, Caprari, Laurini, Gi. Pezzella, Barillà, Hernani, Siligardi, Karamoh, Inglese, Dermaku, Regini.

Rozhodčí: Irrati – Constanzo, Di Vuolo