Washington – Carolina 3:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 4:0 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 1:2 (kon.)
Winnipeg – Vancouver 4:1 (kon.) | Dallas – Nashville 0:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
St. Louis Blues
Čtvrtek 30.07.2020, 00:30 • Rogers Place, Edmonton • Příprava NHL

Chicago načalo velmi dobře svůj návrat mezi mantinely po více než čtyřech měsících. Blackhawks byli od poloviny zápasu jasně lepší a St. Louis domácím nestačilo. Ve 28. minutě se trefil Brandon Saad, na jehož počin o dvě minuty později navázal podobnou akcí Dylan Strome. Dvougólové vedení Chicaga ještě ve třetí třetině navýšil Dominik Kubalík, který vsítil dva góly. Plzeňský rodák byl aktivní od počátku zápasu a v rámci celého klání si vytvořil několik gólových šancí. Ve svém prvním zápase po pauze si připsal hned tři kanadské body. Chicago svým dnešním výkonem favorita zaskočilo a velmi dobře se tak naladilo na sérii proti Edmontonu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešní noci. Na počtenou! (03:18:54)

59:47
    Ještě jedno přečíslení dva na jednoho v podání Blackhawks. Kane se chystal k zakončení, jenže mu pod nohy skočil obránce, jenž předvedl výborný zákrok.

59:22
    Strome před bránou Blues hledal Kanea. Kotouč však k druhému jmenovanému nedoputoval.

58:32
    Chicago je v plném počtu a zápas se už víceméně jen dohrává. O vítězi je jasno.

57:42
    Perron při rozehrávce zaváhal. Nechal vyniknout defenzivní práci Drakea Caggiuly, jenž dokázal svému soupeři přihrávku znepříjemnit.

57:03
    Chicagu se v úvodu oslabení bez větších potíží povedlo ubránit. Hosté se pokusí o návrat do útočné třetiny.

56:32
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Olli Määttä – 2 min., držení).

56:08
    O'Reilly se snažil protlačit ke střele bekhendem, ale nevyšlo mu to. Mezitím však došlo k faulu a také hosté si ještě jednu přesilovku dnes zahrají.

55:59
    Rozehrávka se teď domácím nepovedla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Subbanem.

55:32
    Jonathan Toews si to mířil dopředu po levém křídle, ale Saadovi následnou přihrávku nepředložil přesně.

54:50
    Střílená pobídka Kirbyho Dacha mířila na hůl spoluhráče. Ten ji však před bránou jen těsně promáchl.

54:18
    Thomas si dělal prostor za bránou, ale s kotoučem si před ní nevybruslil. Obránci Chicaga si poradili.

53:25
    St. Louis by už se nejraději vidělo v kabině. Chicago je teď ve všem lepší a vede neprosto zaslouženě. Hráči v červených dresech navíc skvěle bruslí.
    52:04 Dominik KUBALÍK - 4:0

52:04
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tak jak DOMINIK KUBALÍK před čtyřmi měsíci před pauzou základní část dokončil, tak stejně gólově začal i před dohráním play off. Útočník s číslem 8 si počkal mezi kruhy na přihrávku ze strany a poté přesnou a zároveň velmi tvrdou střelou prostřelil Allena. 4:0. Asistence: Jonathan Toews a Kirby Dach.

51:41
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 2 min., sekání).

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 28. Saad (J. Toews, D. Kubalík), 30. D. Strome (P. Kane), 46. D. Kubalík (Dach, P. Kane), 53. D. Kubalík (J. Toews, Dach)

Chicago Blackhawks: Crawford (31. M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, de Haan, Koekkoek, Määttä, Carlsson – Saad (C), J. Toews, D. Kubalík (A) – P. Kane, D. Strome, A. Nylander – DeBrincat, Dach, Caggiula – Kämpf, Carpenter, Highmore – Sikura.
    St. Louis Blues: Binnington (41. Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Bortuzzo, Mikkola – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Bozak, Thomas, Blais – MacEachern, Sundqvist, Barbašev – Brouwer.

Rozhodčí: McIsaac, Rooney – Gibbons, Shewchyk