K. Vary – Liberec 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Sparta – Plzeň 3:4 (po pr.)
Pardubice – Olomouc 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:0 (kon.) | Přerov – Zlín 0:6 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 06.08.2020, 18:00 • enteria arena • Generali Česká Cup • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Druhé kolo Generali Česká Cupu nás zavede také do Pardubic, kde se představí domácí HC Dynamo Pardubice proti HC Olomouc.

V prvním kole přivítala Olomouc na svém ledě hradecký Mountfield. K Hanákům se z Komety Brno v létě přesunul Lukáš Kucsera, který v první třetině rozradostnil domácí diváky gólem v devatenácté minutě. Po hříchu to však byla na dlouhou dobu jediná olomoucká branka. Hradec dokázal otočit ve druhé třetině, kdy se prosadili olomoucký odchovanec Aleš Jergl a Jakub Orsava. Ve třetí třetině se Mountfield prosadil ještě třikrát a o korekci výsledku se ze strany Olomouce postaral obránce David Škůrek. Třetí třetinu Hanáci vyhráli poměrem 11:4 na střely, ale prohráli ji 1:3 na góly. Olomouc tak prozatím uzavírá tabulku skupiny C Generali Česká Cupu.

HC Dynamo Pardubice si o pár kilometrů jižněji vedlo o mnoho lépe. Na ledě brněnské Komety se i přes slabší start dostalo Dynamo do vedení díky vlastní brance z buly, která byla připsána Tomáši Zemanovi, jenž si tak připsal premiérový gól v seniorském týmu Východočechů. Pardubice ještě ve druhé třetině navýšily svůj náskok gólem z přesilovky. Střelu Juraje Mikuše tečoval obránce Komety mimo dosah brankáře Vejmelky. V Pardubicích se těší zejména ze skvělého výkonu Milana Kloučka, který pochytal všech 34 střel Brňanů a připsal si tak první nulu po návratu z českobudějovického Motoru. Pardubice začaly novou sezonu přesně tak, jak zakončily loňskou a odvezly si z Brna vítězství 2:0 a tři body do tabulky skupiny C.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nezapomeňte si před utkáním projet soupisky obou týmů. Zejména ta pardubická se bude pravděpodobně hodně podobat tomu, co uvidíme i v extralize. Na domácí straně se představí pravděpodobně největší letní posila Východočechů Jakub Nakládal, který oblékne dres s číslem 87 a kapitánským céčkem. Domácím však chybí obrovitý bek Stěpan Zacharčuk, Jan Kolář a Jan Zdráhal. V útoku dnes neuvidíme Denise Kusého, Lukáše Anděla a Ondřeje Rohlíka. Místo nich se představí, v prvním zápase pauzírující, Michal Vondrka, Radoslav Tybor a Robert Kousal.

Olomouc nechala doma z útočných řad Viléma Buriana a v Pardubicích dobře známého Lukáše Nahodila. Naopak se představí z loňské sezony osmibodový David Ostřížek, který loňský rok stihl pouze 24 utkání v základní části a dva v nedohraném play-off. Zadní řady Hanáků pro dnešní utkání vystuží Jiří Ondrušek, Tomáš Černý a zejména kapitán Jan Švrček.

Oba týmy už se nachází na ledě, zápas brzy začne!

00:01

00:15
    První střelu na branku si připsal olomoucký Jan Bambula. Poté se do šance dostal Radoslav Tybor, ale jeho střela neměla razanci.

00:50
    Poulíček v rohu vybojoval puk, který dostal na modré čáře Hrádek, jeho přihrávku zblokoval David Škůrek.

01:14
    Přerušuje se v obranném pásmu domácích.

01:14
    Hra však byla vykázána do středního pásma, kde vyhrál buly Valentin Claireaux.

01:45
    Matěj Blümel po ledě nahodil na Lukáše. Ten puk v klidu vyrazil ke svému obránci, který zakládá protiútok.

02:40
    Jakub Nakládal vyvezl puk z vlastního pásma, ten se dostal až k Vondrkovi, který se střelou na bližší tyč snažil překvapit Lukáše.

03:26
    Hanáci jsou v útočném pásmu aktivní, nedostávají se však do střeleckých pozic.

04:00
    Martin Bučko trefil Rostislava Olesze, který se dostal k odraženému kotouči.

05:01
    Ondřej Vála ukázal Tobiáši Handlovi něco ze severoamerické hokejové školy a našel si ho krásným hitem.

05:25
    Olomouc je důrazná v napadání rozehrávky domácích. Ti tak musejí často jen odhazovat kotouče ze své obranné třetiny.

06:06
    Michal Vondrka se na modré čáře šikovně vyhnul Janu Švrčkovi a střelou zápěstím vyrušil z klidu Jana Lukáše.

06:15
    Od modré nahazoval Radoslav Tybor. Lukáš si pro puk sáhl lapačkou.

06:33
    Signalizovaný ofsajd zastavil protiútok domácích, do šance se tedy dostal Jan Bambula. Klouček vytáhl střelu ramenem.

07:15
    Milan Klouček v akci podruhé v krátké době. Lapačkou zachytil střelu Rostislava Olesze.

08:15
    Obrovská šance domácích. Paulovič vybojoval puk v obranném pásmu, pláchl obránci Hanáků a předal puk Matěji Blümelovi. Ten však nedokázal trefit odkrytou branku, ve které se jen těžko přesouval Jan Lukáš.

09:58
    Velký pardubický závar ukončil střelou Michal Hrádek a zákrokem Jan Lukáš.

10:19
    Olomouc začíná útok zpoza své branky.

10:57
    Pardubičtí obránci zapomněli na Tobiáše Handla. Ten převzal puk na modré a snažil se prosadil střelou mezi kruhy. Klouček kryje.

11:37
    Kostrbatý přechod přes modrou čáru končí ofsajdem hostí.

12:06
    Radoslav Tybor udržel puk před hradbou olomouckých hráčů a dokázal předložit Michalu Ivanovi, ten ještě hledal Roberta Kousala před brankou. Tomu však puk přeskočil hokejku a touš tak skončil za brankou domácích.

13:28
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    VALENTIN CLAIREAUX od vlastní modré čáry upláchl olomouckým útočníkům a střelou mezi nohama obránce nedal Lukášovi šanci. Asistence: Matěj Blümel, Juraj Mikuš.
    13:28 CLAIREAUX - 1:0

14:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Máme hodně rychle srovnáno! Střela z kruhu propadla Kloučkovi pod rukou a ke snadnému gólu se tak dostal JAN BAMBULA. Asistence: David Ostřížek, Vojtěch Tomeček.
    14:27 BAMBULA - 1:1

15:24
    Pardubice chtějí vedení vrátit na svou stranu! Poulíček tváří v tvář Lukášovi ale ani nezakončil.

16:33
    O puk se bojuje za brankou Olomouce.

16:48
    A právě vybojovaný puk se dostal k Juraji Mikušovi, který předložil MATĚJI PAULOVIČOVI. Ten se od modré čáry nemýlil a prostřelil Jana Lukáše. Asistence: Juraj Mikuš, Matěj Blümel.
    16:48 PAULOVIČ - 2:1

17:17
    Milan Klouček zasahuje proti střele Petra Koloucha. Nebyl si však vůbec jistý, zda střelu udržel mezi svými betony.

17:39
    Za zvuku písně Cotton Eye Joe se opakuje buly v útočném pásmu Pardubic.

18:05
    U puku je opět velmi aktivní Matěj Paulovič, autor druhé branky Dynama. Jeho akce končí ofsajdem.

18:50
    Minutu před koncem první třetiny domácí nespěchají s rozehrávkou. I přesto se však k bombě od modré dostal Ondřej Vála.

19:45
    Nahozený kotouč dojíždí Jan Bambula.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme sledovali svižné utkání. Na to, že se jedná o hokej v létě, omezený počet diváků si přišel na své. Množství šancí a minimum chyb doprovázel dobrý výkon brankářů. Krásná střela Valentina Claireauxe započala gólovou tříminutovku, ve které se v olomouckém dresu prosadil Jan Bambula. Vedení domácím vrátil Matěj Paulovič střelou od modré čáry.

20:01

20:19
    Milan Klouček si nebyl jistý, kam se odrazil puk po střele Matúše Hlaváče. Ten však neopustil Kloučkovu výstroj.

21:00
    Poulíček ztratil puk v obranném pásmu, k tomu se dostal Lukáš Kucsera, který však prováhal ideální dobu ke střele. Jeho přihrávku zblokoval Juraj Mikuš, puk se odrazil před Kloučka, který pokryl dorážku.

21:32
    Rostislav Olesz rozvlnil brankovou síť za Kloučkem. Bohužel pro něj to však bylo v přerušené hře.

21:59
    Ondřej Machala nakopl motory, ujel všem hráčům, ale Jan Lukáš ho nedovoleně zastavil.

22:01
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš – 2 min., podrážení).

22:01
    Pardubická pětice na přesilovce budí hrůzu. Nakládal jako jediný bek a před ním sešikovaný Vondrka, Tybor, Kousal a Francouz Claireaux.

22:36
    Tvrdě dohraný byl Tybor a v bolestech opouští led.

23:11
    Adam Rutar fantasticky přečetl přihrávku Jana Mandáta a zabránil tutové šanci.

23:26
    Radoslav Tybor znovu na ledě, to je pro Pardubice dobré znamení.

24:02

24:25
    Jakub Navrátil dvakrát zblokoval Bučkovu střelu.

24:55
    Lukáš neudržel střelu Ondřeje Machaly. Dotírající Matouš Kratochvíl se ale k dorážce nedostal díky kvalitní práci obránců Mory.

26:05
    Adam Rutar obral o puk Jana Mandáta, a tak se touš dostal na hokejky olomouckých hokejistů.

26:35
    Klouček musel zastavit střelu z otočky, kterou se ho snažil překvapit Petr Kolouch.

27:30
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončuje ofsajd hostí.

28:03
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Zeman – 2 min., držení).

28:03
    Olomouc začíná přesilovku ve složení Handl, Kucsera, Gřeš, Škůrek a Švrček.

29:01
    Od modré pálil Strapáč. Klouček jeho střelu ukryl ve své výstroji.

29:25
    Tomáš Dujsík také od modré vyzkoušel pozornost Milana Kloučka.

30:03

30:35
    Matouš Kratochvíl z kruhu střílel po zemi mezi betony. Lukáš jeho úmysl přečetl. Pár chvil poté se dostal ke střele ještě Ondřej Machala, jehož Lukáš také vychytal. O klid v jeho brankovišti a před ním se postarali obránci Olomouce.

31:23
    Neurovnanou pasáž hry opět zastavuje ofsajd.

31:44
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Mandát – 2 min., hrubost). Jan Mandát neudržel nervy na uzdě a odsedí si dvě minuty za hrubost.

32:55
    Hosté se však nemohou dostat do souvislého tlaku a ještě ke všemu se sami provinili proti pravidlům.

33:07
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Švrček – 2 min., vysoká hůl).

33:44

34:01
    Přesilovku začínají domácí tlakem a střelou Michala Vondrky do boční sítě. Chvíli na to se slušnou petardou prezentoval také Jakub Nakládal.

34:53
    Zpoza branky nabil Robert Kousal Michalu Vondrkovi, ten však jen těsně minul branku!

35:07

36:12
    Juraj Mikuš od modré trefil Jana Lukáše do ramena.

37:00
    Ondřej Vála vystihl rozehrávku Olomouce, neměl však už dostatek sil na to, aby sám zaútočil, posunul tedy puk pouze do středního pásma. Olomoučtí se však dopustili zakázaného uvolnění.

38:05
    Milan Klouček tágem vytěsnil střelu Vojtěcha Tomečka!

38:18
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Gřeš – 2 min., hákování).

39:06
    Paulovič nedosáhl na přihrávku Jana Mandáta. Olomouc je zatím v bezpečí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Bohužel, ve druhé třetině jsme neviděli koření hokeje. Nepadla ani jedna branka i přes pět vyloučení. Uvidíme, co přinese třetí perioda, do které Pardubičtí vstoupí s jednobrankovým vedením.

40:01

40:02
    První buly pro Pardubice.

40:12

40:52
    Mezi kruhy se prodral Kolouch, jeho střelu zblokoval Michal Hrádek.

41:39
    Zakázané uvolnění posouvá hru do obranného pásma Mory.

42:07
    Vyhozený kotouč končí na tribunách, vylučovat se ale nebude, protože se puk dotkl plexiskla.

42:40
    Oba týmy se zatím ve třetí třetině neodbrzdily. Další zakázané uvolnění. Tentokrát Pardubic.

43:00
    Puk do pásma zavezl Ondřej Machala. Kombinuje s Tomášem Zemanem.

43:53
    Krásná pasáž hry. Nejprve ujeli hostům Kousal s Tyborem, kteří situaci vyřešili střelou druhého zmíněného, poté se na druhé straně ke střele dostal Rostislav Olesz, kterého vychytal Milan Klouček, aby se v zápětí dostal do šance opět Robert Kousal.

44:11
    Lukášovu chybu za brankou nevyřešil Jan Mandát tak, aby situace vedla k brance.

45:04
    Milan Klouček přiložil na puk lapačku a zastavil čas.

45:51
    Obrovskou chybu Tomáše Zemana, který nechal kotouč za vlastní brankou musel řešit Milan Klouček výborným zákrokem.

46:10
    Rozporuplná situace před brankou Milana Kloučka. Puk se dostal za jeho záda do branky, ale pravděpodobně bylo branky dosaženo vysokou holí. Tudíž se hra pouze přesunuje do středního pásma a stav zůstává neměnný.

47:19
    Pardubice kombinují v útočném pásmu za brankou a okolo mantinelů. Olomouc se osvobozuje nahozením na Kloučka.

47:47
    Vyrovnáno! Sám před brankou se ocitl JAKUB NAVRÁTIL, kterého fantasticky našel Rostislav Olesz, puk si přehodil na bekhend a zavěsil pod víko. Asistence: Rostislav Olesz.
    47:47 NAVRÁTIL - 2:2

48:37
    Olomouc zatlačila Pardubice a převzala otěže hry.

49:02
    Jenže je to Dynamo, které si bere vedení zpět na svou stranu! JANA MANDÁTA středem překrásně našel Juraj Mikuš. Jan Mandát proti Lukášovi nic nevymýšlel a střelou přesně do místa, kam to brankáři nemají rádi zhruba 30 cm nad ledem vrací Dynamu vedení. Všemu předcházelo vyhrané vhazování Patrika Poulíčka. Asistence: Patrik Poulíček, Juraj Mikuš.
    49:02 MANDÁT - 3:2

50:40
    Nakládalova zblokovaná střela se dostala k Tyborovi, ten však nestihl v rychlosti zakončit.

51:48
    Na puku jsou domácí.

52:26
    Olomouc se znovu osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

52:44
    Střelu Ondřeje Machaly zblokoval Adam Rutar.

53:18
    Dnešní utkání sleduje 1649 diváků.

53:32
    Agilní Vojtěch Tomeček od modré čáry netrefil branku. Ani Rostislav Olesz jeho střelu nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

55:07
    Olomouc se snaží vyrovnat, zatlačila Pardubice, které se poté provinily dvakrát za sebou ofsajdem.

56:42
    Vondrka nabídl šanci Hrádkovi, Lukáš jeho pokus vyrazil.

57:17
    Juraj Mikuš napravil své zaváhání. Poté co zkazil rozehrávku, zblokoval střelu Petra Koloucha. Následně se musel s výborným zákrokem vytasit Milan Klouček.

58:16
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Handl.

58:27
    Střelu Jakuba Nakládala tečoval Radoslav Tybor těsně mimo.

58:45
    Olomouc zkouší hrát v pěti s prázdnou brankou.

58:55
    To se olomouckým nevyplatilo. ROBERT KOUSAL si dojel pro odražený kotouč po nepřesné střele Michala Vondrky a pohodlně zakončil do prázdné branky. Asistence: Michal Vondrka, Radoslav Tybor.
    58:55 KOUSAL - 4:2

59:06
    Před koncem ještě zvyšuje skóre JAN MANDÁT, kterému přihrál Patrik Poulíček. Nutno podotknout, že v této době už byl Jan Lukáš zpět v brance. Asistence: Patrik Poulíček.
    59:06 MANDÁT - 5:2

59:42
    Buly v útočném pásmu Mory vyhrály Pardubice a v klidu už dohrají posledních pár vteřin.

Pardubice vítězí! Zajímavé utkání nabídlo sedm branek. Pardubice o svém vítězství rozhodly hlavně ve třetí třetině, ve které se dvakrát prosadil Jan Mandát a do prázdné branky Robert Kousal.

Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:21:09)

Tomáš Jirsa

Branky a nahrávky: 14. Claireaux (Blümel, Mikuš), 17. Paulovič (Mikuš, Blümel), 50. Mandát (Mikuš, Poulíček), 59. Kousal (Vondrka, Tybor), 60. Mandát (Poulíček) – 15. Bambula (Tomeček, Ostřížek), 48. Navrátil (Olesz)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Nečas) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, Ivan, Bučko, Holland – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Blümel, Claireaux, Paulovič – Kratochvíl, Zeman, Machala
    HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Hlaváč, Dujsík, Ondrušek, Černý, Švrček (C), Škůrek, Rutar, Valenta – Ostřížek, Strapáč, Tomeček – Olesz, Kolouch, Kucsera – Gřeš, Handl, Navrátil – Bambula, Mácha

Rozhodčí: Horák, Sýkora – Frodl, Hnát