Trenčín – K. Vary 7:4 (kon.) | Třinec – Vítkovice 4:3 (1:0 po s.n.) | Třinec – K. Vary 8:1 (kon.)
Vítkovice – Trenčín 7:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 08.08.2020, 17:15 • WERK ARENA • President Cup • Semifinále

Hezký sobotní podvečer z třinecké WERK ARENY! Semifinále President Cupu 2020 je tady. V prvním semifinálovém duelu se mezi sebou střetne první a poslední celek ze skupiny. Duel mezi HC Oceláři Třinec a HC Energií Karlovými Vary začne v 17:15.

Domácí Oceláři prošli základní skupinou bez větších zádrhelů a obsadili první příčku v tabulce základní skupiny. V prvním duelu si poradili s Karlovými Vary, které porazili 4:1. Ve druhém večerním zápase Oceláři přestříleli Duklu Trenčín 9:6, v zápase řádil třinecký kapitán Matěj Kozlík, jenž nastřádal hattrick. Dnes dopoledne hráči s drakem na prsou urvali vítězství v moravskoslezském derby s Vítkovicemi, které porazili těsně 4:3 po samostatných nájezdech.

Hráčům Energie se vstup do turnaje nepovedl podle představ a hned v úvodním duelu nestačili právě na třinecké Oceláře, kterým podlehli 1:4. V následujícím zápase se utkali s Vítkovicemi, proti kterým svedli vyrovnanou první třetinu. Ve druhé a třetí periodě si však nastřádali čtyřbrankové manko, které se jim už v průběhu zápasu nepodařilo smazat, a tak prohráli vysoko 2:6. V posledním zápase proti Dukle Trenčín to s Energetiky po třiceti minutách nevypadlo dobře, protože prohrávali 1:5. Nakonec ale díky dobrému závěru druhé třetiny a začátku třetiny třetí se jim nepříznivé skóre podařilo upravit na 4:5. V té nejpotřebnější fázi jim už však zřejmě došly síly a nakonec Slovákům podlehli 4:7.

HC Oceláři Třinec: Klimek (Milota) – Hykl, Ročák, Žabka, Kareš, Buják, Andrle – Kozlík, Cedzo, Hlávka, Tomiczek, Volas, Šutý, Janoš, Wawrzkiewicz, Ochman, Lipka, Šotkovský, Pánek.

HC Energie Karlovy Vary: Maleček (Jiskra) – Kočí, Dorot, Anton, Brustmann, Bubeliny, Vican – Zeman, Adámek, Csabi, Palaj, Váňa, Varvařovský, Ondrejka, Prokop.

Rozhodčí: Puczok – Klimek, Szewieczek.

Česká státní hymna před malou chvílí zazněla, zápas může začít.

00:01

00:09
    Oceláři vyhráli úvodní buly a hned míří do své útočné třetiny.

00:36
    Od modré čáry nahazoval Dorot, jeho nahození bylo zablokováno.

00:59
    Volas se dostal ke střele na pravém kruhu, rána vyslaná z hole třineckého útočníka letěla těsně mimo tři tyče.

01:13
    Znovu se na hřišti ukázal Volas, jenž ihned po vhazování dorážel Žabkovu střelu bekhendem.

01:50
    Energie otáčí hru. Od modré čáry střílel Trogner, jeho střela byla ztečována.

02:47
    Energie má nyní spoustu práce ze založením útoku, Oceláři nepříjemně napadají.

03:29
    Pánek nyní o pravého mantinelu přišel o kotouč, Vary se posléze na chvíli odsvobodily vyhozením kotouč do středního pásma.

04:17
    Oceláři se prozatím prezentují mnohem aktivněji než jejich soupeř. Hraje se převážně před Malečkem.

04:45
    Hru přerušuje zakázané uvolnění Energie, vhazovat se bude po levici Malečka.

05:09
    Wawrzkiewicz vybojoval za brankou soupeře kotouč a následně jej přihrál na útočnou modrou, odkud pálil z voleje Hykl. Třinecký bek však zasáhl pouze hráče před sebou.

06:06
    Z mezikruží mohl pálit nejprve Lipka a poté i Pánek, oba třinečtí útočníci však promáchli a vůbec nezakončili.

07:02
    Zadovka Dorota na levém kruhu nebyla přesná, Oceláři jsou na puku.

07:33
    Volas obkroužil Malečkovu klec a následně vypálil, jeho střela se otřela o boční síť Malečkovy branky.

08:43
    Matyáš Adámek ve středním pásmu podrazil jednoho z třineckých hráčů. Oceláři budou hrát přesilovku.

09:03
    Maleček musel zasahovat hned dvakrát po kombinaci Wawrzkiewicze a Kozlíka. Vhazování po jeho levici.

09:28
    Cedzo se dostal ke střele z levého kruhu, jeho rána byla tečována Kočím mimo branku.

10:13
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Volas vyslal na hranici pravého kruhu tvrdou ránu příklepem, kotouč se následně odrazil od betonu Malečka přímo před něj. Ve skrumáži před Malečkem se nejlépe zorientoval FILIP TOMICZEK, který kotouč zametl za záda bezmocného karlovarského gólmana. Asistence: Patrik Volas.

11:57
    Šotkovský velice elegantně prošel přes střední pásmo, jeho následná nahrávka však přesná nebyla a kotouče se ujímají Vary.

12:54
    Maleček raději podržel kotouč po nahození od Žabky, vhazovat se po pravici Malečka.

13:10
    Oceláři to nyní sehráli velmi pěkně, zakončující Hlávka měl před sebou na několik málo okamžiků poloprázdnou klec, pálil z voleje, avšak Maleček se stihl skvěle přesunout a kus černé gumy zachytil do svého náručí.

14:38
    Klimek zatím moc práce nemá, ani tentokrát nemusel zasahovat proti střele Varvařovského z pravého kruhu.

15:35
    Nyní už ale Klimek zasahovat musel. Od modré čáry vypálil golfákem Kočí, třinecký brankář kotouč vyrazil svou vyrážečkou.

17:25
    Oceláři se dostali do brejkové situace dva na jednoho. Hlávka projel podél pravého mantinelu a nahrával na druhou stranu kluziště, kde působil Kozlík. Třinecký kapitán orazítkoval ranou bez přípravy pravou tyčku Malečkovy klece!

17:44
    Oceláři jdou do dvoubrankového vedení! A znovu se o to postarala dvoji Tomiczek-Volas! Tentokrát našel Volas FILIPA TOMICZKA na pravém kruhu, odkud třinecký útočník prostřelil Malečka pumelicí, která zapadla k pravé tyčce. Asistence: Patrik Volas.

19:16
    Oceláři navyšují skóre a vedou už o tři branky! Od modré čáry vystřelil Buják, jeho střelu vyrazil Maleček pouze před sebe a z následné dorážky se prosadil JAKUB LIPKA. Asistence: Martin Pánek a Dominik Buják.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:00

První třetina semifinále proběhla ve znamení jasné dominace Ocelářů, kteří měli po většinu času kotouč na svých hokejkách a zaměstnávali Malečka. Z jejich aktivity se zrodily hned tři branky, které prozatím určují aktuální skóre zápasu.

20:01

20:07
    Adámek vyhrál úvodní buly a ihned nahazuje kotouč do pásma. Vary míří do útočné třetiny.

20:41
    Tam však dlouho Energetici nepobyli a Oceláři jsou na kotouči.

21:27
    Oceláři skórují po čtvrté v tomto duelu! Tentokrát se jednalo o velice pohlednou akci. Jeden z třineckých beků výborně zapracoval ve svém obranném pásmu a elegantně přešel přes Zemana. Následně se ke kotouči dostal Volas, jenž společně s PATRIKEM ŠUTÝM vyrazil do úniku dva na nikoho! Druhý jmenovaný po pěkné souhře s Volasem zakončil přesně k bližší tyči. Patrik Volas.

24:01
    Šotkovský před malou chvílí vypálil na hranici levého kruhu bekhendem a orazítkoval pravou tyčku Malečkovy klece!

25:25
    Hru přerušuje postavení mimo hru Ocelářů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:19
    Z mezikruží pálil Janoš, Maleček jeho střelu vyrazil svým betonem.

27:21
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici snižují na 1:4! TOBIÁŠ PASTOR využil zaváhání na modré čáře jednoho z třineckých beků, kotouč následně potáhl až na pravý kruhu a prudkou přízemní střelou překonal Klimka. Bez asistence.

28:30
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomiczek – 2 min., sekání).

29:14
    Přesilovka se zatím Energetikům nedaří podle představ, Oceláři bez problému brání.

30:01
    Kotouč putoval podél hrazení příhodně až do středního pásma pro Pánka, který se společně se Šotkovským řítil v přečíslení dva na nikoho. Šotkovský po obdržené přihrávce nedokázal vystřelit nad beton Malečka a ten si tak připisuje velmi pěkný zákrok.

30:30
    Třinec je v plném počtu.

31:56
    Domácí Oceláři odskakují znovu do čtyřbrankového vedení! Oceláři opět skórují z přečíslení! Ochman se ve středním pásmu dostal ke kotouči, následně s ním podél mantinelu přejel přes útočnou modrou a přihrál na zcela volného MARKA ROČÁKA, který propasíroval kotouč k pravé tyči. Asistence: Petr Ochman.

32:39
    Třinecká exhibice pokračuje! Oceláři vsítili už šestou branku! Z levého kruhu pálil ke vzdálenější tyči Buják, Maleček jeho střelu vyrazil svým betonem přesně na hůl MATĚJE KOZLÍKA, který střelou bekhendem dorazil kotouč do poloprázdné karlovarské klece. Asistence: Dominik Buják a Adam Cedzo.

34:43
    Maleček musí být opět ve střehu, tentokrát předvedl krásný semafor po střele Wawrzkiewicze z kruhu.

35:24
    Matyáš Adámek ve středním pásmu podrazil jednoho z třineckých útočníku. Oceláři si zahrají přesilovku.

35:59
    Oceláři už jsou usazeni v pásmu a začínají kombinovat.

36:26
    Anton přerušil souhru Třince v mezikruží a vyhodil kotouč přes všechny čáry až ke Klimkovi.

37:24
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

37:33
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Volas – 2 min., hrubost).

37:47
    Kočí prověřil pozornost Klimka střelou od modré, třinecký gólman kotouč vyrazil svým betonem.

38:33
    Oceláři skvěle brání, tentokrát vyhodil kotouč k Malečkovi Andrle.

39:01
    Šutý se po zmatcích po buly dostal v mezikruží ke kotouči a střelou z voleje nastřelil Malečkův pravý beton.

39:49
    Třinec hraje v plném počtu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:47.

Ve druhé třetině Oceláři navázali na svůj výkon v předešlé třetině a vstřelili znovu tři branky. Karlovy Vary i přesto, že se jim ve 28. minutě podařilo snížit, nedokázali postup Ocelářů zabrzdit a v závěrečné třetině tak budou muset dohánět pětibrankové manko.

40:01

40:18
    Oceláři ihned po byly míří do pásma soupeře.

40:21
    Kozlík střílel z mezikruží, jeho pokus se zastavil na pravém betonu Malečka.

41:11
    Druhý třinecký útok nyní zatlačil na pilu a z oblasti mezi kruhy vypálil dnes velice aktivní Volas, který prozatím na branku na tomto turnaji čeká. Maleček si připsal zákrok svou vyrážečkou.

42:01
    Zdá se, že Oceláři pro třetí třetinu malinko změnili svou taktiku. Jsou zatažení ve střední pásmu a čekají na chyby Energetiků.

43:12
    Oceláři jsou aktuálně na kotouči a kontrolují hru. Vary se prozatím ke kotouči nemůžou dostat.

44:13
    Až nyní se podařilo získat kotouč Dorotovi, který střílel z mezikruží k bližší tyči, Klimek jeho střelu vyrazil do rohu.

45:15
    Kareš vypálil od modré čáry, kotouč vyslaný z jeho hole doplachtil do předem připravené Malečkovy lapačky.

45:35
    Žabka nahazoval kotouč do skrumáže před Malečkem, karlovarský brankář stihl však zakleknout a kotouč svými betony vyrazil.

46:38
    Do slibné příležitosti se prokličkoval Šotkovský, jenž střílel ze zápěstí před brankovištěm Malečka, strážce karlovarské svatyně jeho střelu vykryl svým ramenem.

48:07
    Oceláři využili zmatků před Malečkovou klecí a zvyšují na 7:1! Tentokrát byl za dnešní aktivitu po zásluze odměněn PATRIK VOLAS, který dorazil střelu Tomiczka z mezikruží přesně k pravé tyčce. Asistence: Filip Tomiczek a Patrik Šutý.

49:14
    Šotkovský projel podél mantinelu až na levý kruh, odkud svou střelou orazítkoval pravou tyčku Malečkovy branky.

50:27
    Maleček v tomto zápas musí potit krev. Je v neskutečném zápřahu a nyní musel reagovat na střelu Hlávky. Na druhé straně se musí Klimek protahovat, aby neztuhnul, protože v poslední minutách se ke kotouči vůbec nedostal.

52:33
    Dominace Ocelářů pokračuje. Karlovy Vary mají velký problém dostat se ze svého obranného pásma.

53:13
    Maleček se po delším tlaku Ocelářů dostal ke kotouči a přerušuje hru.

53:24
    Karlovy se téměř po více než pěti minutové prodlevě přeci jen dostali do útočné třetiny. Z pravého kruhu střílel Váňa, jehož střelu Klimek vyrazil svým pravým betonem.

54:04
    Třinec si otevřel střelnici a navyšuje své vedení na 8:1! MARTIN PÁNEK byl ve skrumáži před Malečkem dostatečně důrazný, aby si došel pro svůj první gól na tomto turnaji. Karlovarská obrana nedostatečně čistí prostor před svou brankou a to je jeden z hlavní důvodů, proč nyní ztrácí na svého soupeře sedm branek. Asistence: Jakub Lipka a Boris Žabka.

55:29
    Obrázek hry stále stejný, Oceláři jsou zcela jasně lepším celkem a mají kotouč ve své moci.

57:23
    Váňa na několik málo okamžiků pronikl až do své útočné třetiny a chystal se vystřelit, v rozhodující fázi mu ale sjel kotouč z čepele.

58:09
    Šutý nyní předvedl dobrý obranný zákrok, když zneškodnil střelu Prokopa z mezikruží.

59:10
    Zápas už se chýlí ke svému konci a o letošním prvním finalistovi je rozhodnuto. Podle průběžného skóre v sousední Mini WERK ARENĚ to vypadá, že se letošní finále ponese v duchu vyhecovaného moravskoslezského derby.

Třetí třetina žádný zvrat v utkání nepřinesla. Oceláři přidali ještě dvě další branky zásluhou Martina Pánka a Patrika Volase, pro oba aktéry se jednalo o premiérové trefy na tomto turnaji. Oceláři tak zcela jasně přehráli Karlovy Vary v poměru 8:1 a po zásluze se dostali až do finále, které se v třinecké WERK ARENĚ bude konat zítra od 11:30.

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný sobotní večer. (19:21:50)

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 11. Tomiczek (Volas), 18. Tomiczek (Volas), 20. Lipka (Pánek, Buják), 22. Šutý (Volas), 32. Ročák (Ochman), 33. Kozlík (Buják, Cedzo), 49. Volas (Tomiczek, Šutý), 55. Pánek (Lipka, Žabka) – 28. Pastor

Rozhodčí: Puczok – Klimek, Szewieczek