Tampa – Columbus 3:2 (po pr.) | Dallas – Calgary 2:3 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (0:2, 2:1, 0:0) Stav série: 0:1
Calgary Flames
Úterý 11.08.2020, 23:30 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního rána. Na počtenou! (02:45:34)

Hity: 29-34

Úvodní utkání série je u konce. Hokejisté Calgary zvládli dnešní zápas lépe a po výhře 3:2 se ujímají vedení. Prvnímu bodu se přiblížili už v první třetině, kdy zásluhou Dillona Dubého vsítili dvě branky. Dallas ale v rozmezí devíti vteřin na přelomu 31. a 32. minuty manko smazal. Trefili se Denis Gurjanov a Jamie Benn. Nakonec rozhodující branka ale padla ve 37. minutě z hole Rasmuse Anderssona. Calgary v poslední třetině neinkasovalo a dnešní zápas tak dovedlo do zdárného konce, přestože 50 sekund před závěrečnou sirénou se muselo bránit početní nevýhodě čtyři ku šesti. Mark Giordano totiž dostal menší trest.

59:50
    Jamie Benn nabídl křížnou přihrávku Pavelskému, proti jehož ráně se Cam Talbot dokonale přemístil.

59:36
    Domácí ale zatím nevystřelili přesně. Klingberg obrannou hráz hostů neprostřelil.

59:11
    Dallas si vzal oddechový čas a Chudobin už je na střídačce. Bude se hrát šest proti čtyřem!

59:11
    Komplikace pro Flames! Mark Giordano vyhodil puk na tribunu, takže si bude muset odpykat dvouminutový trest.

58:44
    Stále zůstává brankář domácích v bráně. Aktivní hra Flames mu nedovoluje odjet.

58:06
    Chudobin už chtěl odjet z brány, jenže se na poslední chvíli musel vracet, neboť hosté mířili vpřed.

57:31
    TJ Brodie zvládl jemným obloučkem dostat puk do střední třetiny. Jeden z hráčů Calgary jej ještě dostal na střídačku, takže se hra musela přerušit.

56:52
    Dallasu se čas krátí. Navíc se hostům povedlo usadit se v útočné třetině s kotoučem na hokejkách.

56:10
    Backlund posunul puk za bránu Dallasu, kde si jej dojel Mangiapane. Útočník Calgary ušetřil několik cenných sekund pro své mužstvo.

55:39
    Také Plameny chtěly zaútočit. Přechod do útočného pásma se jim však nepovedl. Ofsajd.

55:07
    Tyler Seguin dostal kotouč do jízdy na pravé křídlo. Elitní útočník Stars ale minul soupeřovu svatyni.

54:40
    Jamie Benn po své individuální akci zamířil pouze do hrudi připraveného Cama Talbota. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici hostujícího gólmana.

53:06
    Klingbergovo skryté nahození skončilo na boční síti. Nyní měl Cam Talbot štěstí, protože zřejmě nic moc neviděl.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 31. Gurjanov (Heiskanen, Oleksiak), 32. Ja. Benn (Lindell) – 11. Dubé (Lucic, Backlund), 19. Dubé (E. Gustafsson, Forbort), 37. R. Andersson (Hanifin)

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Johns – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Seguin (A), Pavelski, Janmark – Perry, Dickinson, Gurjanov – Comeau, Faksa, Cogliano.
    Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Forbort, E. Gustafsson – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund, Mangiapane – Dubé, S. Bennett, Lucic – Rieder, D. Ryan, Jankowski.

Rozhodčí: Luxmore, Sutherland – Murray, Sericolo