Karviná – Jastrzębie 2:0 (kon.) | Liberec B – Varnsdorf 2:4 (kon.) | Horn – Sparta 0:4 (kon.)
Žižkov – Jihlava 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Chrudim 0:0 (zruš.) | Liberec – Blansko 1:1 (kon.)
Č. Budějovice – St. Pölten 3:0 (kon.) | Admira – Ostrava 2:1 (kon.) | Rapid – Opava 5:3 (kon.)
Brno – Líšeň 2:3 (kon.) | Wolfsberger – Sparta 2:2 (kon.) | Vyšehrad – Vltavín 4:1 (kon.)
SK Rapid Vídeň
5:3 (0:2)
Slezský FC Opava
Středa 12.08.2020, 17:00 • Bad Erlach, Rakousko • Přípravný zápas

Z tohoto zápasu dvou zcela rozdílných poločasů je to vše. S konstatováním, že další přípravné utkání sehraje Opava v sobotu se Štýrským Hradcem, se s vámi loučíme. Na viděnou. (18:53:11)

Fotbalisté Slezského FC vedli v přípravném utkání nad Rapidem Vídeň už 3:0, přesto prohrávají po nevídaném obratu rakouského favorita 3:5. Nutno říci, že Opavští po změně stran notně prostřídali sestavu, prostor dostali testovaní Poláci i řada mladíků, což se na výkonu podepsalo. Svůj den neměl ani náhradní brankář Lasák, který špatnou rozehrávkou namazal na jednu z laciných branek.

90+1

90
    Fotbalisté rakouského celku i nadále tlačí, najednou je jich plné hřiště. Opavští již očekávají konečný hvizd.
    88. Christoph KNASMÜLLNER - 5:3

88
    Rapid právě vstřelil branku!
    A Rapid střílí další branku, tentokrát z kategorie výstavních! CHRISTOPH KNASMÜLLNER rozehrál přímý kop z levé strany tak šikovně, že poslal balon přesně pod břevno. Lasák se po míči natahoval marně.
    85. Ercan KARA - 4:3

85
    A na ten skutečně dochází! Balon se po ose Ibrahimoglu – Kitagawa dostal až k ERCANU KAROVI, který po přízemní přihrávce z pravé strany zakončoval pohodlně do prázdné branky.

83
    Rapid Vídeň tlačí. Na klubu, jenž bude za dva týdny bojovat ve druhém předkole Ligy mistrů, je vidět snaha dokonat obrat.

81
    Tentokrát už došlo na zakončení. Z pravé strany velkého vápna střílel Lukas Sulzbacher, jeho slabší přízemní pokus ale bez problémů lapil Kryštof Lasák.

80
    Rapidu se otevřel prostor na levé straně. Deni Alar centroval na zadní tyč, tam ale dobře zasáhl bek Opavy.

79
    Do vápna se snažil nadvakrát prodrat Gorčica, do zakončení se ale fotbalista Slezského FC nedostal.

75
    Slezané znatelně obměnili sestavu, prostor nyní dostává i několik mladíků. Není tak divu, že se musí Opava v závěru především bránit.

73
    Hra pokračuje.

71
    Stejně jako v prvním poločase dostávají i v tom druhém aktéři zápasu možnost osvěžit se u střídaček. Je to zároveň i prostor pro trenéry udělit taktické pokyny.
    69. Ercan KARA - 3:3

69
    Dvacet minut před koncem řádné hrací doby je srovnáno! Střídající brankář Kryštof Lasák namazal nepovedenou rozehrávkou ERCANU KAROVI na zakončení do prázdné branky. Tenhle gól darovala Opava Rapidu zadarmo.

68
    Opava měla velkou šanci na navýšení náskoku! Z pravé strany posílal před bránu přízemní pas Gorčica, Ščudla ale ve skluzu na balon těsně nedosáhl!

65
    Hra se přesouvá ze strany na stranu. Hraje se pohledný fotbal.

Filip Lefenda

Branky: 55. Greiml, 59. Kitagawa, 69. Kara, 85. Kara, 88. Knasmüllner – 7. Řezníček, 37. Texl, 52. Mondek

Karty:   58. Helešic (OPA)

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Schick, Sonnleitner, Hofmann, Ullmann – Petrovic, Ibrahimoglu – Murg, Kitagawa, Arase – Fountas
    Slezský FC Opava: 1. poločas:Fendrich – Hrabina, Hnaníček, Žídek – Mondek, Řezníček, Zavadil, Texl, Helešic – Dordič, Holík.
    2. poločas: Lasák – Harazim, Rychlý, Hnaníček – Mondek (60. Ščudla), Řezníček (60. Gorčica), Pikul, Holík (60. Wybraniec), Helešic (60. Darmovzal) – Dedič, Juřena.