Plzeň – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Havířov – Vítkovice 1:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 5:4 (kon.)
AZ Havířov
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 21.08.2020, 15:00 • Gascontrol Aréna • Přípravné zápasy juniorů

Ač byl stav dlouho 1:1, nakonec se ve třetí třetině dostali do vedení 1:2 hosté, Vítkovice pak ještě přidaly jeden gól, to když to domácí zkoušely v šesti bez brankáře. Utkání tak skončilo 1:3. (17:00:41)

59:52
    Vhazování po pravé ruce Bartošáka.

59:29
    Kubík dostal přihrávku až k modré čáře, během chvíle o něho ale přišel.

58:20
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Necelé dvě minuty před koncem se do prázdné brány trefuje RENÉ SMOLKA, který tak zvyšuje vedení Vítkovic na 1:3. Asistence: Ivan Ivan.

58:00
    Domácí hrají v šesti bez brankáře. Petriskův pokus proletěl těsně před brankovištěm.

57:51
    Oddechový čas pro domácí.

57:51
    Svoboda se snažil přihrávat před vítkovickou bránu, do přihrávky se mu ale vložil jeden z vítkovických hráčů, ten posílá kotouč na zakázané uvolnění.

56:56
    Vítkovicím se nedaří dostat se z obranného pásma.

56:23
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

54:53
    Hosté se ale stále drží v útočném pásmu, další střelu Ivana schoval Nowak do lapačky.

54:36
    Ivanovu střela zblokoval Korýtko.

53:22
    Domácí se tlačí do brankoviště. Střelu Gergela z pravé strany Nowak vyrazil, Hledík a Kubík se poté hodně snažili v předbrankovém prostoru, hostující gólman byl ale pozorný i teď.

53:01
    Petriskova střela byla sražena do ochranné sítě.

50:39
    Hosté využívají přesilovou hru. Vítkovice se rychle přesunuly do útočné třetiny, z levého kruhu trefil VOJTĚCH LEDNICKÝ tyč, od které se puk odrazil do brankoviště. Asistence: Tomáš Machů, Josef Krejsa.

50:08
    Přes hostující obranu se až před bránu dostal Pastor, trefil ale pouze beton. Brána je posunuta.

49:49
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kuboš – 2 min., podrážení).

48:57
    Kubík nahodil puk do útočného pásma, tam si ho ale berou na hokejky hosté.

48:18
    Lednického střelu tečoval Rajčan, domácí gólman ale zvládl kotouč schovat do lapačky. Hra se přiostřuje a občas vidíme menší postrkování.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 7. Gergel (Kuboš) – 10. Beránek (Zapletal), 51. Lednický (Machů, Krejsa), 59. Smolka (Ivan)

AZ Havířov: Nowak (Zlatnický) – Zmarzlak, Thiel, Kuboš, Kočí, Ketner, Korýtko, Bílek, Křivohlávek – Fojtík, Petriska, Mastič, Horváth, Vašenka, Byčkov, Pastor, Gergel, Hledík, Kubík, Revaj, Tomeček, Svoboda, Makovec
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Zapletal, Kunst, Smička, Machů, Smolka, Bystroň – Krejsa, Beránek, Lednický, Vojtovič, Gebauer, Kylnar, Spurný, Rajčan, Holaník, Zajíc, Lewandowski, Ivan