Piráti Chomutov
Pátek 28.08.2020, 13:15 • LOGSPEED CZ Aréna • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Krásný páteční den z Plzně!

Společně budeme sledovat přípravné utkání plzeňských juniorů, kteří na svém ledě přivítají severočeský Chomutov.

Bohužel na plzeňský stadion diváci kvůli opatření proti šíření nákazy koronaviru nesmí, vy přesto o nejdůležitější momenty nepřijdete.

Pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne v doprovodu našeho textového přenosu.

HC Škoda Plzeň: Pícl (Bočan) – Kremláček, Špaček, Malák, Hamšík, Pánek, Páník – Šuhaj, Ženíšek, Popelka, Smola, D. Soukup, Adamec, Kopic, Eremiáš, Kvasnička, Korčák, Hollar, Kuchárik

Piráti Chomutov: Němeček (Bajgar) – Ferbas, M. Poschl, Matějka, Petrásek, Ludvík, Houdek – Jurak, Lambert, Benda, Šilar, Kulich, Ekrt, Doring, Pavlák, Černý, Šugár, Vyroubal, J. Poschl.

00:01

00:59
    Plzeň začala utkání dobře, téměř celou první minutu strávili domácí v útočném pásmu, výsledkem toho byly dvě střely od modré čáry, Němeček v pozoru.

01:27
    Marek Kopic se snažil oslovit spoluhráče zpětnou přihrávkou od zadního mantinelu, leč jeho úmysl hosté přečetli.

02:17
    Hosté se stále nemohou dostat do útočné třetiny, Plzeň drží kotouč.

03:26
    Vojtěch Šuhaj dostal výborný pas ve středním pásmu, nicméně jeho kolega z útoku byl stále jednou nohou v útočné třetině a tak je pískán ofsajd.

04:05
    Kulich se cpal do prvního náznaku hostů, brankář Pícl byl u kotouče jako první a hostům nedovolil vystřelit.

05:16
    Václav Adamec se snažil od pravého mantinelu oslovit své spoluhráče, obrana Chomutova byla na svém místě.

06:37
    Plzeň se opět usadila v útočném pásmu, hostům se ale povedlo vyhodit.

07:30
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni se zaslouženě ujímají vedení v utkání. TOMÁŠ HOLLAR dostal přihrávku na pravý kruh a střelou po ledě otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Daniel Kuchárik
    07:30 TOMÁŠ HOLLAR - 1:0

08:15
    Adam Ženíšek mohl záhy přidat druhou branku, ale sám před Němečkem puk do branky nedostal.

08:47
    Václav Adamec se pustil do velké kličkované, ale před brankářem už neměl mnoho prostoru a tak beton Němečka nepřehodil.

09:40
    Hostující Houdek se snažil nabruslit do útočné třetiny, ale jeho úmysl skončil již na prvním bránícím hráči Škodovky.

10:16
    Hamšík vyslal ránu od modré čáry, bohužel plzeňský obránce mířil jen doprostřed brány, kde stál brankář Pirátů.

11:16
    Hned tři plzeňští hráči byli sami před brankářem, Němeček tuhle težkou situaci ale zvládl.

12:23
    Kopic se snažil dorážet, ale v předbrankovém prostoru se k puku nedostal.

13:16
    A Plzeň již vede o dvě branky. Střelu od modré čáry šikovně tečoval těsně před brankářem TOMÁŠ HOLLAR, pro kterého je to již druhá trefa v zápase. Asistence: Jakub Hamšík.
    13:16 TOMÁŠ HOLLAR - 2:0

14:17
    Vladimír Kremláček si nabruslil do střelecké pozice, odkud tvrdě vypálil, leč nad branku.

16:19
    Eremiáš vzal přečíslení na sebe, ale střelou z levého kruhu síť nerozvlnil.

16:22
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Benda – 2 min., krosček).

16:38
    Po zblokované plzeňské ráně se hosté osvobozují.

17:09
    Dominik Soukup trefil puk ze vzduchu, leč branka by stejně neplatila, jelikož plzeňský útočník měl hokejku až příliš nad úrovní břevna.

17:38
    Hamšík skvěle zachytil puk ještě v útočné třetině a nadále může hrát Plzeň.

18:04
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Smola – 2 min., sekání).

18:16
    Adam Páník z pravé strany orazítkoval levou tyč.

19:01
    Začala poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.

19:40
    Dominik Soukup zachytil hostující rozehrávku, sám před Němečkem se pokoušel o střelu mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas.

19:49
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ferbas – 2 min., hákování).

19:59
    DOMINIK SOUKUP se ocitl v závěru první třetiny ještě v jedné dobré příležitosti, tu nyní proměnil naprosto chladnokrevně, když střelou po ledě propasíroval puk do sítě.
    19:59 DOMINIK SOUKUP - 3:0

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka. Tu jasně opanovali hráči Plzně, kteří vstřelili tři branky, hosté se navíc nezmohli na jedinou přímou střelu na bránu, která by více Pícla zaměstnala. Po krátké přestávce jsme zpět u druhé třetiny, buďte u toho s námi.

20:01

20:04

20:28
    Hosté mohli snížit ve vlastním oslabení, Jurak se po chybě domácí obrany ocitl mezi kruhy, tvrdou ranou pořádně provětral Pícla.

20:51
    Václav Adamec svou střelu poslal jen do nohou bránícího obránce Chomutova.

21:12
    A opět výborný blok Pirátů, tentokrát tvrdou ranou pálil Hamšík.

21:49

22:36
    Hosté zřejmě neměli klidnou poradu v kabině, jejich hra je o poznání lepší, tentokrát střílel z levého kruhu Černý, Pícl na svém místě.

23:20
    Na druhé straně po odrazu dorážel kotouč Dominik Soukup, i Němeček ukázal něco ze svých dovedností.

24:23
    Plzeň výborně napadá, po přihrávce Šuhaje mohl zakončovat před brankou volný Ženíšek, leč nepodařilo se.

24:46
    Zakázané uvolnění Chomutova, vhazovat se bude po pravici brankáře Němečka.

25:30
    Šilar se snažil před Píclem tečovat kotouč, ten nakonec i zasáhl, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

26:11
    Marek Kopic se zmocnil kotouče uprostřed hřiště, přes obránce se natlačil až do gólové situace, střelu doprostřed brány kryje brankář Chomutova.

26:31
    Vladimír Kremláček svou střelu ukryl mezi hráz těl, brankář Němeček vůbec nic neviděl, k jeho štěstěna se zatřepala síť pouze z venku.

27:25
    Daniel Kuchárik vystřelil přes obránce, jeho úmysl pod horní tyčku vystihl Němeček. Ten i přes tři obdržené góly drží svůj tým stále ve hře.

27:54
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Puk po jednom ze soubojů vyplaval mezi kruhy, tam se ho zmocnil JAN EKRT který následně zamířil přesně k levé tyčce. Bez asistence.
    27:54 JAN EKRT - 3:1

28:39
    Rázem je utkání vyrovnanější, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u branky Chomutova, najde Plzeň rychlou odpověď?

29:14
    Plzeň se usadil v útočném pásmu, Kvasnička se snažil najít prostor na zakončení, tomu se mu ovšem nepovedlo. Až rána Kremláčka od modré čáry byla lepší, tu ale kryje brankář Němeček.

30:35
    Bude se vylučovat, Plzeň má výhodu.

30:46
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (J. Poschl – 2 min., faul kolenem).

31:23
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kremláček – 2 min., podrážení).

31:34
    Pícl raději ukryl puk pod svou lapačku, dotírající Kulich byl v nebezpečné vzdálenosti od plzeňské branky.

32:18
    Ludvík vypálil z pravé strany, svou ranou ale jen orazítkoval Píclův beton.

32:46

33:14
    Hosté mají k dispozici krátkou početní výhodu, ale zatím to vypadá spíš na hru v pěti na obou stranách.

33:23

34:22
    Souboj za brankou Chomutova, uvidíme zda se puk dostane ven nebo hlavní rozhodčí bude muset přerušit hru.

35:13
    Parádní zákrok Daniela Maláka, ten ukázkovým stromem zastavil soupeře u mantinelu.

36:25
    Rychlé přečíslení a Dominik Soukup měl na hokejce čtvrtou branku, jeho bekhendový blafák ale Němeček přečetl.

37:06
    Na vrcholku pravého kruhu si našel prostor Tomáš Hollar, jeho rychlá střela zápěstím skončila na brankáři Pirátů.

37:46
    Plzeň se opět nastěhovala do útočného pásma, brankář Němeček puk raději ukryl do své rukavice a dává možnost oběma týmům vystřídat.

38:02
    A opět chomutovský brankář. Tentokrát nahazoval puk od modré Daniel Malák a Němeček byl na svém místě.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Adam Ženíšek nejprve místo střely přihrával, následně se k němu kotouč vrátil a tentokrát už ho plzeňský hráč vypálil, opět v permanenci hostující brankář.

40:00

Čtyřicet minut hry je minulostí, ve druhém dějství jsme viděli jedinou branku a tu vstřelili hosté. Do třetí třetiny tak půjdou domácí s dvoubrankovým polštářem, ale nadále je vše otevřené.

40:01

40:55
    Třetí třetina začala v rychlém sledu, na branku Chomutova již mířily dvě střely, ale obě byly nepřesné.

41:44
    Stále se hraje u branky Chomutova, hosté se nemohou vymanit z domácího tlaku.

42:17
    Nicméně i hosté se připomněli, Pícl měl co dělat s ránou z pravé strany.

43:09
    Marek Kopic v situaci dvou na jednoho našel Dominika Soukupa, ten ale zamířil vedle brány, velká šance indiánů.

44:25
    Popelka měl spoustu prostoru na levé straně, svou ránu nicméně poslal jen do hrudi Němečka.

45:02
    Zakázané uvolnění Škodovky, vhazovat se bude u brankáře Pícla.

45:44
    Tomáš Hollar si šel neohroženě za hattrickem, svým průnikem se protlačil až před branku, bekhendem ale černou gumu do sítě nedostal.

46:39
    A další velká šance Plzně. Matěj Korčák se objevil nehlídaný na ose hřiště, zkusil střelu k pravé tyčce, ale ránu po ledě vykopl Němeček svým betonem.

47:23
    Po ráně ze středního pásmu skončil puk v ochranné síti za brankou Plzně, rána ovšem byla tečovaná a tak se bude vhazovat v obranném pásmu indiánů.

48:06
    Chyba v plzeňské obraně, hosté se však šancí lekli a ani nezakončili.

48:55
    Hraje se teď nahoru – dolů, tahle hra musí diváky bavit, nicméně na dnešním zápase žádní nejsou.

49:19
    Za brankou Chomutova zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, doufejme že bude vše v pořádku.

49:19
    Tím hráčem je Kulich, nicméně hráč už odjíždí na svou střídačku.

50:01
    Před námi je závěrečných deset minut, nechme se překvapit co nám hráči ještě předvedou.

50:33
    Ostrý faul u mantinelu a další chomutovský hráč zůstává ležet na ledě.

50:33
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Malák – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
    50:33 Faul Daniela Maláka na pět minut plus do konce utkání

51:11
    Plzeň vyhrazuje, s rozehrávkou pomáhá i brankář Němeček.

51:46
    Hosté se nadále nemohou usadit v útočném pásmu a Plzeň podruhé odpaluje až k brankáři Chomutova.

52:32
    Navíc Škodovka mohla skórovat ve vlastním oslabení, přečíslení vzal na sebe Dominik Soukup, který nadvakrát dorážel svou střelu, puk ale za záda brankáře neprotlačil.

53:33
    Již tři minuty početní výhody jsou pryč a hosté stále nemají jedinou přímou střelu na branku.

54:16
    Hosté snižují na rozdíl jediného gólu. JIŘÍ KULICH vypálil z pravého kruhu a trefil se naprosto přesně pod horní tyčku. Dámy a pánové, máme tu drama. Asistence: Tomáš Šilar.
    54:16 JIŘÍ KULICH - 3:2

55:15
    Doring pálil z první, ale branku o dobrý metr netrefil.

55:33

56:03
    Hosté v útočném pásmu a pokoušejí se vyrovnat.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:24
    Hamšík zkusil vystřelit, ale trefil jen brusle bránícího hráče, tohle přesto Plzni stačí.

58:42
    Je zřejmě rozhodnuto. Plzeň nepustila Chomutov do tlaku, navíc sama hrála před brankou Chomutova. Z tlaku nakonec padla i branka, kterou má na svědomí VOJTĚCH ŠUHAJ. Asistence: Adam Ženíšek, Smola.
    58:42 VOJTĚCH ŠUHAJ - 4:2

59:40
    Posledních dvacet vteřin dnešního utkání...

Je dobojováno. Plzeň poráží Chomutov nakonec 4:2, i když v zápase vedla již 3:0 po první třetině. Hosté snížili v přesilové hře na rozdíl jediné branky, ale více toho už nestihli. Domácí vítězství v závěru zpečetil Vojtěch Šuhaj.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pátečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (15:29:07)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 8. Hollar (Kuchárik), 14. Hollar (Hamšík), 20. Soukup, 59. Šuhaj (Ženíšek, Smola) – 28. Ekrt, 55. Kulich (Šilar)

Rozhodčí: Hocoperka – Sýkora, Kotyza