3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 29.08.2020, 17:00 • RT TORAX ARENA • O pohár RT TORAX

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám a zdravím všechny fanoušky i fanynky ledního hokeje u sledování textového přenosu z přípravy na Chance ligu! Tentokrát se podíváme na utkání mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a LHK Jestřábi Prostějov. Na zápas bylo nastaveno jednotné vstupné ve výši 40 korun. Vstupné musí uhradit VŠICHNI návštěvníci utkání. Úvodní buly bude vhozeno v RT TORAX ARENĚ v 17:00.

Poslední 3 utkání Prostějova

Prostějov – Tychy 4:1

Prostějov – Vsetín 4:2

Prostějov – Přerov 0:7

Prostějovští v letošní přípravě odehráli zatím čtyři utkání a jejich bilance činí dvě výhry a dvě prohry. Jako první se utkali s Třebíčí, s kterou padli těsně po nájezdech 4:5. O dva dny později odehráli zápas s polskými Tychy a vyprovodili je výsledkem 4:1. Následovalo utkání s ligovým favoritem. Do prostějovské arény zamířil Vsetín, jenž zamířil zpět na Valašsko s prohrou 2:4. V doposud posledním utkání hostili Jestřábi rivala z Přerova. Zubři přijeli, nadělili domácím výprask v podobě sedmi branek a odjeli zpět domů. V Přípravě můžou být Prostějovu oporou brankář Ondřej Bláha, obránci František Hrdinka s Jakubem Matyášem a útočníci Tomáš Pšenička s Davidem Barotšem.

Poslední 3 utkání Poruby

Poruba – Jastrzębie 2:3p

Třebíč – Poruba 5:1

Dukla Jihlava – Poruba 2:4

To Porubští mají na kontě o jedno utkání méně než jejich sobotní soupeř. V prvním utkání letošní přípravy se střetli s polským celkem Jastrzębie. Porubští dlouho vedli, ale i tak nakonec prohráli výsledkem 2:3 po prodloužení. Místo toho, aby se Poruba připravovala na další zápas, tak se musela vypořádat s čtrnáctidenní karanténou, jelikož až deset hráčů vykazovalo příznaky korona viru. Po karanténě zajížděli Porubští do daleké Třebíče, odkud si dovezli druhou prohru, tentokrát v podobě 1:5. V dosavadním posledním utkání dokázal RT TORAX přetlačit domácí Jihlavu 4:2, a tak si Ostravané připsali první výhru v přípravě. Oporou Poruby jsou v brankovišti Ervīns Muštukovs s Frederikem Foltánem, v útoku Marek Sikora a Fin Markus Korkiakoski a v obraně Lukáš Kozák s Jakubem Teperem.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K UTKÁNÍ

1) VSTUPNÉ NA UTKÁNÍ: Všichni návštěvníci budou muset uhradit jednotné vstupné ve výši 40 korun. To se týká i dětí (vč. novorozenců), důchodců, ZTP a ZTP/P.

2) KAPACITA: Jelikož došlo k rozvolnění mimořádných opatření, tak bude RT TORAX ARENA rozdělena do pěti sektorů po pěti set. Celková kapacita tak činí 2 500 míst.

3) ROUŠKY: Povinné. Bez roušky nebude umožněn vstup na utkání.

ZDROJ: hcporuba.cz

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Slíž) – Teper, Žovinec, Urbanec, Kozák, Voráček, Rudl, Dundáček, Šendera – Sikora, Hudeček, Kanko – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Pořízek, Jáchym, Káňa – Brodek, Hlinka, Häring – Hotěk

LHK Jestřábi Prostějov: Wolf (Bláha) – Sova, Hrdinka, Piegl, Hefka, Staněk, Matyáš, Pěnčík – Chlán, Žalčík, Vachutka, Pšenička, Motloch, Janeček, Gego, Novák, Kaut, Mrázek, Bartoš, Jandus, Podlaha.

Vítám Vás u sledování textového přenosu. Za pár vteřin začínáme!

00:01

00:25
    Domácím nebylo dovoleno vydat se na útočnou misi, ale porubský gólman nemusel zasahovat.

00:43
    Poruba právě vstřelila branku!
    MARKUS KORKIAKOSKI se v pokleku opřel o střílenou nahrávku zpoza brány a trefil přesně volný prostor u levého ramene gólmana Wolfa. Asistence: Petr Kanko.

01:15
    Po střele Chlána mohlo být vyrovnáno, ale Muštukovs i přes nepříznivý výhled si kotouč našel.

03:54
    Hraje se nahoru dolů a ani jeden soupeř není na kotouči příliš dlouho.

04:01
    Icing domácích. Bude se vhazovat po levici porubského gólmana.

04:50
    RT TORAX je na kotouči silnější a díky vyhraným osobním soubojům se dostává ke střelám. Endálovu dělovku Jestřábí brankář vytěsnil lapačkou do vzdálenějšího rohu.

06:00
    Proti útok hostů končí okamžitou ranou z hole Janduse. Muštukovs byl vyjetý z brány a puk zachytil ve výstroji.

06:45
    Sikora se proháčkoval ke střele. Puk byl těsně před Wolfem blokován.

07:07
    Další zásah pro hostujícího gólmana po střele Endála. Chystá se vhazování na pravém buly.

07:50
    Prostějovští dál brání. Sice se na krátko dostali před porubskou branku, ale kotouč je neposlouchá a hned musí zpět do obranných pozic.

08:54
    Nyní se osvobodili jen díky zakázanému uvolnění.

09:12
    Nahození do pásma dává hostům šanci na vystřídání.

09:43
    Puk zpracoval Hefka a vyjel si na útočnou misi. Přestože byl Urbancem atakován, stačil vystřelit. Puk míjí porubskou bránu o víc jak metr.

10:22
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Staněk – 2 min., hákování).

10:34
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Novák – 2 min., vysoká hůl).

Poruba hraje minutu a tři čtvrtě v pěti proti třem.

10:55
    Střelu Žovince Volz vykrývá do ochranné sítě.

11:09
    Po nahrávce Jáchyma střílí do odkrytého prostoru brány Pořízek. Gólman s Jestřábem na hrudi předvedl rychlý přesun a stačil puk vytěsnit betonem.

12:22
    Hosté se ubránili tlaku a jsou ve čtyřech.

12:30
    V klasické přesilovce pálí Hlinka, ale i jeho střela tři tyče netrefuje díky obratnosti Volze.

12:34

13:07
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Vachutka – 2 min., držení).

14:03
    Dlouho v plném počtu hosté nebyli, ale tentokrát se z laku domácího týmu vymanili díky vyhození kotouče přes všechny čáry.

14:18
    Opětovný přesun do přesilového postavení Porubské zastavuje ofsajd.

14:40
    Kolotoč nahrávek dostává kotouč za modrou. Opět se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:02
    Do vypršení trestu zbývalo pět vteřin, když dorážel na brankové čáře svou střelu JAN KÁŇA. Asistence: Radek Pořízek a Jakub Teper.

15:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Šendera – 2 min., podrážení).

16:10
    Kanko nedovoluje Kautovi získat kotouč, ale nakonec jej na modré sbírá Staněk. Jestřábi tak mají jedinečnou příležitost střelby.

17:15
    Až opětovný vstup do útočné třetiny nabízí střelecké příležitosti. Muštukovs kryje pokus Bartoše a následně i Žalčíka.

17:21

17:54
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Korkaikoski – 2 min., držení).

18:01
    I domácí v krátkém sledu hrají v oslabení. Stloukal dal hůl do nahrávky, ale puk neopustil třetinu, takže Sova může od modré střílet. Bránu míjí!

19:36
    Kotouč je po teči domácího hráče mimo hru. Jestřábi se v posledních vteřinách pokusí snížit porubské vedení.

19:54

20:00

Se zvukem ukončujícím třetinu Prostějovští dopravili kotouč za brankovou čáru, ale sudí rozpažil a tímto gestem určil tav po třetině 2:0 pro domácí tým.

Jestřábi se více méně bránili porubskému tlaku, který nastolil gól Markuse Korkiakoskiho v první minutě třetiny. Hosté výborně ubránili dlouhé oslabení ve třech, což jim dodalo sebevědomí. Následná klasická přesilovka domácích už vypadala, že také neskončí gólem, jenže pět vteřin před vypršením trestu byl na brankové čáře důrazný Jan Káňa. V závěru třetiny měli dvakrát početní výhodu hosté a jak už bylo v minulém příspěvku zmíněno, spolu se sirénou se prosadili, jenže gól jim sudí neuznali.

Další třetina začne za 2 minuty.

20:01

20:24
    Kaut se zmocnil kotouče a od mantinelu vystřelil. Muštukovs zasahovat nemusel, puk jeho království míjí.

20:39
    Druhý vstup do útočné třetiny Jestřábů zastavuje ofsajd.

21:23
    Útočný nájezd dostává porubskou bránu mimo postavení a následně se zřejmě o brusle padajících zaklíněných hráčů zranil obránce Urbanec. Na střídačku odjíždí s ručníkem na obličeji, tak snad to bude jen tržná rána. Porubský gólman stačil včas uhnout nebezpečné situaci.

21:54
    K bráně se propracoval domácí útok, ale obrana Jestřábů je důsledná a drží hru na mantinelu.

23:00
    Hra se přitvrdila a místo střeleckého umění sledujeme osobní kontakty a burácení mantinelů.

23:34
    Byť tísněn se ke střele přeci jen dostává Jáchym. Wolf má puk v lapačce a bude se vhazovat po jeho pravici.

24:33
    Dohrávání soupeře a důraznost v napadání je vizitkou obou týmů. Utkání dostává tvrdé parametry a gólmanům to ztěžuje práci. Nikdy neví odkud se puk vynoří. Tentokrát na Wolfa nevyzrál Káňa.

25:19
    Krásné přenesení hry na druhou stranu předvedli Prostějovští. Chlán nahrál volnému Vachutkovi, kterého marně stíhal Šendera. Muštukovs střelu ukryl a dorážku Vachutkovi ani nedopřál.

25:55
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Druhý pokus ze stejné pozice už DANIEL VACHUTKA v kontaktní gól proměnil. Puk mířil k druhé tyči. Asistence: Lukáš Žalčík.

26:08
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Kanko – 2 min., podrážení).

26:50
    Muštukovs vytěsňuje ramenem střelu nad bránu a i další Jestřábí pokusy odvrací veškerou svou výstrojí.

27:35
    Domácí dostali hru před Wolfa jen na krátkou chvíli. Janeček a ani Motloch při otočení hry směrem na porubskou bránu stav nevyrovnali.

28:08

28:18
    Střela Pšeničky letí těsně kolem pravé porubské brány.

29:12
    Po vhazování před Wolfem se hra dostává opět k jeho protějšku, Muštukovs nahození Motlocha jen tak tak vytěsňuje ve vzduchu lapačkou nad horní tyč.

29:42
    Rozhodčí nezahajují hru vhazováním v útočné třetině Poruby, protože je kolem trestných lavic děravý led a žádají si nápravu u technické čety RT TORAX ARENY.

Konzultovat stav přijíždí snad celá střídačka Prostějova a s pomocí trestoměřičů se snaží, spolu s několika hráči Poruby, led opravit.

Na scénu přichází ledaři a úkol přebírají.

29:48
    Už se opět hraje!

30:05
    Jestřábi zahráli icing.

30:20
    Jednoduchý přechod do útoku zastavuje Kozák. Jestřábi se ale stejně dostávají do třetiny a krouží kolem porubské brány. Domácí obrana drží hru na mantinelu a snaží se dostat kotouč pod kontrolu.

31:20
    Ani domácí se ale střelecky nemohou prosadit. Puk má Bartoš a útočný manévr zastavuje jen ofsajd.

31:55
    Vachutka od modré nastřeluje jen boční síť.

32:04
    Dlouhá nahrávka posouvá hru díky icingu před Wolfa.

32:22
    Krásná nahrávka Korkaikoského na najíždějícího Stloukala končí střelou z první na vyrážečce. Na levé straně nebyl nikdo v bílém drese pro dorážku.

32:32
    Icing Prostějova.

33:17
    Domácí se ubránili tlaku a teď se snaží navýšit vedení.

33:51
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matyáš – 2 min., hákování).

34:37
    Střelecké hody nepřináší kýžený cíl. Nakonec drží puk v moci hosté a ukrajují tak cenné vteřiny oslabení. Domácím prvotní tlak trošičku nevyšel.

35:51

36:00
    Osvobození v podobě zakázaného uvolnění a nemožnosti vystřídat mají na kontě Jestřábi.

36:18
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Sova – 2 min., vysoká hůl).

37:00
    Kolotoč nahrávek uzavírá střelou od modré Teper. Trefuje ale jen hráče před brankou a následně se puk dostává do středního pásma.

37:45
    Opětovné usazení se v útočné třetině a střelecké manévry v podání Jáchyma a Tepera.

38:18
    V momentě, kdy se trestaný hráč vrací na led má puk na holi Piegl a dostává hru mimo svou třetinu. Prostějov posílá na led čerstvé síly.

39:50
    Domácí poslední vteřiny dali do útoku a jen díky obranným zásahům Prostějova se nepodařilo puk dostat do sítě.

40:00

Akční třetina je za námi! Gólově mohla být bohatější, ale gólmani předvádí skvělé zákroky. Než přišlo v šesté minutě na snižující gól Daniela Vachutky, viděli jsme dramatický střet několika hráčů u porubské branky, který odnesl, doufejme, že jen malým šrámem na obličeji, Urbanec. Další minuty viděli diváci, kteří si do RT TORAX ARENY našli cestu, tvrdý hokej s mnoha osobními souboji a také rychlými zvraty.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

40:01

40:08
    Ofsajd pro Prostějov.

41:45
    Poruba se provinila zakázaným uvolněním. Přerušila tak tlak hostů a eliminovala možné šance na vyrovnání. I když se bude vhazovat před Muštukovsem, ale buly mají porubští centři silné.

43:00
    Wolf odráží pokus Häringa. Další možnosti Porubané nevyužívají. Prostějovská obrana je dobře koncentrovaná.

44:10
    Z otočky se dostal ke střele Novák. Puk doslova lízl pravou porubskou tyč.

44:56
    Wolf přerušuje hru po střele Endála.

45:35
    Gago střílí od mantinelu. Muštukovs puk vyráží a čelí dalším atakům.

45:54
    Domácí střílí gól z dorážky. Sudí neměl ale dobrý přehled o tom, že byla při prvotní střele, a kontaktu útočníka s gólmanem, brána posunutá. Po konzultaci s ostatními rozhodčími dosažení branky odvolává. Stav je nadále 2:1 pro HC RT TORAX Poruba 2011

46:29
    Jandus prověřil kvality domácího brankáře.

46:41
    Domácí vyhráli buly v obranné třetině, ale nahrávka Žovince na Sikoru byla příliš prudká. Píská se icing.

47:08
    Dlouhá nahrávka, kterou před porubskou brankou sbírá Pšenička a z úhlu střílí. Muštukovs má betony správně nastavené a po odrazu si jen hlídá případnou dorážku. Z leva ale nikdo v černo červeném drese není a puk tak dostává na hůl Voráček a vysunuje hru do středního pásma.

49:00
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Žalčík – 2 min., držení).

49:37
    Dokud neudrží hráči puk na hokejkách, nemohou střílet! To se děje nyní Porubanům. Je to i tím, že Jestřábi velmi dobře brání.

49:59
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Staněk – 2 min., držení).

50:09
    Na modré čáře napřáhl JAN KÁŇA a puk se zastavil až v brankové síti. Poruba tak využívá přesilovku pět na tři za 10 vteřin. Asistence: Lukáš Kozák.

51:34
    Jandus vyváží puk od brankoviště, ale daleko se nedostává. Poruba ještě před modrou puk získává a opět dobývá Wolfovo království.

51:59

51:59
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Pšenička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:13
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Kanko – 2 min., nedovolené bránění).

52:44
    Hodně prostoru při hře čtyři na čtyři využívají oba týmy. Kombinace Prostějova vychází ale líp. Akci zakončuje Pěnčík.

53:59

54:13

54:40
    Hudeček se prodíral kolem střídaček, ale v rohu nahozený puk nevybojoval. DO proti útoku se dostávají hosté a akci zakončuje Muštukovs lapením střely Kauta.

55:20
    Rudl rozehrává na Hlinku, který lehce přechází do útočné třetiny. Wolf drží puk po střele Káni v lapačce. Bude se vhazovat po levici hostujícího gólmana.

56:08
    Boje o přechod středního pásma lépe vychází Porubanům. Stloukalovi puk ujíždí a Wolf jej tak lehce posílá do pravého rohu. Následný útok Prostějovských ukončuje posunutá brána. Muštukovs ještě před tím dobře zasáhl do střely Nováka.

57:13
    Nahrávku Hudečka Sikora okamžitě pálí. Do střely lehá Piegl.

57:46
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Chlán – 2 min., nedovolené bránění).

58:20
    Z osy hřiště střílí Teper. Wolf nemá zakrytý výhled a proto puk lehce ukrývá ve výstroji.

58:35
    Po buly dopravují prostějovští hráči puk až k porubské bráně, kde se snaží o gól ve čtyřech.

59:20
    Endál vyslal snad pět střel na Wolfa, který v těchto posledních vteřinách třetiny neskutečně zachytal. Pokryl střely i ostatních hráčů v bílých dresech a na poslední chvíli strčil beton i do střely Stloukala.

Ve třetím dějství se prosadili domácí gólem v přesilovce pět na tři. Využil ji po deseti vteřinách střelou od modré Jan Káňa. Domácí dál pak tahali za delší konec provazu a byť to nebylo zřetelné, byli lepším týmem. Prostějovští si ale po domácím debaklu s Přerovem celkem slušně zastříleli a Muštukovse dokonale prověřili.

Utkání turnaje O pohár RT TORAX vyhrává tedy domácí tým v poměru 3:1.

Z RT TORAX ARENY je to ode mne vše.

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek sobotního večera a pohodou poslední prázdninovou neděli.

Na počtenou při dalších hokejových přenosech. (19:28:50)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 1. Korkiakoski (Kanko), 16. Káňa (Pořízek, Teper), 51. Káňa (Kozák) – 26. Vachutka (Žalčík)

Rozhodčí: Fiala, Cabák