Tampa – Boston 3:2 (po pr.) | Colorado – Dallas 6:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) Stav série: 4:1
Boston Bruins
Úterý 01.09.2020, 01:10 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Semifinále V. konference

S konstatováním, že Bostonu se sen o poháru rozplynul – naopak Tampa o něj bude dál usilovat, se loučím a přeji vám příjemný vstup do úterního dne. (05:27:19)

3. David Krejčí (Boston) 1+1

Až pětadevadesátá minuta přinesla rozuzlení dnešního střetnutí, když se prosadil švédský obránce Victor Hedman, který poslal Tampu do konferenčního finále! Naopak ambiciózní tým Bostonu v letošní sezóně končí.

Ve druhém prodloužení se hrála vyrovnaná partie, jenomže od devadesáté minuty Lightning soupeře mačkali jako citrón, což vyústilo v konečnou radost. V celém zápase sice byl Boston střelecky aktivnější, ale troufnu si říci, že Tampa byla zase nebezpečnější a hrála organizovaněji.

Střely na branku: 35:47.
    Střely na branku ve druhém prodloužení: 7:1.

94:10 Victor HEDMAN - 3:2

94:10
    Tampa právě vstřelila branku!
    VICTOR HEDMAN dostal šanci na reparát a posílá Tampu Bay Lightning do konferenčního finále! Švédský obránce si najel na levý vrchol kruhu a zamířil mezi Halákovu ruku a tělo. Kotouč se zastavil až v brance, což spustilo vlnu radosti. Asistence: Kevin Shattenkirk a Brayden Point.

94:01
    Tampa je v posledních minutách lepší, Victor Hedman trefil prvního obránce. Domácí jsou dál na puku a budou kombinovat.

93:15
    Hráči Bostonu vyhráli souboj v rohu svého obranného pásma a raději znovu posílají hru do středního pásma.

92:05
    Victor Hedman si sjel z pozice beka až k brance, odkud vystřelil. Švédský obránce viděl mezeru v bližším horním rohu branky, jenomže Jaroslav Halák znovu zasáhl, ikdyž měl nutnou dávku štěstí na své straně.

91:25
    Brandon Carlo byl napadán a raději obloučkem vyhodil na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravé ruce slovenského brankáře.

90:11
    Ve slovenském souboji tentokrát vyhrál brankář Bruins! Od modré čáry vypálil Erik Černák, jehož pokus letěl těsně nad ledem a Jaroslav Halák zasáhl betonem.

Střely na branku: 32:47.

89:31
    Andrej Vasilevskij chyboval za brankou, kde je přihrávku zachytil Joakim Nordström. Toho atakoval Michail Sergačjov, který jej nechal přihrát na osamoceného Kašeho, jenž číhal před prázdnou bránou!

89:07
    Tampa Bay Lightning nahodila touš za branku a oba celky míří na střídačku!

87:50
    Stále čekáme na rozhodující branku, to nezměnil ani Ryan McDonagh, který vystřelil od modré čáry. Jeho pokus byl před brankou znovu zastaven.

87:11
    Ondřej Kaše napadal Zacha Bogosiana, který se snažil rychle rozehrát – kotouč skončil jen na dalším zakázaným uvolnění.

86:12
    David Krejčí nahazoval puk před branku, kam si najížděl David Pastrňák. Česká kometa sice tečovala, ovšem puk zamířil jen nad branku.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 25. Palát (Shattenkirk, Coleman), 53. Cirelli (Hedman, B. Point), 95. Hedman (Shattenkirk, B. Point) – 33. Pastrňák (Krejčí, Bergeron), 58. Krejčí (Chára, Clifton)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, L. Schenn, McDonagh – Kučerov (A), B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.
    Boston Bruins: Halák (Vladař) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – O. Kaše, Krejčí, DeBrusk – Studnicka, Bjork, Coyle – Kuhlman, P. Lindholm, Nordström.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Cormier, Amell