Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 8:3 (kon.) | Uh.Ostroh – SHKM Hodonín 1:4 (kon.)
EC-KAC – Bratislava Capitals 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
8:3 (2:2, 3:0, 3:1)
HC Motor České Budějovice
Středa 09.09.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný středeční podvečer, je tu další z přípravných utkání, tentokrát se proti sobě postaví domácí HC Energie Karlovy Vary a HC Motor České Budějovice.

HC Energie Karlovy Vary Duel, který se původně hrát neměl, nakonec ale kvůli vyřazení z domácího poháru čeká Energii další extraligová zkouška. „Jsme rádi, že po konci Generali Česká Cupu budeme mít možnost potkat se s opravdu kvalitním soupeřem,“ říká na úvod asistent trenéra Tomáš Mariška. „Budějovice, byť byly dvakrát zastaveny karanténou, podávaly v dosavadním průběhu přípravy dobré výkony a prezentovaly se velmi zajímavým hokejem. Jsme rádi, že jsme se s nimi domluvili a můžeme tento zápas odehrát,“ těší Pešoutova asistenta.

Hlasitou pozvánku pro karlovarské příznivce by také měl být způsob, jakým chtějí energetici utkání proti Motoru pojmout. „Bude to dobrá zkouška před začátkem sezony, budeme tak chtít nastoupit v maximálně plné sestavě a prezentovat se před domácími fanoušky co nejlepším výkonem. Času do extraligy už není moc, prostoru na zkoušení už také dost nezbývá, takže vše budeme směřovat k začátku extraligy,“ líčí Tomáš Mariška.

Den před střetnutím s Jihočechy oznámilo karlovarské vedení novou akvizici. V lázeňském městě bude hostovat z Komety Brno obránce Libor Zábranský, bývalý kapitán juniorské reprezentace. Mladý bek naskočí už do duelu proti Motoru.

HC Motor České Budějovice Jihočechy čeká první zápas po pauze způsobené karanténou. Celkem 22 hráčů prodělalo koronavirus. Ze sedmi týdnů přípravy se celkem na čtyři týdny Motor zastavil a opět se rozběhl začátkem druhého týdne v září, kdy se mohl vrátit do tréninku. Asistent trenéra Aleš Totter nemá obavy, že by snad mužstvo kvůli dvojitému přerušení přípravy nemělo být na start soutěže řádně nachystáno. Trenéři teď nebudou tým šetřit, do začátku extraligy budou mít hráči jen jeden volný den.

Trenéři rovněž spoléhají na těžké přípravné zápasy, které Motor týden před startem extraligy čekají. "Zápas je nejlepší trénink, proto jsme neustoupili ze záměru odehrát v týdnu před extraligou rovnou tři duely," řekl k tomu asistent trenéra Motoru.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Hamrla) – Šenkeřík, Weinhold – Mikyska, Rohan "A" – Pulpán "C", Zábranský – Kowalczyk – Lauko, Kaše, Flek – Hladonik, Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Vildumetz, Zabloudil

HC Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Pýcha "C", Plášil – Vydarený "A", Pavel – Suchánek, Allen – Svach – Jonák, Přikryl, Doležal – Novák "A", Gilbert, M. Beránek – Voženílek, Prokeš, Karabáček – Christov, Venkrbec, Holec

Rozhodčí: Grech, Kostourek – Baxa, Juránek.

Před začátkem utkání proběhne minuta ticha na uctění památky zesnulého reprezentačního trenéra Miloše Říhy.

00:01

00:14
    Energetici se na úvod třetiny přesunuli před Čiliaka, Flekova nahrávka na Lauka ale našla jen jednoho z hráčů Motoru.

00:36
    Brzké první vyloučení, na trestnou lavici míří na dvě minuty Jakub Flek (KVA) za podrážení.

01:07
    Hosté se natlačili před Novotného a po nahození od modré se snažili kotouč dorazit do sítě, to se jim ale nepodařilo.

01:27
    Karlovy Vary vyhazují na druhou stranu ledové plochy a obě mužstva střídají.

02:50
    Západočeši zavezli puk za vlastní bránu, odkud následně vyrážejí do útoku.

04:10
    Karabáček to zkusil zprava, Novotného ale nepřekonal.

04:52
    Kohout měl namířeno na Čiliaka, prudkou přihrávku ale v gól proměnit nedokázal.

05:33
    Allen pálil od modré, jeho ránu ale tečoval jeden z obránců nad karlovarskou klec.

05:52
    Domácí gólman Filip Novotný (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za sekání. Trest odpyká Matěj Zabloudil.

06:25
    Karabáček vystřelil z levého kruhu, Novotný vyráží betonem.

07:06
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Jiří Černoch vyslal PETR KOBLASU do útočného pásma, druhý jmenovaný si sjel s kotoučem do pravého kruhu, odkud se přesně trefil pod břevno. Asistence: Jiří Černoch.

Komerční přestávka.

08:10
    Suchánek vypálil zprava hned po vhazování, Novotného ale nepřekvapil.

08:44
    Velká chyba Marka Čiliaka posílá karlovarskou Energii do dvoubrankového vedení! Jakub Flek projel ve vlastním oslabení kolem brankáře Motoru, který byl v tu chvíli za vlastní bránou, Flek pak bleskově přihrál DAVIDU KAŠEMU, který se bez problému trefil do odkryté sítě a zapisuje si první branku za Karlovy Vary. Asistence: Jakub Flek.

10:23
    René Vydarený (CEM) míří a dvě minuty na trestnou lavici za držení.

10:45
    Flek zahrozil z předbrankového prostoru, přihrávkou, kterou chtěl pojistit branku ale nenašel žádného ze spoluhráčů.

11:40
    Západočeši tlačí na Čiliaka a jeho obránce, zatím se ale nedokázali prosadit.

12:24
    Pulpán poslal rychlý puk na bránu od modré, hostující gólman ale vyráží.

13:25
    Weinhold prokličkoval až před Čiliaka, svým blafákem ale na gólmana Motoru nevyzrál.

14:30
    Po tvrdé dohrávce se před budějovickou bránou strhla menší potyčka, tu ale rozehnali sudí.

14:41
    Tomáš Mikúš (KVA) si odpyká dvouminutový trest za zásah do nohou.

15:12
    Ondřej Beránek (KVA) míří za Tomášem Míkúšem, karlovarská osmička si vysloužila dvě minuty za vysokou hůl.

15:30
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Kombinace Motoru v útočné třetině končí gólem! Na konci této kombinace stál ZDENĚK DOLEŽAL, který Novotného propálil z levého kruhu. Asistence: Pavel Pýcha, Roman Přikryl.

16:34
    Dalimil Mikyska (KVA) si odpyká dvouminutový trest za krosček.

16:34
    Oddechový čas pro hosty.

17:12
    Energie vyhazuje kotouč až k Čiliakovi a obě mužstva střídají.

17:49
    Novotný zastavuje tvrdou Plášilovu střelu.

18:12
    Koblasa vyrazil ve vlastním oslabení na Čiliaka, nedostal se ale k zakončení.

18:30
    Motor vyrovnal! ADAM RAŠKA dorazil za Novotného Michnáčovo nahození a srovnává na 2:2. Asistence: Albert Michnáč, Miroslav Indrák.

19:51
    Raška pálil od pravého kruhu, karlovarskou klec ale minul.

20:00

První třetina přinesla dvě branky na obou stranách. Energie se dostala do dvoubrankového vedení během minuty. V 8. minutě se trefil Petr Koblasa pod břevno a domácí slavili poprvé. Minutu poté přesně pálil David Kaše, který využil Flekovu přihrávku a trefil se do odkryté klece ve vlastním oslabení. Hra se pak poměrně vyrovnala. Motor se dostal do hry díky kontaktní brance v šestnácté minutě, to se dokázal při dvojité přesilovce trefit Doležal. Tři minuty od tohoto gólu překonal Novotného bývalý energetik Adam Raška. Druhá třetina začne v 18:35.

20:01

20:26
    Martin Beránek to zkusil z předbrankového prostoru, Novotný ale jeho snažení zastavuje.

21:20
    Koblasa se snažil překonat Čiliaka z mezikruží, bohužel pro domácí neuspěl.

21:56
    Znovu Koblasa hrozil před bránou Motoru, tentokrát ale nedokázal natečovat nahození jednoho ze spoluhráčů.

22:43
    MARTIN KOHOUT posílá karlovarskou Energii znovu do vedení, podařilo se mu totiž poslat kotouč za záda ležícího Čiliaka poté, co neuspěl se střelou zprava. Bez asistence.

23:36
    Domácí mají dvoubrankový náskok! David Kaše přesně našel TOMÁŠE REDLICHA, který následně z mezikruží vyslal kotouč do levého horního rohu brány hostí. Asistence: David Kaše, Matěj Zabloudil.

24:58
    Přikryl zamířil před karlovarskou klec, neměl však komu přihrát a o kotouč ho tak obrali domácí obránci.

25:36
    Zábranský vypálil od modré, jeho střela ale končí na mantinelu za Čiliakovou klecí.

25:53
    Pavel Niklas (CEM) si odpyká dvouminutový trest za držení.

26:40
    Hráči Motoru zachytili rozehrávku Energie a vyhazují kotouč do bezpečí.

27:11
    Gilbert ve vlastní oslabení zahrozil zprava, Novotný ale jeho střelu zneškodnil.

28:26
    Mikyska nahodil puk na bránu od modré, skákavý kotouč ale do brány nedošel.

29:18
    Roman Přikryl (CEM) míří na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.

29:32
    Kawalczyk to zkusil zprava, bránu hostí ale minul.

30:56
    Pulpán od modré trefil jen mantinel za bránou Motoru.

32:06
    Mikúš vystřelil z velkého úhlu, Čiliak ale s jeho ránou problém neměl.

33:46
    Flek pálil z otočky, klec Českých Budějovic ale netrefil.

34:54
    Energetici se musí bránit nájezdu Motoru, ten ale zatím nevypadá, že by Novotného ohrozil.

35:22
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Beránek – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Gilbert – 2 min., krosček).

35:22
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Novotný, přichází Hamrla.

35:39
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kohout – 2 min., vysoká hůl).

36:37
    Voženílek se snažil dorazit volný kotouč před karlovarskou bránou, Hamrla ale jeho snažení odolal.

37:26
    Další útok hostí dokázali energetici odvrátit, a tak skóre zatím zůstává stejné.

37:34
    Radek Prokeš (CEM) si vysloužil dvouminutový trest za porušení postupu vhazování.

38:41
    Šenkeřík parádně nabil MARTINU WEINHOLDOVI, který propálil Čiliaka zpoza levého kruhu. Asistence: Petr Šenkeřík, Jakub Flek.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovc se skóre měnilo jen na střeně domácí Energie, ta skórovala hned třikrát. Nejprve se trefil Martin Kohout ve třiadvacáté minutě, minutu poté skóroval Tomáš Redlich. Minutu před koncem se pak prosadil Martin Weinhold. Skóre po čtyřiceti minutách je tedy 5:2. Poslední třetina začne v 19:28.

40:01

40:25
    Beránek vypálil od modré, trefil však jen břevno brány hostí.

41:01
    Jakub Suchánek (CEB) míří na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

42:09
    Motor vyhazuje kotouč do bezpečí.

43:12
    Flek obdržel přihrávku k tyči, kotouč za brankovou čáru ale usměrnit nedokázal.

44:01
    Rohan to zkusil sám zblízka, Čiliaka ale nepřelstil.

44:19
    Karabáček pálil zprava, Novotný ale jeho pokus zastavil.

45:12
    Zabloudil přesně našel JAKUBA LAUKA, který si sjel nad kruhy, odkud propálil Marka Čiliaka a připisuje si premiérový gól za Karlovy Vary. Asistence: Matěj Zabloudil.

47:04
    Suchánkovo nahození od modré se snažili dorazit jeho spoluhráči, proti Novotnému ale neuspěli.

48:46
    Koblasa obdržel přihrávku a vystřelil z levého kruhu, bránu Motoru ale minul.

49:07
    Adam Raška (CEM) si odpyká dvouminutový trest za sekání.

51:03
    Zábranský vystřelil z pravého kruhu, Čiliak chytá.

51:13
    DANIEL KOWALCZYK zleva od modré propálil vše co mu stálo v cestě a posílá Energii do pětibrankového vedení. Asistence: Tomáš Redlich.

Dnešní utkání sleduje 759 diváků.

52:28
    Tomáš Redlich (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

53:14
    Gilbert našel zpoza brány ALBERTA MICHNÁČE, který se zleva trefil do odkryté sítě. Asistence: David Gilbert.

54:48
    Adam Raška (CEM) si odpyká dvě minuty za sekání.

54:51
    Lukáš Pulpán parádně našel JAKUBA LAUKA, který se parádně trefil z pravého kruhu přesně pod Čiliakovu ruku. Asistence: Lukáš Pulpán.

55:46
    Hraje se ve středním pásmu, ani jednomu z celků se nedaří přesunout do útočných pozic.

56:53
    Vildumetz pálil zleva, hostující gólman ale jeho střele odolal.

57:29
    Energie posílá puk na zakázané uvolnění.

58:11
    Lauko málem slavil hattrick, zprava z otočky trefil Čiliaka, kterému kotouč propadl jen těsně vedle branky.

59:10
    Vydarený poslal rychlý puk na bránu zleva od modré, Novotný ale chytá do lapačky.

59:38
    Hosté vyhazují puk na druhou stranu hřiště, sudí tak pískají icing.

Je dobojováno, karlovarská Energie vítězí nad českobudějovickým Motorem v poměru 8:3. Jakub Lauko si připsal první dvě branky v dresu Energie, nejprve se trefil ve 46. minutě, a následně v pětapadesáté. 52. minuta byla gólová pro Kowalczyka. Za Motor se v poslední dvacetiminutovce trefil Michnáč, ani jeho trefa ale hostům k převratu nepomohla.

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr. (20:05:10)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 8. Koblasa (Černoch), 9. Kaše (Flek), 23. Kohout, 24. Redlich (Kaše, Zabloudil), 39. Weinhold (Šenkeřík, Flek), 46. Lauko (Zabloudil), 52. Kowalczyk (Redlich), 55. Lauko (Pulpán) – 16. Doležal (Pýcha, Přikryl), 19. Raška (Michnáč, Indrák), 54. Michnáč (Gilbert)

Rozhodčí: Grech, Kostourek – Baxa, Juránek