Hranice – Karviná 25:28 (kon.) | Nové Veselí – SHC Maloměřice 25:22 (kon.) | Zubří – Plzeň 26:32 (kon.)
Kopřivnice – Královo Pole 30:25 (kon.)
TJ Cement Hranice
25:28 (11:10)
HCB Karviná
Sobota 12.09.2020, 10:00 • SH Žáčkova • Chance Extraliga mužů • 2. kolo

Z tohoto střetnutí je to vše. Děkujeme za pozornost a vychutnejte si sobotní oběd. Na viděnou. (12:03:30)

Karviná, která je po dvou kolech stoprocentní, přivítá za týden na domácí palubovce Zubří. Hranice budou o první výhru v sezóně usilovat v hale pražské Dukly.

TJ Cement Hranice – HCB Karviná 25:28 (11:10)
    Nejvíce branek: Andrš 5, Magrla 5/3, Mucha 4 – Patzel 8/2, Užek 5, Skalický 4. Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/3. Vyloučení: 6:5.

Zápas 2. kola STRABAG RAIL Extraligy mezi Hranicemi a Karvinou končí výhrou favorizovaných hostů v poměru 28:25. Po vyrovnaném prvním poločase se v průběhu toho druhého Baník zlepšil v koncovce a dostal se až do osmigólového vedení. Cement však nesložil zbraně a sympatickým výkonem v závěru duelu snížil na konečný rozdíl tří branek.

Konec zápasu. (25:28)
    60
    Rána Matěje Andrše zapadla k levému dolnímu růžku karvinské svatyně. (25:28)
    60
    Na začátku poslední minuty zápasu se prosadil z bezprostřední blízkosti branky Jan Užek. (24:28)
    59
    Koncovka ale v závěru střetnutí šlape Hranicím náramně. Matěj Andrš navedl balon přesně do pravého horního růžku. (24:27)

59
    Cement může znovu útočit. Bohužel pro domácí už nezbývá na obrat příliš času. (23:27)
    58
    A znovu Jiří Polášek z naprosto identické pozice! Tentokrát mířil se štěstím mezi nohy karvinského gólmana. (23:27)
    57
    Do statistik se hezkou ranou o zem z levého křídla zapsal Jiří Polášek. (22:27)
    56
    Druhou branku zaznamenal v krátkém sledu Petr Magrla. Domácí neskládají zbraně a po nepřesném zakončení na druhé straně budou moci znovu útočit. (21:27)

56
    Petr Široký neproměnil karvinský sedmimetrový hod. Za tohoto stavu už to ale hosty příliš trápit nemusí. (20:27)
    55
    Jubilejní dvacátou branku Cementu zaznamenal Matěj Andrš. (20:27)
    55
    Vojtěch Patzel je jednoznačně nejvýraznějším mužem druhé půle. Nyní si s míčem naběhl na pravé křídlo a znovu potvrdil své střelecké kvality. (19:27)
    55
    Petr Magrla na druhé straně snižuje. Oslavy domácích gólů už ale nejsou tak bouřlivé jako před několika minutami. (19:26)

54
    Domácí zkoušeli hru bez brankáře. Hosté napřáhli ke střele skrze celou palubovku, míč skončil těsně vedle. (18:26)

53
    Hranice reagují oddechovým časem, zatímco hostující příznivci už slaví. (18:26)
    53
    Domácí tým úplně odpadl! Miroslav Nedoma mohl znovu běžet sám na Kučerku a opět neměl problém tutovku proměnit. (18:26)
    53
    Je zřejmě rozhodnuto. Ondřej Skalický se dostal do samostatného úniku a přidává na konto Karviné už 25. branku. (18:25)
    52
    David Růža se proletěl vzduchem a střelou z pádu neomylně rozvlnil síť. (18:24)
    51
    Hranice ještě mohou vykřesat jiskřičku naděje v přesilové hře. Načaly ji proměněnou sedmičkou v podání Petra Magrly. (18:23)

51
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Slavomír Mlotek). (18:23)
    51
    Teď už vede Baník dokonce o šest přesných zásahů. Josefa Kučerku, který ve druhé půli přišel o svou auru "nepřekonatelnosti", pokořil Petr Široký. (17:23)
    50
    Jestliže v prvním poločase převyšovaly obrany útoku, v tom druhém je to naopak. Už dvanáctou branku Karviné v rámci druhého dějství vsítil Vojtěch Patzel. (17:22)
    50
    Marek Tůma vrací skóre na rozdíl čtyř branek. (17:21)
    49
    Jan Užek pověsil dělovku nekompromisně pod břevno a prosazuje se v krátkém sledu už podruhé. (16:21)

48
    Už se zdálo, že domácí budou moci po zisku míče útočit, rozhodčí ale viděli provinění proti pravidlům, a tak u balonu zůstává Karviná. (16:20)
    47
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Užek). (16:20)
    46
    Táhlou akci Hranic dovedl v branku Jan Mucha. Domácí příznivci cítí, že ještě není rozhodnuto. (16:19)
    46
    Karviná je ale ve druhém poločase o poznání efektivnější v zakončení. Slavomír Mlotek napřáhl k prudké ráně pod břevno a je to zase o čtyři branky. (15:19)
    45
    Po oddechovém čase oživil naděje Cementu na obrat Zdeněk Čadra. (15:18)

45
    Zatímco příznivci Karviné pějí známé "Baníčku, my jsme s tebou", domácí lavička si vzala čas na odpočinek a taktickou poradu. (14:18)
    44
    Zdá se, že dochází na pověstné lámání chleba. Jan Užek byl sám před Kučerkou a zvyšuje nekompromisně na 18:14. (14:18)

44
    Zdeněk Čadra střílel přes obranný val, pravý horní růžek ale minul. Karviná může útočit na navýšení náskoku. (14:17)
    44
    Útok Karviné ale domácí neubránili. Střelecké statistiky obohatil Ondřej Skalický. (14:17)
    43
    Radim Brož střílel v pádu přesně. Teď se musí Hranice vrátit do obrany. (14:16)
    42
    Vojtěch Patzel sedmičku neproměnil, dostal se ale k odraženému míči a své zaváhání bleskově napravil. (13:16)

42
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Matěj Andrš). (13:16)

42
    Obrovitý Jurij Gromyko byl v úniku faulován. Je z toho další sedmimetrový hod pro Karvinou a práce pro Vojtěcha Patzela. (13:15)
    41
    Karviná v přesilové hře odskakuje o dvě branky. Vojtěch Patzel se tentokrát prosadil z pole, když našel prostor mezi brankářem a levou tyčí. (13:15)
    40
    Vojtěch Patzel proměnil střelou k levé tyči sedmimetrový hod. (13:14)

40
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jakub Padalík). (13:14)
    39
    Neméně povedený byl na druhé straně i podstřel z rukou Zdeňka Čadry. (13:13)
    39
    Artur Jan Urbański střílel z clony přesně mezi Kučerkovy nohy. To byla nádherná trefa. (12:13)

38
    Momentálně se nehraje. Karvinští si vyžádali oddechový čas. (12:12)
    38
    Radim Brož přispěchal s prvním domácím zásahem druhé půle. S míčem se dostal za obranu a v pádu zacílil přesně. (12:12)
    37
    Karviná využívá domácí střeleckou nemohoucnost a dostává se v utkání po gólu Dominika Soláka do vedení! (11:12)

36
    Zápas doprovází bouřlivá kulisa, o kterou se starají oba tábory fanoušků. Je to nádhera, když se sport nehraje před prázdnými tribunami. (11:11)

35
    Petr Mokroš si v krátkém sledu připisuje další skvělý zákrok. Tentokrát zlikvidoval prudkou střelu vyslanou z levého křídla. (11:11)

35
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Vojtěch Patzel). (11:11)
    34
    Kučerka dobře scvakl své nohy, na opakovaný pokus Ondřeje Skalického už ale nedosáhl. (11:11)

32
    Hranice mají k dispozici přesilovku, nezačaly ji ale příliš dobře. Petr Magrla neproměnil sedmičku, mířil jen do připraveného Petra Mokroše. (11:10)

32
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Slavomír Mlotek). (11:10)

32
    Dobývání soupeřovy obrany si domácí ihned zopakují, úspěšný zákrok totiž vytáhl, kdo jiný, než Josef Kučerka. (11:10)

32
    Ani Cement však dlouhý pobyt na polovině soupeře v první branku druhé půle nezužitkoval. (11:10)

31
    Hosté příliš otáleli se zakončením a nakonec je pískáno. Hranice tak mohou z protiakce odskočit. (11:10)

31
    Začal druhý poločas. (11:10)

Druhý poločas začne přibližně v 10:56.

Hodně vyrovnaný je zatím zápas mezi Hranicemi a Karvinou. Hosté přijeli v roli velkého papírového favorita, domácí tým ale drží krok a dokonce v poločase o jednu branku vede. Ústřední postavou je skvěle chytající brankář Kučerka, který vychytal nejednu tutovku. Rovněž karvinská obrana ale funguje velmi dobře, při postupných útocích hledají domácí skulinky jen obtížně. Před druhým poločasem je tak vše otevřené. Nezbývá, než se těšit na pokračování.

30
    První poločas skončil. (11:10)
    30
    Šťastná střela Vojtěcha Patzela ze značky sedmimetrového hodu. Kučerka si na balon sáhl, míč přesto propadl do sítě. (11:10)

30
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jan Zbránek). (11:10)

30
    Ondřej Skalický si naběhl na střed palubovky a vypálil, Josef Kučerka míč vyrazil. Následně bude ale muset čelit sedmičce. (11:9)
    29
    Tečovaný pokus Matěje Andrše se došoural až k levé tyčce. Hranice jdou do dvoubrankového vedení. (11:9)

28
    Slavomír Mlotek zahrával další sedmičku, tentokrát jej ale vychytal skvělý Josef Kučerka. (10:9)
    27
    Domácím ihned vrátil hubené vedení Radim Brož. (10:9)
    26
    Slavomír Mlotek bezpečně proměňuje karvinskou sedmičku. (9:9)
    25
    Matěj Andrš napřáhl k bombě pod břevno zpoza obrany, hostující brankář toho příliš neviděl. (9:8)

24
    Hned dvě zblokované střely na straně Hranic. Následně domácí celek přichází o balon. (8:8)
    23
    Máme srovnáno. Patzel se dostal za obranu a z bezprostřední blízkosti klece mířil do černého. (8:8)

22
    Vojtěch Patzel se dral do zakončení, byl ale držen za dres. Karviná zůstane u balonu. (8:7)

22
    Domácí lavička si v probíhající 22. minutě vyžádala oddechový čas. Stalo se tak poté, co domácí znovu marně hledali skulinku v pevné obraně Karviné. (8:7)
    20
    Nyní už byl ale domácí fantom na zakončení Vojtěcha Patzela krátký. (8:7)

20
    Další dva úspěšné zákroky Josefa Kučerky, který nuluje karvinské střelce. Hala skanduje jeho jméno. (8:6)

20
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jakub Padalík). (8:6)
    19
    Marek Tůma na druhé straně mířil o zem pod břevno. Balon hezky vyskočil. (8:6)
    19
    Hosté se zásluhou Dominika Soláka prosadili při vlastním oslabení. (7:6)

18
    Další dobrý zákrok Kučerky, který vyrazil balon nad břevno. Krátce předtím ovšem bylo pískáno, takže by branka stejně neplatila. (7:5)

17
    Josef Kučerka se prezentoval povedeným zákrokem. Hranice drží dvougólový náskok. (7:5)

17
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Matěj Andrš). (7:5)
    16
    Petr Magrla proměňuje i svůj druhý sedmimetrový hod v utkání. (7:5)

16
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl). (6:5)

16
    Hranice již delší dobu marně dobývají hostující obranný val. Nepomáhá jim ani hra bez brankáře. (6:5)

15
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Michal Indrák). (6:5)
    14
    Hranice se prosazují v přesilové hře. Na levém křídle se uvolnil kanonýr Jan Mucha a pálil přesně ke vzdálenější tyčce. (6:5)

13
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák). (5:5)
    13
    Odpověď Karviné byla bleskurychlá. Z pravé strany mířil pod horní tyč Dominik Solák. (5:5)
    12
    Hranice si bleskově vzaly vedení zpět. Prosadil se Radim Brož. (5:4)
    12
    Z levého křídla zamířil přesně ke vzdálenější tyči Ondřej Skalický. (4:4)
    11
    První sedmimetrový hod tohoto utkání bezpečně proměnil Petr Magrla. (4:3)

11
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Slavomír Mlotek). (4:3)
    10
    Teď ovšem dostala Karviná gól na zlatém podnose. Domácí si v útoku špatně přihráli a hosté tak mohli podniknout rychlý brejk. Na jeho konci byl přesně střílející Miroslav Nedoma. (3:3)

9
    Dělovka Petra Širokého minula vzdálenější růžek branky. Karviná se zatím v koncovce trápí. (3:2)
    8
    Jan Užek obdržel krátkou přihrávku za obranu a tváří v tvář brankáři se nemýlil. (3:2)

8
    Hosté reagují na situaci oddechovým časem. S jednou vstřelenou brankou za více než sedm minut hry rozhodně nemohou být spokojeni. (3:1)

7
    Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Michal Indrák). (3:1)
    7
    Jan Mucha se na levé straně krásně uvolnil a poté i přesně vystřelil. Druhý gól tohoto hráče v utkání. (3:1)
    6
    Slezané ale o balon přišli, a tak mohl Cement podniknout bleskový protiútok. Ten zakončil přesnou ranou z levého křídla na vzdálenější tyč Jan Zbránek. (2:1)

5
    Nepřesnosti na obou stranách, třetí branku jsme zatím neviděli. Blíže k ní má Karviná, která je momentálně u balonu. (1:1)
    4
    Karviná na konci čtvrté minuty srovnává krok. Její první branku vsítil střelou o zem Dominik Solák. (1:1)

4
    Táhlý útok Hranic ukončil hvizd rozhodčího. Obrany obou celků zatím převyšují útoky. (1:0)

3
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák). (1:1)

3
    K bombě ze střední vzdálenosti napřáhl Vojtěch Patzel, domácí brankář ale jeho projektil fantasticky vyrazil. (1:0)

3
    Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Radim Brož). (1:0)

2
    Domácí znovu útočili, tentokrát ale balon proletěl kousek vedle pravé tyčky. (1:0)
    1
    Hned z prvního útoku se do zakončení mezi obránci prodral Jan Mucha a napřáhl ke střele do pravého horního růžku branky. (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Aktéři jsou na hrací ploše. Domácí budou hrát v pruhovaných modro-bílých dresech, hosté z Karviné pak v bílo-černé kombinaci.

TJ Cement Hranice: Kučerka, Klement, Vydra – Padalík, Mucha, Magrla, Zbránek, Mrnuštík, Brož, Polášek, Čadra, Indrák, Rumian, Andrš, Fulneček, Tůma.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Růža, Nantl, V. Patzel, Urbański, Jan Užek, Skalický, Široký, S. Mlotek, Nedoma, J. Flajsar, Plaček, Gromyko, Solák, Franc.

Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar.

V posledním vzájemném souboji obou celků se na konci února překvapivě radovaly Hranice, které na domácí palubovce zvítězily 29:24. Dokáží podobný kousek opět zopakovat? To se dozvíme krátce před sobotním obědem.

Karviná vstoupila do nového extraligového ročníku nejtěsnějším vítězstvím 27:26 nad Jičínem. Favorit vedl v poločase o pět branek, nakonec se však strachoval o triumf do posledních vteřin. Před sezónou absolvovali Slezané přátelská utkání proti polským soupeřům a postupně porazili Piotrków, Zabrze i Opole. Vítěznou šňůru Baníku, jenž chce útočit na medaile, utnul až pravidelný účastník Ligy mistrů Orlen Wisła Płock.

Hranice byly v době, kdy došlo k předčasnému ukončení loňské sezóny, v tabulce na sedmém místě. V generálce se tým na nový soutěžní ročník naladil výhrou 34:29 nad slovenskými Topolčany. Ligovou premiéru pak absolvoval Cement na horké půdě favorizované Plzně. Ta soutěži v půlce března vévodila a svou sílu ukázala také tentokrát, když zvítězila 26:23. V souboji s Karvinou tak budou Hranice usilovat o své první letošní body.

Příjemné sobotní dopoledne. STRABAG RAIL Extraliga má na programu své druhé kolo. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na souboj mezi týmy TJ Cement Hranice a HCB Karviná. Jasnými papírovými favority zápasu jsou hostující házenkáři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.