Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Kazaň 0:4 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 3:4 (po pr.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:0 po s.n.)
Petrohrad – Nižněkamsk 5:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Avangard Omsk
Neděle 13.09.2020, 13:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Československá stopa v utkání
    Jiří Sekáč (Omsk) – 0+0; 3 střely na branku; 1 hit; čas na ledové ploše: 18:14! (16:21:56)

Ufa nakonec zvládla power play! Dvakrát v něm mohla dát branku do prázdné svatyně. Omsk zahrál třetí třetinu velmi dobře a toužil po vyrovnání. Nicméně Ufa hrála dobře dvě třetiny a zaslouženě poráží silný Avangardm pro kterého je to první porážka v úvodu nového ročníku KHL!

58:30
    Garipov už sleduje hru ze střídačky a Avangard již hraje power play!

57:05
    Omsk hraje třetí třetinu dobře, ale s touto přesilovkou nenaložil zrovna nejlépe.

56:38
    Nyní se dokonce Ufě daří přesunout hru do středního pásma.

56:13
    Omsk má sice puk ve svém držení, ale nedaří se jim usadit v útočné třetině.

55:00
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., vysoká hůl).

54:45
    Signalizované vyloučení pro Ufu a Garipov je pryč z branky.

54:17
    Hosté budou nyní na koni a nyní s pukem vymýšlí další přechod do útoku.

53:49
    Kontaktní branka Avangardu nám nejspíše bude slibovat zajímavou koncovku střetnutí.
    52:46 Sergej ŠUMAKOV - 3:2

52:46
    Avangard právě vstřelil branku!
    Autorem branky je SERGEJ ŠUMAKOV, který perfektně dokázal u mantinelu vybojovat puk a ještě se dostat do zakončení, které končí jeho další brankou. Pro tohoto šikulu jde již o čtvrtou branku v aktuální sezóně! Bez asistence.

51:46
    Třetí třetina nám na rozdíl od těch dvou, přináší plynulejší hru. Rozhodčí nemají důvod tolik přerušovat.

50:32
    Jiří Sekáč se snažil překvapit brankáře Ufy u jeho levé tyčky, ale ten utěsnil prostor.

49:41
    Ve hře čtyři na čtyři je o něco lepší domácí celek, který se častěji pohybuje s pukem.

48:53
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Korobov – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Denis Zernov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

48:28
    Zvýšená aktivita Omsku se i projevila v počtu střel na branku. Kdežto v prvních dvou třetinách Ufa přestřílela Avangard. Nyní je to na střely ve třetí třetině 6:3 pro Omsk.

47:31
    Na druhé straně připsal další pokus na branku Kugryšev.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. J. Birjukov (Manninen), 11. Hartikainen (M. Granlund, Manninen), 23. Hartikainen (Sošnikov, Manninen) – 16. Chochlačov, 53. Šumakov

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Suchačov) – Koledov, J. Birjukov, A. Semjonov, Panin (C), Lisovec, Korobov, Muchamadullin – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – V. Žarkov (A), Kadějkin, Sošnikov – M. Vorobjov, Kugryšev, Chochrjakov – Soloduchin, Gimatov, Pimenov – Sučkov.
    Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Gotovec, Čisťakov, Šaripzjanov, Kaski, Čudinov, Jemelin (C) – Dědunov, Stas (A), A. Potapov – Kablukov, Chochlačov, Zernov – Tolčinskij, K. Semjonov, Košelev – Šumakov, Sekáč (A), Knight – Boucher.

Rozhodčí: A. Ravodin, M. Sidorenko – A. Sysujev, D. Kanifadin

Diváci: 3 612