Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Kazaň 0:4 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 3:4 (po pr.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:0 po s.n.)
Petrohrad – Nižněkamsk 5:2 (kon.)
HK Soči
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Ak Bars Kazaň
Neděle 13.09.2020, 16:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek neděle! (18:24:03)

Československá stopa:
    Utkání se odehrálo bez české i slovenské účasti.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 19:33 (14:6, 3:16, 2:11)
    Zblokované střely – 15:5
    Vyhraná vhazování – 26:35
    Trestné minuty – 14:10
    Hity – 11:15

Hokejisté Kazaně zvítězili na ledě Soči jasně 4:0. Po bezbrankové první třetině se hosté nejprve dvakrát prosadili v prostřední části. Skóre duelu otevřel ve 26. minutě jejich kapitán Kirill Petrov a na 2:0 zvýšil Alexandr Burmistrov. Dva góly pak Kazaň přidala v závěrečné dvacetiminutovce. Osm minut před koncem nejprve zahnal domácí myšlenky na obrat Justin Azevedo a v čase 58:32 uzavřel skóre přesilovkovým zásahem Nigel Dawes.

59:01
    Běží už poslední minuta zápasu.

58:32
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté přesilovku rychle využili! Sehráli parádní kombinaci, na jejímž konci nahrál Wikstrand na pravý kruh Zaripovovi, který ještě přenesl hru na NIGELA DAWESE a ten pálil do odkryté branky – 0:4. Asistence: Danis Zaripov a Mikael Wikstrand.

58:18
    Oleg Pogorišnyj dostal trest za hákování a hosté si tak v závěru zahrají přesilovku.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetíny.

56:55
    Danis Zaripov měl na hokejce čtvrtý gól Kazaně. Z levého kruhu však z první netrefil poloodkrytou branku.

55:36
    Kirill Petkov z levého kruhu zamířil vedle bližší tyčky hostující branky.

54:37
    Tentokrát se icingu dopustili domácí hráči. Před tím musel Treťjak reagovat na překvapivý odraz puku od zadního mantinelu a zasáhnout špičkou levého betonu.

53:59
    Zakázané uvolnění Kazaně. Hráči Soči mají k dispozici buly v útočném pásmu.

51:51
    Nyní tu máme reklamní přestávku.
    51:37 Justin AZEVEDO - 0:3

51:37
    Hosté má slova potvrzují třetí gólem! JUSTIN AZEVEDO vjel s pukem do útočného pásma a střelou nad Treťjakovu lapačku se odměnil za svůj velmi dobrý výkon v dnešním duelu. Asistence: Albert Jarullin.

51:02
    Čas utíká a hosté navíc kombinují v útočném pásmu. Kvalitativně mají nad soupeřem navrch.

50:18
    Dva hráči Kazaně sami před Treťjakem. Nikita Dyňak měl před sebou odkrytou branku, ale puk nezasáhl ideálně!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. K. Petrov (Azevedo, Cormier), 30. Burmistrov (Galijev), 52. Azevedo (Jarullin), 59. Dawes (Zaripov, Wikstrand)

HK Soči: Treťjak (Lassinantti) – Miromanov, Klimontov, Soljannikov, J. Alexandrov (A), Pogorišnyj, Minejev, Gordějev – Karjalainen, Rubcov, Nilsson – Ruděnkov (C), Točickij (A), Šmeljov – A. Galimov, Michajlov, Kolgotin – Petkov, Ogirčuk, Garajev – Kukštel.
    Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Rukavišnikov, Judin, Pedan, Chenkel, Ljamkin – K. Petrov (C), Cormier, Azevedo (A) – Dawes, Fisenko, Galijev – Voronkov, A. Galimov, Dyňak – Zaripov, Burmistrov, Lukojanov (A) – Safonov.

Rozhodčí: Bukin, Gašilov – Gorděnko, Sivov