Kalša – Michalovce 1:2 (kon.) | Lipany – Ružomberok 0:4 (kon.)
ŠK Odeva Lipany
0:4 (0:2)
MFK Ružomberok
sk Úterý 15.09.2020, 16:00 • ŠK Odeva Lipany • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 2. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z odloženého zápasu 2. kola Slovnaft Cupu medzi ŠK Odeva Lipany a MFK Ružomberok.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Lipany sú už zvyknuté na duely s tímami z Fortuna ligy v skorých fázach Slovnaft Cupu. Minulé roky to bola okrem iného Žilina, teraz to bude po postupe cez Dvorníky – Včeláre Ružomberok. Odeve sa darí aj v III. lige Východ, kde jej patrí priebežná druhá pozícia.

Pre hostí z Liptova bude štart v pohári ideálnou možnosťou na vôbec prvú výhru v sezóne. Ružomberčania vo Fortuna lige získali doteraz len štyri body za štyri remízy, dvakrát k tomu prehrali, čo rezultuje v desiate miesto. Aj preto sa MFK môže odraziť k lepším zajtrajškom práve na pôde Lipian.

Úvodné zostavy:

ŠK Odeva Lipany: Bartoš (C) – Kamenec, Popovec, Jacko, Dlugoš, Mišenko, Andrić, Kraľovič, Pyda, Micherda, Kovalčík
    Náhradníci: Šupka – Vysočan, Štroncer, Didik, Hovančík, Blaško

MFK Ružomberok: Krajčírik – Maslo (C), Kmeť, Mrva, Gerec, Boďa, Čurma, Múdry, Filinský, Brenkus, Ďungel
    Náhradníci: Macík – Takáč, Kochan, Madleňák, Zsigmund, Holub, Almási

Rozhodca: Pavol Greško – Anton Perát, Simeon Vass.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od bránky hostí.

4
    Lipany začali aktívne, po nepresnej strele prichádza rohový kop.

5
    Ďalšie zakončenie zatiaľ neprichádza, domáci ale ukázali sympatické počínanie na úvod duelu.

6
    Prvý z vážnejších atakov Ružomberka, postranný arbiter odmával ofsajd.

7
    Odeva pokračuje v streleckej aktivite, avšak ani druhá koncovka Krajčírika nepotrápila.

9
    Domáci hráč sa individuálnym spôsobom dostal až do šestnástky súpera, kde však v kľúčovom momente o loptu prišiel.

10
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

12
    Ani toto zakončenie domáceho celku neohrozilo svätyňu hostí.

14
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Lipany zahrávajú roh.

15
    Je z toho štvrtá strela mimo brány od Odevy. No, tak Ružomberok v prvej štvrťhodine výrazne v defenzíve.

17
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

18
    Výsledkom toho je prvý zákrok dňa, kedy svoje schopnosti preukázal Bartoš v bráne Lipian.

19
    Veľmi rýchlo sa hra presťahovala späť pred Krajčírika po faule na pravom krídle. Nákop do šestnástky presný nebol, nasleduje iba odkop od brány.

21
    Faul hráča hostí v okolí deliacej čiary. Voľný kop bude zahrávať jeden z domácich futbalistov.

23
    Žltú kartu dostáva Roman Kovalčík (ŠK Odeva Lipany).

25
    Ružomberok dal gól!
    Liptáci sa chvíľu zahrievali, ale za posledných desať minút na ihrisku dominovali. Výsledkom toho je otvárací gól MATÚŠA KMEŤA.

27
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

28
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Marek Mišenko, prichádza Juraj Hovančík.

29
    Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

30
    Polhodina duelu za nami. Ružomberok po pomalšom štarte do zápasu strelil pred piatimi minútami gól a je psychicky na koni. Kalša štyrikrát vystrelila, štyrikrát lopta letela mimo bránu.

32
    Po výbornej obrannej práci prechádzajú do útoku hostia.

33
    Avšak kombinácia Liptákov úspech nepriniesla, kapitán Lipian Peter Bartoš bude rozohrávať od vlastnej svätyne.

35
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

36
    Treťoligista sa ale veľmi rýchlo oklepal a získal loptu späť na svoje kopačky.

37
    Prihrávky to neboli zlé, avšak finálna fáza znovu nebola dostatočná na prekonanie obranného valu Ružoberka. Ten sa teraz posúva smerom dopredu.

38
    Lepšie uplynulé minúty z pohľadu Odevy znamenajú aj vyrovnané držanie lopty.

40
    Ružomberčania reagujú dobrou prihrávkou až do šestnástky, Pavol Greško ale avizuje útočný faul.

42
    Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.

43
    Futbalista Lipian to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

44
    Hostia sa po sérií krátkych prihrávok dostali až k bránke súpera, odkiaľ strieľali len mimo bránky. Nasledovať bude odkop.

45
    Rohový kop pre Ružomberok.

45+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

45+1
    Týmto momentom je pravdepodobne rozhodnuté! Dvojgólové vedenie pre favorita, Ružomberok jednou nohou v treťom kole. Nešťastný moment pre MÁRIA JACKA, ktorý si strelil vlastný gól...

45+3
    Jeden z hráčov Lipian má zdravotné problémy, čiže sa bude hrať ešte o pár sekúnd navyše.

45+3
    Prvý polčas sa skončil.

Gólom na 2:0 si Ružomberok prakticky poistil postup do 3. kola Slovnaft Cupu. Lipany však majú ešte druhý polčas na to, aby s tým niečo urobili.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Lukáš Micherda, prichádza Marcel Vysočan.

48
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom domáceho obrancu. Je po šanci.

50
    Žltú kartu dostáva Dávid Filinský (MFK Ružomberok).

51
    Po faule v strede ihriska sa stále nehrá. Ružomberok si musí dávať pozor na prípadnú červenú kartu, ktorá by mohla veľa zmeniť.

52
    Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

54
    Neuspela ani Odeva a treťoligista musí cúvať dozadu.

56
    Tlak Liptákov sa končí ziskom rohu.

58
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Adam Brenkus, prichádza Dalibor Takáč.
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dávid Filinský, prichádza Marek Zsigmund.

58
    Obaja brankári si v krátkom časovom slede pripísali po jednom zákroku, pre Krajčírika to bol vôbec prvý zásah pri strele súpera v dnešnom dueli.

60
    Výlet ofenzívneho záložníka hostí sa končí neúspešným osobným súbojom. Vhadzovať budú domáci.

61
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

62
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.

63
    V krátkom časovom slede vidíme aj rohový kop MFK.

64
    Hostia sa môžu chytať za hlavu, rohy sa takto nemôžu zahrávať. Do útoku už mieria domáci.

68
    Žltú kartu dostáva Marcel Vysočan (ŠK Odeva Lipany).

68
    Vôbec nie zlý pokus domáceho hráča, koncovka narobila gólmanovi hostí výrazné problémy.

69
    Krajčírik vzápätí zasahovať nemusí, dopredu ide Ružomberok.

71
    Pokus hostí o založenie akcie stredom ihriska, to im ale nevyšlo podľa predstáv a o loptu prichádzajú.

73
    Na prelome minút prichádza tretí zásah do rakvy Lipian a tu už nemôže byť pochýb o tom, že Ružomberok je v 3. kole Slovnaft Cupu. Úspešným strelcom je ŠTEFAN GEREC.

74
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Roman Kovalčík, prichádza Aleš Štroncer.
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Slobodan Andrić, prichádza Lukáš Didik.
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Ladislav Almási.
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Peter Ďungel, prichádza Matej Madleňák.

75
    Štvrťhodina do konca, teraz ide najmä o to, aby sa nikto nezranil.

76
    Lipany po rohovom kope donútili Krajčírika riešiť vzniknutú situáciu, k zníženiu však neprišlo.

77
    Žltú kartu dostáva Radoslav Kamenec (ŠK Odeva Lipany).
    Žltú kartu dostáva Ladislav Almási (MFK Ružomberok).

79
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Radoslav Kamenec, prichádza Ján Blaško.

79
    Po udeľovaní trestov sa nehralo vyše minútu, teraz však už môžeme pokračovať. Odeva vhadzuje na úrovni pokutového územia súpera.

80
    Žltú kartu dostáva Juraj Hovančík (ŠK Odeva Lipany).

82
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená nedovolený zákrok a loptu pre hostí.

84
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Martin Boďa, prichádza Alex Holub.

84
    Hosťujúci hráči založili nebezpečný útok, ktorý bol zakončený šikovnou strelou. Tá smerovala do priestoru bránky. Gólman si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

85
    Ružomberok nepúšťa Lipany k lopte, favorit by ešte rád skrášlil svoj triumf ďalším gólom.

86
    Tak sa aj deje, toto bola už iba kozmetická úprava výsledku. Do streleckej listiny sa zapísal i striedajúci LADISLAV ALMÁSI.

88
    Nadstavovať sa bude maximálne obligátna minútka, hoci sa nehralo o čosi viac. O všetkom je však posledných 15 minút rozhodnuté, Pavol Greško tak nemá dôvod tento duel naťahovať.

89
    Hostia ešte získali rohový kop.

90
    Piaty gól neprichádza, hostí to ale mrzieť ani nemusí.

Rohové kopy – 7:4.

Ružomberok zaslúžene postúpil do 3. kola Slovnaft Cupu po tom, čo zdolal Lipany 4:0. Do polčasu hostia viedli o dva zásahy, rovnaký počet pridali aj v záverečnej dvadsaťminútovke. Lipany bohužiaľ boli vyrovnaným súperom len počas úvodnej štvrťhodiny. (17:59:57)