Kazaň – Ufa 4:1 (kon.) | Kunlun – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 3:4 (po pr.)
Soči – Jaroslavl 0:0 (odl.) | Spartak Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Red Star Kunlun
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Čtvrtek 17.09.2020, 18:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Kunlunem a Jekatěrinburgem.

Red Star Kunlun je jediným týmem v KHL reprezuntující Čínu. Tuzemské hráče byste ale v jejich týmu hledali marně, Rudé hvězdy hrají s kompletně ruským složením hráčů. Což zatím nepřináší kýžené ovoce, protože Kovaljovova družina zatím stále marně čeká na první bod, přičemž má za sebou už pět zápasů. Asi nepřekvapí, že ve Východní konferenci je poslední s negativním skóre 8:20.

Hokejisté z Jekatěrinburgu budou v zápase obrovskými favority. Svěřenci kouče Peterse se pohybují v úplně jiných vodách než jejich čtvrteční konkurent. Rovněž odehráli pět zápasů a prohráli v jediném, s Nižným Novgorodem padli až v prodloužení. Výraznou měrou se pod bodové zisky podepisuje i gólman Jakub Kovář, který během tří dnů dokázal vychytat dvě nuly a zaslouženě dostal ocenění pro nejlepšího hráče KHL týdne.

Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (KUN)
    Andrej Šustr (KUN)
    Jakub Kovář (JEK)
    Dávid Bondra (KUN)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Red Star Kunlun: Hrubec (Šikin) – Chelios (A), Lofquist, Šustr (A), Starikov, Bondra, Gimajev – Kristo (C), Wellman, Shinkarchuk – Monachov, Šaporev, Nikolišin – Šachvorostov, Dugin, Werek – Maximov, Skvorcovs, Riche.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Gross (Jakub Kovář) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Ch. Genoway, Mamkin, Arzamascev, D. Bodrov (A), Salov – Makejev, Golyšev, Dacjuk (C) – Holland, Macek, Sexton – Bočarov, P. Kulikov, Bělousov – Protapovič, Ovčinnikov, Litovčenko – Platt.

Rozhodčí: Olenin, Lavrenťjev – Zacharenkov, Sadovnikov.

00:01

Moc se omlouváme, ale ruská KHL z utkání mezi Kunlunem a Jekatěrinburgem nepřenáší videopřenost. Proto vás budeme informovat jen o důležitých událostech.

01:31
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., sekání).

02:33
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Hokejisté Kunlunu jdou už ve třetí minutě do vedení! Spolupráce Američanů zafungovala, Lofquist nahrál na hůl DANNYMU KRISTOVI, jenž prostřelil Grosse.

06:08
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Sergej Monachov – 2 min., držení).

07:12
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Ani Šimon Hrubec dnes neudrží čisté konto. Gregorij Bělousov našel nahrávkou najetého ANATOLIJE GOLYŠEVA, jenž rozvlnil síť za zády gólmana.

19:11
    Máme tu obrat ve skóre! Favorizovaný Jekatěrinburg posílá necelou minutu před koncem úvidní dvacetiminutovky kapitán PAVEL DACJUK. Asistence: Alexej Vasilevskij a Alexej Makejev.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina dopadla lépe pro hsoty z Jekatěrinburgu. Ti sice prohrávali po gólu Dannyho Krista, avšak Anatolij Golyšev dokázal rychle srovnat a v poslední minutě první třetiny dokonal obrat kapitán Pavel Dacjuk.

20:01

20:15
    Hosté začínají druhou dvacetiminutovku v přesilové hře. Zatím se marně snaží probojovat do útočného pásma.

21:34
    Ethan Werek, kanadský hokejista, který kdysi působil i v Třinci, je zpátky na ledě. Kunlun pokračuje v plném počtu.

21:46
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – nesportovní chování).

22:44
    Avtomobilist dnes podruhé využívá přesilovku a odskakuje do dvoubrankového vedení! Důvěru dostal od trenéra třináctý útočník GEOFF PLATT, jenž se odměnil zásahem. Asistence: Pavel Dacjuk.

23:30
    Kunlun měl rychle namířeno dopředu, ve snaze snížit manko. Danny Kristo ovšem přes dvojici obránců neprojel do šance.

24:17
    Na druhé straně pěkná individuální akce v podání Anatolije Golyševa. Ten vyzkoušel nahození od pravého mantinelu, Hrubec zakročil.

25:48
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní útočil zase domácí, jmenovitě Casey Wellman, zakončení amerického forwarda bylo velmi nepřesné.

26:09
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Sergej Monachov – 2 min., podrážení).

27:38
    Jekatěrinburg útočí na třetí přesilovkový zásah v zápase, zatím bez úspěchu. Obrana Kunlunu je dobře zformovaná, soupeře do pásma nepouští.

28:09
    Výborně odbráněné oslabení v podání domácího mužstva. Avtomobilist neměl jedinou střelu na bránu.

29:26
    Pěkná kombinace Kunlunu skončila u Nikolišina. Ruský forward obdržel pas do mezikruží, odkud o pár centimetrů minul prostor u levé tyčky.

30:23
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Zachar Arzamascev – 2 min., hákování).

30:41
    Máme zaděláno na drama! Početní převahy vycházejí oběma týmům. Přes Wereka se kotouč dostal k DANNYMU KRISTOVI, třicetiletý útočník zapisuje svůj druhý gól v utkání. Asistence: Ethan Werek a Hunter Shinkarchuk.

31:41
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., sekání).

32:01
    Avtomobilis zatím odolává. V souboji jeden na jednoho získal touš na hokejku Nikita Trjamkin, následovalo vyhození přes všechny čáry.

33:41
    Tentokráte hosté ofenzivní esa konkurenta dokázali udržet na uzdě. Oslabení je u konce, Jekatěrinburg stále vede o gól.

34:22
    Ale domácí jsou při chuti. Jako nůž máslem projel přes útočnou modrou a dva protihráče Ivan Nikolišin, z velkého úhlu však Grosse nepřekvapil.

35:48
    V posledních vteřinách se hraje převážně ve středním pásmu. Hosté chtějí uklidnit hru, což se jim zatím daří na jedničku.

36:02
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Pavel Kulikov – 2 min., podrážení).

36:26
    Zajímavá šance Kunlunu. Ethan Werek si vyměnil puk s Wellmanem a měl namířeno, v poslední chvíli jej ovšem skvěle zblokoval Vasilevskij.

37:49
    Svůj útok si vypracoval také Avtomobilist. Alexej Makejev si dal pozor na ofsajdovou past, nahozením od pravého mantinelu Hrubce nepřekvapil.

38:30
    Prostřední část pomalu, ale jistě směřuje ke svému konci. Hunter Shinkarchuk udělal pěknou kličku protivníkovi, zároveň však vyjel z ideální střelecké pozice.

39:56
    Svěřenci kouče Ulanova ještě před siréno zkusili štěstí a moc nechybělo! Do přehušetěného prostoru nahodil touš Chelios, černá guma se zastavila o výstroj Trjamkina.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Prostřední část nabídla dva góly, po jednom na každé straně. Nejprve Avtomobilist odskočil do dvoubrankového náskoku, v přesilovce skóroval a druhý gól do statistik zapsal Anatolij Golyšev. Snížení přišlo v 31. minutě, rovněž v přesilové hře vrátil Kunlun do hry o body Danny Kristo.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:10
    Třetí třetina je v plném proudu! Dočkáme se vyrovnání nebo Avtomobilist potvrdí roli favorita a získá v Mytišči tři body?

41:16
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., hákování).

42:38
    Jekatěrinburg poměrně dost fauluje. To by hosty mohlo v závěru pořádně mrzet, protože bránit v oslabení pochopitelně stojí více sil.

43:16
    Ale v této přesilovce se ještě Petersova družina ubránila. Poslední útok v početní převaze zastavil tvrdým, ale čistým hitem Michail Mamkin.

44:02
    Hunter Shinkarchuk neměl komu nahrát, a tak nabruslil po levé lajně do pásma sám. Vysoké nahození sebral do lapačky Gross.

45:15
    DENIS BODROV ještě před minutou seděl na trestné lavici, nyní posílá Jekatěrinburg do dvoubramkového vedení! Dvouminutový trest je mu rázem zapomenut. Bez asistence.

46:52
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Alex Riche – 2 min., sekání).

47:31
    Kunlun musí pořádně zabrat, a to hlavně co se ofenzivní složky týče. Kristo vystavil spoluhráče Wellmana do ofsajdu.

48:52
    Během přesilové hry Red Star Kunlun vyprodukoval jedinou střelu na bránu, pokus Shinkarchuka v klidu pokryl Gross. Riche je zpátky na ledě.

49:24
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Danny Kristo – 2 min., podrážení).

49:29
    Závěrečná dvacetiminutovka probíhá jednoznačně v režii Avtomobilistu, který si drží dvoubrankové vedení. Trjamkin čistým způsobem obral Lofquista.

50:10
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Jake Chelios dělovkou od modré nejprve trefil padajícího útočníka, druhou přestřelil.

51:24
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jegor Dugin – 2 min., sekání).

52:53
    Čínské mužstvo bojuje, avšak s dobře seřazenou defenzivou soupeře má velké problémy. Rána Monachova skončila v ochranné síti.

53:12
    Je rozhodnuto! Třináctý útočník GEOFF PLATT zaznamenává druhý přesilovkový zásah v zápase. V gól přetavil výbornou nahrávku Vasilevského. Asistence: Alexej Vasilevskij a Vjačeslav Litovčenko.

54:17
    Šimon Hrubec zariskoval. Slabé zakončení protihráče zachytil, ještě jej vyklepal z lapačky a přesným pasem našel spoluhráče.

55:47
    Zápas se prakticky jenom dohrává. Brooks Macek projel středem přes dva protihráče, načež mu kotouč vypíchl z pod hole Chelios.

56:55
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jake Chelios – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Pavel Kulikov – 2 min., hrubost).

57:16
    Zajímavý kontr podnikli rovněž domácí. Slovenský bek Dávid Bondra vystřelil od pravého mantinelu, Gross si našel černou gumu ve změti těl v předbrankovém prostoru.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:13
    Jekatěrinburg útočil na šestý vstřelený gól, avšak neuspěl. Pavel Dacjuk ztroskotal na Dannym Kristovi.

59:50
    Poslední vteřiny utkání probíhají za brankou domácích, kde s pukem kvedlá na hokejce Jake Chelios. Americký bek čeká na závěrečnou sirénu.

Avtomobilist Jekatěrinburg potvrdil roli favorita, v Mytišči porazil čínský Kunlun 5:2. Zápas byl po dvou třetinách ještě otevřený na obě strany, protože Jekatěrinburg vedle jednogólovým rozdílem, ve třetí části ovšem Petersova družina dvěma góly zpečtila své vítězství, díky němuž postupuje do čela Východní konference, Kunlun zůstává na nule.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:20:56)

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 3. Kristo (Lofquist), 31. Kristo (Werek, Shinkarchuk) – 8. Golyšev (Bělousov), 20. Dacjuk (Alexej Vasilevskij, Makejev), 23. Platt (Dacjuk), 46. D. Bodrov, 54. Platt (Alexej Vasilevskij, Litovčenko)

Rozhodčí: Olenin, Lavrenťjev – Zacharenkov, Sadovnikov