Kazaň – Ufa 4:1 (kon.) | Kunlun – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 3:4 (po pr.)
Soči – Jaroslavl 0:0 (odl.) | Spartak Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:4 (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 17.09.2020, 18:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 46:29, vhazování 30:22, hity 4:7, čas v útoku 16:39 – 13:15, vyloučení 1:6, bez využití.

Slovenská stopa:
    Adam Liška (ČER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:09 (20:31:53)

Šťastlivci, kteří se na Nagorném vešli do povolené kapacity, sledovali stejně jako my u obrazovek velmi pohledný zápas, ve kterém každý chvilku tahal pilku. Výborní brankáři čelili celkem 75 přímým střelám!
    Čerepovec začal lépe a vedl o dva góly, domácím se podařilo rychle snížit, když stejně jako dvakrát soupeř vymetli pavouka z horního růžku brány. V závěrečné části Torpedo otočilo skóre, ovšem hned za minutu ztratili domácí puk za vlastní bránou a nechali soupeře srovnat.
    Druhý bod pro Severstaľ pak zařídil parádním průnikem v závěru prodloužení Kapustin.
    Nižnij Novgorod od prvního kola čeká na vyhraný zápas v základním čase, naopak Čerepovec potvrzuje dobrý start do soutěže.
    Děkuji za pozornost, hezký zbytek večera!

64:54 Kirill KAPUSTIN - 3:4

64:54
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Rozhodnutí zařídil šest vteřin před sirénou nádhernou individuální akcí KIRILL KAPUSTIN. Ze středního pásma projel přes kompletní modrou trojici a z těžkého úhlu zavěsil.
    Asistence: Jegor Morozov, Veli-Matti Vittasmäki.

63:46
    První přerušení až po téměř čtyřech minutách zařídil nahozením na domácí bránu Anton Sizov. Konečně tak mohou odjet přebyteční hokejisté z ledu a pokračuje se tři na tři.

63:10
    Tahle pasáž patří jasně Nižněgorodcům, kteří nepouštějí soupeře k puku, ani Mišarin se však od modré neprosadil.

61:38
    Prodloužení se hraje kvůli zbylé vteřince vyloučení zatím v netradičním formátu 4 na 4. Vladislav Podjapolskij vyráží pokus Michaila Varnakova ze strany a stačil se přesunout i proti bombě Marka Marina z dorážky.

60:01

60:01

Hokejisté obou celků si rozdělili po bodu a o druhý bonusový se utkají v prodloužení. Ve třetí třetině převzalo iniciativu Torpedo a dokázalo zápas otočit z 0:2 na 3:2, hosté si však přece jen bojovností zasloužili vyrovnání a prodloužení.

Statistiky po třetí třetině:

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, bod jim už nikdo nevezme.

59:45
    Oddechový čas pro domácí.

59:45
    Až čtvrt minuty před sirénou přinutili torpedovci nastřeleným pukem Podjapolského přerušit hru.

59:25
    Čerepovec hraje oslabení výborně, ani Žafjarov se podél pravého mantinelu neprotáhl k puku.

58:52
    Domácí museli rozjíždět další akci zpoza vlastní brány, ale ani tentokrát neudrželi útočné pásmo.

58:01
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniil Vovčenko.

57:49
    Žlutočerní vyhrávají buly ve vlastním obranném pásmu a posouvají hru do středního.

57:15
    Vhazovalo se před Podjapolským, po krátké úpravě branky hosté vyhazují do středního pásma.
    56:36 Alexandr PETUNIN - 3:3

56:36
    Vovčenko zapracoval za bránou, sebral domácím kotouč a přistrčil Kodolovi. Jeho střelu ještě Tichomirov vyrazil betonem, ale ALEXANDR PETUNIN snadno doklepl. Asistence: Vladislav Kodola, Daniil Vovčenko.
    55:32 Andy MIELE - 3:2

55:32
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Za pasivitu jsou hosté potrestáni. Kloosovu zpětnou přihrávku využívá bez přípravy ANDY MIELE a příklepem otáčí zápas.
    Asistence: Justin Kloos, Georgij Mišarin.

53:48
    Sražený kotouč jen těsně nezamířil na hůl zcela volného Iljina, číhajícího před odkrytou částí brány Severstaľi.

52:30
    Dnešní utkání sleduje maximální povolený počet 1650 diváků.

51:40
    Nabuzení torpedovci navýšili obrátky, ránu Brady Austina vyráží Podjapolskij zpět ke kanadskému hokejistovi a z dalšího tlaku už domácí střeleckou pozici nenašli.
    50:39 Damir ŽAFJAROV - 2:2

50:39
    Ručkin zachytil vyhozený kotouč u mantinelu na modré čáře a jeho nahození šťastně tečuje do brány DAMIR ŽAFJAROV.
    Asistence: Semjon Ručkin.

49:00
    Nižněgorodci se dostali do ofsajdu, po vhazování ve středním pásmu je pískáno naopak zakázané uvolnění Čerepovce.

48:14
    Vladislav Kodola skončil na ledě, jeho spoluhráči pak rychlý útok nedotáhli a naopak z brejku Torpeda pálil nebezpečně Georgij Mišarin. Vhazuje se před bránou Čerepovce.

46:56
    Jegor Morozov dostal parádní křížnou přihrávku do samostatného nájezdu! V plné rychlosti mířil k tyči, avšak Tichomirov podržel domácí svou vyrážečkou.

45:30
    Komerční přestávka.

44:38
    Jeden z hostujících obránců ztratil hůl, do velké šance si nabruslil Žafjarov a po bekhendové kličce těsně minul po ledě.

44:19
    Petunin přestřeluje zápěstím přes beka, ležícího na ledě.

42:37
    Tichomirov předává chycený puk z lapačky rozhodčím po Geraskinově střele, vhazuje se v pásmu Nižného Novgorodu.

41:02
    Podjapolskij rozklekem vyráží Marinovu střelu po ledě.

40:01

Prostřední část hry gól nepřinesla, přestože na každé straně bylo několik šancí. Oba brankáři chytají výborně, herní převaha je ovšem zjevně na hokejkách Čerepovce.

Statistiky:
    Střely na bránu 26:21, vhazování 20:13, čas v útoku 11:10-9:06, vyloučení 1:5, bez využití.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:02
    Na začátku poslední minuty druhé třetiny se zakázaným uvolněním provinil domácí Varnakov.

38:45
    Shawn Lalonde si nabruslil na pravý kruh a mohl zvýšit, proti jeho švihu byla hrana betonu Andreje Tichomirova.

37:40
    Severstaľ má v rovnovážném počtu hru pod kontrolou, ta ovšem ubíhá momentálně jen ve středním pásmu.

36:52

35:26
    Po souboji v rohu kluziště skončil na ledě domácí Bělevič. Podle názoru rozhodčích si navzdory pískotu diváků nepočínal Veli-Matti Vittasmäki nedovoleně.

34:52
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Vicharev – 2 min., podrážení).

33:39
    Oddechový čas pro hosty.

33:13
    Po křídle si nabruslil Miele a prověřil hostujícího brankáře z úhlu. Trefuje se jen do betonů.

32:22
    Z tlaku se Nižněgorodci dostávají jen za cenu zakázaného uvolnění.

30:16
    Domácí se vymanili z tlaku, po prostřídání na chvíli převzali otěže hry a Podjapolskij musel řešit střelu Damira Žafjarova z levého křídla.

29:14
    Zápas nyní připomíná přesilovku Čerepovce, diváci si musejí hráče v modrém přepočítat, aby se ujistili, že jich je na ledě pět. Tichomirov měl práci s další dělovkou, kterou vyslal Vladislav Provolněv.

27:42
    Na zakázané uvolnění posílá puk hostující Petunin.

27:11
    Justin Kloos si hezky obhodil dva protihráče, jenže přes třetího již nepřešel. Hosté opět rychle otáčejí hru a získávají pásmo.

26:41
    Hosté jsou aktivnější, vytvářejí si tlak, ale teď ujel do brejku Michail Orlov a křížnou střelou těsně minul vzdálenější tyčku.

25:03
    Hned po buly chytá Tichomirov do lapačky dobře mířenou střelu Andreje Alexejeva.

24:58
    Maxim Afanasjev zachytil na modré čáře odražený puk po centru Denise Vichareva a ihned ho napálil na bránu. Tichomirov chytá, pokračovat se bude po reklamní přestávce.

24:24
    Morozov našel zadovkou Alexejeva a jeho tvrdou střelu vyráží Tichomirov se štěstím ramenem.

24:09

24:03

23:26
    Při hře 4 na 4 dorážel zblízka nebezpečně Kirill Kapustin, jehož domácí obránci neodstavili od puku. Gólman Tichomirov si s jeho bekhendem po ledě poradil.

22:09
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Shawn Lalonde – 2 min., podrážení).

22:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Nikita Bobrjašov – 2 min., hrubost).

21:31
    Obrovskou šanci na vyrovnání měl Michail Varnakov. Najížděl zcela sám na brankáře Čerepovce, Vladislav Podjapolskij jeho bekhendové zakončení mezi betony vystihl.

20:27

20:01

V první dvacetiminutovce viděli diváci tři pěkné góly. Pokud by se v každém horním rohu branek usídlil pavouk, přežil by do přestávky jen jeden z nich. Domácím hokejistům se podařilo rychle reagovat na druhou branku Severstaľi, navzdory územní převaze a sérii přesilových her jsou ale po úvodním dějství o gól pozadu.

Střely na bránu 19:8. Čas v útoku 6:26 – 3:33. Vyloučení 0:3. Bez využití.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    Přenos z Nižného Novgorodu se podařilo obnovit, sledujeme vyhozený kotouč přes všechny čáry z hokejek žlutočerných.

18:27
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Andrej Alexejev – 2 min., hákování).

18:08
    Brána Torpeda je prázdná, domácí budou hrát další přesilovku.

15:00
    Omlouváme se za technické potíže při přenosu. Prozatím není k dispozici obrázek ani bližší podrobnosti zápasu.
    13:48 Mark MARIN - 1:2

13:48
    Hezky sehranou kombinaci domácích zúročil kontaktním gólem MARK MARIN, jenž zůstal u tyče zcela sám a také vymetl horní růžek.
    Asistence: Michail Orlov, Danil Věrjajev.
    12:26 Denis VICHAREV - 0:2

12:26
    Chladnokrevnost a přesnou ruku ukázal DENIS VICHAREV. Na pravém křídle se po rychlé výměně puků s Garejevem a Provoľněvem neunáhlil, nechal si přejet protihráče a trefil se krásně brankáři nad rameno do horního růžku.
    Asistence: Arťom Garejev, Vladislav Provoľněv.

11:18
    Komerční přestávka, po ní se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

10:18

9:51
    Podjapolskij má kotouč pod lapačkou na ledě.

9:09
    Hokejisté Čerepovce vyhazují do středního pásma.

8:18
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Podjapolskij – 2 min., hákování). Trest odpyká Daniil Vovčenko.

8:15
    Z extraligy známý Roberts Bukarts se projel podél mantinelu po pravém křídle, ale neviděl volného spoluhráče, tudíž musel objet bránu a zpětnou přihrávkou jen založil brejk Torpeda.

6:45
    Útoky se rychle přelily ze strany na stranu, obě mužstva střídají a kotouč je na holích hostů.

5:52

5:36
    Varnakov sklepl zadovkou Orlovovi, jeho tvrdá rána se tříští o zadní hrazení.

5:05
    Přesilovku Torpeda režíruje od modré čáry Brady Austin a až po více než minutě se podařilo najít prostor k zakončení. Na Kloosovu ránu Podjapolskij dobře viděl a předvedl ukázkový semafor.

3:52
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., hákování).
    3:30 Jegor MOROZOV - 0:1

3:30
    JEGOR MOROZOV se projel s pukem po ose kluziště a svůj průnik zakončil za přihlížení domácích obránců znamenitou trefou zápěstím do šibenice. Asistence: Denis Vicharev.

3:12
    První práci pro Podjapolského zařídil z levého kruhu Justin Kloos, kotouč končí v lapačce čerepoveckého brankáře.

2:40
    Severstaľ je v úvodu hladovější, domácí pod tlakem vyhazují přes všechny čáry.

00:56
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale nahození Antona Sizova tečuje jeden z útočníků mimo.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Orlov, Marin, Bobrjašov, Mišarin, Aljajev, Austin, Ručkin – Kloos, Miele, Žafjarov – Varnakov, Bělevič, Gončaruk – Iljin, Urakov, Věrjajev – Michasjonok, Počivalov, Kizimov – Nikonov.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Afanasjev, Lalonde, Vittasmäki, Provolněv, Chabarov, Sizov, Rogov – Garejev, Vicharev, Morozov – Kapustin, Geraskin, Liška – Vovčenko, Kodola, Petunin – Alexejev, Čižikov, Bukarts – Dumbadze.

Rozhodčí: Gofman, Močalov – Antonov, Slavikovskij.

Vzájemné zápasy
    Celková bilance je téměř vyrovnaná (14-6-4-14, 107:98), poslední tři zápasy však patřily celkem jasně Torpedu, které svého soupeře porazilo postupně 7:2, 4:2 a 5:0.

Severstaľ Čerepovec (2-0-1-1, 10:11)
    Seveřané mají odehráno o dva zápasy méně. Nový ročník zahájili třízápasovou šňůrou na vlastním ledě, z níž vytěžili čtyři body. Další pak přidali minule v Čechovu, kde podlehli Viťazu až po nájezdech 1:2.
    Kanadské bodování klubu v úvodu soutěže vede s průměrem bodu na zápas Vladislav Kodola (2+2).
    Slovenský útočník Adam Líška si ve třech utkáních připsal jednu asistenci. Velmi známým jménem pro české fanoušky je i bývalý útočník Zlína a Sparty Roberts Bukarts.

Torpedo Nižnij Novgorod (1-1-0-4, 17:24)
    Domácí předvádějí atraktivní hokej, ale vinou druhé nejhorší defenzívy v KHL již čtyřikrát nevyhráli v základní hrací době, pouze v Jekatěrinburgu si připsali vítězství po nájezdech. Minule utržili debakl 2:6 v Ufě, přestože ještě těsně před polovinou zápasu byl stav nerozhodný.
    V dresu Torpeda se zatím výborně ukazuje zámořská akvizice Chris Wideman, který je s bilancí 2+4 třetím nejproduktivnějším obráncem ligy a vede i kanadské bodování mužstva před Damirem Žafjarovem (1+5).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 14. Marin (Orlov, Verjajev), 51. Žafjarov (Ručkin), 56. Miele (Kloos, Mišarin) – 4. J. Morozov (Vicharev), 13. Vicharev (A. Garejev, Provolněv), 57. Petunin (Kodola, Vovčenko), 65. Kapustin (J. Morozov, Vittasmäki)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Orlov, Marin, Bobrjašov, Mišarin, Aljajev, Austin, Ručkin – Kloos, Miele, Žafjarov – Varnakov /C/, Bělevič, Gončaruk – Iljin, Urakov, Věrjajev – Počivalov, Kizimov, Nikonov.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Afanasjev, Lalonde, Vittasmäki, Provolněv, Chabarov, Sizov – Garejev, Vicharev /C/, Morozov – Kapustin, Geraskin, Liška – Vovčenko, Kodola, Petunin – Bukarts, Alexejev, Dumbadze.

Rozhodčí: Gofman, Močalov – Antonov, Slavikovskij