Brno – Olomouc 2:4 (kon.) | Liberec – Karviná 1:1 (kon.) | Sparta – Zlín 3:1 (kon.)
AC Sparta Praha
3:1 (0:1)
FC Zlín
Neděle 20.09.2020, 18:00 • Generali Arena, Praha - Letná • FORTUNA:LIGA • 4. kolo

Stejně jako před týdnem dokázali sparťanští fotbalisté otočit nepříznivé skóre a doslova semleli oslabený Zlín. Ten hrál zpočátku výbornou partii a po gólu Youby Dramého z 19. minuty šel do kabin s náskokem.
    Hned minutu po změně stran mohl dokonce zvýšit na dva nula. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel. Víme zato, jaká byla skutečnost, a zlom nastal právě po neproměněném nájezdu Poznara, kdy fauloval Jawo, čímž poslal hosty téměř na celý poločas do deseti, navíc z přímého kopu Bořka Dočkala vyrovnal Adam Hložek.
    Drtivému tlaku vydrželi Moravané vzdorovat až do dalšího osudového okamžiku, kterým byla penalta, nařízená na zásah VAR dvě minuty před koncem. Stanislav Dostál ji Dočkalovi vyrazil, jenže následný centr Michala Trávníka srazil smolně do vlastní sítě zkušený Petr Jiráček.
    V nastavení zpečetil sparťanský triumf po Hložkově centru nejlepší střelec Lukáš Juliš.
    Vítězové se udrželi bez ztráty kytičky na čele ligové tabulky, Zlín zůstal po třetím výsledku 3:1 v řadě, tentokrát však prvním z pohledu soupeře, uprostřed tabulky.
    Ze setmělé Letné se loučím, děkuji za pozornost a hezký zbytek večera! (20:01:41)

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.

90+6

90+5
    První bulharský fotbalista v dresu Sparty Martin Minčev se mohl hned při debutu zapsat mezi střelce! Jeho bombu pod břevno vyškrabuje Dostál na roh.

90+4
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, krátký debut v A mužstvu si odbyde Jan Fortelný.
    90+3. Lukáš JULIŠ - 3:1

90+3
    Sparta právě vstřelila branku!
    Čtvrtý gól v sezóně dává LUKÁŠ JULIŠ. Využil toho, že Buchta promáchl Hložkův centr, a na malém vápně prokázal z prvního dotyku instinkt střelce.
    90+2. Poznar měl na hlavě vyrovnávací gól!

90+2
    Jiráčkův trestný kop odhlavičkoval Čelůstka, hosté vraceli míč do ohně, kde stačil Poznar míč hlavou jen lehce líznout mimo.

90+1
    Faul mezi velkým vápnem a rohovým praporkem znamená možnost krátkého rohu pro Fastav.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90+1
    Přetažený roh zakopává na tribunu David Lischka.

90
    Ševci se okamžitě vrhli všemi silami vpřed a získali přímý kop. Antonín Fantiš sice adresáta nenašel, ale po chvíli ještě bude zlínské snažení porakčovat rohem.

88
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Jakub Janetzký.
    88. Petr JIRÁČEK vlastní - 2:1

88
    To je neuvěřitelná smůla pro moravský celek. Po vyražené penaltě vracel míč z pravé strany před bránu Michal Trávník a míč si srazil do vlastní brány PETR JIRÁČEK.

88
    Bořek Dočkal (AC Sparta Praha) neproměňuje pokutový kop. Stanislav Dostál vystihl směr špatně kopnuté střely a vyráží do strany.

87
    Žlutou kartu dostává Václav Procházka (FC Fastav Zlín).

Karel Jedlička

Branky: 50. Hložek (Dočkal), 88. Jiráček (vla.), 90+3. Juliš (Hložek) – 19. Dramé (Conde)

Karty:   23. Lischka (SPA), 67. Souček (SPA) – 3. Jawo (ZLN), 18. Poznar (ZLN), 80. Páník (trenér) (ZLN), 87. Procházka (ZLN)   48. Jawo (ZLN)

Neproměněná penalta: 88. Dočkal (SPA), brankář S. Dostál zneškodnil

Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.
    AC Sparta Praha: Heča – Plechatý (60. Moberg Karlsson), Čelůstka, Lischka – Ladislav Krejčí st., Souček (75. Trávník), Sáček, Dočkal (C) (90+4. Fortelný), Matěj Hanousek (75. Minčev) – Hložek, Juliš.
    Náhradníci: Holec – Polidar, Karabec

FC Zlín: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Jiráček (C), Čanturišvili – Dramé (88. Janetzký), Poznar, Jawo.
    Náhradníci: Rakovan – Cedidla, Slaměna, Hlinka, Martínez.

Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Kříž