Sparta – Zlín 3:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:2 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:2 (po pr.) | Olomouc – Liberec 1:4 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 20.09.2020, 16:20 • enteria arena • Tipsport extraliga • 2. kolo

Všem přeji z enteria areny krásný den. Konec tohoto týdne je ve znamení startu extraligy. Pardubické Dynamo hostí Plzeň a na toto utkání se v našem online přenosu zaměříme. Úvodní vhazování je naplánováno na 16:20.

HC ŠKODA PLZEŇ

Hosté půjdou do zápasu v roli favorita. V Generali Česká Cup v rámci přípravy na nový ročník Plzeň postoupila do semifinále, které ovšem nemohla odehrát. Proti bylo 28 pozitivních testů na koronavirus v klubu.

Škodovka zvítězila v úvodním duelu proti Spartě na domácím ledě v poměru 5:3. Parta kolem kapitána Milana Gulaše bude chtít vyhrát i další utkání, tentokrát v Pardubicích. A Indiáni si na východ Čech přivezou třetí sadu dresů – budou hrát v černé.

HC DYNAMO PARDUBICE

Dynamo udělalo v létě pořádný vítr v kabině, ale i ve vedení. Nový majitel, se kterým přišly změny, se v rámci přípravy dočkal pořádného úspěchu. Pardubice se v Generali Česká Cup propracovaly až do finále proti Třinci, se kterým padly v součtu 3:6.

Jiná písnička to ovšem byla v prvním kole. Dynamo dostalo v Liberci pořádný výprask a na východ Čech si vezlo sedm inkasovaných branek, jediným střelcem perníkářů v tomto utkání byl Poulíček. Dokáží se svěřenci trenéra Razýma odrazit ode dna extraligové tabulky?

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, J. Kolář (A), Holland, Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, P. Musil, Rob – Pour, Kracík, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí hokejisté jsou již na ledě, a to za pořádného přivítání svých fanoušků.

A na ledovou plochu míří i hokejisté z Plzně, start zápasu se blíží.

Českou státní hymnu máme za sebou, rozhodčí se chystá vhodit úvodní buly. První domácí zápas pro Pardubice v této sezóně může vypuknout.

00:01

00:14
    Dynamo sice vyhrálo úvodní vhazování, ale útočnou akci zatím založit nedovedlo.

01:23
    Zatím sledujeme důrazný duel, o kotouč se víceméně bojuje, brankáři mohou být v klidu, jelikož na ně žádné střely nemíří.

01:59
    Bitvu o kotouč v rohu pardubického pásma vyhráli domácí a směřovali kupředu v počtu dvou proti dvěma. Dynamo se ale do zakončení nedostalo, neboť brankář Frodl puk hokejkou uklidil do bezpečné vzdálenosti.

02:38
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení. LUKÁŠ ANDĚL dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, následně vystřelil, což se ukázalo jako dobré řešení, protože puk prošel až za Frodla – 1:0! Asistence: Jakub Nakládal.
    02:38 Lukáš ANDĚL - 1:0

03:15
    Domácí pokračují v tlaku, střela Blümela skončila těsně vedle.

03:43
    Indiáni se dostali ze sevření a jsou to naopak oni, kdo drží kotouč v útočném pásmu.

04:10
    Jenže tam moc dlouho nepobyli. Dynamo dnes hraje důrazně, aktivně. Zkrátka mnohem lépe než proti Liberci.

04:35
    Kantor musel řešit nepřehlednou situaci před svou brankou, jenže proti plzeňským střelcům uspěl. Východočeši jsou tak stále ve vedení.

04:48
    Pour pálil z levého kruhu, ale jeho střela byla sražená do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici brankáře Pardubic.

05:15
    Kousal se šikovně dostal k puku, přihrál na modrou, kde byl Vála, jemuž se nadvakrát nepovedlo trefit branku. První střela byla sražená, druhá mířila nad.

06:00
    Oba celky vystřídaly, hosté nahodili puk do pásma Pardubic.

06:43
    Holland se blýskl pěkným hitem ve středním pásmu. Následně je hostům odpískán ofsajd a máme tu první komerční přestávku v zápase.

07:25
    Kousalova formace dlouho kombinovala v pásmu soupeře, ale k žádné střele se nedostala. Puk vyvezl Musil za vydatné pomoci Jiříčka.

08:17
    Máme tu první početní výhodu, zahrají si ji domácí Pardubice. Suchý (PLZ) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

08:42
    Hosté se dokázali osvobodit a Dynamo musí začít další akci až z vlastního pásma.

09:12
    Nakládal od modré čáry a po něm i Kaut z levého kruhu pořádně prověřili Frodlovu připravenost. Brankář Plzně svůj celek podržel a neinkasoval.

09:54
    To je smůly. Mandát dostal od Svačiny krásnou pobídku na pravý kruh, odkud pálil do odkryté klece. Bohužel pro Dynamo zlomil hokejku.

10:16
    Sekundu se bude hrát ve čtyřech, poté budou mít přesilovku hosté. Hráčská lavice Pardubic dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Tomáš Zeman (PCE).

10:17

10:41
    Dynamo se osvobodilo vyhozením puku až ke Frodlovi.

11:00
    A znovu je puk až u brankáře Plzně.

11:38
    Kousal byl v samostatném úniku, ale Frodl jej perfektně vychytal!

12:00
    A opět skvěle Frodl! Brankář Plzně znovu podržel svůj tým, který hraje přesilovou hru opravdu špatně.

12:16

13:20
    Machala dostal kotouč do útočného pásma, kde o něj vzápětí přišel. Neměl podporu spoluhráčů a proti přesile soupeře ani šanci.

14:05
    Začíná se nám přitvrzovat. Kousal byl dohrán u střídačky, což se mu vůbec nelíbilo a ještě si tam něco se soupeři vysvětloval. Rozhodčí situaci uklidnili.

14:27
    Vhazování po levé ruce Frodla.

14:40
    Mikuš to zkoušel od modré čáry, ale mířil jen do protihráče. U puku jsou hosté, kteří kombinují v útočném pásmu.

15:23
    Robovi se odrazil puk mezi kruhy přímo na hokejku, naštěstí pro Dynamo nemohl vystřelit, protože mu na poslední chvilku kotouč odpálil jeden z domácích borců.

15:54
    Zakázané uvolnění Pardubic.

15:59
    Rob se dostal po vhazování ke střele, z pravého kruhu pořádně Kantora prověřil, ale ten odolává. Pardubický brankář stále drží čisté konto. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.

16:26
    Stříteský pálil od modré čáry, jeho pokus byl tečovaný, ale Kantor si stejně betonem dokázal poradit.

16:56
    Eberle to zkoušel z pořádného úhlu, ze kterého neuspěl. Kantor zasahovat nemusel, střela mířila vedle.

17:36
    Plzeň svého soupeře sevřela, mladík Jiříček měl dvě střely od modré čáry, ani jedna ovšem nemířila na branku.

18:11
    Pardubicím brejk dvou na jednoho nevyšel, proti byla vložená plzeňská hokejka.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:19
    Zakázané uvolnění Plzně. Jednačtyřicet sekund před sirénou uvidíme vhazování před Frodlem.

19:32
    Mikuš střílel od modré čáry, ale znovu trefil jen prvního stojícího soupeře.

19:51
    Poulíček pálil z prostoru mezi kruhy, ale nemířil přesně. Vypadá to, že do kabin se půjde za stavu 1:0.

19:58
    Stříteský (PLZ) byl vyloučen za podrážení, takže Dynamo zahájí druhou periodu v přesilovce.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou úvodních dvacet minut, ve kterých byli lepší hokejisté Pardubic. Ti zaslouženě vedou gólem ze třetí minuty, postaral se o to střelou z prostoru mezi kruhy Lukáš Anděl. Pro mladého útočníka Východočechů je to první trefa za Dynamo. Domácí mohli přidat ještě nějaké góly v oslabení, Frodl musel minimálně dvakrát zasahovat proti samostatným únikům, ale další změna stavu se už nekonala.

Střely: 8 – 8

Hokejisté jsou již na ledové ploše, za okamžik začne druhá třetina.

20:01

20:35
    Nakládal vyslal od modré čáry pořádnou dělovku, kterou Frodl vyrazil před sebe. Nikdo z pardubických puk za něj zamést nedokázal. Vhazuje se v obranném pásmu Plzně.

21:04
    Na druhé straně se blýskl Kantor. Ten vychytal samostatný únik Musila. Útočník Plzně střílel doprava nahoru, s čímž brankář Pardubic počítal.

21:29
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Máme srovnáno. PETR STRAKA převzal puk po chybě v defenzívě Pardubic a z levého kruhu prostřelil Kantora na vzdálenější tyč. S tímhle nemohl domácí brankář vůbec nic dělat, povedená rána – 1:1! Bez asistence.
    21:29 Petr STRAKA - 1:1

21:58

22:41
    Z levého kruhu střílel Suchý, branku ovšem netrefil, takže Kantor nemusel zasahovat.

23:25
    Vhazovat se tentokrát bude v obranném pásmu Pardubic, domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

23:48
    Hosté nastoupili do druhé třetiny aktivněji. Kapitán Milan Gulaš střílel z pravého kruhu, ale Kantor jej vychytal.

24:18
    Mandát sice dostal puk do útočného pásma, ale tam o něj domácí rychle přišli.

24:36
    Kantor musel řešit další závar před vlastní brankou. Puk nejprve vykopl betonem, aby jej posléze přikryl lapačkou.

24:51
    Další akci Plzně zastavil rozhodčí, který si všiml ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

25:23
    Další ofsajd Plzně. Hokejisté Dynama v posledních minutách neví, kde jim hlava stojí a Frodl v brance chladne. V permanenci je především ve druhé periodě Kantor.

26:31
    Podruhé v zápase si jde na trestnou lavici odpočinout Stříteský (PLZ), který se provinil podrážením. Dynamo bude hrát přesilovku.

27:00
    Pardubice byly v tlaku, jenže Claireaux (PCE) se dopustil drobného háčku, což sudí odhalil, takže útočník Dynama jde na trestnou lavici. Budeme hrát čtyři na čtyři.

27:52
    Dynamo dostalo kotouč do útočného pásma, Frodl ale zasahovat nemusel.

28:28
    Jiříček vypálil tvrdě od modré čáry, bohužel pro hosty mířil těsně vedle.

28:31

29:00

29:12
    Tybor nyní nechal vyniknout Frodla! Pardubický útočník vjel do útočného pásma, s pukem si najel mezi kruhy do střelecké pozice a vzápětí zkusil vystřelit pod břevno. Frodl fantasticky ramenem vyrazil!

29:42
    Další vhazování, tentokrát v obranném pásmu Pardubic.

29:50
    To je radosti. DAVID JIŘÍČEK sebral odražený puk po vhazování, který se povaloval mezi kruhy a dostal jej střelou za Kantora – 1:2! Pro teprve šestnáctiletého obránce HC Škoda Plzeň je to vůbec premiérová trefa v nejvyšší soutěži. Asistence: Petr Kodýtek, Jan Eberle.
    29:50 David JIŘÍČEK - 1:2

30:53
    Zakázané uvolnění Pardubic zrušeno. Rozhodčí se omlouvá za chybu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Dynamo by mělo přidat, dobře rozehraný zápas začíná ztrácet.

31:07
    Opět je hra přerušená, tentokrát za to může přihrávka rukou. Vhazování v obranném pásmu Pardubic.

31:32
    Kusý si najel mezi kruhy a následně zakončil. Jeho pokus mířil vedle, takže Frodl ani nezasahoval. Mladý útočník Pardubic následně hokejkou praštil do mantinelu. Tohle mohl trefit lépe.

32:40
    Po delší době Dynamo uzavřelo svého soupeře v jeho obranném pásmu. Frodl musel dvakrát zasahovat. Skóre se nemění.

32:52
    Hosté se provinili ofsajdem. Po komerční přestávce nás čeká vhazování ve středním pásmu.

33:23
    Tybor byl opět v souboji proti Frodlovi neúspěšný. Útočník Dynama to zkoušel z levého kruhu, ale mladý brankář Plzně jej znovu dokázal vychytat.

33:41
    Zakázané uvolnění Plzně.

33:49
    Claireaux přestřelil branku z bezprostřední blízkosti, trefil dokonce ochrannou síť. Vhazuje se ve středním pásmu.

33:54
    Pardubice mají dobrou šanci na to, aby srovnali krok. Budou hrát početní výhodu. Pour (PLZ) dostává dvě minuty za podrážení.

34:35
    Kantor skvěle vychytal Milana Gulaše, který střílel z prostoru mezi kruhy.

35:31
    Přesilová hra Dynama pomalu končí, Frodl nyní skvěle vystoupil proti střele z levého kruhu.

35:54

36:21
    Kaut to zkoušel z pravého kruhu, ale střela mu nesedla. Následně pardubický útočník de facto odevzdal puk soupeři.

36:53
    Aktivní Rob to zkoušel z pravého kruhu táhlou střelou, před brankou ještě čekal na teč a nepříjemně stínil Kantorovi Pour, ale brankář Dynama si se situací poradil.

38:03
    Ve vyložené šanci se objevil Mandát. Dostal přihrávku mezi kruhy, jenže Frodlova lapačka ze souboje vyšla lépe, střela útočníka Pardubic gólová nebyla.

38:42
    Aktivitu Dynama dokumentoval Claireaux. Dostal dobrou přihrávku ve středním pásmu, najel si do útočného a zkoušel to z levého kruhu na vzdálenější tyčku. Frodl si se střelou dokázal poradit.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Dynamo ještě bojuje v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet, ale obrana Plzně srovnání zatím nepovolila.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou druhou dvacetiminutovku. Spokojenější musejí být hosté, kterým se povedlo obrátit výsledek a nyní to jsou oni, kdo o branku vede. Ve 22. minutě překonal Petr Straka tvrdou ranou z levého kruhu Kantora, čímž stav srovnal. V polovině duelu se nejlépe mezi kruhy zorientoval David Jiříček a rázem to bylo 2:1 pro hosty. Domácí měli nějaké možnosti, ale bezchybný Frodl ve druhé pasáži neinkasoval. Je před námi ještě minimálně dvacet minut, dočkají se Východočeši vítězství nebo zapíšou druhou porážku v sezóně?

Střely: 21 – 18
    Střely ve druhé třetině: 13 – 10

Hokejisté obou týmů jsou již na ledě. Za malý okamžik začne závěrečná dvacetiminutovka.

40:01

40:08
    Plzeňští hokejisté začali třetí třetinu zakázaným uvolněním.

40:26
    Pardubice jdou do čtyř. Kousal (PCE) dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Moc se mu to nelíbilo a následně se začal s rozhodčím hádat a na trestné lavici mlátit hokejkou o plexisklo, čímž si vykoledoval vyloučení do konce utkání! Dvě minuty za nedovolené bránění za něj odpyká Zeman (PCE).

40:36
    Rozhodčí si prohlížejí video, protože to vypadalo, že se hokejisté Plzně v přesilové hře prosadili. Uvidíme, zda půjdou do dvoubrankového vedení, či nikoliv. Každopádně Kousalova ztráta bude pro Pardubice velká, útočník Dynama naprosto zbytečně neunesl emoce v samém začátku třetí části.

40:36
    Kotouč nepřešel přes brankovou čáru, takže se skóre nemění! Přesilovka Plzně každopádně pokračuje.

40:53
    Od modré čáry pálil tvrdě Čerešňák, jenže Kantora nepřekonal. Dynamo následně vyhodilo puk k brankáři Plzně.

41:48
    A máme srovnáno. Plzeňští ztratili v útočném pásmu puk a bylo hotovo. Domácí vjeli do přečíslení dvou na jednoho, na sebe to vzal střílející Blümel, jeho střelu vyrazil před sebe Frodl, tam už číhal RADOSLAV TYBOR, který puk do prázdné branky snadno dostal – 2:2! Asistence: Matěj Blümel.
    41:48 Radoslav TYBOR - 2:2

42:15
    Tak i Dynamo se dnes prosadilo v oslabení a začínáme od znovu. Trest Pardubic se navíc krátí.

42:26

43:03
    Dynamu nevyšla rozehrávka, takže domácí puk ztratili.

43:27
    Kantor si připisuje zákrok, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

44:35
    Kaut předložil puk Tyborovi, jehož dělovka vyprášila levý beton Frodla.

44:40
    Vzápětí je odpískán ofsajd hostů, takže vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:23
    Kusý vjel do útočného pásma, mezi kruhy v ideální pozici zakončoval, jenže mířil nepřesně. Trochu z míry ho vyvedl jeden z hráčů Plzně, fanoušci Pardubic by rádi viděli přesilovku, ale rozhodčí neodpískal faul.

46:10
    Na druhé straně skvělý zákrok Kantora proti střele Poura z prostoru mezi kruhy!

46:18
    Jiříček (PLZ) míří na trestnou lavici za držení. Pardubice budou mít možnost zahrávat přesilovou hru.

46:43
    Skvěle zahráno od Svačiny. Pardubický útočník z levého kruhu oslovil na pravém pohybujícího se Mandáta, jehož projektil Frodl výborně vyrazil!

47:32
    Plzeň bude hrát 47 sekund ve třech. Na dvě minuty za sekání byl vyloučen Gulaš (PLZ).

48:23
    Dynamo dlouho kombinovalo, nakonec se ke střele dostal z pravého kruhu Nakládal, puk vyrazil Frodl do tyčky!

48:38
    Další zákrok Frodla. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

49:18
    Poulíček pálil po krásné kombinaci z prostoru mezi kruhy, bohužel pro Dynamo se Frodl přemístil a skvěle střelu pardubického útočníka lapil.

49:18
    Holland (PCE) a Budík (PLZ) byli současně vyloučeni za hrubost.

50:18
    Gulaš se proháčkoval útočným pásmem, ale do zakončení se nedostal. Dynamo se vzápětí provinilo ofsajdem.

Na dnešní utkání si našlo cestu 5 118 diváků.

50:36
    Opět je přerušená hra, tentokrát kvůli přihrávce rukou. Vhazuje se ve středním pásmu necelých deset minut před koncem třetí třetiny.

51:20

51:53
    Situace se opakuje, Dynamo znovu vyhodilo na zakázané uvolnění.

52:50
    Znovu se převážně bojuje o puk, dlouho jsme neviděli žádnou střelu.

53:26
    Hráči obou týmů bojovali v rohu kluziště o puk, rozhodčí jej na okamžik dostal z dohledu, a tak zapískal. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

54:07
    Domácí dostali puk do útočného pásma, ale Svačina u něj byl později než soupeř, čili ke kotouči se dostali hosté.

54:29
    Zakázané uvolnění Plzně. Vhazuje se po pravé ruce Frodla.

55:02
    Domácí zrovna střídali a z obranného pásma Plzně šla skvělá přihrávka na Roba, který si ale nepohlídal, kde stojí a rozhodčí si ofsajdu všiml.

55:55
    Od modré čáry to zkoušel Hrádek, ale jeho slabý pokus se ani nedošoural k brance a sebral ho jeden z hokejistů Plzně.

56:05
    Hosté se provinili ofsajdem.

56:18
    A je tu další ofsajd Plzně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:41
    Holland si příliš v útočném pásmu nerozuměl s Claireauxem, takže domácí puk ztratili, jenže hosté nepřesnou rozehrávkou opět porušili pravidla – zakázané uvolnění.

57:07
    Od modré čáry vypálil Vála. Byla to opravdu velká rána, ještě nadvakrát tečovaná, ale Frodl si s ní dokázal poradit.

57:14
    Teď měli hosté obrovské štěstí, protože Kaut dostal mezi kruhy ideální pas a svou prudkou střelou trefil pravou tyčku!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:18
    Pour z levého kruhu vypálil a Kantor měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil. Povedlo se.

59:02
    Náramně to udělal Straka, který v útočném pásmu vybojoval puk a poté připravil brankáři Dynama perné chvíle. Pardubice se dokázaly osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění.

Oddechový čas pro domácí. Je to logické, vhazuje se v obranném pásmu Dynama, navíc po zakázaném uvolnění.

59:23
    Domácím se povedlo dostat puk z obranného pásma, unavená pětice ale stále nemůže vystřídat.

59:31
    Teď to bude možné, sudí píská přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:49
    Hosté drží puk za svou brankou, vypadá to, že nás čeká prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Máme za sebou šedesát minut a utkání stále není rozhodnuté. Třetí dějství začalo vyloučením Kousala do konce utkání a přesilovou hrou Plzně. Domácí to ovšem nepoložila, ba naopak nakoplo. Vyrovnávací trefu zařídil ve 42. minutě Radoslav Tybor, který dorážel puk po Blümelově střele.

Střely: 35 – 22
    Střely ve třetí třetině: 11 – 4

60:01

60:56
    Tak tohle byla skutečně nádhera. MARTIN KAUT přebral od Tybora kotouč, nabruslil až do útočného pásma a z levého kruhu propálil bezmocného Frodla – 3:2! Asistence: Radoslav Tybor.
    60:56 Martin KAUT - 3:2

Tak nakonec domácí mohou být spokojenější, první domácí utkání v této sezóně vyhrávají po prodloužení. Pardubice začaly skvěle, již ve třetí minutě se prosadil poprvé v dresu Dynama Lukáš Anděl. Prostřední dvacetiminutovka se lépe povedla hostům, kteří v ní dokázali výsledek otočit. Nejprve srovnával parádní ránou Petr Straka, na kterého v polovině zápasu navázal David Jiříček. Ve třetí části se nechal na začátku vyloučit do konce utkání Kousal, domácí se kousli a dokázali srovnat. Radoslav Tybor dorazil při úniku dvou na jednoho střelu Blümela. Prodloužení se nehrálo ani minutu, Martin Kaut si nabruslil do útočného pásma a přesnou střelou nad Frodlovo rameno ukončil utkání.

Střely: 37 – 24

Nejlepší hráči obou celků:

PCE
    Radoslav Tybor (1+1)
    PLZ Dominik Frodl (34 zákroků)

Já se s vámi z pardubické enteria areny loučím. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu. (19:15:54)

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 3. Anděl (Nakládal), 42. Tybor (Blümel), 61. M. Kaut (Tybor) – 22. Straka, 30. Jiříček (Kodýtek, Eberle)

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Komárek, Lučan