Sparta – Zlín 3:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:2 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:2 (po pr.) | Olomouc – Liberec 1:4 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:4 (kon.)

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak tohle byla skutečně nádhera. MARTIN KAUT přebral od Tybora kotouč, nabruslil až do útočného pásma a z levého kruhu propálil bezmocného Frodla – 3:2! Asistence: Radoslav Tybor.

Oddechový čas pro domácí. Je to logické, vhazuje se v obranném pásmu Dynama, navíc po zakázaném uvolnění.

57:14
    Teď měli hosté obrovské štěstí, protože Kaut dostal mezi kruhy ideální pas a svou prudkou střelou trefil pravou tyčku!

Na dnešní utkání si našlo cestu 5 118 diváků.

49:18
    Holland (PCE) a Budík (PLZ) byli současně vyloučeni za hrubost.

48:23
    Dynamo dlouho kombinovalo, nakonec se ke střele dostal z pravého kruhu Nakládal, puk vyrazil Frodl do tyčky!

47:32
    Plzeň bude hrát 47 sekund ve třech. Na dvě minuty za sekání byl vyloučen Gulaš (PLZ).

46:43
    Skvěle zahráno od Svačiny. Pardubický útočník z levého kruhu oslovil na pravém pohybujícího se Mandáta, jehož projektil Frodl výborně vyrazil!

46:18
    Jiříček (PLZ) míří na trestnou lavici za držení. Pardubice budou mít možnost zahrávat přesilovou hru.

46:10
    Na druhé straně skvělý zákrok Kantora proti střele Poura z prostoru mezi kruhy!

44:35
    Kaut předložil puk Tyborovi, jehož dělovka vyprášila levý beton Frodla.
    41:48 Radoslav TYBOR - 2:2

41:48
    A máme srovnáno. Plzeňští ztratili v útočném pásmu puk a bylo hotovo. Domácí vjeli do přečíslení dvou na jednoho, na sebe to vzal střílející Blümel, jeho střelu vyrazil před sebe Frodl, tam už číhal RADOSLAV TYBOR, který puk do prázdné branky snadno dostal – 2:2! Asistence: Matěj Blümel.

40:36
    Kotouč nepřešel přes brankovou čáru, takže se skóre nemění! Přesilovka Plzně každopádně pokračuje.

40:36
    Rozhodčí si prohlížejí video, protože to vypadalo, že se hokejisté Plzně v přesilové hře prosadili. Uvidíme, zda půjdou do dvoubrankového vedení, či nikoliv. Každopádně Kousalova ztráta bude pro Pardubice velká, útočník Dynama naprosto zbytečně neunesl emoce v samém začátku třetí části.

40:26
    Pardubice jdou do čtyř. Kousal (PCE) dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Moc se mu to nelíbilo a následně se začal s rozhodčím hádat a na trestné lavici mlátit hokejkou o plexisklo, čímž si vykoledoval vyloučení do konce utkání! Dvě minuty za nedovolené bránění za něj odpyká Zeman (PCE).

38:42
    Aktivitu Dynama dokumentoval Claireaux. Dostal dobrou přihrávku ve středním pásmu, najel si do útočného a zkoušel to z levého kruhu na vzdálenější tyčku. Frodl si se střelou dokázal poradit.

38:03
    Ve vyložené šanci se objevil Mandát. Dostal přihrávku mezi kruhy, jenže Frodlova lapačka ze souboje vyšla lépe, střela útočníka Pardubic gólová nebyla.

34:35
    Kantor skvěle vychytal Milana Gulaše, který střílel z prostoru mezi kruhy.

33:54
    Pardubice mají dobrou šanci na to, aby srovnali krok. Budou hrát početní výhodu. Pour (PLZ) dostává dvě minuty za podrážení.
    29:50 David JIŘÍČEK - 1:2

29:50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    To je radosti. DAVID JIŘÍČEK sebral odražený puk po vhazování, který se povaloval mezi kruhy a dostal jej střelou za Kantora – 1:2! Pro teprve šestnáctiletého obránce HC Škoda Plzeň je to vůbec premiérová trefa v nejvyšší soutěži. Asistence: Petr Kodýtek, Jan Eberle.

29:12
    Tybor nyní nechal vyniknout Frodla! Pardubický útočník vjel do útočného pásma, s pukem si najel mezi kruhy do střelecké pozice a vzápětí zkusil vystřelit pod břevno. Frodl fantasticky ramenem vyrazil!

27:00
    Pardubice byly v tlaku, jenže Claireaux (PCE) se dopustil drobného háčku, což sudí odhalil, takže útočník Dynama jde na trestnou lavici. Budeme hrát čtyři na čtyři.

26:31
    Podruhé v zápase si jde na trestnou lavici odpočinout Stříteský (PLZ), který se provinil podrážením. Dynamo bude hrát přesilovku.
    21:29 Petr STRAKA - 1:1

21:29
    Máme srovnáno. PETR STRAKA převzal puk po chybě v defenzívě Pardubic a z levého kruhu prostřelil Kantora na vzdálenější tyč. S tímhle nemohl domácí brankář vůbec nic dělat, povedená rána – 1:1! Bez asistence.

21:04
    Na druhé straně se blýskl Kantor. Ten vychytal samostatný únik Musila. Útočník Plzně střílel doprava nahoru, s čímž brankář Pardubic počítal.

19:58
    Stříteský (PLZ) byl vyloučen za podrážení, takže Dynamo zahájí druhou periodu v přesilovce.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

12:00
    A opět skvěle Frodl! Brankář Plzně znovu podržel svůj tým, který hraje přesilovou hru opravdu špatně.

11:38
    Kousal byl v samostatném úniku, ale Frodl jej perfektně vychytal!

10:16
    Sekundu se bude hrát ve čtyřech, poté budou mít přesilovku hosté. Hráčská lavice Pardubic dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Tomáš Zeman (PCE).

08:17
    Máme tu první početní výhodu, zahrají si ji domácí Pardubice. Suchý (PLZ) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
    02:38 Lukáš ANDĚL - 1:0

02:38
    Domácí jdou do vedení. LUKÁŠ ANDĚL dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, následně vystřelil, což se ukázalo jako dobré řešení, protože puk prošel až za Frodla – 1:0! Asistence: Jakub Nakládal.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 3. Anděl (Nakládal), 42. Tybor (Blümel), 61. M. Kaut (Tybor) – 22. Straka, 30. Jiříček (Kodýtek, Eberle)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, J. Kolář (A), Holland, Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, P. Musil, Rob – Pour, Kracík, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Komárek, Lučan