Jekatěrinburg – Viťaz 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – Čerepovec 0:1 (kon.) | Ufa – Soči 2:3 (kon.)
Riga – N.Novgorod 0:0 (odl.) | Kunlun – Jaroslavl 5:0 (kont.) | Kazaň – Omsk 2:1 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:2 (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Amur Chabarovsk
Úterý 22.09.2020, 18:30 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
     
    Československá stopa

    Marek Langhamer (CHA) 2 inkasované branky, 28 zásahů
    Libor Hudáček (NIZ) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:04 (21:00:59)
     
    Statistiky utkání:

    Střely na branku – 30:32.
    Zblokované střely – 12:16.
    Vyloučení – 3:4.
    Využití přesilovek 0/4 – 0/3.
    Vhazování – 19:26.
     
    Je konec! Dnešní utkání nakonec nejprve dospělo do prodloužení, načež jsme se přesunuli k samostatným nájezdům. V nich se domácí hned dvakrát dokázali dostat do vedení, jenomže Amur povolal velice zkušeného Jakupova, kterému se hned dvakrát povedlo srovnat. Nakonec plusový bod domácímu celku dokázal vystřelit slovenský útočník Libor Hudáček, který v tomto duelu nebyl moc vidět, avšak i přesto se stává konečným střelcem.
     
    Konec zápasu.
    65:00 Libor HUDÁČEK - 3:2
     
    65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
    Autorem vítězné branky je LIBOR HUDÁČEK.
     
    7. série
    3:2
    Jakupov se rozjel ke třetímu nájezdu, bekhendovou kličku ale Barulin nezbaštil.
     
    7. série
    3:2
    Za domácí se podruhé rozjel Hudáček, který pro změnu pálil ke vzdálenější tyči, kam Langhamer nedosáhl.
     
    6. série
    2:2
    Podruhé však na druhé straně uspěl Jakupov, který našel místečko mezi betony brankáře.
     
    6. série
    2:1
    Bucajev se s ničím nepáral, naopak místo kličky zkoušel zakončit nad Langhamerovu ruku, což mu vyšlo.
     
    5. série
    1:1
    Chajrullin to zkoušel mezi betony, Langhamer však v poklidu odolal.
     
    5. série
    1:1
    Pátou sérii načal hostující Ušenin, avšak s pukem sjel do velkého úhlu, což bylo pro Barulina snadné sousto.
     
    4. série
    1:1
    Za domácí se pro změnu rozjel Galuzin, který Langhamera zkoušel překvapit střelou mezi betony, což se nepovedlo.
     
    4. série
    1:1
    Na druhé stran uspěl také Jakupov, který rovněž uspěl kličkou do bekhendu.
     
    3. série
    1:0
    Šiksatdarov nabral rychlost, načež si puk hodil do bekhendu, čímž překvapil Langhamera dokonalým způsobem.
     
    3. série
    0:0
    Korjagin to zkoušel forhendovou kličkou, po které ovšem nedokázal trefit domácí branku.
     
    2. série
    0:0
    Hudáček to pro změnu zkoušel kličkou do bekhendu, se kterou Langhamer ale počítal.
     
    2. série
    0:0
    Neuspěl ani Butuzov, který to zkoušel zakončením nad lapačku, úspěšnější byl ale Barulin.
     
    1. série
    0:0
    Za domácí se představil Kučerjavenko, který si rozhýbal Langhamera, avšak poté mířil vysoko nad.

    David Suchý

    Branky a nahrávky: 26. Chafizov (Grošev, Šarifjanov), 34. Kučerjavenko (Volgin, Porjadin), rozh. náj. L. Hudáček – 4. Polunin (V. Vasiljev, V. Butuzov), 14. Gizdatullin (Sergijenko, Fajzullin)

    Samostatné nájezdy:

    1. série:
    0:0   Alexandr Polunin (CHA)
    0:0   Alexandr Kučerjavenko (NIZ)
    2. série:
    0:0   Vladimir Butuzov (CHA)
    0:0   Libor Hudáček (NIZ)
    3. série:
    0:0   Gleb Korjagin (CHA)
    1:0   Ildar Šiksatdarov (NIZ)
    4. série:
    1:1   Nail Jakupov (CHA)
    1:1   Vladimir Galuzin (NIZ)
    5. série:
    1:1   Vjačeslav Ušenin (CHA)
    1:1   Marat Chajrullin (NIZ)
    6. série:
    2:1   Daniel Bucajev (NIZ)
    2:2   Nail Jakupov (CHA)
    7. série:
    3:2   Libor Hudáček (NIZ)
    3:2   Nail Jakupov (CHA)


    Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Loginov (A), Rantakari, Volgin (A), A. Osipov, Bryncev, Graborenko, Puzanov – Porjadin, Kučerjavenko (C), Šafigullin – Bikmullin, Galuzin, Šiksatdarov – Chajrullin, L. Hudáček, Bucajev – Grošev, Šarifjanov, Chafizov – Golubovič.
    Amur Chabarovsk: Langhamer (Kiseljov) – S. Těreščenko, V. Vasiljev (C), Turbin, Kamalov, Sergijenko, Ignatovič (A), Zimin – V. Butuzov, A. Kuzněcov, Polunin – Jakupov, Gizdatullin, Fajzullin – Gorškov, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – Kacuba, Železkov, Korjagin.

    Rozhodčí: Kočetov, Močalov – Savenkov, Slavikovskij

    Diváci: 1135