Ondřej Palát (TBL) 1+0, 4 střely, čas na ledě 18:48
    Jan Rutta (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:48
    Erik Černák (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:31
    Andrej Sekera (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:50

1. Victor Hedman (TBL) 0+2
    2. Nikita Kučerov (TBL) 0+2
    3. John Klingberg (DAL) 0+2

Tampa Bay Lightning díky výborné první třetině vyhrává tento druhý finálový zápas 3:2 a srovnává stav série na 1:1. Letošní finále bude mít při nejmenším pět zápasů, to je už jasné. V první třetině se Tampa prosadila třikrát. Brayden Point, Ondřej Palát a Kevin Shattenkirk poslala Blesky do tříbrankového zápasu. Ve zbytku zápasu se dokázal prosadit dvakrát Dallas. Ve druhé třetině v přesilovce tečoval střelu od modré čáry Joe Pavelski, a pak ve třetí části Mattias Janmark snížil na rozdíl jediné branky. V závěru zápasu se Dallasu vyrovnat nepodařilo, nepomohla mu ani hra bez brankáře. Druhý zápas bere Tampa, díky čemuž je srovnáno na 1:1 na zápasy.

59:56
    Zakázané uvolnění Tampy, buly před její brankou. Dallas by mohl stihnout ještě jednu střelu.

59:33
    Dallas vyhrál buly. Anton Chudobin je znovu na střídačce.

59:24
    Barclay Goodrow (Tampa) minul branku od modré čáry. Následně Dallas udělal to nejhorší, co mohl. Dopustil se zakázaného uvolnění. Anton Chudobin musí do své branky, vhazovat se bude v útočném pásmu Tampy.

59:10
    Kotouč je ve středním pásmu, Dallas hraje v šesti bez brankáře.

59:01
    Andrej Vasilevskij (Tampa) kryje střelecký pokus, který z bezprostřední blízkosti vyslal Jamie Benn. Buly znovu před brankou Tampy.

58:51
    Dallas si vyžádal oddechový čas, Anton Chudobin míří na střídačku.

58:51
    Victor Hedman (Tampa) vyhodil kotouč přes všechny čáry. Icing.

58:39
    Anton Chudobin (Dallas) stále nemůže na střídačku. Tampa hraje takticky velmi dobře.

58:24
    Dallas má kotouč za svou brankou.

58:11
    Tampa se pokouší hrát co nejdál od své branky.

58:00
    Dvě minuty hry zbývají ze třetí třetiny, Stars se dostali do postavení mimo hru.

57:35
    Anton Chudobin (Dallas) si poradil se střelou od modré čáry, následná dorážka byla zblokovaná. Pak se Dallas dostal do útočného pásma.

57:00
    Tři minuty zbývají ze třetí třetiny.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. B. Point (Kučerov, Hedman), 15. Palát (Kučerov, Hedman), 16. Shattenkirk (Coleman, Cirelli) – 35. Pavelski (J. Klingberg, Radulov), 46. Janmark (J. Klingberg, Radulov)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Rutta, McDonagh – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli (A), Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon, Verhaeghe (A).
    Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau (A), Dickinson, Cogliano.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Amell, Barton